Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

Hammer of god od ser Artura cara Klarka i Contact od Karla Sagana...

Koji su oni carevi....

+1

ja konačno pročitao ceo opus dine što je frenk pisao, ostalo je još dve knjige deca što su pisala, al to će sačekati.

ae objasni mi molim te koji je redosled serijala, posto me ovi u lokalnoj biblioteci troluju izgleda

http://forum.klanrur.rs/index.php?showtopic=37367&view=findpost&p=1794502

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

a pravosudni ništa a?

ja konačno pročitao ceo opus dine što je frenk pisao, ostalo je još dve knjige deca što su pisala, al to će sačekati.

Duvaj ga...moram necim da se uspavam uvece :)

Sad sam uzeo i ja dinu...pa lagano :D

Osim toga, ostavio mi teca koji se vratio u kanadu legat - poveliki Science fiction Almanah iz `84...tako da...iz kuce izlazim sledece godine, dok ozeleni gora listom....po principu Djurdjev-danak hajducki sastanak :D

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

A gradska (Biblioteka grada Beograda)?

Dozovoljava, naravno, Jedino ukoliko nije u katalogu naglašne da je knjiga samo za čitaonicu, što je redak slučaju i uglavnom se radi u retkim primercima, starim izdanjima i slično.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Da, How I met your mother ima baš "duboku" tu integraciju sa kojekakvim medijima sa strane.

Barni Stinson, lik iz serije izdao je do sada tri knjige:

The Bro Code - set pravila za "bro"-ove, koje ovaj citira često u seriji (izdata i kao audio knjiga).

Bro on the Go - nastavak prethodne

The Playbook - Nekoliko desetina primera kako da smuvate ribe :))

Sve mogu da se kupe preko Amazona na primer :)

Ali oni pored toga furaju i veb sajtove, Barni drži svoj blog i updateuje Twitter i tako to.

Link to comment
Share on other sites

Da, How I met your mother ima baš "duboku" tu integraciju sa kojekakvim medijima sa strane.

Barni Stinson, lik iz serije izdao je do sada tri knjige:

The Bro Code - set pravila za "bro"-ove, koje ovaj citira često u seriji (izdata i kao audio knjiga).

Bro on the Go - nastavak prethodne

The Playbook - Nekoliko desetina primera kako da smuvate ribe :))

Sve mogu da se kupe preko Amazona na primer :)

Ali oni pored toga furaju i veb sajtove, Barni drži svoj blog i updateuje Twitter i tako to.

Ne zaboravi ni međunarodni Suit Up Day - 13.10.!

Link to comment
Share on other sites

Размишљам да ли да купим црногорску пропаганду на језик и историју, као колекционарски примерак, прво издање граматике и правописа црногорског језика(две књиге), и фалсификата у историји Црногораца! Ово треће је генијално, очекивао сам да постоји припремљено градиво за историју, па ће јадна деца да слушају једно код куће, а сасвим десето у клупама. Прелистао сам поглавље о присилном наметању српства у Црногораца, оно свако мора прочитати својим очима.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam procitala Meseceve vrtove, ako imas ostatak da mi posaljes na mail, pls?

soz, nestadoh na neko vreme sa foruma, i sad se setih topika, elem da li ti josh uvek trebaju knjige. btw na engleskom su (dunno na kom si jeziku pocela da citash, pa chisto da ne doprinesem konfuziji:) )

Krenuo da citam "Dveri Kuce Mrtvih" od Stivena Eriksona.

Jebote, covek bas kao i Martin ne stedi na likovima, ali za razliku od njega ima toliko razbacanih i nesvakidasnjih pojmova, izgleda da cu morati opet procitati Meseceve Vrtove kako bi uspesno asimilirao Dveri Kuce Mrtvih.

hehe, zato se trudih da u prvoj knjizi skontam i zapamtim ko je ko... ume da bude konfuzan dok ne udjesh u prichu, a i kad udjesh u prichu nabaca josh 10x likova da morash josh 10x da se potrudish:D ali vredi, btw nisam prochitao 10. knjigu, nekako mi je zhao da zavrshim lal:)) )

Darkness That Comes Before iz serijala Prince of Nothing. Veoma cudno fantasy shtivo, ali kad prodje prvih 50ak strana inicijalne konfuzije, krene bas kvalitetna prica.

znachi preporuka je nastaviti sa knjigom, kad sam krenuo da je chitam nisam bash bio u strpljivom fazonu i to je prva knjiga u proteklih dve godine koju sam prestao da chitam zato shto mi nije legla.

imal ko da preporuchi neki naslov od epske fantazije/fantastike kako god li je pravilno;p

ocu da zavrshim sa svim kvalitetnim stvarima iz tog znra da se oslobodim muke:D

( [;)] )...

Link to comment
Share on other sites

stani e to beshe poslednja knjiga ili? vidish nisam krenuo da chitam taj serijal.

cekah da taj ludak zavrshi sa svojim istripovanim nachinom pisanja, tri cetri knjige odjednom:D

nishta od nega ne procitah sem wheel of time`a, nekako bi me nerviralo da krenem da citam i onda cekam godinu dana da izadje sledeca knjiga, ko shto se zajebah sa The Kingkiller Chronicles (svaka preporuka za ovaj serijal, jedan od must read`ova), i sad cekam da izadje treci deo;/

( [;)] )...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...