Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

Kako bi bilo kul da mi neko objasni kako da se otarasim nekog PCM uredjaja, sta treba da uradim, kome treba da podam dupeta? Ne mogu da uvedem adsl zbog toga, a ostale opcije za net su mi katastrasne.. Ae help pls :D STA DA RADIM? :D

Some of us see only Black and Blue! Pazza inter

[00:54] <@BGDo|MASINA> 1on1 aim_map server on msg me

Link to comment
Share on other sites

Kako bi bilo kul da mi neko objasni kako da se otarasim nekog PCM uredjaja, sta treba da uradim, kome treba da podam dupeta? Ne mogu da uvedem adsl zbog toga, a ostale opcije za net su mi katastrasne.. Ae help pls :D STA DA RADIM? :D

Jedini 'legalan' nacin je da podneses zahtv za ADSL direktno Telekomu da bi dosao na listu prioriteta

(na taj fazon su se mnogi otarasili dvojnika i pcm) naravno ako tvoja centrala uopste podrzava ADSL tehnologiju

Link to comment
Share on other sites

au, to je lose :S, smrdi mi onaj njihov ugovor na godinu dana :S. Mogu li nekako da podnesem zahtev da mi sklone taj PCM or whateva a da ne uvodim njihov adsl? Koliko bi me kostalo to planinarenje?

Some of us see only Black and Blue! Pazza inter

[00:54] <@BGDo|MASINA> 1on1 aim_map server on msg me

Link to comment
Share on other sites

au, to je lose :S, smrdi mi onaj njihov ugovor na godinu dana

Nebudi smesan to sto tebi treba je vec davno apsolvirano po drugim forumima

trenutna najpovoljnija finansijska varijanta (za prvih godinu dana) je da iskoristis novu Telekom promociju http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=201846

1425x9/12=1069 din mesecno prve godine 1425 din posle 12 meseci

povoljinije je na duze staze ptt http://www3.ptt.rs/o_nama/cenovnik.php

(dobijas jedno portni ruter za dz ali nije sigurno kad ces dobiti slobodan port kao kod telekoma)

cena je (1400*3)+(1260*3)+(1190*6)/12 = 1260 din mesecno prve godine 1.120 din posle 12 meseci

ja da sam na tvom mestu ja bih uradio "genitalnu" :d varijantu

- iskoristio bih promociju telekoma i obezbedio sebi port u centrali i cenu 1069 din mesecno

- posle isteka 12 meseci presao bih na ptt sa migracionim kodom i na dalje opet bi imao povoljniju cenu od telekoma 1260 din mesecno

ovo je bilo za proslu promociju

druga stvar je Telekomov skript za povecanje brzine

- sklopis ugovor za 1024/128 sa Telekomom

- za vreme free prva tri meseca podignes brzinu na 16mbita (ako imas diskova mozes da skines bar 120-140GB dnevno x 90dana= nemas ti para za toliko hdd [;)] )

- pred istek free perioda smanjis na brzinu koju hoces i ukljucis SpeedUP

Telekom je najpovoljniji i finansijski i po kolicini podataka koje skines prve godine + dobijas 4portni wireles ruter za dz.

+ Telekom SpeedUP najmanju konekciju 1024/128 (koja je kod drugih ISP 850~900/90~95kb) podize na stvarnih 1024/160kb da nepominjem

sa svim ovim prednostima (da imam mogucnosti) bio bih "novi korisnik" kod Telekoma svake godine [:p] i ne da bih potpisivao jedan ugovor na godinu dana nego 12 za svaki mesec [:p]

Link to comment
Share on other sites

sve je to superiska :D al ja studiram u BGu, pa nisam siguran da li cu jos godinu dana biti u istom stanu itd :D to mene muci :D. Hvala na savetima, al po svemu sudeci, MORACU da ostanem na ovom prljavom IKOM-u :(((((((((((

Some of us see only Black and Blue! Pazza inter

[00:54] <@BGDo|MASINA> 1on1 aim_map server on msg me

Link to comment
Share on other sites

cekaj, a u cemu je problem da promenis adresu koja je u ugovoru? ja sam se tri puta selio, i toliko puta morao da menjam broj :))

samo odes u telekom i prijavis novu adresu, oni ti za dva dana puste protok... naravno ako ima tehnickih mogucnosti, u mom slucaju je bilo...

Edited by domiNus
Link to comment
Share on other sites

sve je to superiska :D al ja studiram u BGu, pa nisam siguran da li cu jos godinu dana biti u istom stanu itd :D to mene muci :D. Hvala na savetima, al po svemu sudeci, MORACU da ostanem na ovom prljavom IKOM-u :(((((((((((

sry ja to odmah gledam finansijski

ako raskines ugovor sa Telekomom placas 5000din

kod drugih adsl isp platio bi za 3 meseca oko +4000 dinara (koje dobijas za dz kod Telekoma u promociji) (za najmanje brzine)

nije ti frka da placas "stotine" E za stan a stiso si se za 10 E

e pa jebaga [:D]

EDIT:

setih se

Obzirom da ces stan da menjas jer te je gazda izbacio pa si nezadovoljan ili si nasao povoljniji jer to ovaj dere sa cenom a kako Telekom ADSL se naplacuje kroz telefonski racun eto ti prilike da neplatis tih 5000din kazne

Platice gazda kad si se ti vec davno odselio [:D] [:D] [:D] [:D]

Edited by Muerte
Link to comment
Share on other sites

hahaha :DDDDDd

Kad bolje razmislim, moze da se iskombinuje to sa promenom adrese bla bla (nije da planiram da se selim, al ono, opreznos'!! :D)..

A opet je pitanje, ukoliko podnesem zahtev za telekom adsl i uklone mi ovaj PCM (to ce verovatno da kosta ono BAS :D) da li cu imati portova ovde na Vozdovcu :D. I jos bitnije, za koliko bi oni sve to uradili :D posto ne bih da cekam mesecima :D

Koji sam ja mucenik, nikad ne mogu da imam normalan internet, uvek se patim sa lagom :D..

SUPEEEEEEEEER

Some of us see only Black and Blue! Pazza inter

[00:54] <@BGDo|MASINA> 1on1 aim_map server on msg me

Link to comment
Share on other sites

Kad bolje razmislim, moze da se iskombinuje to sa promenom adrese bla bla (nije da planiram da se selim, al ono, opreznos'!! :D)..

A opet je pitanje, ukoliko podnesem zahtev za telekom adsl i uklone mi ovaj PCM (to ce verovatno da kosta ono BAS :D) da li cu imati portova ovde na Vozdovcu :D. I jos bitnije, za koliko bi oni sve to uradili :D posto ne bih da cekam mesecima :D

Kad selis telefon selis i ADSL prikljucak jer ugovor sklapa vlasnik telefona a to nisi ti...

ako te "otkace" sa pcm to samo znaci da su nekog drugog zakacili umesto tebe i nekosta nista...

neznam kako je na Vozdovcu ali nista te nekosta da proveris "tehnicke mogucnosti" https://www.telekom.nadlanu.com/secure/INTE...c=solo&br=1

Link to comment
Share on other sites

beotel ima enku promociju, platish 6 dobijesh 6 meseci za dz bili stari ili novi korisnik.

Moze Beotel da mu da ADSL dzabe dozivotno, ali on neispunjava "tehnicke uslove" tj na PCM-u je

Da se prijavi kod bilo kog od tih pilicarskih podprovajdera ADSL-a uvek ce imati odgovor da neispunjava tehnicke uslove...

Jedino kad Telekom hoce da razdvoji dvojnike ili prebaci sa PCM je za svoje korisnike ADSL

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

a da li on moze u gazdino ime da potpise ugovor ?:D

Ako zoves telekom call user centar (sa tel. broja sa kojeg ces i furati net)

i podneses tako zahtev za ADSL kapirace da ti jesi vlasnik broja ali ce ti verovatno

traziti SIFRU KORISNIKA (to sranje imas gore u uglu svog mesecnog telefonskog racuna)

pa nabavi istu kao i ime i prezime VLASNIKA tel linije and sky is the limit! [:D]

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav ljudi , nisam hteo da pravim novi topik , i nadam se da nisam [puno] promasio temu.

Naime , imam adsl telekomov i u zadnja 3 meseca me jako zajebava upload.

U igricama mi radi sve super , perfektno , ali mi upload puca na svakom sajtu [rapidshare , youtube , megaupload , file-upload , sk-gaming]

Uploadovao sam na neki random sajt koji je pokazivao brzinu , bila je 18 kbps pa se posle odredjenog perioda spustila na 3 kbps i nije se uopste kretao upload i onda se prekinuo , tako da kontam da je na svim sajtovima tako.

Sta da radim ? Hvala :)

^.^

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

^

proveri viruse >D

anyway tek sad videh da je telekom ladno prebacio da onaj prvi paket od 1200 dinara pruza ulslugu od pishljivih 256/64 ????? josh mi brat kaze nesto mi usporio net ovo ono,... pa kad se ovo desilo, dal su oni normalni

na sbbu 1300 din 1,5 mbit bez ugovorne obaveze...

prijavio sam se za speedup (nisam aktivirao) i sad mi je duplirana brzina do prvog restarta modema, nadam se da ce potrajati :D

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...