Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

36 minutes ago, mohr said:

@Lucky

Nece da se sredi tu nista Lucky, i Trampu su neke odluke bile opovrgnute i nikad nije mogao da ih progura, taj deo oko ustava kod njih me je uvek fascinirao.

ima da ga provuku kroz neki drugi zakon ili neku drugu agenciju itd, ako ne baš kroz ovaj pristup onda kroz neki drugi... naravno videćemo, možda i nisam u pravu 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dende said:

Pa EMA je pocela rolling review jos u martu ove godine, ali navodno fabrika u kojoj se proizvodi vakcina nije ispunjavala neke higijenske standarde. Na to su Rusi dozovlili inspekciju, WHO je bio ali navodno je onda falila neka dokumentacija. Rusi su i tu dokumentaciju dostavili i sad sve stoji u sustini. Premijer San Marina je letos rekao da ce do kraja leta biti odobrena vakcina, ali nista. Ja mislim da je sve zbog COVAX programa, jer tamo mogu samo vakcine odobrene od WHO. Naravno, sada vakcine uglavnom daje Fajzer. 'Ajde na stranu moja licna situacija, koliko ljudi je do sada pomrlo od kovida jer nisu imali vakcinu - Sputnjiku ne daje, a Fajzer jos ne uspeva da proizvede dovoljno. Sve dok Sputnjika ne odobre, veliki deo trzista je Rusima odsecen. Apsurdno je da im toliko treba da zvanicno odobre ili odbiju da odobre PRVU proizvedenu vakcinu protiv kovida.

USA i njeni sateliti se ponasaju kao najgore ustase.

Sad sam bacio pogled na RT, načelno ne osporavaju navedeno u člancima koje si linkovao:

  1. Rusija je aplicirala za odobrenje tek u januaru 2021.
  2. EMA je tražila dodatnu dokumentaciju o proizvodnji i pakovanju.
  3. Posle ruskog odlaganja EMA obavlja inspekciju postrojenja.
  4. Rusi u više navrata prebacuju proizvodnju u drugo postrojenje, što izgleda da delimično resetuje proces aplikacije.

Imam par pitanja:

  • Zbog čega su Rusi čekali toliko dugo za aplikaciju, kad su drugi proizvođači već dobili odobrenje u momentu kad Gamaleja tek aplicira?
  • Evropa nema deficit vakcina. Zašto se Rusi toliko cimaju sa EMA kad je bolje da upadnu na spisak SZO, kao što su Kinezi uradili još u maju (SinoPharm) i junu (SinoVac)?
  • Zašto Rusija ne priznaje nijednu vakcinaciju van svoje teritorije, čak i ako je Sputnjik V?
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jose Jimenez said:

Sad sam bacio pogled na RT, načelno ne osporavaju navedeno u člancima koje si linkovao:

  1. Rusija je aplicirala za odobrenje tek u januaru 2021.
  2. EMA je tražila dodatnu dokumentaciju o proizvodnji i pakovanju.
  3. Posle ruskog odlaganja EMA obavlja inspekciju postrojenja.
  4. Rusi u više navrata prebacuju proizvodnju u drugo postrojenje, što izgleda da delimično resetuje proces aplikacije.

Imam par pitanja:

  • Zbog čega su Rusi čekali toliko dugo za aplikaciju, kad su drugi proizvođači već dobili odobrenje u momentu kad Gamaleja tek aplicira?
  • Evropa nema deficit vakcina. Zašto se Rusi toliko cimaju sa EMA kad je bolje da upadnu na spisak SZO, kao što su Kinezi uradili još u maju (SinoPharm) i junu (SinoVac)?
  • Zašto Rusija ne priznaje nijednu vakcinaciju van svoje teritorije, čak i ako je Sputnjik V?

Ne znam zasto su toliko dugo cekali sa odobrenjem. Kod EMA su aplicirali 04/03/2021, tako da cekaju na odobrenje kod obe institucije - WHO i EMA. Mislim da su jos ranije aplicirali za WHO, ali ne mogu da nadjem nista osim trenutnog statusa aplikacije:
https://extranet.who.int/pqweb/sites/default/files/documents/Status_COVID_VAX_20Oct2021.pdf

Evropa sada nema deficit vakcina. Imala je do skora. Seti se da su Nemci tek poceli masovno da vakcinisu u maju, otprilike.

Nisam znao da Rusi nisu priznali nijednu osim nekih 5 vakcina. Pretpostavljam da Fajzer nije ni aplicirao za odobrenje u Rusiji.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dende said:

Nisam znao da Rusi nisu priznali nijednu osim nekih 5 vakcina. Pretpostavljam da Fajzer nije ni aplicirao za odobrenje u Rusiji.

Koliko sam shvatio, nije problem u tipu vakcine. Ne priznaju nijednu vakcinu koju rusko zdravstvo nije dalo. Zato se građani Srbije koji su dobili Sputnjik V tretiraju kao nevakcinisani kada ulaze u Rusiju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jose Jimenez said:

Koliko sam shvatio, nije problem u tipu vakcine. Ne priznaju nijednu vakcinu koju rusko zdravstvo nije dalo. Zato se građani Srbije koji su dobili Sputnjik V tretiraju kao nevakcinisani kada ulaze u Rusiju.

Hahahhaa pa to je potpuno ludilo. Nisam siguran da je tako, ali ako jeste, onda su bas nenormalni. 

Link to comment
Share on other sites

То само говори колико неповерење постоји у наше институције генерално, те да су говоркања да неки тамо Ељвиси тутну пар стотина еура на пункту како не би добили вакцину тачна. Са друге стране исто просеравање, као што се Запад просерава са признавањем Руске вакцине. Можеш мислити, немају све информације о производњи вакцине, али зато је Индијска вакцина (пре неки дан призната) 100% безбедна и производња је изнад просека. How yew no.

India's stinking scandal: a 'Mount Everest' of filth (waste management  fail) | Closed-Loop Environmental Recycling

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dende said:

Hahahhaa pa to je potpuno ludilo. Nisam siguran da je tako, ali ako jeste, onda su bas nenormalni. 

Jeste, znam iz prve ruke :) Ali nije to problem samo kod nas (mada fakat ima i toga da postoji nepoverenje u naše institucije koje izdaju potvrde, ne bi bio prvi put da postoji problem, pogotovu sa Rusijom). Naime znam još jedan primer da UK ne priznaje našu potvrdu o vakcinaciji, ne priznaje ni potvrdu iz Hong Konga, ali zato priznaje iz Indije, valjda Komonvelt ili šta... Tako da što se tih priznavanja tiče tu se ne zna ko pije a ko plaća. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, SATAN said:

То само говори колико неповерење постоји у наше институције генерално, те да су говоркања да неки тамо Ељвиси тутну пар стотина еура на пункту како не би добили вакцину тачна. Са друге стране исто просеравање, као што се Запад просерава са признавањем Руске вакцине. Можеш мислити, немају све информације о производњи вакцине, али зато је Индијска вакцина (пре неки дан призната) 100% безбедна и производња је изнад просека. How yew no.
 

  Reveal hidden contents

India's stinking scandal: a 'Mount Everest' of filth (waste management  fail) | Closed-Loop Environmental Recycling

 

Antivakser čuči u Stani...počeo je da se javlja....:tf:

  • Upvote (+1) 2

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Ahahah...inače realna priča...

Priča mi brat koji živi u Beču...pitala ga neka poznanica koja ne bi htela da primi vakcinu, da li postoji mogućnost da primi vakcinu, a da neko stoji pored nje i da joj odma isisa...ili da namaže alkoholom pa da "izvuče" sa vrućom teglicom...a

jbt 😄

[monalisa]

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, absolute said:

Ahahah...inače realna priča...

Priča mi brat koji živi u Beču...pitala ga neka poznanica koja ne bi htela da primi vakcinu, da li postoji mogućnost da primi vakcinu, a da neko stoji pored nje i da joj odma isisa...ili da namaže alkoholom pa da "izvuče" sa vrućom teglicom...a

jbt 😄

[monalisa]

maj gad 🙂

ortak išao na ricky gervaisa u Beč pre par dana, tj. probao - nisu ga na kraju pustili unutra jer Sinofarm + Fajzerino ne priznaju po ovim novim 2G/3G pravilima :))) i on je car što nije proverio ofc, ali ono 🙂

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, absolute said:

Ahahah...inače realna priča...

Priča mi brat koji živi u Beču...pitala ga neka poznanica koja ne bi htela da primi vakcinu, da li postoji mogućnost da primi vakcinu, a da neko stoji pored nje i da joj odma isisa...ili da namaže alkoholom pa da "izvuče" sa vrućom teglicom...a

jbt 😄

[monalisa]

Neka joj kaže da stavi magnet sa frižidera preko mesta vakcine u roku od 5 minuta, i neutralisaće dejstvo.

:tf:

Link to comment
Share on other sites

https://www.rts.rs/page/stories/ci/Коронавирус/story/3131/koronavirus-u-srbiji/4581068/koronavirus-srbija-fajzer-lek-.html

 

"Ми смо трећа земља у свету која је потписала уговор, договорила се са 'Фајзером' и први ћемо имати тај лек, који има 89 процената успешности за избегавање болничког лечења и тежих компликација", рекао је за РТС министар здравља.

Edited by rbds

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, rbds said:

https://www.rts.rs/page/stories/ci/Коронавирус/story/3131/koronavirus-u-srbiji/4581068/koronavirus-srbija-fajzer-lek-.html

 

"Ми смо трећа земља у свету која је потписала уговор, договорила се са 'Фајзером' и први ћемо имати тај лек, који има 89 процената успешности за избегавање болничког лечења и тежих компликација", рекао је за РТС министар здравља.

ovo je sad zanimljivo pitanje kako će reagovati ljudi koji ne žele vakcinu, da li im je ovo prihvatljviije ili je i tu čip 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, absolute said:

Antivakser čuči u Stani...počeo je da se javlja....:tf:

Био сам на ЦТу пре неки дан, немам канцер :tf2:

7 minutes ago, leisure said:

Znam mnoge zaklete anti-vaxere koji bi vise voleli da se usmrce.

Volim da ih istrolujem pitanjem: 'Jel si trazio sastav i kada si uzimao spid iz dilerove bulje?'

fixd

ЈЕДВА ЧЕКАМ ЧЕТВРТУ ДОЗУ

 

 

 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

haha, danci rekli neće da donose prenagljene odluke, a onda ipak donose 🙂

Quote

 

When Denmark removed the last of its coronavirus restrictions in September, the government noted it would “not hesitate to act quickly” if the situation took a turn for the worse. Turns out that was a sensible hedge.

Less than two months later, restrictions are indeed returning to Denmark. It’s not quite the two weeks that it took the Dutch government to change its mind earlier this year after making a “miscalculation” about the need for some lockdown measures, but it’s still a fairly speedy reconsideration. The exact measures are yet to be announced, but will likely include mask-wearing and restrictions on entering hospitality and leisure facilities.

Denmark’s infection count has been rising for weeks now, as is the case across much of Europe. While the continent’s latest wave is largely hitting the unvaccinated, Denmark has a fairly high vaccination rate of around three-quarters. Despite that fact, the country is seeing over 2,000 new infections daily, and it has a seven-day incidence rate of 253 infections per 100,000 people—that’s more than twice the rate it was experiencing when it decided to ditch restrictions.

In a Sunday Facebook post, Prime Minister Mette Frederiksen said her administration was following the situation with “increasing seriousness and concern.” She urged citizens to get the jab, noting that infections are spreading from the unvaccinated to elderly and other at-risk people who have been vaccinated, but who still need protection.

 

Šteta, baš sam mislio da će izdržati sa ovim 🙂

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, rbds said:

https://www.rts.rs/page/stories/ci/Коронавирус/story/3131/koronavirus-u-srbiji/4581068/koronavirus-srbija-fajzer-lek-.html

 

"Ми смо трећа земља у свету која је потписала уговор, договорила се са 'Фајзером' и први ћемо имати тај лек, који има 89 процената успешности за избегавање болничког лечења и тежих компликација", рекао је за РТС министар здравља.

Pa mora negde da se proba prvo...

  • Upvote (+1) 2

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...