Jump to content

Official RuR Diaspora topic


Recommended Posts

3 hours ago, Lucky said:

pa ... ovo je ... blok u novom beogradu?

'Bem li ga, nisam mnogo isao na NBG osim u sud. Zar taj deo grada ne vazi za jedan od najboljih delova grada za normalan zivot?

4 hours ago, f4ts0 said:

Eh da.
ovde klinci rade 2 meseca neki poslic, ustede nesto malo i onda furaju vikend ture/voz/rajan i zabole ih paja.
Kod nas em se nema, em se za putovanje smatra instagram dubai putovanje sa versache posteljinom.

Ja da sam devedesetih imao uslove da putujem malo vise evropom po zapadu (da sam imao para a nisam imao vize) odavno bih bio non-binary.

Moze to biti i dvosekli mac ako se dete previse liberalizuje 🙂 No, kontam da je kucni odgoj ipak najbitniji, koliko god dekadentan bio zapad.

Link to comment
Share on other sites

ma dekadentan je kurac. imas NGO koje dobijaju pare da promovisu dekadencije i sranja pa deluje da ih ima puno, odes 20 km od brisela u selendru neku, i dobijes batine.

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dende said:

'Bem li ga, nisam mnogo isao na NBG osim u sud. Zar taj deo grada ne vazi za jedan od najboljih delova grada za normalan zivot?

e ima dobar restoran u goce delčeva, tamo sednem kad dođem iz holandiju, a i ulica je lepa, lipa leti miriše

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, f4ts0 said:

kuka na srbiju

vozi mazdu 6

ne znamo koje je godište!

14 hours ago, Dende said:

'Bem li ga, nisam mnogo isao na NBG osim u sud. Zar taj deo grada ne vazi za jedan od najboljih delova grada za normalan zivot?

19 hours ago, f4ts0 said:

kako ne važi, imaš maksi, pekaru, poštu sve u krugu od 20 metara i parking stalno i velike ulice.

9 hours ago, Neptune said:

e ima dobar restoran u goce delčeva, tamo sednem kad dođem iz holandiju, a i ulica je lepa, lipa leti miriše

onaj jedan gde ide i marko iz beograda?

  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dende said:

'Bem li ga, nisam mnogo isao na NBG osim u sud. Zar taj deo grada ne vazi za jedan od najboljih delova grada za normalan zivot?

Bilo nekad, sad se pripoveda 🙂 Kad je projektovan, ono jeste tako zamišljeno i do kraja 80ih jeste tako građeno. Sve novogradnje po NBG ne prate više taj princip, pa tipa deca iz A Bloka ili Belvila ili West 65 u školu idu 3-4 bloka dalje, sad je bitno samo prodati kvadrate, a to su najskuplji delovi. Ovo Lakijevo je aluzija na Draškovu romantizaciju Novog Beograda u nekom topicu o stanovima. 

10 hours ago, Neptune said:

e ima dobar restoran u goce delčeva, tamo sednem kad dođem iz holandiju, a i ulica je lepa, lipa leti miriše

Misliš u Bulevaru Maršala Tolbuhina? :tf:

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Belvil i A Blok kupcima su obećavali da će dobiti svoj vrtić i osnovnu školu, čak su drugaru pokazivali neki plan gde je zemljište bilo namenjeno za osnovnu školu. Od toga naravno nije bilo ništa. Najbliža škola je 20. Oktobar, na 15min hoda, koja je u moje vreme imala pun kapacitet: 8 odeljenja u 2 smene, po 35 učenika po odeljenju.

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

Znači nije više nbgd najbolji za život? :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, killYg0r said:

Stvarno bi ziveo tu?

Vazno je kod ovakvih prica da se elimise politicki bias i BNV prica.

Ja bih ziveo. Volim solitere, volim blizinu vode, blizu mi je most za NBGD, blizu mi je knez, blizu kalis (sve na 30 min pesaka, meni je to blizu).Mislim da ce i imati vecu vrednost nego "ovogradnja na zvezdari ili vracary" (srusena udzerica i naklepana zgrada) ili usrana bezanija koja je lomi rekorde po ceni novogradnje.Znam nekoliko ljudi koji su kupili/kupuju tu stanove. Maltene kao da ih je blam (da ne ispadnu SNSovci), ali dovoljno su pametni da se ne obaziru na to.

msilim to su zelje. Sa gastos parama koje imam/cu imati nema ni bezanije 😄 😄

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Svakako treba gledati iz svoje perspektive, posebno kada se radi o licnim odlukama i za svoj novac.

Generalno me zanima gde bi sada ljudi voleli da zive, da mogu da biraju, u BG-u i sta smatraju dobrim krajem trenutno, jer cinjenica je da se grad dosta promenio i tek ce da se promeni svim gradnjama i izmenama ulica i saobracaja.

Link to comment
Share on other sites

Meni je Dorćol super zbog lokacije i zbog izgrađene infrastrukture - ima dovoljno škola i vrtića, ima dovoljno kulturnog sadržaja i za klince i za odrasle, a istovremeno je slepo crevo Beograda pa nema neki sumanuti saobraćaj poput gazele, sajma ili Bulevara NJKVAKP. Kej blizu, Kališ blizu, lako se izvlačim do Brankovog mosta i Pančevačkog mosta, peške do Kneza.

Problem je jedino što je masovni nalet novogradnje, i udžerice se menjaju 4-spratnicama. To će biti masivan pritisak na infrastrukturu - od nedostatka lekara, pretrpanih škola, do nedostatka parking mesta.

Generalno gledano, ako imaš decu ili su ti u planu, mnogo se menjaju kriterijumi šta je dobra lokacija. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, killYg0r said:

Generalno me zanima gde bi sada ljudi voleli da zive, da mogu da biraju, u BG-u i sta smatraju dobrim krajem trenutno, jer cinjenica je da se grad dosta promenio i tek ce da se promeni svim gradnjama i izmenama ulica i saobracaja.

Veliki problem je što se grad menja iz grada za život u grad za turizam. Nešto najbliže planskom urbanističkom razvoju je Beograd na Vodi i Stepa Stepanović. Nemam nikog u BGNV, ali za Stepu im je država uvalila takvu kurčinu - od silnih obećanja da će dobiti dvoj dom zdravlja, vrtić, školu i sve ostalo, ne znam da su dobili jedno. Umesto toga su probali da im uvale benzinsku pumpu i crkvu. A svuda oko planskog naselja su izrasle "divlje" zgrade kao pečurke (divlje u smislu privatnih placeva oko planskog naselja), i sad im je frka i za parking, i za tranzit, jer pristupne saobraćajnice nisu adekvatne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...