Jump to content

Koji program za... ?


Recommended Posts

  • 6 months later...

Thunderbird konačno ubacio import/export i on zapravo radi!

Nije ni bilo pre nešto puno teško, manje-više se kopirao samo folder sa svim podacima, ali sad za manje mailbox postoji dobar export/import automatski a ako su već i fajlovi makar i dalje import ide kroz biranje putanje do samog foldera a i ceo proces je intutivniji nego što je bio do tog wizarda.

Mislim da je to bila jedna od glavnih stvari koja me smarala kod thunderbirda do sad.

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Да не правим тему или подижем старе из мртвих. Има ли ко какву препоруку или савет за АВ? Ја већ деценију и јаче користив Аваст, са фајл и веб штитовима. Није да имам неких проблема, али имате ли неких нових знања 🙂 у вези с темом? Треба ли ми уопште АВ у реалном времену? Вуду је на оној другој теми поменуо Касперски диск и оно је супер ако сумњам на нешто. Нашао ми је све КМС активаторе које сам скинуо до сада.

А овако за сваки дан или да скенирам кад скинем штогођ сумњиво? Ако се сећам добро некад је било типа да је Вин Дефендер довољан.

ПС
Вин 10 имам.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/19/2023 at 11:11 PM, Lucky said:

Thunderbird konačno ubacio import/export i on zapravo radi!

Nije ni bilo pre nešto puno teško, manje-više se kopirao samo folder sa svim podacima, ali sad za manje mailbox postoji dobar export/import automatski a ako su već i fajlovi makar i dalje import ide kroz biranje putanje do samog foldera a i ceo proces je intutivniji nego što je bio do tog wizarda.

Mislim da je to bila jedna od glavnih stvari koja me smarala kod thunderbirda do sad.

Ovo sam oduvek rešavao (pola bivše firme bilo na TB) posebnim plaginom za export/import, on je bio mama, sve uradi kako valja, prepozna i podfoldere lepo, i polako radi da ne optereti resurse i ne pukne sve. Posle toga šlag na tortu remove duplicates plugin , samo pažljivo podesiti i testirati pre puštanja, i sve top. To svoje što su ubacili verovatno su kopirali sam plugiin

Antivirus i dalje po navici držim avast, čujem mnoge ranga pljuju, ja nisam nikad imao problema, ne znam ni sam šta reci. Interesantna vest, ako sam dobro razumeo, je da je Avast kupio AVG.

EDIT "ImportExportTools NG" i "Remove Duplicate Messages" su plugini.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, millanče said:

Ovo sam oduvek rešavao (pola bivše firme bilo na TB) posebnim plaginom za export/import, on je bio mama, sve uradi kako valja, prepozna i podfoldere lepo, i polako radi da ne optereti resurse i ne pukne sve. Posle toga šlag na tortu remove duplicates plugin , samo pažljivo podesiti i testirati pre puštanja, i sve top. To svoje što su ubacili verovatno su kopirali sam plugiin

Antivirus i dalje po navici držim avast, čujem mnoge ranga pljuju, ja nisam nikad imao problema, ne znam ni sam šta reci. Interesantna vest, ako sam dobro razumeo, je da je Avast kupio AVG.

nije mi ni palo napamet da pogledam dal' ima plugin za to 😞 ja sve ručno radio do sad 🙂

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Lucky said:

nije mi ni palo napamet da pogledam dal' ima plugin za to 😞 ja sve ručno radio do sad 🙂

Ima sve, ja kao neko ko se baš narpobao i namučio sa gomilom mail kljenata i imao i rešavao brdo muka i problema, migrirao Outlook Expresaše i Lajv mejlaše i na TB i na nove Outlooke i POP3 na IMAP i svašta nešto moram da nagalsim da je Thunderbird apsolutno jedno blago koje treba čuvati po svaku cenu, dati im svaki dinar viška kao donaciju ili šta već.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, millanče said:

Ima sve, ja kao neko ko se baš narpobao i namučio sa gomilom mail kljenata i imao i rešavao brdo muka i problema, migrirao Outlook Expresaše i Lajv mejlaše i na TB i na nove Outlooke i POP3 na IMAP i svašta nešto moram da nagalsim da je Thunderbird apsolutno jedno blago koje treba čuvati po svaku cenu, dati im svaki dinar viška kao donaciju ili šta već.

ma super je, jedini je koji radi na OSX i WIN kako valja zato sam i uzeo da ga koristim.

Šta više, rekao bih da su nešto dodatno uradili pa da na OSX, tj. macOS sad radi bolje nego pre, svojevremeno je baš jeo resurse kao nenormalan.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cao ljudi 🙂
Koji proveren domaci ili inostrani sajt preporucujete za kupovinu licenci ( oem i slicnih ) za windows i ostale aplikacije?
Naime uzeo bih Adobre Premier Pro 2023, pa me zanima jel imate neku preporuku?
Probao sam sa domacim sajtom apgred.com, ali ne odgovara mi niko na inbox.

 

Hvala unapred 🙂

Pain is temporary, Glory is forever...KBP

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, -HogaR- said:

Cao ljudi 🙂
Koji proveren domaci ili inostrani sajt preporucujete za kupovinu licenci ( oem i slicnih ) za windows i ostale aplikacije?
Naime uzeo bih Adobre Premier Pro 2023, pa me zanima jel imate neku preporuku?
Probao sam sa domacim sajtom apgred.com, ali ne odgovara mi niko na inbox.

 

Hvala unapred 🙂

kupujem prodajem? 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prvo i osnovno pitanje je za šta ti konkretno treba Adobe licenca? Ako ti treba da bi imao legalan softver onda prema viđenju našeg zakona to može da bude samo ako kupiš od domaće firme, distributer ti je Extreme pa vidiš s njima. Godišnja licenca je nažalost dosta skupa, a koliko je meni poznato još uvek nisu bili uveli ono da plaćaš mesečnu pretplatu na Adobe softver za male korisnike jer je to meni delovalo kao dosta dobra opcija ali treba proveriti. Baš iz tih razloga Adobe licence ne možeš kupiti online za male pare kao što je to slučaj sa Microsoft Windows/Office licencama pa bih ja zaista tu izbegao bilo kakve opskurne sajtove koji nude upravo to jer mi deluje da je najverovatnije neka prevara. 

A što se tiče Microsofta tu imaš gomilu preprodavaca na netu i to nije problem, opet ako ideš regularnim kanalima za Srbiju oni distribuciju imaju kroz praktično svakoga ko prodaje računare i to su validne licence. Ove kupljene online nisu validne u smislu našeg zakonodavstva jer moraš da imaš fakture i sl. 

 

  • Downvote (-1) 3

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Lucky said:

kupujem prodajem? 🙂

Jedino sam tu i nasao , to je taj sajt apgrejd.com , ali mi ne odgovaraju. Drugih ponuda nema 😄

 

 

5 hours ago, Zwerko said:

Prvo i osnovno pitanje je za šta ti konkretno treba Adobe licenca? Ako ti treba da bi imao legalan softver onda prema viđenju našeg zakona to može da bude samo ako kupiš od domaće firme, distributer ti je Extreme pa vidiš s njima. Godišnja licenca je nažalost dosta skupa, a koliko je meni poznato još uvek nisu bili uveli ono da plaćaš mesečnu pretplatu na Adobe softver za male korisnike jer je to meni delovalo kao dosta dobra opcija ali treba proveriti. Baš iz tih razloga Adobe licence ne možeš kupiti online za male pare kao što je to slučaj sa Microsoft Windows/Office licencama pa bih ja zaista tu izbegao bilo kakve opskurne sajtove koji nude upravo to jer mi deluje da je najverovatnije neka prevara. 

A što se tiče Microsofta tu imaš gomilu preprodavaca na netu i to nije problem, opet ako ideš regularnim kanalima za Srbiju oni distribuciju imaju kroz praktično svakoga ko prodaje računare i to su validne licence. Ove kupljene online nisu validne u smislu našeg zakonodavstva jer moraš da imaš fakture i sl. 

 

Treba mi za kucnu upotrebu,nekako mi je u trenutku bilo lakse to nego da trazim piratske verzije po netu 😄
Konkretno sam nasao na ovog lika,za 1.500 din mi nije izgledalo nepristupacno. https://novi.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/programi/adobe-premiere-pro-2023/oglas/146963293

Bacam se na pirateriju ondak 😄

  • Like +1 1

Pain is temporary, Glory is forever...KBP

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

TagScanner koliko znam moze barem nesto od toga. Znam da moze da pristupa nekim bazama i sam taguje. Ne znam za slike.

  • Like +1 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Junkie said:

Šta je to mp3 fajl? 😄

to mi siromasi što nismo vi zapadnjaci koristimo da puštamo pesme na kompjuteru!

a da ti pravo kažem, imam neke baze mp3ki sa kraj devedesete, početak dvehiljaditih i nadalje, to ništa nema ni na youtube ni spotify itd. Tek tamo ono 2006-7-8 je kao nešto zastupljenije. Mislim na te neke u tim trenucima popularne numere!

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Neptune said:

Zna li neko za softver koji će da automatski popuni ID3 tagove MP3 fajlova domaćih pesama, uzimajući Artist i Song name kao osnov? Bonus bambi ako će da skine i album art

AudioRanger odradio posao, i tagove i artwork

  • Like +1 1

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Google Photos ima opciju da automatski (ili ručno) bekapuje slike i video u punom kvalitetu, samo treba podesiti u aplikaciji na mobilnom. I onda je to opet na Google storage tako da treba imati u vidu što se tiče mesta. Primera radi ovo je random video snimljen kad sam testirao S23 Ultra u 8K rezoluciji kao test https://photos.app.goo.gl/DY6Ctu2k3BfAA4As8 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, killYg0r said:

Kad prebacujem slike/video snimke sa telefona, na kojoj platformi mogu da ih okacim besplatno a da kvalitet istih ne poste kao da je sa tostera?

Za sad Viber, WA i Google Drive su smece sto se toga tice sto sam probao.

kako misliš WA i Viber? Pa tu nema skladištenje posle nekog vremena ti ubije starije attachmente.

Znam da Discord kači u full kvalitetu ali ne može preko 10MB i nisam siguran koliko čuva.

Dropbox fino radi ali 2GB je limit za free, ne znam koliko ti treba toga. Ako je za deljenje tu i tamo, može da bude ok rešenje.

Pored ovoga što kaže Zwerko za Google Photos.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...