Jump to content

STEAM DECK domaći mega-guide (2023)


fatboy

Recommended Posts

On 4/25/2023 at 10:12 AM, voodoo_ said:

Pa ako je dual channel memorija u tom laptopu, Xe bi trebalo da iscepa sve te emulatore

 

Imam lepu priliku da istetstiram malo svojeručno single vs dual channel, imam HP lap sa Ryzen 5 3500U i dva ram slota, i Thinkpad sa R5 4500U ali samo jedan slot. Oni sa ogalsa tamo :D

Imam osećaj da će ga starij u dualu oduvati :D

Nažalost, ispao sam iz priče sa igrama i benchmacima, šta je danas relevantno da proteram u uporedim FPS i rezultate od tih programa? I eventualno koja igra je dobar pokazatelj, a da nije terabajt velika, sa tim ne mogu da se zajebavam, skidam, instaliram definitinvo. Radi m na R3500U 8+8 Dark Suls Remastered na 1080p medum/low, radi NieR-Replicant na 1080p low. Replicant kanim da igram  jer me je NieR Automata oduševio tamo u vreme lockdowna sam se igrao kao blesav :) 

@fatboy znači li tebi možda šta kao ideja za kanal to što meni počesto nalete skoro kao novi, često i u radnjama još aktuelni laptopovi, da se neka saradnja napravi, da na testiranje i slično. Generalno su jako polularne recenzije tog tipa na netu - koliki je gejemrski potencijal nekog laptopa, teradown i procena popravljivosti/nadogradivosti, i ono utisci u korišćenu posle X meseci/godina i to.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

pa da, nije ona ni bila neki push za switch, sigurno je imala udela, ali više su onaj Oblivion što su najavili plus naravno novi Mario itd.

osim sto je apsolutno bila push za switch, da nije bilo botw, imali bi tipa 20 miliona manje prodatih switcheva 😄
Islo je dotle cak da su namerno ignorisali wii u verziju da im se ne bi usrala u prodaju switcha.

@Jose Jimenez

uz grafic packove, nebo jeste granica!11!

371776388_Screenshot2023-04-29at16_40_42.thumb.png.83860be1cbdfb430577412f266cd76db.png

Edited by f4ts0
  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, f4ts0 said:

osim sto je apsolutno bila push za switch, da nije bilo botw, imali bi tipa 20 miliona manje prodatih switcheva 😄

jelde? moraću da osvežim memoriju, znam da je bila tu ali se ne sećam da su je toliko forsirali. verovatno si bolje ispratio pošto si fan!

Link to comment
Share on other sites

Po podacima Nintenda iz decembra 2022 BOTW je prodao 29 miliona kopija, što je red veličina Call of Duty iz najboljih dana ili Witcher 3 na primer. Međutim ako se pogledaju igre na Switchu Mario Kart 8 Deluxe je prodao 52 miliona, Animal Crossing 41.5, Super Smash Bros Ultimate 30.5, tako da Zelda dođe tek na četvrtom mestu. 

I da, Nintendo nikada ne daje popuste na svoje igre, tako da je bukvalno za njih inifinite moneyz čak i kada ih Igor pokrade sa emulatorom pa posle kupi od preprodavaca!

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4/29/2023 at 12:14 PM, millanče said:

 znači li tebi možda šta kao ideja za kanal to što meni počesto nalete skoro kao novi, često i u radnjama još aktuelni laptopovi, da se neka saradnja napravi, da na testiranje i slično. Generalno su jako polularne recenzije tog tipa na netu - koliki je gejemrski potencijal nekog laptopa, teradown i procena popravljivosti/nadogradivosti, i ono utisci u korišćenu posle X meseci/godina i to.


Iskreno, jako nezahvalan posao recenzije hardvera, plus ja nisam tech YT kanal nego peglam live igre u strimu... Hardver recenziram samo kad MORAM - a to samo za MSI koji mi je glavni sponzor kanala, evo moja recenzija za njihov Lap, ali mimo njihovog brenda skoro da ne radim tech reviews... ovo za Steam Deck je BAS BAS izuzetak jer se lozim na te handheldove....
 

 

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2023 at 7:09 PM, fatboy said:


Iskreno, jako nezahvalan posao recenzije hardvera, plus ja nisam tech YT kanal nego peglam live igre u strimu... Hardver recenziram samo kad MORAM - a to samo za MSI koji mi je glavni sponzor kanala, evo moja recenzija za njihov Lap, ali mimo njihovog brenda skoro da ne radim tech reviews... ovo za Steam Deck je BAS BAS izuzetak jer se lozim na te handheldove....
 

 

Opušteno, čisto mi dunula ideja, a sam sam preglup za yt, video obradu i još neke stvari koje bi mi falile da mogu da lansiram nešto svoje na ove teme : )

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...