Jump to content

Ustav



Recommended Posts

  • Replies 563
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[:D][:D][:D][:D]

Umreh od smeha...

Mislim da je ovaj sajt za svakog samostalnomislećeg građanina najbolji podstrek da izađe i glasa ZA ustav.

Je l' neko ozbiljno ima problem oko njihovih 10 "razloga" protiv ustava, jer mi nije teško da se posprdam sa svakim "razlogom" ponaosob... ako treba... Čitav feljton nije problem... [:D] Mada, onda se postavlja pitanja da li ima smisla... kome nije jasno odmah...

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

uz svo postovanje balavi, taj sajt su napravili veoma uticajni i inteligentni ljudi, verujem mnogo upuceniji u politiku nego sto si ti.

recimo samo da je jedan od njih bio najbolji novinar bete prosle godine (agencija beta, trenutno najjaca novinska agencija u nas). da ne pocinjem sa titulama evo jednog pasusa

Po Ustavu, Vojvodina nema zakonodavnu vlast i samim tim ne mo

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Po Ustavu, Vojvodina nema zakonodavnu vlast i samim tim ne može da upravlja prihodima na svojoj teritoriji

... kontam da te boli patka jer si iz bga

Hvala ti na izboru ovog najlakšeg među "razlozima". Taj razlog je najobičnija laž, evo zašto:

Члан 179.

Аутономне покрајине, у складу са Уставом и статутом аутономне покрајине, а јединице локалне самоуправе, у складу са Уставом и законом, самостално прописују уређење и надлежност својих органа и јавних служби.

Члан 180.

Скупштина је највиши орган аутономне покрајине и јединице локалне самоуправе.

Скупштину аутономне покрајине чине посланици, а скупштину јединице локалне самоуправе одборници.

Посланици и одборници бирају се на период од четири године, на непосредним изборима тајним гласањем, и то посланици у складу са одлуком скупштине аутономне покрајине, а одборници, у складу са законом.

Члан 185.

Највиши правни акт аутономне покрајине је статут.

Статут аутономне покрајине доноси њена скупштина, уз претходну сагласност Народне скупштине.

О питањима из своје надлежности аутономна покрајина доноси одлуке и друга општа акта.

Ko nije pazio na časovima ustava? Šta je skupština? Šta su opšti pravni akti? A inače statut koji takođe donosi skupšina AP je po hijerarhiji maltene najviši pravni akt posle ustava, i mogao bi se kolokvijalno nazvati malim ustavom.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Ma lep mu je avatar :).

Jel gledao neko Canka juce na Dnevniku na pinku? omg ono je bilo smeshno do bola. Opet je poceo sa Fashistickom Vladom Vojislava Koshtunice :D.

Zalim samo shto nije ziveo u vreme fashizma, pa da vidi shta je to.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nisam bio dovoljno jasan pa ajde da pokusam da pojasnim kroz primere...

Iz Vrsca sam, a ovde zivi preko 20 nacija. Da li vi mislite da svaki narod treba da ima svoje oznake na drzavnim institucijama, nastavu u skolama...???

Evo shta se deshava ovde...Rumuni idu u osnovnu i srednju na rumunskom, zavrshe medicinski u Rumuniji za pola kile vegete i dodju da rade u gradskoj bolnici.(tako je bilo ranije) Jedan takav 'lekar' je bio nestruchan u zbrinjavanju jednog mog poznanika koji je pao sa motora(nije chak ni bio u bolnici a dezurao je) kasnije je dechko umro od povreda. Naravno da ja ne mrzim Rumune zbog toga, jedan jako dobar prijatelj mi je Rumun, ali me nervira to. Ima puno ovakvih primera...

Ni u jednoj drzavi u svetu gde zive Srbi ne postoji nastava na srpskom koju finansira drzava. A i Srbi tamo placaju poreze zar ne? Imam necaka koji u Nemackoj ide u regularnu skolu kao i sva ostala deca a jednom nedeljno posle skole na casove srpskog koje sami placaju roditelji. Boli qurac bre Nemce i ostale da prave 'plan i program za nastavu na srpskom', i to je meni skroz ok. U Stutgartu ima 35.000 Srba a u Vrscu 3000 Rumuna.

Mi nemamo ustavnu tradiciju koju imaju Evropske Drzave jer naravno nemamo ni drzavnu tradiciju. Prekinuli smo je sami postavshi deo Jugoslavije. Siguran sam da je Srbija 1918. godine ostala samostalna drzava i da nikad nije postojala Jugoslavija(sve tri-cetiri), sa ustavom koji je definisao suverenitet nad teritorijama koje je posedovala Srbija tada, i sa 'Srbija je drzava srpskog naroda'... danas ne bi imali gomilu pravnih problema zbog kojih nas svi jebu u zdrav mozak. Sve demokratske Evropske zemlje odavno imaju u svojim ustavima: Svedska je drzava Svedskog naroda, Portugal je drzava Portugalskog naroda..tako ili u slichnoj formi. Samo je Srbija bila 'Drzava njenih gradjana'.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nisam bio dovoljno jasan pa ajde da pokusam da pojasnim kroz primere...

Iz Vrsca sam, a ovde zivi preko 20 nacija. Da li vi mislite da svaki narod treba da ima svoje oznake na drzavnim institucijama, nastavu u skolama...???

Evo shta se deshava ovde...Rumuni idu u osnovnu i srednju na rumunskom, zavrshe medicinski u Rumuniji za pola kile vegete i dodju da rade u gradskoj bolnici.(tako je bilo ranije) Jedan takav 'lekar' je bio nestruchan u zbrinjavanju jednog mog poznanika koji je pao sa motora(nije chak ni bio u bolnici a dezurao je) kasnije je dechko umro od povreda. Naravno da ja ne mrzim Rumune zbog toga, jedan jako dobar prijatelj mi je Rumun, ali me nervira to. Ima puno ovakvih primera...

Ni u jednoj drzavi u svetu gde zive Srbi ne postoji nastava na srpskom koju finansira drzava. A i Srbi tamo placaju poreze zar ne? Imam necaka koji u Nemackoj ide u regularnu skolu kao i sva ostala deca a jednom nedeljno posle skole na casove srpskog koje sami placaju roditelji. Boli qurac bre Nemce i ostale da prave 'plan i program za nastavu na srpskom', i to je meni skroz ok. U Stutgartu ima 35.000 Srba a u Vrscu 3000 Rumuna.

Mi nemamo ustavnu tradiciju koju imaju Evropske Drzave jer naravno nemamo ni drzavnu tradiciju. Prekinuli smo je sami postavshi deo Jugoslavije. Siguran sam da je Srbija 1918. godine ostala samostalna drzava i da nikad nije postojala Jugoslavija(sve tri-cetiri), sa ustavom koji je definisao suverenitet nad teritorijama koje je posedovala Srbija tada, i sa 'Srbija je drzava srpskog naroda'... danas ne bi imali gomilu pravnih problema zbog kojih nas svi jebu u zdrav mozak. Sve demokratske Evropske zemlje odavno imaju u svojim ustavima: Svedska je drzava Svedskog naroda, Portugal je drzava Portugalskog naroda..tako ili u slichnoj formi. Samo je Srbija bila 'Drzava njenih gradjana'.

Ovo je sve tacno, svaka nacija gleda svoj interes i uopste termin nacija je nastao stvaranjem modernih drzava koja ima svoj narod, teritoriju i vlast.

Srbi su ginuli za ovu teritoriju, Srbi su svojim radom podizali ovu zemlju pa je valjda i nase pravo da se ova zemlja naziva zemljom Srba i ostalih gradjana koji u njoj zive.

Amerika koja je prestonica liberalnih misli, demokratije i ljudskih prava u svojim regularnim skolama ne organizuje predavanja na nekom drugom jeziku vec samo na engleskom, svaki Amerikanac ima zastavu Amerike na svojoj kuci, svaki Amerikanac se ponosi time a kad bi neki Srbin okacio zastavu na kucu njega bi prozvali fasistom idiotom i "srbendom". GG

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

ma ko je kome ikad srao što je okačio zastavu na kuću, a da to nije bila šiptarska ili "crnogorska"? predci lol.

Mislim da nisam bio dovoljno jasan pa ajde da pokusam da pojasnim kroz primere...

<blablabla>

pa dobro, nemaju po tvojoj priči nemci iste uslove za manjine kao mi. različite smo države, kod nas su prava manjina na višem nivou nego kod njih, ali zato oni prave bolje automobile. svakom svoje.

taj primer za rumuna tek nema veze s vezom; nije problem u školstvu već u lošoj kadrovskoj politici koja je ionako jedan od najvećih problema u srbiji. kriv je onaj koji je tog rumuna zaposlio isto koliko je kriv i sam rumun. evo u beogradu je skoro bila afera sa lekarima hitne pomoći (posve sam siguran da su svi umešani čistokrvni srbi), pa opet nećemo početi da zovemo goustbasterse kad nekom pozli.

kao što ti već rekoh, ponovi dovoljno puta da treba da ukidamo prava manjina i neko će ti već poverovati.

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim, naravno, da treba da ukidamo prava manjina, ali zasto bi kod nas manjine imale privilegije? U SFRJ je postojao kljuch po kome su visoki oficiri JNA morali da budu svih nacionalnosti. Znachi da je bilo ljudi koji su bili visoki oficiri samo zato shto su bili pripadnici nacionalnih manjina, iako je bilo sposobnijih od njih.

Na ovakvim pravima insistiraju 'madjarski radikali' tip ljudi i slichni. Normalne ljude zabole patka za njihova 'manjinska prava', zive normalno u drzavi u kojoj su rodjeni, navijaju za reprezentaciju u fudbalu...Niko ni ne gleda ko je shta po nacionalnosti.

Ima jako puno Srba u dijaspori koji ni neznaju srpski jer su se jednostavno pirodom stvari integrisali u drzavu u kojoj zive.

Inache, volim shto zivim u Vojvodini koja ima jedinstven shmek bash zbog toga shto mnogi narodi zive u njoj.

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim, naravno, da treba da ukidamo prava manjina, ali zasto bi kod nas manjine imale privilegije?

ne bih rekao je privilegija da imaš mogućnost da sačuvaš svoju kulturu. a najbolji razlog si sam dao:

Inache, volim shto zivim u Vojvodini koja ima jedinstven shmek bash zbog toga shto mnogi narodi zive u njoj.

U SFRJ je postojao kljuch po kome su visoki oficiri JNA morali da budu svih nacionalnosti. Znachi da je bilo ljudi koji su bili visoki oficiri samo zato shto su bili pripadnici nacionalnih manjina, iako je bilo sposobnijih od njih.

kakve to veze ima sa školama na mađarskom?

Link to comment
Share on other sites

Србија ће се ускоро вратити на место које јој припада на Балкану и у Европи. а они који су хтели да нас виде подељене, на коленима, поцепане и убијене у појем, могу да нам се сагну.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Србија ће се ускоро вратити на место које јој припада на Балкану и у Европи. а они који су хтели да нас виде подељене, на коленима, поцепане и убијене у појем, могу да нам се сагну.

sto se tice mafije i sverca, da.

sto se tice ekonomskog prosperiteta i prosvecenosti naroda (ovo pogotovo), juce

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Pa ako ne verujush i ne pokushash necesh nikad ni uspeti. Pogledaj Ameriku npr, od golog Kurca i sushtinski podeljene zemlje do svetske imperije za 200 godina. Da su imali stavi kao dvinity sad bi u najbolje slucaju bili 5 drzava koje se jebe medjusobno ko ce biti jaci u Americi.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Da napomenem samo da je nas gradjanski zakonik bio preradjeni austrijski, da su se svi nasi velikani skolovali u Austriji i da nam je Austrija oduvek bila bliza nego Engleska i Amerika od kojih nismo nikada dobili nista, verujem da ima perverznih mazohista po ovom pitanju koji bi prodali sve za pare i kola ali znate kako, ko se rodi siroma umre siroma.

Sada nam je bli

Edited by Ivan_tm
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...