Jump to content

Pretplata na opcije u kolima?


qwert00

Recommended Posts

BMW Launches Micro-Transactions For Cars

Yes, if you want to turn on that high resistance wire running through your seat, it will cost you $18 a month.

Heated steering wheels are a comparative bargain at $12 a month.

Fortunately, if the idea of paying every month for a heated steering wheel that is already installed in your car bothers you, you can pay BMW to not have to pay – $415 nets you ‘unlimited’ access.

 

 

Da li je moguće da ovakve debilne stvari spremaju na zapadu ? Mozda nije baš za ovu temu ali ono koliko debilno ljudi mogu biti da ovo prihvate ? Iako mozda i može da ovo prodje 🙂

 

 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, dovlagsi said:

bio bi fazon ne uplatiš za erbegove ili tako nešto i sudariš se 😄

ili, zaboraviš da platiš korišćenje kočnica, to bi bio još veći apsurd

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Lucky said:

pa ništa, već vidim pored "čipovanje konzole, hakovanje playstationa" i "otključavam grejanje sedišta u bmw". 

Vec postoje brda "kodera" koji otkljucavaju opcije.

Ja sam kod sebe recimo nasao random baticu koji mi je otvorio navigaciju i dodatne opcije za head up display za 80e, umesto za 400 koliko Mazda trazi.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, killYg0r said:

Vec postoje brda "kodera" koji otkljucavaju opcije.

Ja sam kod sebe recimo nasao random baticu koji mi je otvorio navigaciju i dodatne opcije za head up display za 80e, umesto za 400 koliko Mazda trazi.

ma naravno, i hakovanje mapa da ti ubace i to je sve postojeće odavno, ja sam za smarta isto cimao nekog lika za nešto oko radija, ali ovo mi je nekako next level jer otključavaš već postojeću fizičku stvar ugrađenu u kola a koju ne možeš da koristiš ako ne platiš pretplatu.

softverska ograničenja i samim tim otključavanja lakše "svarim" iz nekog razloga, a da grejem volan imam već grejač i sve, samo sad neko hoće da mi uzme još 10 evra mesečno da bi taj grejač zapravo radio. 

pokušavam da se setim nečega što bi bio ekvivalent u svetu računara, ali osim onih procesora što su svi isti samo ih drugačije "obeleže" pa rade na drugim frekvencijama pa to možeš da otključaš, ne pada mi ništa napamet.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih voleo da vidim kako radi taj sistem pretplate u tom BMW-u, u smislu jel kao mora da auto ima internet konekciju pa kad uplatiš oni ti otključaju? Nekako mi je suludo da moraš da ideš u servis da ti aktiviraju, pogotovu ako možeš da plaćaš mesečno, šta ideš svaki mesec u servis? S druge strane ako je preko neta šta se dešava ako odeš negde u tri lepe u neku Aljasku ili Sibir gde nema neta a ne možeš da uključiš grejanje koje ti baš treba i koje hoćeš da platiš. Mene plaši da će te budževine poprilično da odumru kako će kola biti sve više konektovana, nećeš moći tako lako da ih hakuješ, kao Playstation 4 - oni malo malo pa hakuju noviji firmver, ali ovi odmah ubace novi bez koga neće da rade najnovije igre i ćao, stalno se drndaš s time... 

Na stranu to što će 99% korisnika najnormalnije plaćati tu pretplatu, nije baš veliki procenat ljudi koji kupije nemačku premijum trojku i onda neće da daju pare za update mapa. Samo ovi doktori, iz Srbije :tf:

  • Haha (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Zwerko said:

Ja bih voleo da vidim kako radi taj sistem pretplate u tom BMW-u, u smislu jel kao mora da auto ima internet konekciju pa kad uplatiš oni ti otključaju? Nekako mi je suludo da moraš da ideš u servis da ti aktiviraju, pogotovu ako možeš da plaćaš mesečno, šta ideš svaki mesec u servis? S druge strane ako je preko neta šta se dešava ako odeš negde u tri lepe u neku Aljasku ili Sibir gde nema neta a ne možeš da uključiš grejanje koje ti baš treba i koje hoćeš da platiš. Mene plaši da će te budževine poprilično da odumru kako će kola biti sve više konektovana, nećeš moći tako lako da ih hakuješ, kao Playstation 4 - oni malo malo pa hakuju noviji firmver, ali ovi odmah ubace novi bez koga neće da rade najnovije igre i ćao, stalno se drndaš s time... 

Na stranu to što će 99% korisnika najnormalnije plaćati tu pretplatu, nije baš veliki procenat ljudi koji kupije nemačku premijum trojku i onda neće da daju pare za update mapa. Samo ovi doktori, iz Srbije :tf:

pa ono, ne bi me čudilo da ti "savetuju" da uplatiš unapred x meseci koliko ćeš biti na Aljasci 🙂 

ne mislim da šljaka tako što konstantno pinguje server pa vidi da li imaš "licencu" više kao platio si mesec dana i tajmer ti odbrojava. 

a kola mislim da su još daleko od apsolutne konektovanosti, pa ono, nisu ni konzole uspeli da prebace na skroz digital koncept a kod kuće svi imaju net, zamisli tek kola gde čak i u razvijenom svetu imaš nedostatak neta već malo van nekog grada, da ne pričamo o americi, australiji...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Zwerko said:

 

Na stranu to što će 99% korisnika najnormalnije plaćati tu pretplatu, nije baš veliki procenat ljudi koji kupije nemačku premijum trojku i onda neće da daju pare za update mapa. Samo ovi doktori, iz Srbije :tf:

 

bmk da da jem 300 evra bukvalno ni za sta, tj za 5 minuta DL mapa...ionako Audi navigacija nije user friendly, nema touch skrin nego vrtis onaj tockic kao debil, jako prakticno dok covek vozi

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Lucky said:

pa ono, ne bi me čudilo da ti "savetuju" da uplatiš unapred x meseci koliko ćeš biti na Aljasci 🙂 

ne mislim da šljaka tako što konstantno pinguje server pa vidi da li imaš "licencu" više kao platio si mesec dana i tajmer ti odbrojava. 

 a kola mislim da su još daleko od apsolutne konektovanosti, pa ono, nisu ni konzole uspeli da prebace na skroz digital koncept a kod kuće svi imaju net, zamisli tek kola gde čak i u razvijenom svetu imaš nedostatak neta već malo van nekog grada, da ne pričamo o americi, australiji...

Nisu još ova regularna kola, ali znam da Tesla ima one over-the-air softvare updates, ne znam kako se tačno povezuju, ali bih rekao da je neki modem ugrađen i da se to povezuje po automatizmu. Verujem da će i ovi ostali krenuti u tom smeru, a pogotovu kako se kreće ka električnim vozilima jer će to biti dodatni "feature". 

7 minutes ago, Dule_smor said:

 

bmk da da jem 300 evra bukvalno ni za sta, tj za 5 minuta DL mapa...ionako Audi navigacija nije user friendly, nema touch skrin nego vrtis onaj tockic kao debil, jako prakticno dok covek vozi

Pa što ih onda uopšte i updateuješ? Ja tu default navigaciju u kolima maltene nisam ni upalio, uvek koristim telefon, zato mi i bedak što nema Android auto, ostaje za sledeća kola... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...