Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

присећам се још шта сам читао...

"Блесав, мртав, копиле и невидљив" од Хуана Хозе Миљаса. занимљиво штиво, кратак осврт на "кризу средњих година", са елементима шизофреније и преиспитивања смисла. ништа посебно, но ипак освежавајуће.

"Куџо" од Кинга. изванредан хорор о бесном псу. у Кинговом стилу, градња осећаја ишчекивања и лагана нарација. ипак крајње нерафинисан.

"Очеви и синови" од Тургењева, такође на Дедину препоруку.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Jel po njemu snimljen film sa Rudger Hauerom?

BTW na temu alternativne istorije sam pročitao Čovek u Visokom Dvorcu od Filip K. Dika. Ništa specijalno, mada je dobro razradio odnos kultura u alternativnom svetu gde su Japan i Nemačka rasparčale Zemlju.

е тај филм ме је купио... нискобуџетан, али баш онако... пропаганда као треш лајтмотив. био је скоро на телевизији.

што се тиче "Човека у високом дворцу" - свака препорука и то баш због овога што је и Кали навео. логички стожер је не баш претерано јак, али зато описи и детаљи...

:))

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Miloš Crnjanski - Sabrana dela I-XVI

Roman o Londonu l

Roman o Londonu ll

Seobe

Druga knjiga seoba l

Druga knjiga seoba ll

Lirika Itake i komentari

Knjiga o Mikelanđelu

Kod Hiperborejaca l

Kod Hiperborejaca ll

Drame

Eseji

Embahade l-lll

Embahade lV

Sv.Sava, Dnev.o Čarnojeviću, Prip. Proza

Politički spisi

Putopisi

http://www.korisnakn...xvi-naslov-3312

B4357.jpg

ovaj komplet košta oko 10000, vi ga možete uzeti u novootvorenoj knjižari Evro-Guinti u Kralja Milana kod banke INTESA po ceni od 3600!  Kada idete ka Beograđanci i Slaviji, nalazi se pre raskrsnice sa Kneza Miloša. Neverovatna cena, izađe nešto malo preko 200 dinara po knjizi. Kome treba, neka požuri.

http://www.evro-giunti.com/

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

meni je bilo gotivno. par priča se prepliće i nastavlja, nisu potpuno nepovezane, tako da mislim da će ti biti interesantno

Na srpski je jos prevedeno (a na engleski nije wtf) Mac Sudbine, koja je druga po redu zbirka prici kao i Last Wish i ona se desava neposredno pred Blood of Elves (zavrsava se tako sto Geralt nadje Ciri).

Link to comment
Share on other sites

po stijinoj preporuci procitala sam Lavkrafta - slucaj dekstera vorda

ocekivala sam mnogo vise... ne mogu da odredim tacno zasto ali nije mi dovoljno knjiga drzala paznju. mozda zato sto bi lakse zamislila celu atmosferu npr negde na tlu engleske nego amerike u to doba (moj mozda manjak informacija i maste da izgradim okruzenje u glavi kako treba), delimicno mi sama naracija nije legla jer kao da se nekako pretvorila u puko nabrajanje dogadjaja i bez obzira na dosta opisa, reci koriscene u opisima i sami opisi su se nekako ponavljali konstantno. Iako bi za ovaj zanr horora, jezivog gde chitalac samo naslucuje razmere onoga sta se stvarno desava svrstala u moj omiljeni i po samom opisu knjige pojurila sam u biblioteku da je pokupim kod mene je nekako dozivljaj izostao.

Mislim da nije greska u samoj prici koliko u nekoj distanci pisca od samog dela mozda mi sam stil naracije nije blizak pa se nisam dovoljno unela u pricu. I sam rasplet mi je nekako bio suvise lak u odnosu na 'tezinu situacije'.

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Ja baš čekam tu knjigu da mi stigne. Ako je priča iz njegovog ranijeg opusa, onda je razumljivo ako priča ima propusta ili problema. However, priče iz drugog ciklusa njegovog opusa (Kthulu mitologija pre svega) su pure awesomnes.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih na ovaj topic...:)

Elem, citam "Elegantni kosmos" od Briana Greene-a...

fino upakovane teorija superstruna, skrivenih dimenzija i potrage za konacnom teorijom...sa osvrtom i na, naravno, teoriju relativiteta, i uopste na mnogo minuciozniji nacin (od Michia Kakua) objasnjenja dostignuca u fizici i kosmologiji...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Slucaj Čarlsa Dekstera Vorda nije specjialna knjiga, ali je ultra popularna i ultra fenomenalna zbog toga što je u (starom) izdanju bio prilog nešto tipa "o hororu" od Lavkrafta što je stvarno fenomenalno štivo :)

YOG-SOTOTH for the win :)

Ja sam je citao pre tipa 8-9 godina i bila mi je sjajna. bas sam se utripovao u ceo taj trip :)

Pokusavam da se nateram da citam Grof Nula :)

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Autobiografija Samuraj japanskog asa Saburo Sakaija - osveženje je čitati o najvećem ratu u istoriji iz perspektive Japana, pogotovu što se nije previše uplitao u politiku i pokušavao da opravda postupke svoje nacije, već se držao perspektive malog čoveka sa kartom za sedište u prvom redu.

Link to comment
Share on other sites

Pročitao Priručnik za preživljavanje u slučaju napada Zombija, od Meks Bruksa. Odlično napisano, sa ozbiljnim a opet humorističnim tonom tokom cele knjige, sa gomilom krajnje logičnih i relevantnih upustava šta raditi u slučaju (neizbežne) Zombikalipse (vrste epidemija i nivoa uzbunjenosti, načini napada zombija i odbrane od njih, koje vrste zgrada su dobre za stand ili finalno utočište a koje nisu, koje vozilo i prevozno sredstvo valja a koje ne valja, a u sve to vrlo inteligentno uključeno i računanje na ljudski faktor kao jednu od potencijalno i većih opasnosti od samih neupokojenih).

Na sredini knjige se oseća da malo previše insistira na tom ozbiljnom tripu i previše detaljnim upustvima, ali se iz toga vešto izvlači u zadnjoj trećini knjige, gde se opisuju dokumentovani Zombi napadi kroz istoriju (i svaka od ovih priča bi opušteno mogla da bude po epizoda neke serije).

Inače, lik koji je pisao je sin Mela Bruksa što samo po sebi mnogo govori, sad se bacam na sledeću knjigu isto o zombijima, World War Z, za koju se priča da će Bred Pit verovatno snimati film. Sweet.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Autobiografija Samuraj japanskog asa Saburo Sakaija - osveženje je čitati o najvećem ratu u istoriji iz perspektive Japana, pogotovu što se nije previše uplitao u politiku i pokušavao da opravda postupke svoje nacije, već se držao perspektive malog čoveka sa kartom za sedište u prvom redu.

koja je izdavacka kuca da znam gde da potrazim...posto naravno nsiam otisao na sajam da uzmem:(

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Osamu dazai - Sunce na zalasku

posle gledanja anime Aoi Bungaku (plava literatura) gde su dve price radjenje po Dazaijevim knjigama reshila sam da njega pocnem da citam, mada druge 2-3 knjige al samo sam ovu gore nasla u biblioteci.

Kratka je knjiga, teshka depra onako svojstvena japancima, ali dobra je. O mladoj zeni u posleratnom Japanu, pisan u prvom licu. U prvom momentu deluje kao potpuno sumanut roman (ili likovi u njemu), sam rasplet moze mnogima da ostavi utisak WTF, a onda kad se malo slegnu utisci ostane jako bitna pouka. Nije za svakoga, a ako niste svako - preporuka

oO

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Dejvid Beniof - Grad lopova

David Benioff - City of thieves

Dvojica Rusa, u opkoljenom Lenjingradu, koji se sasvim slucajno upoznaju u zatvoru, dobijaju specijalan zadatak od crvenoarmejskog oficira, koji ce ih izbaviti iz zatvora.

Dopadljiv roman, sa dosta opisa samog Lenjingrada za vreme opsade i mukama sa kojima su se stanovnici suocavali.

Fin istorijski roman.

Preporuka za citanje.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...