Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

Poceo da chitam Impact od Douglas Prestona...deluje kao zanimljiv sci fi roman...

Videcemo do kraja romana kako je moguca gamma ray anomaly na Marsu :)

Procitao. Dobra je knjiga, dinamicna, vise avanturisticka nego naucna fantastika...Moze da prodje....

n328054.jpg

Edited by absolute

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Talisman od Stevena Kinga... fantazija neka mnogo je razvucheno bespotrebno, 650 strana a i radnja nishta novo, smorila sam se, ne potpuno al jesam

trenutno chitam Memoari prezivele od Doris Lesing, postapokaliptichna i vrlo moguca pricha, btw dobila je Nobelovu za knjigu, pre nje sam prochitala njene 2 knjige skoro peto dete i slushkinjina pricha isto dobre

Pre par meseci ubedljivo win shto se tiche knjiga koje sam prochitala u poslednjih dinu dve - Lovac na zmajeve

pored beletristike, 'recnik rodne ravnopravnosti' pisac je Nadezda ili tako neshto ne secam se - odlichna knjiga, sazeto i po azbucnom redosledu objasnjava sve pojmove vezano za rodnu ravnopravnost od abortusa preko genitalnog sakacenja do zakona protiv diskriminacije

oO

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

uzeo sam da citam Robert Haris - Otadzbina (Fatherland)... po prvi put da sam uzeo da citam nesto iz tog zanra (alternativna istorija)

Jel po njemu snimljen film sa Rudger Hauerom?

BTW na temu alternativne istorije sam pročitao Čovek u Visokom Dvorcu od Filip K. Dika. Ništa specijalno, mada je dobro razradio odnos kultura u alternativnom svetu gde su Japan i Nemačka rasparčale Zemlju.

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja sad procito' 2 knjige iz ' The Witcher' serijala. Mogu reci da sam ocekivao vise :\ - Al jbg,volim tu fantastiku da citam

BTW Mozda je bilo,mada sumnjam,da li je iko procitao onu hmm, pa.. Vise-logiju xD Mislim da je naslov svih knjiga ' Tocak Vremena' ~ pri cemu je 1. knjiga Zenica sveta? Valjda je izaslo 10 djevola ,a 11 ( zadnji ) se pise,jer je pisac preminuo,pa njegov sin zavrsava po nekim dokumentima,koji su ostavljeni... Anyway,ja sam procito prvih 7,ali nisam citao nista iz serijala preko pola godine,pa sam i malo zaboravio -

Bilo kako bilo,da li je iko citao ista iz ijednog od ova 2 gore navedena serijala,ako da koje bi bilo vase misljenje :p

Havarija bracoooo

Link to comment
Share on other sites

andrej (andrzej ili kako vec) sapkovski, poljak:)

imaju knjige da se kupe po ipsovima, mamutima, platoima i tako tim knjizarama, nesto sam zagledao, ali nisam imao muda da uzmem, sacekacu desetak misljenja pre nego sto se usudim:)

mislim, SVE epske fantastike koje sam citao su bile style over substance (e, nisam citao onaj fajr end ajs, to bih mogo, preporucuju ljudi tamo na topicu:) ), od onih sto jasu zmajove po pernu, do lotra...lotr mi je jedna od omiljenijih knjiga, ali to je zato sto sam fantazi tinejdz dule:) tolkin se covek toliko potrudio oko lorea, deskripcije, obimnosti, doslednosti, razlicitih likova i njihovih uloga, autenticnosti, kopao po mitologijama, smisljao jezike, religiju, loze, istoriju itd itd itd...a onda uzmes, ne znam, dervis i smrt i nije ti dobro nedelju dana.

valjda ce se naci neki dostojevskasti epik fantazista, nada umire poslednja!

a kad se to bude desilo, umrecu u orgazmickim grcevima:) zamislite giga mega turbo karakterizaciju high elf carobnjaka lol!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Dzo Haldeman - Marsbound odlichna knjiga koju bih definisao kao kombinaciju trilogije Mars i Klarkove Svemirske Odiseje

Haldeman je car koji je napisao Forever War, jedno od najboljih ostvarenja koje sam pročitao

andrej (andrzej ili kako vec) sapkovski, poljak:)

imaju knjige da se kupe po ipsovima, mamutima, platoima i tako tim knjizarama, nesto sam zagledao, ali nisam imao muda da uzmem, sacekacu desetak misljenja pre nego sto se usudim:)

Odličan je. Najupečatljiviji faktor ovih knjiga je što je protagonista, koji je u suštini pozitivan lik, stalno prinuđen da bira manje od dva zla.

Prva knjiga pod naslovom Poslednja Želja je zbirka kratkih priča o Geraltu, tipu koje žrtva srednjevekovnog genetskog inžinjeringa. Svet u kome se priča odvija je fantasy verzija Evrope, s tim da je dosta mračnije dočarana od većine fantazijskih ostvarenja.

Druga knjiga, Mač Sudbine, pokreće story arc koji će se protezati kroz više knjiga.

Link to comment
Share on other sites

Jok,ne igra =) Knjiga,postoji film/serija ali je na Ceskom/Poljskom,stao mi je mozak sad =))))

Igra je ekstra,ali procitaj knjigu,dobra je :D

~ Pogotovo ako si odigrao igru u svidjela ti se prica,ovdje saznajes... dosta,toga =)))))!

Ololol, pa mislio sam na The Wheel of Time igru :)))))

http://www.youtube.com/watch?v=kIXbHpDoMa4

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pipboy,nisam znao da ima igra :D,a jesi procitao ijedan dio knjige? Mogu reci,mene je fascinirala ( mada sam fanatik,fantastike ) Knjiga je odlicno,extra je ispisana,ima duboku pricu,i vrlo je zanimljiva ( mozda ne i toliko prvi dio-dva ) ali jbg sad =)

E,ah da,zanima me,posto nmg da nadjem u svojoj 'biblioteci' ( polica sa milion natrpanih knjiga) trilogiju - koliko se sjecam,glavni lik je decak ( nmg se sjetiti imena) koji je Segrt mocnog carobnjaka,i on slucajno otkriva novi svije,izbija rat,njega zarobe,on tamo uci da koristi jos vece moci,itd =)? Mislim da se prvi dio bas zove " Carobnjakov segrt" ?

Havarija bracoooo

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma, probaj pod tim nazivom, ali mislim da će na sve strane da počne da ti iskače ovaj novi film sa Nikolas Kejdžom :))))

Elem, skoro pročitao Nekronomikon, zbirku priča H.F. Lavkrafta. Oduševljen sam, čovek je definitivno bio daleko ispred svog vremena, koji su to tripovi, koje su to ideje. Stil pisanja u početku njegove karijere je pomalo problematičan (previše, ali previše epiteta, načisto ubija u pojam nekad, plus što i prevod verovatno ne može efektno da isprati ono što dobro zvuči na engleskom), ali kasnije se znatno popravlja, naročito kad počne sa celom Khulu mitologijom. Posle toga pročitao i U planinama ludila, isto njegova priča (veća od standardnih, pa je nema u Nekronomikonu), inače direktna inspiracija za film Stvor iz pedesetih (i mnogo poznatiji rimejk iz 82, sa Kurtom Raselom), i onda naletim na ovu vest :))))

http://www.deadline.com/2010/07/guillermo-del-toro-and-james-cameron-ready-to-climb-at-the-mountains-of-madness-together-at-universal/

Kakav win kombo, Gilermo del Toro+Lavkraft+veliki budžet :)))) I kako niko do sada nije napravio neki ljucki film po ovim pričama, ne znam šta bi bolje izgledalo na ekranu, The Dunwitch Horror, The Call of Cthulhu, Color out of this Word, The Shadow over Innsmouth...

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

andrej (andrzej ili kako vec) sapkovski, poljak:)

imaju knjige da se kupe po ipsovima, mamutima, platoima i tako tim knjizarama, nesto sam zagledao, ali nisam imao muda da uzmem, sacekacu desetak misljenja pre nego sto se usudim:)

mislim, SVE epske fantastike koje sam citao su bile style over substance (e, nisam citao onaj fajr end ajs, to bih mogo, preporucuju ljudi tamo na topicu:) ), od onih sto jasu zmajove po pernu, do lotra...lotr mi je jedna od omiljenijih knjiga, ali to je zato sto sam fantazi tinejdz dule:) tolkin se covek toliko potrudio oko lorea, deskripcije, obimnosti, doslednosti, razlicitih likova i njihovih uloga, autenticnosti, kopao po mitologijama, smisljao jezike, religiju, loze, istoriju itd itd itd...a onda uzmes, ne znam, dervis i smrt i nije ti dobro nedelju dana.

valjda ce se naci neki dostojevskasti epik fantazista, nada umire poslednja!

a kad se to bude desilo, umrecu u orgazmickim grcevima:) zamislite giga mega turbo karakterizaciju high elf carobnjaka lol!

jesi citao hronike ambera? sto se fantazije tice to mi je apsolutni vrh

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

(e, nisam citao onaj fajr end ajs, to bih mogo, preporucuju ljudi tamo na topicu:) ),

Au Doolio, nemoj mi to, pa procitaj Song of Ice and Fire, knjiga zlata vredi. Meni je, iskreno, bolja od Lotra.

Trenutno citam:

Great Expectations (ubi boze smor, jedva citam, poceo pre par meseci)

Name of the Wind (poceo tek, jako obecava i ima do jaja kritike)

Flight of the Eisenstein (Warhammer 40k knjiga iz serijala Horus Heresy, do jaja lozenje i to je to :D )

Link to comment
Share on other sites

el to onaj pozer japanac sto stalno nesto prdi po historiju/diskaveriju:)

Jeste...sto hoce da imitira Ajnstajna sa dugom sedom kosicom...ali je japanac, pa mu je valjda sve oprosteno :)))

Nabavio sam jos jednu njegovu knjigu, ne znam sad kako se zove, ali cu da je citam na moru, pa cu da postujem ovde...:)

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

da, ima i tv serijal sa njim.

Ja sam uzeo da slusam audio knjigu 40 Signs of Rain od Kim Stenli Robinsona, posto kod nas nema da se nadje knjiga u papiru. Imam i druga dva dela ove trilogije.

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...