Jump to content

EV i Plug-in automobili - pričajte


dovlagsi

Recommended Posts

Problem je rešen!

Quote

 

Godinama se vodi debata o ograničenjima brzine na delovima nemačkih auto-puteva gde nema ograničenja brzine. Ministar saobraćaja, Folker Vising, sada je jasno stavio do znanja da neće biti ograničenja, ili da će ona ipak doći u bliskoj budućnosti, ali ne zbog znakova pored puta, već zbog električnih automobila.

"Brzina je lična odgovornost građana, sve dok drugi nisu ugroženi. Država treba da se uzdrži od ovoga. Mnogi ljudi voze sporije zbog visokih cena goriva. Sa električnim automobilima, ljudi neće voziti tako brzo jer žele da sačuvaju energiju u svojim baterijama."


 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, dovlagsi said:

pa šta je radio s tim volanom?? 

pa sudeći po twitter threadu nije radio ništa nenormalno.

koliko sam ispratio samo je vozio kola i otpao je volan i on je uspeo da se zaustavi. 

odšlepali mu auto, prijavio je tesli, ovi su kao prihvatili kvar ali hteli da mu naplate 100 dolara za valjda uslugu ne znam čega, vraćanja volana 🙂

on se tu opet žalio, oni sklonili to, poslali izvinjenje bla bla i sad je valjda u statusu da ili uzme potpuno nov auto ili da mu ostave ovaj ali uz garancije da je sve ok ili tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

Back in 2021, Nissan revealed a few concept vehicles as part of its announcement that it was going to invest $17.6 billion in the development of electric vehicles over the next few years. One of the concepts it presented is a convertible two-seater sports car called the Max-Out, but the automaker only released a render that showed what it was supposed to look like. Now, the company has shown off a real-life physical version of the Max-Out at the launch of the Nissan Futures event in Yokohama, and it looks like the automaker stayed true to its original design. 

It's still a two-seater convertible with headlights and edges that light up in different neon colors. The EV's design has the mixed aesthetics of several different sci-fi franchises, including Tron and Avatar. But other than showing what it looks like, Nissan hasn't shared details about the EV concept, probably because it doesn't have plans to create a production version of it anytime soon, if at all. 

image.png

Link to comment
Share on other sites

Ти си вероватно видео ово више пута. Мени је ово први пут да видим овакву конверзију. Свиђа ми се. Лик је 30 година возио 308 и сад је врхунски ово урадио. Као да је купљен овакав ☺️

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ovako matori automobili su pogodni za swap jer nemaju ništa integrisano i ništa ne zavisi od fabričkog softvera 🙂 ono, kočnice, servo, radio 🙂 sve radi za sebe. ti izbaciš motor i ubaciš teslu, neće ništa od sistema koje zadržavaš da ti izbaci error 🙂 ima firmi koje to rade, bude jeftinije nego za kupiš recimo neku skuplju teslu, vrlo zanimljiva pojava. 

  • Like +1 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

eto gde će da odu baterije kad im istekne rok trajanja ili kad oslabe, ima da indijci krenu da pakuju električne pežo 206ice i mahindre 🙂

ah da:

Quote

 

Суд у Сан Франциску ослободио је кривице извршног директора "Тесле" Илона Маска који је оптужен да је 2018. године обмануо инвесторе јер је у објави на Твитеру написао да је обезбедио средства за потпуну приватизацију те компаније.

На суђењу због наводне обмане инвеститора тужиоци су тражили милијарду долара одштете од извршног директора "Тесле" Илона Маска, који је агресивно бранио своје право да слободно твитује, преноси Ројтерс.

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, dovlagsi said:

Ovako matori automobili su pogodni za swap jer nemaju ništa integrisano i ništa ne zavisi od fabričkog softvera 🙂 ono, kočnice, servo, radio 🙂 sve radi za sebe. ti izbaciš motor i ubaciš teslu, neće ništa od sistema koje zadržavaš da ti izbaci error 🙂 ima firmi koje to rade, bude jeftinije nego za kupiš recimo neku skuplju teslu, vrlo zanimljiva pojava. 

jebem ti sto nagovorih caleta 2001 da prodamo stojadina 😞

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

U Stelantisovoj fabrici automobila u Kragujevcu uveliko se radi na instaliranju savremene opreme za proizvodnju električnog vozila.

Prema rečima predsednika tog sindikata Saše Đorđevića, na instaliranju opreme su angažovani radnici kompanija iz više zemalja, dok radnici iz Kragujevca imaju uobičajena zaduženja na poslovima koji prethode novoj proizvodnji.

Đorđević kaže da ne zna kada je tačno počelo postavljanje nove opreme, ali navodi da su se radovi već odvijali po povratku radnika sa kolektivnog odmora 23. januara.

U kragujevačkoj fabrici automobila je, inače, ostalo da radi oko 500 radnika od, ukupno 2016 koliko ih je radilo pre sprovođenja socijalnog programa u leto 2022. godine.

Đorđević je naveo da je grupa oko 20 Fijatovih radnika iz Kragujevca otputovala u subotu u Poljsku gde će, pošto su prihvatili Fijatovu ponudu, raditi u narednih 11 meseci.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Lucky said:

Đorđević kaže da ne zna kada je tačno počelo postavljanje nove opreme, ali navodi da su se radovi već odvijali po povratku radnika sa kolektivnog odmora 23. januara.

dal je bolje što sale nacionale ne zna kad je krenulo da se radi u fabrici ili što su radove započeli vrv duhovi pre no što su se radnici vratili sa kolektivnog 🙂

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ko je ovo očekivao, ne znam, ali evo ga:

Quote

 

U toku 2022. godine, kompanija Star Import, generalni distributer za Mercedes-Benz vozila za Srbiju, Crnu Goru, Bosnu i Hercegovinu i Albaniju, prodala je najviše električnih, luksuznih vozila na teritoriji Srbije.

U periodu od januara do decembra 2022. godine, brend Mercedes-Benz u Srbiji isporučio je krajnjim kupcima 33 potpuno električna, putnička vozila što čini 19,41% ukupne prodaje električnih vozila.

Sa 22.785 vozila, tržište novih putničkih vozila u Srbiji je u 2022. godini zabeležilo pad od 6% u odnosu na 2021. godinu. Udeo prodaje potpuno električnih vozila u tržištu Srbije je 0,75 % u 2022. godini, dok je u toku 2021. godine taj udeo bio 0,28%.

 

sad ok, ovo je PR mercedesa, ko zna šta spada pod "luksuzno" itd.

ne znam i dal' je smešno što je ta petina zapravo 33 vozila 🙂 

ali interesantno u svakom slučaju, ja sam mislio da je Hyundai tu iskidao ili tako nešto, možda on ne spada u luksuz!

Link to comment
Share on other sites

Iskreno ja sam se iznenadio koliko sam EV Mečki video po gradu, uglavnom neki SUV manji ili veći, sad nisam više ni ispratio modele ali znam da su sa onom zatvorenom prednjom maskom. Pre neki dan na Dorćolu vidim neki manji EV Mercedes SUV sa tablama Pirot, baš sam se iznenadio :)

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Zwerko said:

Iskreno ja sam se iznenadio koliko sam EV Mečki video po gradu, uglavnom neki SUV manji ili veći, sad nisam više ni ispratio modele ali znam da su sa onom zatvorenom prednjom maskom. Pre neki dan na Dorćolu vidim neki manji EV Mercedes SUV sa tablama Pirot, baš sam se iznenadio 🙂

ja na nbgd uvek viđam 2-3 modela, iste tablice, full EV vrte se, tako da eto već imam 10% od njihove prodaje EV-ova 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

haha https://edition.cnn.com/2023/03/03/business/ford-repossessing-car-patent/index.html

Quote

Ford has some interesting ideas on what self-driving cars might soon be able to do. Besides freeing us from the tedium of commuting, the company envisions cars that could repossess themselves.

According to a document recently published on the United States Patent and Trademark Office website, Ford said it is considering a system that would allow a car to, on its own, leave you if you stop making your monthly auto payments.

Don’t worry, though. The patent hasn’t been approved yet. And Ford insists it’s just a thought.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...