Jump to content

Gde (i da li?) živeti van grada?


Recommended Posts

39 minutes ago, Dule_smor said:

Ah koliko materijala za split...Kili, mogli su i u Smederevu da plate, nisu nasi ginekolozi gadljivi na pare 😄 

A jbg kad dosta ljudi gleda da uvek plati najbolje sto moze za decu i obavezno privatno : D

6 minutes ago, voodoo_ said:

VAU, NOVI KAFIĆI I RESTORANI

Ovaj Vudu izvukao najnebitniji deo poente!

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, digrejzo said:

a jebiga, ne odgovara svakome isti tempo, ne budimo se svi u 4:30am i odmah idemo u teretanu jer je to jedini nacin da budes uspesan i ZGRABIS DAN jelte. plus je mozda problem sto poredis sa vecim gradovima/megalopolisima, a ne sa manjim/mirnijim mestima.

meni licno nije bilo bitno gde zivim, u BGu sam ziveo na Vozdovcu, na Karaburmi, tik uz Bitef na Dorcolu i na kraju u Kosovskoj. lep je grad i prija mi/volim da se prosetam tu i tamo, ali mi objektivno ne fali otkako sam presao u PA. na bukvalno 100m od stana kog iznajmljujem za urnebesno manje para (koji ima ogromnu terasu i lep pogled) imam po 3 apoteke, mesare, pekare, obicne radnje + Gomex + Maksi ~1km dalje, 3 brze hrane, piceriju i restoran za gotivnom klopom. sve je dosta usporenije (iako se oseca da je gomila ljudi uletela u poslednjih par godina iz slicnih razloga jer je BG postao BG, a i krimosi dizu zgrade po PA i levo i desno), u saobracaju nema pavijana gde konstantno moras da rizikujes i iskoristis svaki metar prostora jer JEBIGA BRATE SPIC JE GUZVA JE MORA ZUSTRO DA SE VOZI gde imas podjednake sanse da prodjes bez incidenta isto koliko i da se neko skuca u tebe, energija je potpuno drugacija. i meni licno prija bas. ne znam da l' bih se vratio u BG da zivim, ne vidim koje benefite dobijam tim potezom. eventualno da necu morati da vozim preko Pancevca, mada ionako ne idem za BG kad je spic ujutru/popodne, pa mi svejedno ¯\_(ツ)_/¯

najjace mi sto me stariji burazer rodjeni zajebava da "vozim kao Pancevac" posto cesto kruzujem, pustim ljude da udju u moju traku kad se isparkiravaju ili prikocim na pesackom jer nigde ne zurim kao da mi se devojka poradja u kolima. jebiga, natera te grad/sranje saobracaj da vozis malo kao retard, pa se jos time i dicis na kraju. hocu reci, moze sve da se resi i da budes civilizovan, da dan glatko tece i da svima bude kolektivno zivot malo mirniji. ne mora stalno "GAZI, GRIZI, MLAD SI, NAJJACI SI, SAD ILI NIKAD" gas u svakom aspektu zivota, taj mentalitet mi je stran. doduse, kome prija, neka samo roka!

ma ko je spominjao budjenje u 4:30 i te lajf kouč gluposti? Ja samo kažem da se hejt prema BGu povećava, jer eto uništiše nam grad, a činjenica je da koliko god ostatak zemlje bio mirniji, ipak nema te infrastrukture i na žalost, tu si u BGu. I to poređenje je bilo da od gužve ne možete da pobegnete. I nemam ja ništa protiv Pančeva ili Pazove i sl, ali brate, ako si živeo ovde u BGu, studirao, radio, ovde ti je epicentar dešavanja. Kako ćeš da se vidiš sa drugarima u BGu i popiješ ako si negde van, u Pazovi? Kako ćeš da odeš na svadbu, šta je sa bioskopom, pozorištem, izlaskom uveče, pa onda nekad je lepo da odeš i u restoran, a da nije samo roštiljčina i sl. Ima BG mnogo prednosti, i mana, ali ono, ta količina pljuvanja me ozbiljno smara, naročito sad kad grad nikad više nije delovao svetski nego sad ( i to sigurno ne zbog debilne gradske vlasti, već količine sadržaja, stranaca koji tu žive, mogućnosti i sl)

10 hours ago, reki said:

mozda se nisam dobro odrazio, moj hejt ka beogradu je hejt ka tom stilu zivota u betonu, guzvi itd, ne mislim da su drugi veci gradovi nesto bolji 😄 . ja volim prirodu, planine, da imam prostor da setam kera itd, zato mi je nova pazova mozda malo previse ravna :tf: ali npr nesto jugozapadno ka valjevu bi bilo lepo!

opet, ako ti ne daj bože se razboli pas, gde ćeš da ga dovedeš za nešto ozbiljnije? Kako ćeš da se vidiš sa prijateljima, šta je sa drugim sadržajima? I ja maštam da u Topoli kod Oplenca direkt kupim kuću (odatle mi je deda, nebrojana leta smo proveli tamo), ali apsolutno sam svestan da ću ići 5 do 10 puta godišnje na po par dana i da je to to, i da bih napravio veoma lošu investiciju imajući u vidu cene sad. 

1 hour ago, killYg0r said:

Mora li bas sve preko veze ili ima nesto veze sto svi placamo obavezno zdravstevno?

Znam ljude iz Smedereva, koji imaju dovoljno da plate ali nemaju kome, pa su obe trudnoce recimo vodili u BGu.

Zeninog caleta su poslali iz Jagodine u BG jer tamo neki skener ne radi.

Mislim da je kod nekih samo doslo do zamora rutine ali podcenjujete i prednosti. Otvorilo se novih restorana, kafica, setalista, ulica, delova grada, pa izadjite malo iz svakodnevnice, uradite nesto za sebe, nije samo patnja i guzva u saobracaju sve sto nam se nudi.

kili opet objasnio, može novi lockTM

25 minutes ago, voodoo_ said:

VAU, NOVI KAFIĆI I RESTORANI

izvini što nam život nije stao u 25 i što jelte volimo da odemo u restoran, kafić, da izadjemo sa prijateljima i sl. Zamisli, razmnožavanje nije jedina svrha u životu

  • Haha (+1) 1
  • Downvote (-1) 2

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ja sam samo aludirao da svako od nas ima neke potrebe koje moramo da rešimo nekad odjednom, a tad na žalost nam treba Beograd. Meni je mačka imala dijabetes, i u par slučajeva da sam bio na 50 km od BGa, sigurno bi riknula dosta pre. Da ne govorimo o hitnim slučajevima kad vam treba nega za nekog bližnjeg, to tek

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ama sve jasno, ono sto meni nije jasno sto svak mora svoje misljenje da brani kao jedino validno i onda imamo raspravu tipa da li je bolja nova mrdusa ili centar beograda, sirenje gorcine i slicno, to je potpuno besmislena rasprava, na nivou sergeja trifunovica i beograd mordora kad sletis iz njuce.

Vudu brt, da treba nekad i kafic i provod i setnja, i zapiti se i sta god. A opet, pero brt, ofc da je bolje sa troje dece u kucu bilo gde ili stan gde svak ima sobu neko u garsonjeru na vracauuru da se pobijete.
 

 Svak prema mogucnostima, jebiga.



 

ja da mogu naravno da bi ziveo u cetvorosobnom stanu na posh ixellesu 😄

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, f4ts0 said:

ama sve jasno, ono sto meni nije jasno sto svak mora svoje misljenje da brani kao jedino validno i onda imamo raspravu tipa da li je bolja nova mrdusa ili centar beograda, sirenje gorcine i slicno, to je potpuno besmislena rasprava, na nivou sergeja trifunovica i beograd mordora kad sletis iz njuce.

Vudu brt, da treba nekad i kafic i provod i setnja, i zapiti se i sta god. A opet, pero brt, ofc da je bolje sa troje dece u kucu bilo gde ili stan gde svak ima sobu neko u garsonjeru na vracauuru da se pobijete.
 

 Svak prema mogucnostima, jebiga.



 

ja da mogu naravno da bi ziveo u cetvorosobnom stanu na posh ixellesu 😄

naravno da je bolje Igore, ali budimo realni, koja je bolja škola, ta u Pazovi ili u BGu? Dalje, kad dodju u 14, 15 godina, kako će oni da izadju, jel će im biti do Pazove ili da odu na koje god glupo mesto u BGu tipa Trezor :tf: gde smo mi visili. Pa neki sport, hobi, pa  onda izbor srednje škole / gimnazije, pa cimanje do faksa, etc. Pa dodje posao, a sin / ćerka ti idu svakog dana iz Pazove u npr centar grada i proklinju dan jer im prevoz oduzima 2h na već 8, 9h dronovanja i gradjenja karijere i sl.  Pa nadje ribu npr u Beogradu, pa ne može se vidi sa ribom, pa brate ima milion primera zašto to u našim uslovima nije tako izvodljivo. 

Plus tu garsonjeru na Vračaru prodaš pa uložiš u 100 kvadrata negde dalje gde imaš uslove, nisam ja rekao da treba petoro da živi u 25 kvadrata isključivo na Vračaru. I nemoj da mi kažeš da svugde oko nas ne provejava hejt po Beogradu kao da je najgori grad na svetu u poslednjih nekoliko godina. Ne mogu da podnesem više kukanje na BG na vodi, a pre toga je tu bio go kurac

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

kljucne stvari meni su :

1. Ovo gde ce deca izlaziti/drustveni zivot Ja stvarno mislim da deca danas treba da ima gde da izadju i da se izduvaju kao mladi. I da idu na koncerte i da se drogiraju, i da idu gde god. Prosto da imaju drsutveni zivot. Ali i da imaju svoj kutak, pa jebiga kompromis

2. Ugoditi sebi kolko mozes. Meni licno, iako mogu da kupim kucu po flamanskim vukojebinama, to ne pada na pamet, bmk kao neko u bgd odrastao da idem po zabitima da zivim. Dok mogu da guram Brisel, guram. 

3. Oko kvaliteta skole - ja sam prilicno razocaran u kvalitete skole sa jedne strane, a i sinulo mi da su sve iste (!) u sustini. Fensi beogradkse skole su...mhm. ne znam. Sad je posh davati decu u privatne osnovne, a meni je to za zatvor 😄

A hejt po bgd, pa prestao sam da obracam paznju. TO je patologija vec. Znaju i neki forumasi (raspravljali smo se :D), ako kazem da je nesto dobro u bgd/srbiji, uvek se potegne finalni argument "da da lako je tebi ODANDE da pametujes" A to sto i dalje necu belg. drzavljanstvo, nemam nista tamo od nekretnina, 2 meseca sam god u srbiji se ne racuna 😄
Tako da sam prestao da obracam paznju.
Ultimativni touche neki dan kad sam pohvalio sokola (29 min u jebenom novom sadu, bukvalno mogu da odem da pijem kafu ili da sam ovde da se prijavim u levi9 :D) kontrargiment je : sta seres kad ide samo 200, kod tebe ide 320.
Pakao

  • Upvote (+1) 2

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

sad je Igor objasnio, može lockTM

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Razmišljao sam o ovoj temi x puta jer jedan drugar hoće da kupi nešto posle Avale neki plac pa da dolazi kolima na posao u bgd a drugi hoće na Divčibare pa kao petak ponedeljak tamo i direkt na posao i onda nevezano za to, ali o razmišljanju po pitanju grada, zaključio sam da mi u bgd generalno smeta najviše:

  • 1. zagađenost zimi - ovo i dalje ne znamo da li je mit ili stvarnost :)) i dal smo se samo dimili od kad smo se rodili ali sad nešto kao pričamo o tome
  • 2. to što nemaš gde da se prošetaš kad izađeš iz kuće 
  • 3. nedostatak zelenila (povezano sa tačkom 2)

Kao neko ko je iz Vračar Historical :)) sećam se prethodnih vremena kada su ulice mahom bile sa malim kućama i onda je sve to nekako imalo više smisla na ovako uske ulice - nisu ogromne zgrade zatvarale svetlost, nisi imao toliko garažnih ulaza i toliko vozila itd i kuće su bile više "uvučene" pošto su bile dvorišne, retko koja je bila do same ulice tj. do linije do koje smeš da izgradiš kuću itd. I sve je to meni jasno da tako ide svugde i ne smeta mi to, ali sve to je dovelo i do toga da ima znatno manje drveća i dvorišta po kraju uz ulice koje su ostale iste širine (ili su smanjene). I sad ja kad izađem napolje moram da idem do Karađorđevog ili gore do Zvezdarske šume ili Šumica ako mi nije ideja da šetam između automobila. Ne kažem da nije tako u drugim gradovima, ali prosto to je nešto što bih potencijalno jedino menjao tj. što mi aktivno smeta sa povećanom izgradnjom zgrada.

 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se, i zato je meni malo preseo Dorćol, i idem sa njega, iako imam park prekoputa kuće, ali je gužva neverovatna

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Highl1 said:

Slažem se, i zato je meni malo preseo Dorćol, i idem sa njega, iako imam park prekoputa kuće, ali je gužva neverovatna

Možeš živeti na vrhu Stare Planine kad si solo, ali ima manje smisla ako voziš decu 3h dnevno do škole, treninga i ostalih pizdarija. Zato je meni Dorćol dobro rešenje, jer palim auto samo vikendom kad idemo van grada.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jose Jimenez said:

Možeš živeti na vrhu Stare Planine kad si solo, ali ima manje smisla ako voziš decu 3h dnevno do škole, treninga i ostalih pizdarija. Zato je meni Dorćol dobro rešenje, jer palim auto samo vikendom kad idemo van grada.

slažem se, al ja idem na Dedinje, ne idem van BGa 20km, cenim da gde god da si u BGu u centralnim delovima, Dorćol, Vračar, Senjak, Dedinje, Krst / Zvezdara, da nećeš imati probleme sa tim da dobar deo stvari obaviš peške. Za nbgd mi to deluje teže, ali nisam živeo pa ne znam

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

On 8/24/2022 at 2:01 PM, reki said:

ja kad sam zakacio korony u januaru i bas morao kod lekara, cekao sam 6 sati ISPRED NA SNEGU (red 30 metara) da bismo dosli na red i rekli da ne primaju vise, pa sam svejedno otisao kod privatnika ( i puko dobre pare )

kevi je tumor na besici dijagnosifikovao lekar koga je srela slucajno kod privatnika, isti lekar koji ju je na vma poslao kuci 😄

jebe mi se za drzavne institucije i zdravstvo 😄 DA IZVINE MARA

 

Mara i mnogi ljudi su super, ali se slazem za ovo za zdravsto. Ja sam isto pukao dostaaa para za koronu ali ono kad ti zakazu i dodjes i ne cekas ni minut...Bio sam lose da nisam ni imao snage da cekam cak sam po DR vec imao i simptome da me prime u bolnicu 😕

 

e sad da se  vratim na temu.. Ja sam ziveo u Somboru i tamo zavrsio osnovnu skolu i dosao u Bgd.. U roku od par meseci sam se totalno uklopio ovde u prvom srednje tj bgd mi bio "super".... Posle toga sam se toliko navikao na Beograd i moje Zarkovo da nema sanse da bih se ikada vratio u Sombor. 

E sad recimo tipa neka planina to vec mozda...IStina oduvek volim to planina, priroda i sl 🙂 

ps. a naravno zbog deteta ne mogu dugo iz grada 🙂 sve ima svoje..ja mozda jedini imam pomalo uvid i sa decom i "solo" u paraleli 😄 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

ali VMA  ce biti daleko :tf:

Dakle da se slozimo -

1) bgd je najbolji za zivot tj bio bi da ga imbecilno ne-planiranje i masovna neoubuzdana gradnja nisu usrali.
2) nema jebenog zelenila dovoljno.

3) Kali je izdao blokove na najgori moguci nacin

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ne znam zasto je toliki problem da se uzima to zelenilo u obzir prilikom ove gradnje savremene (da ne pricamo ne daj boze da se prepravlja nesto vec postojece pa da se doda neko drvo ili trava daleko bilo)

sustinski se nista ne bi menjalo, cena bi mogla samo da raste dodatno 🙂

svuda ista prica, u svakom gradu skoro 20 godina jbt

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

ne znam zasto je toliki problem da se uzima to zelenilo u obzir prilikom ove gradnje savremene (da ne pricamo ne daj boze da se prepravlja nesto vec postojece pa da se doda neko drvo ili trava daleko bilo)

sustinski se nista ne bi menjalo, cena bi mogla samo da raste dodatno 🙂

svuda ista prica, u svakom gradu skoro 20 godina jbt

 

Pa gledam sad novogradnju zlatibor...nema mesta.. Gledaju sto vecu zgradu da stave i sto blize drugoj. Na ovim atraktivnim lokacijama... A pri tom to nije planski i ne radi jedna firma nego x privatnika koji geldaju da sto pre zavrse i da uzmu pare i da prave sledecu zgradu...

 

A tolika je navala na apartmane na zlatiboru da ih prodaju u izgradnji odmah..i kad to uradi sto bi se on onda cimao sa tim zelenilom i sl.... DA je manja potraznja onda bi vise sredjivali 🙂

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

ne znam zasto je toliki problem da se uzima to zelenilo u obzir prilikom ove gradnje savremene (da ne pricamo ne daj boze da se prepravlja nesto vec postojece pa da se doda neko drvo ili trava daleko bilo)

sustinski se nista ne bi menjalo, cena bi mogla samo da raste dodatno 🙂

svuda ista prica, u svakom gradu skoro 20 godina jbt

 

potrebno je što više iskoristiti dostupne kvadrate. zato su i ulazi u zgrade uzani, hodnici takođe, kad bi mogli da naprave da iz lifta odmah imaš vrata za stanove levo i desno tako bi ih napravili.

kad god odem u neku stariju gradnju pa vidim one duže hodnike, pa međusprat pa kao stakleni prozori veliki itd setim se toga 🙂

u takvom okruženju ne treba očekivati zelenilo a čak i kad ga prave, kao deo KONDOMIJUMA dobiješ neki mini parkić glupavi, kao što je u West65 ili Wellportu. Jedini donekle izuzetak je Garden central koji ima nešto veći "park" ali si kao u nekom zatvoru okružen zgradama ali ajde i to je nešto.

Prostor "zajedničkog dvorišta" ili nečega što bi mogao biti park ako već zgrada ne može da ide do te "kote" do koje sme da ide oni umesto toga naprave dvorište za te koji kupuju gajbu u prizemlju i opet onda i to prodaju.

Kačio sam sad skoro da su u Kragujevcu progurali ono da novi investitor mora da izgradi ne znam koliko stabala za svaku zgradu koju napravi, pisao sam tamo negde na nekom od topica, ali to me baš zanima kako će da izgleda u praksi. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, G!!! said:

ne znam zasto je toliki problem da se uzima to zelenilo u obzir prilikom ove gradnje savremene (da ne pricamo ne daj boze da se prepravlja nesto vec postojece pa da se doda neko drvo ili trava daleko bilo)

sustinski se nista ne bi menjalo, cena bi mogla samo da raste dodatno 🙂

svuda ista prica, u svakom gradu skoro 20 godina jbt

 

Sve to već postoji i go kurac je jer se ne primenjuje. U Beogradu npr. kad projektuješ kompleks, mora da postoji određeni procenat zelene površine.

Beograd na Vodi, superluksuzni kompleks je ispunio uslove, tako što je u površinu projekta uključena suprotna obala. Koliko tek prosečnog baticu investitora zabole za zelenilo.

1239802_ograniccenja-URB-Razv.JPG

Edited by Jose Jimenez
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Ima dovoljno zelenina, Košutnjak je blizu, Ada nije daleko.. 😄

Škola i vrtić su u okviru naselja, kroz naselje ne prolazi saobraćaj, sve je parkovski uređeno.

 

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/milenija-marusic-naselje-cerak-vinogradi-nije-samo-projekat-to-je-poduhvat/

(ova treća slika je preuzeta sa neta.) 😆

20220414_191723.thumb.jpg.d5e589cef31420f3de96340cdeb61501.jpg

IMG_20220722_215713_218.jpg

Cerak_vinogradi_from_air.jpg

Edited by rbds

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, rbds said:

Ima dovoljno zelenina, Košutnjak je blizu, Ada nije daleko.. 😄

 

šta ga znam, cerak je ok, burazeri su tamo dugo živeli, ali onda imaš tu činjenicu da je u tri lepe plus ono skidanje točkova sa kola je u 90% slučajeva na ceraku 🙂

Link to comment
Share on other sites

devedesetih cerak vinogradi su bili sinonim za vojna lica burzuje, secam se da je cale strasno patio sto je sirotilja isto ima stan na fontani, umesto u cerak vinogradima. Rofl

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...