Jump to content

УСПЕСИ НАШЕГ ДРУШТВА


Recommended Posts

2 minutes ago, daniiL said:

Nisi ni smeo da kazes da te je neko grdio, cupao usi ili zulufe, jer bi dodatno fasovao i od roditelja.

ovo mogu da potpisem, jednom prilikom me je neki klinac pogodio kamenom u glavu (zato sam sad ovakav), lije mi krv niz celo, skupili se ostali roditelji oce da me vode mojim kuci, ja vristim kao NECU NECU KUCI jer znam da cu jos od njih da popijem ukore sto sam se nasao u situaciji takvoj 😄 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, daniiL said:

Iskreno se ne slazem. Ne kazem da ovo sto si napisao je netacno. Ali ja polazim od sebe, svi smo mi kao deca bili retardi. Nas roditelji nisu branili u tim situacijama. Nisi ni smeo da kazes da te je neko grdio, cupao usi ili zulufe, jer bi dodatno fasovao i od roditelja. Kad dobijes keca, bilo je sedi i uci da popravis ocenu. Sistem je reagovao jedino u ekstremnim slucajevima, tipa ucenik koji konstantno pravi sranja, ima brdo neopravdanih. Moje misljenje da su ljudi bili daleko razumniji nego sto su danas. Svaki dan vidjam decurliju po prodavnicama kako bacaju i rasturaju stvari, a roditelje zabole da pokupe to i sloze. U zgradi imamo mladu mamu koja obrise bebu vlaznoim maramicama i iste pobaca u hodnik. Kad joj je receno da to ne radi, ona se naljutila. Ljudi su jednostavno degenerici.

Ja se slažem s tobom ovde, ali mislim da su to dva različita pristupa. Jedan je kao što imaš retarde u saobraćaju na koje svi kukamo, tako se isti ti retardi ponašaju i sa svojom decom i sličnim vrednostima ih uče. I to vrlo lako može da se reši tako što retarde odrasle "uteraš u red" kaznenom politikom, što u saobraćaju, što vezano za bacanje smeća, što vezano za vaspitanje dece. I kod njih bi trebalo zapravo nekako ponovo na taj način instalirati pravila da se odraslima ne odgovara, da su odrasli uvek u pravu, da je učitelj/nastavnik/profesor uvek u pravu (iako znamo da to nije 100% tačno, ali iz perspektive vaspitanja dece je bitno da bude tako). 

Drugi problem su ovi roditelji koji su "na oko" normalni a zapravo prezaštićuju decu i previše im dozvoljavaju. I to vidiš tek kad si u tom okruženju. Dakle pričamo o ljudima koji su naizgled sasvim normalne, pristojne, lepo vaspitane individue koji su u fazonu "jao ne, dete je palo, ogrebalo je koleno, zovite hitnu!" ili dete traži šta god da traži i oni mu kupuju/daju potpuno nediskriminatorno, tipa 10 sladoleda dnevno i onda se čude zašto dete neće da jede boraniju za ručak. Ili kao dete mora da dobije bilo koju igračku/loptu/patike/nadogradnju noktiju koju zatraži jer u suprotnom plače i nesrećno je. Da, pa? Mora da nauči da postoji "ne". Gledam neke klince napolju što puštaju mog malog da igra fudbal s njima, malo su stariji, dakle prvi-drugi razred osnovne recimo, i sad ovaj jedan se hvali drugarima kako je dobio mamin ajfon. Mislim klinac je (za sada) sasvim ok, vaspitan, kulturan i sve to, ali brate koji će kurac detetu od 7-8-9 godina telefon od 500+ evra?! Nije uopšte poenta da li ti to možeš da mu priuštiš, to je u redu, ali i sam znaš da drugih desetoro dece s kojima on igra fudbal ili ide u školu to nemaju i roditelji ne mogu da im priušte, zašta će njemu? Šta fali da igra fudbal u patikama iz Dechatlona od 2000 dinara nego mora da ima "Mesi" patike od 7-8 hiljada? Čemu ga učiš na taj način?

E taj deo ne znam kako da se reši jer prosto nije tako lagan kao ovaj prvi koji bi bio lako rešiv institucionalno, da postoje institucije. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Neki doktori zasluzuju neki ne, kao sto i neki nastavnici zasluzuju a neki ne. Do sada (da kucnem o drvo) moje neposredno iskustvo sa lekarima tj. kad god je meni trebao lekar sve je proslo dobro. Medjutim, moja majka je imala blago povisenu temperaturu, gubitak apetita, cest umor i konstantan bol kod levog plucnog krila u predelu rebara. Lekar na zameni ju je otkacio prepisavsi antibiotike. Posle toga mi smo mesecima (od novembra do maja) jurili po lekarima i specijalistima da bi u maju na kraju konacna dijagnoza bila rak pluca. Na pulmologiji kada je pocelo lecenje lekarka nam kaze "ovo je poprilicno opasna situacija, da ste dosli samo nekoliko meseci ranije". Posle godinu dana je umrla. Kako reagovati u ovom slucaju?

Sto se nastavnika tice i tu postoje ovakvi i onakvi. Neki su mega carevi, neki su dileje koje zasluzuju instant kurs iz pedagogije. Status sluzbenog lica ne resava problem, ni kod ljudi ni kod nastavnika/doktora. Uzrok je u ponasanju individualaca, i kada se to promeni svima ce biti bolje.

  • Sad 5

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, oddball said:

Posle toga mi smo mesecima (od novembra do maja) jurili po lekarima i specijalistima da bi u maju na kraju konacna dijagnoza bila rak pluca. Na pulmologiji kada je pocelo lecenje lekarka nam kaze "ovo je poprilicno opasna situacija, da ste dosli samo nekoliko meseci ranije". Posle godinu dana je umrla. Kako reagovati u ovom slucaju?

moja majka je imala srece ali je prica slicna, isla je na vma zbog krvi u mokraci, gde ju je doktor poslao kuci, a ona posto je osetila da nesto nije u redu otisla privatno i nabasala na ISTOG DOKTORA SA VMA koji je tada zapravo morao pregledati i dijagnosticirati rak besike.

Edited by reki
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Zwerko said:

Po ovom opisu to je klub Vizura sa Novog Beograd, u praksi znači da u najgorem slučaju dobija uslovnu kaznu, i to ko zna kad... 

Igrom slucaja poznajem cerku "Vizure", i osim ako nema sestru koja zadovoljava ove uslove, ovo nije ona. 
Udata je za naseg odbojkasa, imaju dvoje dece, od kojih starija jos nije ni u skolu krenula.

 

Inace, editovali su taj deo teksta, sada pise:

"- Ona je i ranije pravila razne incidente, svi smo znali za to... Iz vrlo je imućne porodice. Bivša je sportistkinja, a potiče iz porodice poznatog biznismena i sportskog radnika - priča za Kurir jedan od roditelja čije dete ide u ovu školu."

 

EDIT: Samo kurir editovao, ali ostali pisu puno ime i prezime, tako da jeste Vizura 😄

Ali nije ova koju ja znam, ona je skroz normalna osoba. Izgleda ima sestru, ziveli su ranije u nasoj zgradi dok joj je muz igrao u Svajcarskoj.

Edited by sttevann

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Haha, pa super, znači već se sprema da se sve lepo zakopa pod tepih. Ja sad stvarno ne znam ko je tu šta, osim što mi je neko rekao da su u toj priči oko Vizure dva neka brata pa su to možda različite ćerke? Jer i ovo što piše ovaj na twitteru (kome i dalje ne radi embed) deluje da ima smisla i da se uklapa u bahati narativ

https://x.com/ignatius_j_/status/1801385746479140994

Edit: Jer on je Zoran Radojičić prema ovom tekstu što je još iz 2017, a njoj su inicijali u nekim medijima navedeni kao A.R. A u tekstu se pominje da je on forsirao da igra Ana Matović, što joj je verovatno u tom trenutku bilo udato prezime... Edit2: Moralo bi da bude ona pošto je ova slika ona koja se pojavljuje u Kuriru samo blurovana faca... 

WorldofVolley :: Ana Matović Radojičić / print=true

 

E sad šta je tu tačno ja stvarno nemam pojma, ali nekako se uvek pribojavam te situacije gde će biti "pojeo vuk magarca" iz prostog razloga što neko ima uticaj. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Stvar je vec resena, zene se malo podzapale, babo je vec resio slucaj:

 

https://mondo.rs/Info/Crna-hronika/a1940240/otac-zene-koja-je-pretukla-nastavnicu-u-skoli-na-novom-beogradu-izneo-drugu-verziju-dogadjaja.html

Slicno onoj nastavnici sto su maltretriali retardi i izmicali joj stoilicu, smanjili joj platu i broj casova. Tako da i ova nesrecnica moze ocekivati nesto slicno. Samo da se tata i cerka ne nerviraju.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, absolute said:

Ahaha

vidim kolege advokati su obradili prichu 🙂

u tim situacijama se uvek setim onog lika što se po njemu vodi ceo topic saobraćajna nesreća u NS što se posle branio tako što je imao sudar i onako nesvestan šta se dogodilo pripila mu se voda i on vidi flašu u kolima to ustvari bila rakija što mu deda poklonio i on nateg'o i jbg tek posle skapirao da je popio rakiju :((

21 hours ago, reki said:

moja majka je imala srece ali je prica slicna, isla je na vma zbog krvi u mokraci, gde ju je doktor poslao kuci, a ona posto je osetila da nesto nije u redu otisla privatno i nabasala na ISTOG DOKTORA SA VMA koji je tada zapravo morao pregledati i dijagnosticirati rak besike.

au čekaj, pa jel ga pitala posle - brate, kako te nije blam? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...