Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

Gerald's Game - Stephen King - http://www.amazon.com/Geralds-Game-Signet-Stephen-King/dp/0451176464

GeraldsGame.jpg

Simpatično. Kasnije sam saznao da je ovo jedna od najpopularnijih knjiga Kinga koja nije nikada prebačena u film ili seriju.

Inače sam se sa čitavom pričom "upleo" nakon onog Wrong Turn filma o kojem smo pričali, jer se u prvom delu Eliza Dushku zapravo zove Jessie Burlingame, što je ime glavne junakinje knjige, ali nikako da mi stigne na red za čitanje sve do sad.

Link to comment
Share on other sites

hehe, zato se trudih da u prvoj knjizi skontam i zapamtim ko je ko... ume da bude konfuzan dok ne udjesh u prichu, a i kad udjesh u prichu nabaca josh 10x likova da morash josh 10x da se potrudish:D ali vredi, btw nisam prochitao 10. knjigu, nekako mi je zhao da zavrshim lal:)) )

realno, ipak uprkos tolikim razbacivanjem sa likovima druga knjiga je sabila.

a Mistborna sto se tice, kod nas je tek izdata druga knjiga, i postao sam ponosan vlasnik iste o/

infidel

Link to comment
Share on other sites

realno, ipak uprkos tolikim razbacivanjem sa likovima druga knjiga je sabila.

aham, mocna je:) (sad uzeh da trazhim legendarnu scenu *posle cu staviti u spojleru koja je*, i naleteh na toliko dobrih delova iz knjige da cu morati ponovo da je prochitam:DDD )

samo nastavi sa malazom, spread the word:))

nahsao sam scenu, al mi je suludo da postujem, treba da se procita knjiga da bi se lepo svarilo, al word of the day je : sapper's [:D] predobro ih opisuje

( [;)] )...

Edited by asGiM
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lol, ovi su se bar iscimali da izbace Konana iz slike. Baš sam često naletao na korice knjiga koje su maznuti art iz nekog filma ili igre, da mi to postalo normalno.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

bmu mater, ako ti na 6 knjiga pise "Najbolja knjiga decenije", i sve su izdate izmedju 2000 i 2010 onda tu jebeno nesto ne valja, ne treba biti natprosecno inteligentan da bi to shvatio.

sere mi se od ljudi koji ne znaju kad počinje i kad se završava decenija, vek ili milenijum.

Link to comment
Share on other sites

Konačno sam završio Pad Hiperiona, i, ono, odlična je i priča i likovi, iako je malo previše zašećereno na kraju. Also, u poređenju sa prvom knjigom ima mnogo više apstraktnih delova i tripova, ali samo zamislim kako bi ovo izgledalo kao strip-varijanta koju bi radio Mebijus i sve štima.

Samo jedna stvar koja mi nije razrešena:

Šta se tačno desilo sa Li Hantom na kraju? Ostao je stranded u Koloseumu, u momentu kad je iz portala krenula da izlazi neka grupa ljudi (ili jedna osoba, ne sećam se najbolje), i to je to, kraj poglavlja, bez dodatnih objašnjenja. Jel' sam propustio/zaboravio nešto u vezi toga (pošto sumnjam da je Hant povezan za Endemionom)?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Konačno sam završio Pad Hiperiona, i, ono, odlična je i priča i likovi, iako je malo previše zašećereno na kraju. Also, u poređenju sa prvom knjigom ima mnogo više apstraktnih delova i tripova, ali samo zamislim kako bi ovo izgledalo kao strip-varijanta koju bi radio Mebijus i sve štima.

Samo jedna stvar koja mi nije razrešena:

Šta se tačno desilo sa Li Hantom na kraju? Ostao je stranded u Koloseumu, u momentu kad je iz portala krenula da izlazi neka grupa ljudi (ili jedna osoba, ne sećam se najbolje), i to je to, kraj poglavlja, bez dodatnih objašnjenja. Jel' sam propustio/zaboravio nešto u vezi toga (pošto sumnjam da je Hant povezan za Endemionom)?

koliko se secam, time se automatski pretpostavlja da se on vratio na tau cetu prime, jer vise jednostavno nije bio potreban na staroj zemlji, tj ono sto je znao vise ne moze da skodi nikome

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Imaš u Laguninim knjižarama, ja sam video u onoj maloj preko puta ETFa.

Ниси прочитао цео горњи пост, повукли су их из продаје, из целог дистрибутивног ланца који не чине само њигове књижаре. Вероватно их има у некој забитој књижари, који не отплаћују наслове након што их продају, већ изврше откуп одмах.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pročitao "Mistborn" od Brandona Sandersona. Odlična knjiga. Nije šablonska epska fantastika, dosta drugačije od svega što sam čitao u ovom žanru. Zanimljivi likovi, odličan stil pisanja, priča.. Nije ni čudo što je on izabran da završi Jordanom TWOT serijal. Isto tako mislim da je on (zajedno sa Rofthusom) predvodnik nove generacije pisaca epske fantastike.

Link to comment
Share on other sites

gledam ime knjige, na engleskom, autor na engleskom, komentari za knjigu na engleskim, ocene citalaca, na engleskom, jedino mesto gde pise da je na nemackom je na nekoj "nalepnici" na samoj knjizi koja se jelten na fotografiji knjige ne vidi jasno sta pise

jej.

no nema veze, sad imam dojajan poklon za prvi rodjendan

God Hates Us All

u knjizi moja posveta zalepljena slika trollface-a

i cela knjiga na nemackom :tf:

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

ma nije problem da mi oni posalju novu, hoce to da urade, ali ne placaju postarinu sto im ja vracam ovu, a postarina me izadje oko 450 kinti!!! uzas! tako da mi se ne isplati da je vracam

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

pa nije puno, ali s'obzirom da sama kniga kosta tipa 7 evra, da platim dodatnih 5 da bi je zamenio, makes no sense :D

narucio sam ponovo sad i trazio da mi potvrde jezik na kome se nalazi xD

edit:

da ne stavljam novi post, blejah danas na netu nesto i neiotkuda odlucih da porucim mistborn trilogiju :D tako da mi to stize sad za koji dan.

9780765365439.jpg

Nego, danas sam primetio da jos uvek nisam prodao one knjige, skroz zaboravih na njih, u svakom slucaju bookdepository preko koga sam i narucio spustio cenu na 22 jura pa tako i ja spustam cenu na 22 jura :D

Da podsetim, u pitanju je Box Set Song of Fire and Ice, prve cetiri knjige, na engleskom, soft cover, nije fensi beli papir ali je kvalitetan i to je to, knjige su do jaja i izgledaju(s'tim sto na slici nisu u zastitnoj foliji, moje jesu :tf:) :

9780345529053.jpg

nemojte zameriti na malom oglasu :D

ko je zainteresovan pm

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Prve tri knjige do jaja

druge tri knjige asi asi

poslednje 4 knjige gospode boze

dobar je ceo trip sa kovenantom, gubavac dobije magicno lek za bolest i izsiluje prvu klinku koja prodje pored njega xD

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...