Jump to content

Warcraft Movie (mart 2016.)


Recommended Posts

@kole eto vidiš, ja svih ovih godina mislim da je to bio on pa se čudim kad je prešao na pogrešnu stranu ;-)

 

A što se tiče 3D projekcija ja sam završio sa tim, naprežem se neverovatno da ispratim scenu, dosta mi je sve mutno, bez fokusa, jednostavno mi je opterećenje da gledam tako film. Sada čekam malo da prođe vremena pa da skinem neki kvalitetan primerak sa neta i lepo odgledam kući...

 

 

...

Link to comment
Share on other sites

za "najbolji 3D", bez preterane teatralnosti, treba cekati ili Avatar 2 ili sledeci film Pitera Džeksona jer su njih dvojica jedini zaista true believeri tog tehnickog dela priche i posvećeni tome da naprave 3D u 48 fps i 4K, ostali gledaju da prodju jeftinije tokom postprodukcije pa i dan danas dobijes "velike" filmove u 2k i 24 fps(12 po oku)...

za nase uslove, dok neko ne napravi imax salu i odvrne lampu koliko treba, 2d je i dalje najbolji bioskopski dozivljaj
tako da +1 za Saintov stav "film vredi, 3d ne vredi" =o)

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kole said:

pa i dan danas dobijes "velike" filmove u 2k i 24 fps(12 po oku)...

Kako to mislis 12 po oku? Cak i sa sistemom active shutter naocara ti imas 24fps u svakom oku s tim da ih ne vidis sve u isto vreme, naocare obicno imaju frekvenciju od 60 Hz tako da u teoriji mogu da prikazu 30fps po oku bez problema. Da ide bas 12fps izgledalo bi kao film Brace Limijer, bilo bi negledljivo potpuno :) Pri cemu svi nasi bioskopi sada koriste Real 3D tehnologiju izmedju ostalog i zato sto su naocare jeftinije koja koristi polarizaciju, odnosno pasivne naocare, tako da je problem samo rezolucije, ne i prikaza slike ali se to resava tako sto imaju po 2 2k projektora pa gledas full 2k rezoluciju po oku. 

Sto se lampi i generalno odrzavanja opreme po nasim bioskopima tice tu se nazalost slazem, dosta cesto je uzitak bas ispod svakog nivoa. Onomad kad sam gledao Star Wars u Novom Sadu su bukvalno htele oci da mi prokrvare. 

IMAX ce nadamo se u nekom momentu stici, ali treba imati u vidu da on nije jeftin, ulaznica ce biti cenim oko 2.000 dinara. Recimo u Zagrebu je za Warcraft 124 kune, sto ce reci 16.5 eur sto je tacno oko dve iljade. Ne verujem ni da bi polovina ljudi s ovog foruma koji su realno zagrizeniji placali ulaznicu po toj ceni. Mislim ja cu svakako ici da gledam svaki film tamo ali to ne znaci da ce im to biti isplativo :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zwerko said:

Kako to mislis 12 po oku? 

ne mislim pa sam pogresno napisao =o)
minimum je 24 po oku ali to nije dovoljno da se izbegne zamucenje pri brzim pokretima u 3d prikazu
inace 12 fps nije uopste problem, svi mi smo gledali crtane iz 80ih koji su bili animirani u 6-10 fps pa nismo primecivali razliku =o)

lampe i oprema se kod nas odrzavaju sasvim korektno ali nece da odvrnu brightness na 300% onog koji je za 2d projekcije (sto 3d zahteva da bi oko dobilo istu kolicinu svetlosti kao na 2d filmu) nego drze isti intenzitet (ili bas ako su dobro raspolozheni podignu za 50%) 

imax jest skup al bolje da placam za pravi 3d ugodjaj i dzhinovsko platno nego za polovican i nepotreban 3d efekat (a svi guraju 3d samo da naplate kartu vishe, nije da sam bogat (desi bru ;o)) ali atm sam u fazonu "jepte se, evo vam 600 kinti za kartu, turite si te naocari u dupe i pustite mi 2d projekciju")

dendi, i delta i usce svakog dana imaju po bar 2 termina za 2d projekciju, ima na sajtu njihovom

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kole said:

ne mislim pa sam pogresno napisao =o)
minimum je 24 po oku ali to nije dovoljno da se izbegne zamucenje pri brzim pokretima u 3d prikazu
inace 12 fps nije uopste problem, svi mi smo gledali crtane iz 80ih koji su bili animirani u 6-10 fps pa nismo primecivali razliku =o)

Moram priznati da mi i dalje nije jasno sta hoces da kazes. Prakticno svi filmovi osim Hobbita idu u 24fps bez obzira da li su 3d ili ne, zamucenje, takozvani motion blur se javlja jer to nije dovoljno pa kamera "pegla" nesavrsenosti izmedju frejmova. I to je sasvim normalno i nista novo, samo mi nije jasno sta hoces da kazes. Da ti to vise smeta kada gledas 3d? Ali svakako ne ide nista u 12fps, ni po jednom oku ni u zbiru. U teoriji sa active shutter naocarima provedes manje vremena gledajuci svaki frejm, ali opet one se ne koriste u domacim bioskopima. 

Plus je velika razlika izmedju crtanog koji je animiran u 6-10fps jer je to deo umetnickog dojma toga, mnogo vise bi primetio na snimanom materijalu. Svi filmovi bi izgledali kao animirani gifovi, mada i oni cak obicno imaju 15fps :)

A ovo sto se odrzavanja bioskopa tice mogu da se slozim za recimo Cineplexx i Rodu, svi ostali su blago do mnogo tragicni :(

Sto se IMAX-a tice sve se slazemo, i ja mislim da vredi ali je pitanje koliko je ljudi koji tako misle u Srbiji/Beogradu. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

kada se kamera krece, ili neko trci kroz kadar u 3d je izrazenije mucenje ivica nego u 2d, zato je i stvoren "peter jackson's shit-o-vision" od 48 fps kada se u 3D blur svodi na vrednost koja je analogna onom koji postoji u 2d prikazu (ali slika pocinje da izgleda ispeglanije/manje filmski/vise kao tv drama iz 83ce)

zato 2d i cao

Link to comment
Share on other sites

A pa tako reci, vise ti smeta u 3d, onda je jasno. Zapravo je tu problematika sto oni sa standardnim tehnikama koje koriste u post produkciji ne mogu lepo da odrade zamucenje kako treba da izgleda jednako prirodno kao u 2d. U 48fps je zamucenje znatno manje pa samim tim u 3d ne smeta toliko, zato Hobbit izgleda bolje. Mada sumnjam da ce to u skorije vreme postati mainstream jer je budzet za to znacajno veci. Uzmimo primer Warcrafta, neka scenu x komp u 24fps renderuje 30 sati, kada se duplira broj frejmova duplira se i vreme rendera a samim tim i troskovi produkcije znacajno. Sad jbg Peter Jackson moze da se igra s tim kad zna da ima milijardu na keca od filma, ali manje produkcije, kao sto je na primer nas voljeni Warcraft nece to biti u mogucnosti da priuste u skorije vreme. 

Also povecanjem rezolucije se dobija bolji efekat i sto se toga tice. Imao sam tu srecu da gledam Laser IMAX projekciju koji koristi 2x 4k projektore i realno je dosta bolja i od standardne IMAX projekcije koja koristi 2x 2k projektore. Cak ni jurnjava bullshit film kakav je Jurrasic World nije uspeo da mi sjebe dozivljaj :) Takodje on je oko 60% svetliji od ovog standardnog sto je jos jedan plus. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Гледао синоћ, боље да нисам.

Кастинг очајан, као да су покупили бруцоше са академије како би уштедели за ефекте, изузетак је батица из Vikings. Неуверљива глума, неретко и очајна, на моменте сам се осећао као да гледам филм за децу узраста до 10 година.
Визуелно добар, исцимали су се доста.
Прича класично холивудска, у оном мраку биоскопа мало је фалило у пар наврата да заспим од досаде.

Да сам фан серијала попиздео бих.
 

  • Upvote (+1) 1

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Film su generalno usrali ti turbo klisei i sjebavanje lora.

Ali recimo da prvih 15 min bukvalno nisam mogao da skinem kez sa lica (Igrao sam WoW). Kad sam video SW, IF i tako to. Graficki IZUVA, detalji na orkovima su nerealni, sve se krece, plete, predobar CGI. Na pocetku kao sto neko rece brz, dobre dinamike, kasnije sve sporije i smorenije. Generalno mi je lego film, ali me je bukvalno bilo blam u dosta trenutaka... Dao bih mu 6 od 10 recimo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...