Jump to content

STEAM DECK domaći mega-guide (2023)


fatboy

Recommended Posts

Нема пољубац у овим Лакијевим плус-минус сличицама. Ја сам хтео да питам свашта нешто о Деку али ме блам 🙂

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, overkind said:

Нема пољубац у овим Лакијевим плус-минус сличицама. Ја сам хтео да питам свашта нешто о Деку али ме блам 🙂

pa ti koristi Thanks ka pehar!

Mada je poljubac dobra ideja!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, overkind said:

Нема пољубац у овим Лакијевим плус-минус сличицама. Ја сам хтео да питам свашта нешто о Деку али ме блам 🙂

pa odgledaj onda video, fetty ga je bas detaljno i lepo odradio. 

Ako nekog intertsesuju detalji oko nintendo emulacije, posebno citra/yuzu/cemu, nek pita, bas tu se dosta drndam i koristim po par razlicitih cemu/yuzu (citra je ok skroz poslednja verzija) i igram iz desktop moda, sto opet pravi karambol sa kontrolerima, ali sve se da srediti 😄



 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

super je odradjen klip, koncizno i informativno, cak i meni koji nisam u retro/handheld vodama, al' me nikad nije golicalo da pogledam neku normalnu recenziju uredjaja.

pitanje - kako Nintendo i njihovi $500/hr advokati gledaju na emulaciju? konkretno mislim na Dolphin emulator koji bi ovih dana trebalo da se pojavi na Steamu. kapiram da Valve ekipa ima podjednako dobar pravni odsek kao Japosi i da se ne bi zajebavali sa tim da nisu sigurni da je sve legit, narocito sto je Deck toliko otvoren za emulaciju.

Edited by evgeniy
Link to comment
Share on other sites

pa ti si u obavezi da posedujes legalno kupljene igre a da emuliras dumpove dobijene iz originalnih igara :tf:

zanimljivija je stvar sa DS/3DS i wii u igrama - eshop je zvanicno napustio ove platforme, kinezi su klonirali ceo eshop (hshop za 3ds i nusspli za wii u) i tamo sve igre mogu da se free preuzmu.

Prosto, nintendo ih je napustio, tako da ne verujem da ce da dize dzevu protiv armije ljudi koji koriste klonove eshopa za DS/WII U.

A mozda prosto i znaju da ima retarda kao ja, koji se primio pa kupuje originalne igre za ds po amazonima i onlinr platformama, tako da im i dalje odredjene bdale daju para 😄

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ček, ali kad kupiš originalnu igru sa Amazona gde je onda, da prostiš, turiš? Mada ja cenim da je te stockove Nintendo davno prodao i da više na njima ne zarađuje. Inače kad si u tom delu Jevrope da kažemo moram da priznam kako sam bio 2019. kad sam tamo odlazio fasciniran ulicom Bd Voltaire u Parizu u kojoj ima jedno 5-6 prodavnica sa tim retro fizičkim igrama, konzolama i svima ostalim, ako treba mogu fotke da izvučem sa nazivima radnji, sve su u 100m jedna do druge. Vidim sad na slikama Nintendo Wii za 50-80 eur bio neotpakovan. Naravno ima i svih mogućih handheld varijanti i njihovih kertidža, ako se ložiš na to treba da spremiš gomilu love 😄

I tu imam još jedno pitanje - kažeš Nintendo igre igraš na decku u desktop modu, a što ih onda ne igraš na deskopu? Gledam da li ti emulatori rade na standrdnom PC-u da vidim recimo klincu da dam Maria da igra, da ne moram da pozajmljujem Switch. 

 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, evgeniy said:

pitanje - kako Nintendo i njihovi $500/hr advokati gledaju na emulaciju? konkretno mislim na Dolphin emulator koji bi ovih dana trebalo da se pojavi na Steamu. kapiram da Valve ekipa ima podjednako dobar pravni odsek kao Japosi i da se ne bi zajebavali sa tim da nisu sigurni da je sve legit, narocito sto je Deck toliko otvoren za emulaciju.

kako ide stara priča, emulator sam po sebi nije nelegalan, a ono što se na njemu emulira može biti a i ne mora nelegalno 🙂 ali steam neće sigurno prodavati i emul fajlove Wii igara 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Zwerko said:

Ček, ali kad kupiš originalnu igru sa Amazona gde je onda, da prostiš, turiš?

Pa u nintendo konzolu 😄 😄 😄

 

59 minutes ago, Zwerko said:


I tu imam još jedno pitanje - kažeš Nintendo igre igraš na decku u desktop modu, a što ih onda ne igraš na deskopu?

Pa nemam desktop

59 minutes ago, Zwerko said:

 Gledam da li ti emulatori rade na standrdnom PC-u da vidim recimo klincu da dam Maria da igra, da ne moram da pozajmljujem Switch. 

 

steam deck je standardni pc

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pa ako već imaš konzolu šta je emuliras? :)

Znam da je standardni PC nego se nisam lepo odrazio - jel može da se koristi npr Xbox gamepad ili je emulator baš napravljen da se koristi sa Steam deck kontrolerom? Pominjao si neke zajebancije sa kontrolama pa mi zato pade na pamet ta problematika.

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Zwerko said:

Pa ako već imaš konzolu šta je emuliras? 🙂
 

zato sto sam lud.

Nema problema sa kontrolerima, ima ako prckas previse kao ja, a lako se resi. U suprotnom ubodes bilo koji wifi, blutut, zica i vozi ako neces da igras na samom steam deku

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, f4ts0 said:

A najzabavnija igra za decu je super mario maker, ono je stvarno top zabava, ali ne znam dal moze lepo bez touch screena.

Aj sad ja da idem u sitna crevca - šta ti znači pristojan PC? Aj za desktop sam siguran da imam, ali recimo imam laptop sa touch screenom, na kome bi Mario maker bio super ali je Intel Iris Xe grafika. Sad kao "na papiru" ta grafika je skoro duplo jača od one u Steam Decku ali ne znam da li postoje dodatne neke optimizacije za Steam deck ili on što se emulatora tiče radi u običnom Windows modu?

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, voodoo_ said:

Za svaki slučaj proveri i preko CPU-z ili hwinfo (imaju portable verzije koje se ne instaliraju), ta vendorska dokumentacija je pouzdana ko vrbov klin

Da, da, znam da umeju da budu debili u tom smislu, ali ovaj put izgleda Lenovo nije lagao 🙂

image.png

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

bravo feti!

Opasna stvar, veoma opasna, je sto se je jako lako navuci na nintendo igre (posebno ekskluzive). Odatle je jako mali korak do kupovine original konzole, igara (DA PODRZIM DEVELOPERE! ) i uzasnom tracenju vremena 😄

a na yuzu diskordu je vrh - malo malo pa uleti neki retard sa pitanjem "da li ce raditi totk" 😄 😄 
Inace, evo malo pravog gameplay-a : 

Ladno "laguje i sjecka" na switchu 😞

osecam da ce nintendo izbaciti switch 2 gde ce totk da klizi. Mada prosto mi je neverovatno da ce japanci sebi to dopustiti, ali vidiecemo. U ovom klipu gore ima scena borbe gde bas neprijatno pada fps, maltene da je neigrivo....

pardon na hijacku steam deck topika.

Evo da se vratimo ontrack, izasao je novi emudeck, novi UI i fetures, odvratan je

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

On 4/27/2023 at 5:21 PM, f4ts0 said:

osecam da ce nintendo izbaciti switch 2 gde ce totk da klizi. Mada prosto mi je neverovatno da ce japanci sebi to dopustiti, ali vidiecemo. U ovom klipu gore ima scena borbe gde bas neprijatno pada fps, maltene da je neigrivo....

zanimljivo. u pravu si zapravo, switch jeste još iz 2017, iako su oled izdali 2021, tako da im je "vreme" da izdaju nešto novo, ali opet suviše je ova Zelda ista/slična kao prethodna da bi nosila celu novu konzolu. Možda ako izdaju neki hardverski upgrade, ali onda opet sa druge strane praktično nemaju svoju konzolu u ovoj generaciji u kojoj su XS i PS5.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...