Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

Da ne otvaram temu, TP-Link ruter (TD-W8901G) za ADSL, na moj komp povezan kablom, na ostala dva preko wirelessa. Na jednom kompu jedna "kockica" signala, na drugom dve do tri u vrh glave. Između rutera i tog kompa sa najslabijim signalom ima jedno 7-8 metara i debeo noseći zid između, da nije zbog toga? Halp me, network men!

Link to comment
Share on other sites

kod mene je isto tako :) ali sa telekomovim ruterom :) dok sam sa ovim imao dobar signal :) TP-LINK

TL-WA501G ali u drugom stanu :) razlicite su zgrade :) gde je slab signal to je vojna a gde je dobar tu je nova zgrada :) sa slabijim zidovima :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

realno, mrzi me da citam 42strane.. Kmh, adsl 1/128 telekom, jaaako lose radi, zvao sam onog finog ciku on mi je rekao da je to zato sto mi modem stoji vertikalno i da mora da stoji horizontalno???!?! O_o ?! WUT?! Dakle, problem se manifestuje kroz stalni gubitak paketica na nekoliko minuta... Vrlo je moguce i da dolazi do kratkog gubitka veze.. Tako da ono, ako neko zna neko resenje, bilo bi lepo da ga podeli sa mnom ^_^

eirscm.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

trenutno sam na sezamu i hocu da se prebacim na telekom, zovem ja sezam da uzmem migracioni kod i batica mi kaze da moram da platim 2 meseca neta koji nisam koristio da bih dobio mik, jer su oni navodno placali moj prikljucaj(careface).

je l' ima neko ko je upucen u tematiku, da znam da li da se svadjam i dalje?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ćeš morati da platiš. ADSL ne funkcioniše kao dial-up i obične pretplate, već je u kontinuitetu od trenutka kad potpišeš ugovor do trenutka kada ga raskineš. Znači, koristio, ne koristio, moraš da platiš. Zato i postoje one neke "godišnji odmor" opcije, gde ti opet naplate kad ne koristiš, ali manji iznos. Stoga mislim da nema šanse da izbegneš da platiš, posebno što su te za ta dva meseca sigurno par puta obavestili kako nisi izmirio i kako bi to trebalo da uradiš itd.

Link to comment
Share on other sites

obavestili su me samo jednom, da ce doci da mi "demontiraju" opremu ako ne budem uplatio net do 10. maja. moguce da tako funkcionise, ali je nelogicno da im placam 2 prethodna meseca neta koja nisam koristio. mogli su mi reci morate da platite 2 meseca koriscenja prikljucka, odrzavanja koji smo mi placali umesto vas, to bi bilo ok. sad cu lepo da svratim do telekoma da proverim da li je guzva za adsl, tj. da li ima slobodnih portova ili sta vec, i ako ima, da kazem ovima da mi demontiraju ovaj modem od evro i po i da se prijavim za telekom "od pocetka". mozda cu se malo nacekati, ali sta cu, bolje nego da puknem 4k.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da to neće moći ... prvo, oni imaju komunikaciju međusobnu, nećeš moći da otvoriš ako već postoji drugi adsl. Mada ajde, nisam za to siguran. Ali ono što jesam je da tebi u ugovoru kojeg si potpisao stoji da moraš da plaćaš čak i kada ne koristiš net i slično, tako da pročitaj ugovor, jer će ti možda praviti neke probleme za to. Tj. sigurno će, jer je i oprema njihova kod tebe, mogu i za to da te terete.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...