Jump to content

УСПЕСИ НАШЕГ ДРУШТВА


Recommended Posts

Малолетни К. К., ученик који је починио масовно убиство у Основној школи "Владислав Рибникар" у Београду, основно образовање завршиће у школи "Др Драган Херцог", саопштила је министарка просвете Славица Ђукић Дејановић.

Славица Ђукић Дејановић је рекла за Танјуг да очекује одлуку наставничког већа ОШ "Владислав Рибникар", али је објаснила да није могуће да наставничко веће избаци из школе К. К., дечака који је у мају починио злочин у тој школи на Врачару.

"Претпостављам да ће добити укор, што значи негативну оцену из владања. Закон каже да она деца која су у здравственим установама због лечења и сличних разлога, постају ученици ОШ 'Др Драган Херцог', пошто је основно образовање обавезно", рекла је Ђукић Дејановићева.

Наставничко веће може да изрекне дисциплинску меру и та мера може бити укор наставничког већа, што практично значи јединицу из владања.

"Из чињенице да малолетни К. К. не може похађати школу, јер се налази у 'Др Суботића', ОШ 'Др Драган Херцог' је та у коју такви ђаци иду и за њих се прави посебан програм. 

Vlast je nemoćna, nema nikakav mehanizam!

Link to comment
Share on other sites

Ček, jel ti problem što dete može da nastavi da pohađa školu, ili što ga ne mogu izbaciti iz škole?

Sa ovim prvim ne vidim nikakav problem - škola mora da se završi, a o ovome drugom smo pričali naširoko ranije kako je recept za pravljenje degena.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, cali said:

Ček, jel ti problem što dete može da nastavi da pohađa školu, ili što ga ne mogu izbaciti iz škole?

Sa ovim prvim ne vidim nikakav problem - škola mora da se završi, a o ovome drugom smo pričali naširoko ranije kako je recept za pravljenje degena.

ovo drugo mi je više problem nego prvo. ubije lik 10 ljudi i onda ne postoji nikakav mehanizam da ga izbace iz škole, nego mu daju ukor, pa onda ide ono premeštaj u drugu školu, kao što su radili sa problematičnima u naše vreme. a i tad čak nije premeštaj koji naredi škola nego "ljubazno zamole" roditelje da ispišu dete i upišu na drugo mesto.

Link to comment
Share on other sites

jebem ti život

 

Kako se saznaje, muškarac je napao svoju bivšu partnerku bez obzira što ima zabranu prilaska. On je napao, i nakon nekoliko udaraca ujeo je za obraz, prenosi “Mitrovica.info”.

Ovo stravično nasilje prekinuo je slučajni prolaznik koji je odbranio ženu i oterao nasilnika.

“Sa ovom ženom ko zna šta bi bilo da nismo naišli brat i ja”, objavio je na društvenoj mreži muškarac koji je nasilnika sprečio u njegovom nedelu:

“Zalepio joj je glavu za zid iz sve snage i zatim ujeo za obraz. Žena je rekla da su razvedeni i da on ima zabranu prilaska. Žena je otišla u bolnicu i izašla sa lekarskom dokumentacijom. Neki prolaznici su sve posmatrali, ne reagujući, kao da su u pozorištu.”- rekao je muškarac koji je sprečio tragediju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, mladenq said:

inb4 milance:

da li mogu samo malo mira da dobijem!?

Mislim da sam negativan odgovor na to pitanje već dobio, nemam šta ponovo da pitam... 

@video kako napada mršavog lika na biciklu, a ne dira ovog koji snima? Ništa mi nije više jasno. Da li smo u nekoj svežoj epidemiji nasilja, ili je zahvaljujući telefonima i društvenim mrežama samo transparenti je nešto što je oduvek tako? Da li je ovo pitanje na mestu?

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, millanče said:

@video kako napada mršavog lika na biciklu, a ne dira ovog koji snima? Ništa mi nije više jasno.

ah, i ti si jedan od onih koji nisu skontali da je lik na biciklu nasilnik, a ovaj veliki batica je zapravo odbranio ženu :DD

a lik što snima mu je verujem taj brat koji se pominje u izjavi.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, togFU said:

ah, i ti si jedan od onih koji nisu skontali da je lik na biciklu nasilnik, a ovaj veliki batica je zapravo odbranio ženu :DD

a lik što snima mu je verujem taj brat koji se pominje u izjavi.

Ladno, brate, sad kontam i da ovaj lik sa bajkom nešto kaže u tom fazonu, "moje dete rodila", a gledao sam prvo bez zvuka. 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Gde su, sta rade:

https://srpskainfo.com/preokret-na-sudjenju-hirurgu-sa-vma-pretucena-zena-odbila-da-svjedoci-molila-sud-da-ga-pusti-na-slobodu-zbog-djece/?fbclid=IwAR1-nk-WeYe_2jBMKLNLipafVLWxgsw8kAMemnYlPrAAJ4uY60F0snt0tQM

Elem, ne bih da zvucim mizogino, ali gade mi se ovakve zene isto kao i likovi koji ih zlostavljaju...i ne, nije opravdanje ni porodica, ni deca, ni finansijska zavisnost itd...ako ces da trpis psihopatu da se izivljava na tebi onda ni sa tobom psihicki nije sve u redu

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa u tome je cela poenta: sistematski uništavaš nekog kao osobu, dok sama ne poveruje da ne vredi ništa, i da je zlostavljač u duši divan, samo eto nekad popije/ljubomoriše/ima težak dan na poslu. A sigurno ga je i ona isprovocirala neslanim ručkom ili što ne ume da utiša bebu.

Teško je iščupati se iz toga, pogotovu što žene često moraju da počnu sa decom život od nule, bez igde ičega.

Zato mi je retardiran tvoj komentar da mrziš žrtve kojima je ispran mozak koliko i bolesnike koji ih muče.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dule_smor said:

Nisam rekao da ih mrzim. Ako dozvolis da ti neko tako ispere mozak onda zaista nisi sposoban za zivot. A da ne pominjemo sto ces upropastiti i svoju decu na taj nacin ako ih pustas da gledaju kako te neko stalno maltretira i ponizava.

A,ne, ne, Dule, to je opasno i pogrešno razmišljanje za ove moderne senzibilitete, ne smeš ti danas ni slučajno (večite) žrtve da p(r)ozoveš na malo lične odgovornosti za donete izbore, odluke i postupke, ne, to se ne sme.

  • Upvote (+1) 2

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

pa brate imas ljudi koji nemaju bas mnogo izbora od detinjstva. Ako se zena predomisli, moli sud da pusti nasilnika zbog dece, to nije razlog da je se gadimo, vec da spasimo nekako nju i decu. 


Kako, parama, para nema, i tako....

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

pa cekajte drugari, zar nismo imali slucaj pre samo par strana ovde, gde je zena otisla od nasilnika ali je ovaj onda zbog toga ubio?

a vama je i na to prva reakcija bila relativizacija toga, briga kako ce mediji da to iskoriste da guraju femicid po objavama i 'ugnjetavaju' na taj nacin srbe heteroseksualce bar jedno dan ipo!

milance se cak upustio u neko istrazivacko novinarstvo, lel, pa neke veze iskopao nasilnika sa nekom ZENOM iz policije, kako bi neku poentu napravio pretpostavljam, kako su se i u tom slucaju zene usrale zenama u zivot

mislim, stvar je svakako kompleksna, i nije nuzno ni da se ne slazem sa vama oko ovih nekih stvari, bas suprotno, posebno u vezi naglaska na licnoj odgovornosti kao glavnim nacinom prevencije, ali ako je vama prvi impuls kad se ovakve stvari dese da gledate na bilo koji nacin da to nekako okrenete to na zenu kojoj se desilo, ili na zene generalno, ja ne znam sta nije u redu sa vama

Edited by mladenq
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Al zato znas da budes psihijatar amater i da nam lepis etikete da nesto nije u redu sa nama, vrh. Ja sam samo rekao svoje licno misljenje o konkretnom slucaju, nisam prebacivao krivicu na zene, niti lepio etikete, ne mora da znaci da su sve takve. Psihijatar nisam pa da mogu da im pomognem, ovako poluamaterski nisam mogao da pomognem ni mnogo blizim osobama u slicnim situacijama jer same nisu to zelele. I to je ok, njihov izbor, samo ne treba zbog tog izbora da ispasta njihova rodbina, deca itd.

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dule_smor said:

Al zato znas da budes psihijatar amater i da nam lepis etikete da nesto nije u redu sa nama, vrh.

 

16 hours ago, Dule_smor said:

...ako ces da trpis psihopatu da se izivljava na tebi onda ni sa tobom psihicki nije sve u redu

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...