Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

Ajd i preporučite neki dobar SF novijeg datuma (20 god. unazad, recimo).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

@Dulio

Ima jedna knjiga koja mislim da se zove "Razgovori Borhesa i Sabata", nisam siguran za naslov ali mislim da moze da se nadje u knjizarama. Jedan lik novinar je seo sa njima dvojicom ukljucio diktafon i pustio lavinu. Odlicna stvar.

u, to ce mi se svideti sigurno, fala za tip:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ajd dajte neko filmsko poređenje za ove Marseve i Hiperion (npr. Mars/Hiperion je kao taj-i-taj film), nešto tako.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

toliko dugo nisam citao da sam zadnje procitao bestseler 'kaludjer koji je prodao svoj ferari'

nije mi se nesto preterano svidela, nekako mislim da je to knjiga za sredovecne zene, sto ja nisam, naravno :)

uzimam za vikend Veliki Getsbi od ortaka....to nikako da procitam a prvi put sam 'hteo' jos od kada sam gledao Man on the moon(Endi Kafman cita celu knjigu gomili studenata umesto hilarious nastupa koji su ocekivali - prank koji samo on razume)

posle toga cu uzeti Antartiku i Mars trilogiju, posto ste nahvalili

Link to comment
Share on other sites

Procitah juce The walls of the universe od Paul Melko-a.

Kraca sci fi novela (oko 60 stranica). Ko oce da ubije sat, dva vremena preporuka.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

ako neko naleti na stampano izdanje Mars trilogije u beogradskim knjizarama, neka VRISTI! Ja sam imao samo prvu knjigu u papirnoj formi (koju mi nikada nece biti vracena) a ostale 2 sam preslusao u formi odlichnih audio knjiga (ima na demonoidu)

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Probaj na sajtu vbs.rs, to je prezentacija srpskih biblioteka, sa katalogom knjiga po gradovima. Ja sam gledao za moje mesto (Vršac) i imaju sva tri Mars u pisanoj formi, možda može sa bibliotekom da se odradi neki dil da se naruče knjige preko njih

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Dajte info gde ste uzeli Nekronomikon, koja je cena i koje izdanje. Gledam nešto, ima kod Everest Medije, jel to to? Kakve su ilustracij i jel to ovo u stvari http://www.znaksagite.com/everest/NekronomikonUVOD.PDF

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

toliko dugo nisam citao da sam zadnje procitao bestseler 'kaludjer koji je prodao svoj ferari'

nije mi se nesto preterano svidela, nekako mislim da je to knjiga za sredovecne zene, sto ja nisam, naravno :)

ta knjiga je meni jedna od najboljih improve-your-life knjiga ikad - procitao sam je do pola jer mi je bilo glupo da citam dalje a ne primenjujem ono sto u njoj pise

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ako neko naleti na stampano izdanje Mars trilogije u beogradskim knjizarama, neka VRISTI! Ja sam imao samo prvu knjigu u papirnoj formi (koju mi nikada nece biti vracena) a ostale 2 sam preslusao u formi odlichnih audio knjiga (ima na demonoidu)

ako hoces da citas dacu ti ja bre, rekoh vec:)...mada kapiram da oces da imas u svojoj kolekciji...

btw, uzeo opet posle 10 godina da citam dervis i smrt od mese selimovica...mozda mesine ostale knjige nisu dozivele takav uspeh kao ova, ali to je zato sto je dervis i smrt jebeno predobra knjiga...meni je to nas najbolji roman, bolji od na drini cuprija...ne znam, selimovic je tako dobro usao u mozak coveka i tako do jaja opisao dogadjaje da kao da se tebi desavaju dok citas...po meni je on zasluzio da dobije nobelovu nagradu za ovaj roman, definitivno preporuka za one koji nisu citali...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ta knjiga je meni jedna od najboljih improve-your-life knjiga ikad - procitao sam je do pola jer mi je bilo glupo da citam dalje a ne primenjujem ono sto u njoj pise

Danas mi u gradu zapao za oko sledeći naslov

3982.jpg

[roflmao] [roflmao]

kakva je ?

Što se tiče "Kaludjer koji je prodao svoj ferari", smrdi mi na modernu psihologiju ali I'll give it a try.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Trenutno citam Kolibu ( The Shack ) od Williama P. Younga i moji prvi utisci posle pola procitane knjige da je jedna od najboljih knjiga koje sam citao :\ ne mogu da se pohvalim da sam ih mnogo citao al dobro ;) Bestseller obavezno procitati , imate u knjizarama da kupite po ceni od 490 din ja mislim ili da narucite preko neta. Prodata u 7 mil primeraka dovoljno govori o kvalitetu romana :) Poz

I wish that BACKSPACE works in life!.

 

76561197968543066.png

Link to comment
Share on other sites

Dajte info gde ste uzeli Nekronomikon, koja je cena i koje izdanje. Gledam nešto, ima kod Everest Medije, jel to to? Kakve su ilustracij i jel to ovo u stvari http://www.znaksagite.com/everest/NekronomikonUVOD.PDF

plato, cini mi se da je bila 1800 al se ne secam, to je ta.

sad sam krenuo da citam, hese-a - klajn i vagner, kratka knjizica nesto sam malo uzeo da je citam, so far so great

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

ako hoces da citas dacu ti ja bre, rekoh vec:)...mada kapiram da oces da imas u svojoj kolekciji...

btw, uzeo opet posle 10 godina da citam dervis i smrt od mese selimovica...mozda mesine ostale knjige nisu dozivele takav uspeh kao ova, ali to je zato sto je dervis i smrt jebeno predobra knjiga...meni je to nas najbolji roman, bolji od na drini cuprija...ne znam, selimovic je tako dobro usao u mozak coveka i tako do jaja opisao dogadjaje da kao da se tebi desavaju dok citas...po meni je on zasluzio da dobije nobelovu nagradu za ovaj roman, definitivno preporuka za one koji nisu citali...

to je zato sto je mesa nas dostojevski!:)

ali meni licno par kopalja ispod doticnog...oba su lvl80 u mozgorovarenju, al mi je dostojevski bolji pisac i znatno interesantniji.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

to je zato sto je mesa nas dostojevski!:)

ali meni licno par kopalja ispod doticnog...oba su lvl80 u mozgorovarenju, al mi je dostojevski bolji pisac i znatno interesantniji.

dobro, jedan je dostojevski ipak, ima mnogo vise odlicnih knjiga koje su 80lvl sto ti kazes:)...a mesi je jedino dervis tog nivoa, tvrdjava je isto dobra, dok su ostala dela prosecna...al zato je meni dervis i smrt 99lvl:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...