Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

7 minutes ago, Gospodin said:

Sta je sa Sputnikom V (prva doza) znam dosta ljudi koji su se prijavili pre mesec ako ne i dva i dalje ne dobijaju nikakv odgovor ?

 

pa jel bila vest pre neki dan da je krenula isporuka tipa 150.000 doza sve tri doze sputnika iz torlaka? 

 

13 minutes ago, Vlada_ said:

vise je do toga sto procenat vakcinisanih opada od zapada ka istoku (kao i pismenost), potrazi negde tu mapu ako te ne mrzi 🙂

ima toga, pomenuo sam i to, ali da budem iskren, kad može drugačija nutela, što ne bi mogla vakcina? 🙂

Link to comment
Share on other sites

Meni je uvek bilo sumnjivo da li ce uopste objaviti kod nas kolko ljudi umire od kovida a vakcinisani su full itd.


Ne znam da li je ovo relevantno. (u smislu, da li je neki njuz net engleski ili je ozbiljna statistika, deluje mi ozbljno, al neka pogledaju doktori!)....
Evo statistike iz Engleske o kovid smrdima iz perioda 2. januar do 2. jul 2021:
https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/birthsdeathsandmarriages/deaths/articles/deathsinvolvingcovid19byvaccinationstatusengland/deathsoccurringbetween2januaryand2july2021

TL:DR:
image.png.381323f14ba1adfb16e73f4306a8736c.png


Jel ovo prakticno znaci working as intended ?

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Evo sta je meni dr rekao koji me je privatno lecio u vizimu.a radi unkovid drzavnom tj dezura valjda bas u batajnici...kaze da ima u bolnici vakcinisanih jer je nov soj nezgodan. Ali da su prakticno samo nevakcinisani na respiratorima i da skoro samo oni umiru..nije imao razlog da mi to prica.a tek ne vidim razlog da me laze? Nije ga posebno ni zanimalondal sam se vakcinisao. Nije pitao al sam ja sam rekao...

 

Sad kod nas to Mara verovatno iskustvsno isto zna? 

Ja zaista ne mogu ovo gore da potvdim..a i ja sam medicinaki laik. Nisam neko ko o medicini imam pravo ds govorim. Bas jer ne znam mnogo

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Highl1 said:

druže, sad ste prešli na cifru 1% celog stanovništva, pre je bila cifra 1% zaraženih? I koliko važi taj 1%, po godini korone, za celu pandemiju (onda godišnje bi umrlo 35k od korone za ove dve godine).
Po zvaničnim podacima, kod nas ima 1.120m slušajeva do sad, i navodno 10k mrtvih od kovida. Na ovoj statistici mi vidimo porast od 7 hiljada samo za decembar 2020. Evo septembar / oktobar 2021 imaćeš oko 1.5k do skoro 2k mrtvih mesečno i to zvanično od kovida, a cifre su veće nezvanično sigurno.
Čak i da si u pravu, i da imamo 7 miliona stanovnika (a pitanje je da li imamo 6 sad), tebi je sasvim ok da nestane jedan ceo grad od 60k ljudi na godinu dana, dve dana, to je podnošljivo? Još ih ode koliko, 50k godišnje, plus imaš manji priraštaj nego ranije, al nema veze, što da nosimo maske ili da se vakcinišemo, boli nas kurac, hoće da nas kontrolišu

Ako ponovo bacis oko na post videces da sam napisao "grubo 1%"... Ako svi potenciraju da je kovid nova realnost i da cemo ziveti sa njim u buducnosti realno je i ocekivati da ti se u jednom trenutku zarazi 100% populacije, ali ajde neka bude i 75% kao neka realnija opcija dolazimo do cifre od ~45k (pretezno 70+) na koliko? 5 godina recimo? Hoces na 3, 15k godisnje?

Samo da prelistam... Maltretira nam se omladina po skolama sto sa merama (maske/online nastava) sto sa kulturom (ne grlite bake i deke da nam zive duze) i pitanje je u kakve nakaradne/bezosecajne idiote ce da izrastu sutra, maltretira se narod sa uslovljavanjima tipa mozes do 22 ne mozes posle, mora prljava maska na usta i vakcinisi se ili ostajes bez posla/ne mozes da putujes... Hocemo da vakcinisemo citavu populaciju od 6m vakcinama koje kostaju ~35€ (informacija od Calija), 70€ za dve doze bez bustera... 70x6 = €420m, hoces da ih vakcinises na 6meseci to je skoro milijarda... Ko ce to da plati? Plus da napomenem kovid pasose i gazenje po osnovnim ljudskim pravima. 

Imamo najskuplji benzin u EU uzimajuci u obzir prosecna primanja. Ulje je u martu bilo 118, danas 196. Hleb 50, danas 70 (pekare) . Jogurt 86, danas 96. Najlepse zelje 80 danas 95. Tehnicki 3 danas 7. Kvadrat bio 1k danas 2k. Pritisak da struja poskupi do 3 puta... To su skokovi od 5-100% i da napomenem i nistavanje ekonomije i privrede i ultra zagadjenost vazduha i vode... 

Od svega gorepomenutog ce verovatno patiti i umreti mnogo vise ljudi nego ~45k+ do kojih ti je tako puno stalo... Ali ja kapiram tebe skroz. Primanja su ti verovatno sa 5 cifara (ne racunam samo povlacim paralelu) pa te ni ne zanima  buducnost sirotinje i omladine koja ce nastaviti da zivi ovde i koja jednostavno nece imati da priusti vecinu pomenutih stvari...

Da ti odgovorim na pitanje sada... Kada stavim na papir i podvucem crtu, ne, ne bi mi bio problem da zrtvujem jedno manje selo od 50k starijih od 60 kroz 3 godine zarad normalnog zivota 6 miliona ostale populacije. Da je u pitanju omladina je druga prica i sbbkbb, ali ovo je takav nobrejner koji nema veze sa empatijom. 

14 hours ago, Lucky said:

Ima toga, pomenuo sam i to, ali da budem iskren, kad može drugačija nutela, što ne bi mogla vakcina? 

🙂

Jesi od pocetka imao takav stav Laki ili si vremenom krenuo da razmisljas u tom pravcu? Nije mi palo na pamet da povlacim paralelu sa nutelom sto mi je sjajno 🙂 ali super poredjenje jer npr. dovodi u pitanje zasto EU za ulazak u istu ne priznaje vakcine primljene u Srbiji (cuh nekoliko primera, ne mogu da trazim tacan broj na fonu) 

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 5

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Pesma-mrtve-dece said:

Meni je uvek bilo sumnjivo da li ce uopste objaviti kod nas kolko ljudi umire od kovida a vakcinisani su full itd.


Ne znam da li je ovo relevantno. (u smislu, da li je neki njuz net engleski ili je ozbiljna statistika, deluje mi ozbljno, al neka pogledaju doktori!)....
Evo statistike iz Engleske o kovid smrdima iz perioda 2. januar do 2. jul 2021:
https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/birthsdeathsandmarriages/deaths/articles/deathsinvolvingcovid19byvaccinationstatusengland/deathsoccurringbetween2januaryand2july2021

TL:DR:
image.png.381323f14ba1adfb16e73f4306a8736c.png


Jel ovo prakticno znaci working as intended ?

Mislim da je graf malo izvucen iz konteksta i moze delovati cudno na prvi pogled. A mozda nisam skapirao sta si hteo da kazes 🙂 U tekstu kaze: 

1. This report does not cover deaths "due to" vaccination but is for all deaths by vaccination status.

2. Some deaths are expected in vaccinated individuals as the number of people who are vaccinated is high and no vaccine is 100% effective. Between 2 January and 2 July 2021, there were 640 deaths involving COVID-19 in people who had received both vaccine doses, which is 1.2% of all deaths involving COVID-19 in that period (51,281 deaths). There were 458 deaths involving COVID-19 in people who received their second dose at least 21 days before the date of death. Deaths involving COVID-19 accounted for 0.8% of all deaths in this group, compared with 37.4% in unvaccinated individuals.

3. The risk of a new infection following vaccination is highest during the first 21 days after the first vaccination, as shown by analysis of the COVID-19 Infections Survey.

Koliko sam ispratio, full-vaccinated se racunaju kada prodje 2 nedelje od druge vakcine, a procenat umrlih od kovida kao uzroka smrti je svega 0.8% nakon druge doze vakcine, i procentualno opada sto smo blize tom periodu od 2-3 nedelje nakon druge vakcine. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, FATA said:

Imamo najskuplji benzin u EU uzimajuci u obzir prosecna primanja. Ulje je u martu bilo 118, danas 196. Hleb 50, danas 70 (pekare) . Jogurt 86, danas 96. Najlepse zelje 80 danas 95. Tehnicki 3 danas 7. Kvadrat bio 1k danas 2k. Pritisak da struja poskupi do 3 puta... To su skokovi od 5-100% i da napomenem i nistavanje ekonomije i privrede i ultra zagadjenost vazduha i vode... 

Od svega gorepomenutog ce verovatno patiti i umreti mnogo vise ljudi nego ~45k+ do kojih ti je tako puno stalo... Ali ja kapiram tebe skroz. Primanja su ti verovatno sa 5 cifara (ne racunam samo povlacim paralelu) pa te ni ne zanima  buducnost sirotinje i omladine koja ce nastaviti da zivi ovde i koja jednostavno nece imati da priusti vecinu pomenutih stvari...

ali kako su ove dve stvari povezane? 🙂 nije covid razlog što je jogurt danas 96 a bio je 86? može da bude samo blagi katalizator u smislu ubrzavanja povećanja cene, ali cene skaču pa skaču odavno ... i ja sam drvio ovde o tome pa ste me i zezali (!) kako čokolada nije više 100g nego 95 pa je postala 90g, pa je sad "milka od sto grama" zapravo milka od 80 grama 🙂 a da ne pričamo da jogurt više nije 1L nego je 1KG i to da je naravno bio 60 dinara a sad je 100 dinara. sve to se neće sigurno zaustaviti i kada "pobedimo covid".

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Lepo ti je rekao Laki, ti stvarno Fato misliš da covid ima ikakve veze sa stanjem u zemlji? I da nije bilo kovida 2020, i da je pao Vučić, da bi nam danas bilo bolje?
I ti opravdavaš smrt starih ljudi, da bi mladjima bilo bolje? Koje je to jebeno društvo? Pa tebe ne bi bilo da se neki stari nisu 41 do 45e krljali sa švabama 4 godine i ginuli ko miševi, a isto i u periodu 1914 do 1918e,a sad si u fazonu, ma neka crkavaju, da mladima bude bolje, kako će da im bude bolje, tako što će da im od pandemije pocrkaju roditelji i babe i dede, to je preduslov za bolji život bilo gde na planeti? Neverovatne stvari pišeš, neverovatne gluposti

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Jose Jimenez said:

Za koga je kontrola broja populacije goruće pitanje? I zbog čega?

Za batice na vrhu. Iz prostog razloga sto ako se nastavi ovim tempom pitanje je da li ce imati na sta da potrose stotine milijardi koje su izabjuzovali iz sistema. Procitaj nesto na temu overpopulacije i razmisli i povezi neke stvari izmedju redova... Kao npr. Veca populacija> veca potraznja> vise resorsa > vise unistavanja itd... 

Hocu da te pitam nesto, ali moras da odgovoris sa DA ili NE... Pogledaj klip ispod, mozes i 2 puta... I probaj sa razumevanjem da slusas/citas o cemu se govori (ja sam odredjene delove preslusao 2-3x) i odgovori mi... Da li ti je realno da je pomenuto istina? DA/NE? 

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, FATA said:

Za batice na vrhu. Iz prostog razloga sto ako se nastavi ovim tempom pitanje je da li ce imati na sta da potrose stotine milijardi koje su izabjuzovali iz sistema. Procitaj nesto na temu overpopulacije i razmisli i povezi neke stvari izmedju redova... Kao npr. Veca populacija> veca potraznja> vise resorsa > vise unistavanja itd... 

Hocu da te pitam nesto, ali moras da odgovoris sa DA ili NE... Pogledaj klip ispod, mozes i 2 puta... I probaj sa razumevanjem da slusas/citas o cemu se govori (ja sam odredjene delove preslusao 2-3x) i odgovori mi... Da li ti je realno da je pomenuto istina? DA/NE? 

 

Klip deluje verodostojno, i nema veze sa ovim što pričamo.

Kažeš da kompanije koje žele maksimalno da arče resurse i koje žele konstantan rast istovremeno planiraju da sterilizacijom unište radnu snagu i izazovu krah globalne ekonomije?

Znamo da rast populacije nije ravnomeran - Evropa i Severna Amerika su se odavno stabilizovale, i Južna Amerika im se pridružila. Bez sterilizacionih vakcina i ostalih pizdarija su ljudi dostigli određenu tačku gde 5 dece više nije cilj. Zato sad iste te kompanije za koje misliš da prave sterilizacione vakcine pokušavaju da veštački dignu populaciju kroz imigraciju, kako bi mogli dalje da pumpaju ekonomiju. Ceo SAD je izgrađen na imigrantima. Nemačka isto.

Zemlje koje doživljavaju populacioni bum su siromašne zemlje gde se rešavaju osnovni problemi poput medicinske nege, vode, hrane, i kojima više ne umire svako treće dete. Ali kad sustignu zemlje u razvoju i naviknu se na Glovo, telenovele i WoW, i njima će se jebati za to da rmbače od jutra do mraka da prehrane 10 dece.

 

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Highl1 said:

Lepo ti je rekao Laki, ti stvarno Fato misliš da covid ima ikakve veze sa stanjem u zemlji? I da nije bilo kovida 2020, i da je pao Vučić, da bi nam danas bilo bolje?
I ti opravdavaš smrt starih ljudi, da bi mladjima bilo bolje? Koje je to jebeno društvo? Pa tebe ne bi bilo da se neki stari nisu 41 do 45e krljali sa švabama 4 godine i ginuli ko miševi, a isto i u periodu 1914 do 1918e,a sad si u fazonu, ma neka crkavaju, da mladima bude bolje, kako će da im bude bolje, tako što će da im od pandemije pocrkaju roditelji i babe i dede, to je preduslov za bolji život bilo gde na planeti? Neverovatne stvari pišeš, neverovatne gluposti

Kovid je samo produkt nastao krizom koja se vukla od 2008 i nastavila "hladnim ratom" izmedju velikih od 2014 na ovamo... Pa je rast cena posledican. Ono sto se desava sa nama se desava i svuda u svetu pa ne vezujem puno za Vucica iako je na pojedincu npr (svedska/belorusija/meksiko) da ne preduzmu samoubilacke mere. 

Upravo bih to krljanje sa svabama i umiranje uporedio sa "zrtvovanjem" tih 50k danas u ratu sa koronom jer jbg metak mora da se "primi". Ja opet ne pricam o tome da ce biti baceni pod voz... Zakrpi, pruzi negu i vozi. Ako je smrtnost 1 ili 2% to je maksimum koji mozes da izgubis sa merama ili bez i vozi dalje.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ali cifre kod nas nisu nikako 1%, što se lepo vidi sa grafikona, ako je tebi porast od 7k mrtvih u jednom mesecu, što je 70% više za taj mesec nego prethodnih 9 godina, to nikako ne može da bude 1%. Tek ćemo sledeće godine videti užasne cifre za ovu godinu

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Jose Jimenez said:

Klip deluje verodostojno, i nema veze sa ovim što pričamo.

Kažeš da kompanije koje žele maksimalno da arče resurse i koje žele konstantan rast istovremeno planiraju da sterilizacijom unište radnu snagu i izazovu krah globalne ekonomije?

Naivno mi deluje stav kada znamo da rast populacije nije ravnomeran - Evropa i Severna Amerika su se odavno stabilizovale, i Južna Amerika im se pridružila. Bez sterilizacionih vakcina i ostalih pizdarija su ljudi dostigli određenu tačku gde 5 dece više nije cilj. Zato sad iste te kompanije za koje misliš da prave sterilizacione vakcine pokušavaju da veštački dignu populaciju kroz imigraciju, kako bi mogli dalje da pumpaju ekonomiju. Ceo SAD je izgrađen na imigrantima. Nemačka isto.

Zemlje koje doživljavaju populacioni bum su siromašne zemlje gde se rešavaju osnovni problemi poput medicinske nege, vode, hrane, i kojima više ne umire svako treće dete. Ali kad sustignu zemlje u razvoju i naviknu se na Glovo, telenovele i WoW, i njima će se jebati za to da rmbače od jutra do mraka da prehrane 10 dece.

 

Ok da razlozim jer nisam bio jasan... Kad sam rekao steriliteta to je samo neki moj strah, mogu biti bilo kakvi problemi sa unutrasnjim organima koji ce se ispoljiti kroz nekoliko godina od kojih je sterilitet mozda i najblazi jerbo se od istog ne umire. Npr. ono sto sam slusao/citao o mrna vakcinama mi deluje da je igranje sa genetikom i jednostavno nemam poverenja u nesto sto je testirano 7 meseci a forsira se zarad vracanja sveta u normalu. 

Onda dolazimo do jedna od prvih cinjenica iz videa -> novi lekovi odboreni u 2005 = 38%; naspram 2018 = 61%; ono sto je bitno je podatak da je kod bolesti sa manjkom opcija za lecenje lek odobren u prvom krugu ispitivanja u 89% slucajeva - 9 od 10 (malo podseca na koronu... nova bolest->novi lek->odobren u 1 krugu-> bulletproof profit) sa tim da je donosenje takve odluke skraceno sa par meseci na par nedelja usled finansiranja od strane korporacija da se ta istrazivanja sprovedu. Isto tako zbog velikog broja jako brzo odobrenih lekova veliki procenat istih tih lekova ima problem i pitanje je da li su bezbedni za koriscenje...

Tu opet dolazimo do cinjenica koje su pomenute u videu da ne citiram svaki clanak a koje su jako, jako slicne stvarima koje se desavaju sa koronom pa ako je cela ta industrija uzasno korumpirana, gde korporacije gruvaju stotine i stotine miliona vladama i pojedincima, kako ne dovesti u pitanje celu pricu? Evo npr. Vlada i Satan se kunu u naucnike a 93% njih je dobilo mito u vrednosti od $10k - $1milion+ da progura sta treba... Recimo da se ispostavi kroz par godina da svi vakcinisani moraju da zive na vakcinama kao sto dijabeticari zive na insulinu ili astmaticari na pumpici, sta ce da radi te ljudi, a potpisali su da se vakcinisu na sopstvenu odgovornost?

Mozemo i o populaciji ali rekoh da ne sirim puno sad, ovo iznad napisano mi je bila poenta. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MikacNS said:

Mislim da je graf malo izvucen iz konteksta i moze delovati cudno na prvi pogled. A mozda nisam skapirao sta si hteo da kazes 🙂 U tekstu kaze: 

1. This report does not cover deaths "due to" vaccination but is for all deaths by vaccination status.

2. Some deaths are expected in vaccinated individuals as the number of people who are vaccinated is high and no vaccine is 100% effective. Between 2 January and 2 July 2021, there were 640 deaths involving COVID-19 in people who had received both vaccine doses, which is 1.2% of all deaths involving COVID-19 in that period (51,281 deaths). There were 458 deaths involving COVID-19 in people who received their second dose at least 21 days before the date of death. Deaths involving COVID-19 accounted for 0.8% of all deaths in this group, compared with 37.4% in unvaccinated individuals.

3. The risk of a new infection following vaccination is highest during the first 21 days after the first vaccination, as shown by analysis of the COVID-19 Infections Survey.

Koliko sam ispratio, full-vaccinated se racunaju kada prodje 2 nedelje od druge vakcine, a procenat umrlih od kovida kao uzroka smrti je svega 0.8% nakon druge doze vakcine, i procentualno opada sto smo blize tom periodu od 2-3 nedelje nakon druge vakcine. 


Pa nisam ja mislio da je ovo graf smrti ZBOG vakcine.. nego sam napisao.. "Kako prolaze ljudi koji su vakcinisani? Da li fasuju kovid? Koliko ozbiljno fasuju kad fasuju?"

Zasto? Zato sto otprilike ovako ide rasprava (sto na forumu, sto generalno).

- Vakseri:"Vakcinisemo se, stitimo se od kovida. Stitimo i time druge."
- Antivakseri: "Necemo da se vaksinisemo! Mozes da dobijes kovid cak i ako si vakcinisan, niko ne garantuje nista tu. Vakcine su sranje." a onda oni malo ludji jos "Chipuju nas, istrebljuju nas, umiremo OD vakcina, sterilni smo." 

Onda dodje talas korone, ljudi zaglavljuju bolnice... 6,7k dnevno obolelih. I onda krene ovako.

- Antivakseri: "Eto, ljudi zaglavljuju bolnice. Cuo sam da vaksinisani isto fasuju, umiru, eto Miladin mi reko da je kod njega na poslu umro lik a dva puta vakcinisan fajzerom."
- Vakseri: "Ali niko ne kaze da su 100% vakcine zastita."
- Antivakseri: "Sta znas ti koj kurac. Lazu nas o podacima... bolnice pune vakcinisanih, vakcine ne rade znaci."


I ja sam bio skeptican da li ce iko da objavi te informacije oko toga koliko vakcinisanih zapravo fasuje i umre od kovida ili zaglavi tesku bolnicu... al evo izvestaja. Da sam drugaciji covek rekao bih "bas me zanima sta ce antivakseri da kazu sad? verovatno da je fejk i da su fejk podaci" ali nekako me na nekom nivou i zabole. Vise mi je bilo pitanje kao... jel ovo deluje legit kao statisticki izvestaj kome se moze verovati (jer se danas na net moze nakaciti svasta).

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Dobro majku mu pa gledaš i gde na net može da se nakači svašta. Nije baš da se svašta kači na gov.uk domen, aj da je gov.rs pa da kažemo [roflmao]

Problem je što naši ovakav izveštaj ne daju što daje mnogo više municije za "umiru samo vakcinisani" priče. Drugi je problem i da daju da li bi im ti isti i verovali ili je sve namešteno. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Meni samo nije jasno vođenje tim procentima. Kao, od vakcinisanih koji dobiju kovid umre 10, 20% koliko već, i sad ja neću da se vakcinišem. Ok, druže, ali koja ti je onda šansa da kao nevakcinisan fasuješ koronu i umreš? Pa mnogo veća. Zašto bi se onda vodio procentima, kad je vakcinacija jasno pokazala da umire dosta manji broj ljudi u državama sa visokom stopom vakcinacije nego sa niskom (pogledajte ostatak Evrope i Bugare, Rumune i nas). Jel onda bitno dal to radi u 70, 80% slučajeva i zašto nije 100% ? Jel piješ aspirin samo ako znaš da će 100% da te prodje glava ako te boli, ili ga popiješ pa se nadaš, ajd valjda će da krene da deluje (jer znamo da ima situacija i kad ne deluje)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Highl1 said:

Lepo ti je rekao Laki, ti stvarno Fato misliš da covid ima ikakve veze sa stanjem u zemlji? I da nije bilo kovida 2020, i da je pao Vučić, da bi nam danas bilo bolje?
I ti opravdavaš smrt starih ljudi, da bi mladjima bilo bolje? Koje je to jebeno društvo? Pa tebe ne bi bilo da se neki stari nisu 41 do 45e krljali sa švabama 4 godine i ginuli ko miševi, a isto i u periodu 1914 do 1918e,a sad si u fazonu, ma neka crkavaju, da mladima bude bolje, kako će da im bude bolje, tako što će da im od pandemije pocrkaju roditelji i babe i dede, to je preduslov za bolji život bilo gde na planeti? Neverovatne stvari pišeš, neverovatne gluposti

Apsolutno sam siguran da bi nam bolje bilo da je bilo ko drugi na celu drzave, bukvalno random osoba/random stranka, ne kazem da bi ziveli u bajci i te fore ali ne bi bila crna rupa kao sto je trenutno, u ostalo ne ulazim.

Link to comment
Share on other sites

@mohr
da, pošto smo 2000 do 2012e doživeli procvat na svim poljima, pa su zli radikali sve to sjebali i vratili nas u kameno doba. A čim padne Vučić, krenuće blagostanje.

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Daleko od blagostanja, to ovde nije bilo od kako smo se nazalost spawnovali ali da nije bilo ovako kao sad, pa i nije...mozda me sad to i vise pogadja jer sam tad bio mladji a i nije niko iskakao iz frizidera od politicara ali je meni bar licno taj period bio mnogo bolji, bilo manje para na licnom planu, radio sam za 20 k u kladzi i bio mnogo srecniji...sad ne postoji cifra koja bi ma naterala da ostanem u zemlji i da nije covida naravno da ne bih i dalje ziveo ovde iako sam materijalno obezbedjen na duze staze.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, FATA said:

Jesi od pocetka imao takav stav Laki ili si vremenom krenuo da razmisljas u tom pravcu? Nije mi palo na pamet da povlacim paralelu sa nutelom sto mi je sjajno 🙂 ali super poredjenje jer npr. dovodi u pitanje zasto EU za ulazak u istu ne priznaje vakcine primljene u Srbiji (cuh nekoliko primera, ne mogu da trazim tacan broj na fonu) 

Dovoljno je da pratiš moje postove ovde pa ćeš shvatiti da sam ja oduvek imao takav stav, ne samo po pitanju vakcine/nutele već po pitanju svega generalno. Nije mi covid situacija "otvorila treće oko" 🙂 niti imam konkretne dokaze, već prosto razmišljam o tome iz čistog "biznis ugla" hajde tako da kažem jer znam kako neke stvari funkcionišu ne samo na primeru nutele već eto pričali smo i o patikama ovde i robi koja se generalno šalje kod nas.

Što opet sa druge strane ne znači da je sve baš tako. Imaš na primer parfimeriju zaboravih joj ime koja prodaje proizvode iz EU 🙂 pre svega iz Italije i kao mnogo bolji kvalitet nego isti ti koji se prave za naš region itd. Ne mogu da kažem da sam primetio značajnu razliku a namerno sam kupio da ispitam. Sa druge strane, nutela situacija je takva da je to dokazano plus recimo hrvati kupuju nutelu u Mulleru jer ovi rade paralelni uvoz direkt iz nemačke a u ostalim prodavnicama u CRO prodaju ovu što se distribuira za teritoriju CRO ali sve to ne kaže da ja imam tvrdnje i dokaze da je tako, ja samo iznosim sumnju i svoj stav da postoji šansa da imamo Ž klasu vakcine tj. ne bi me iznenadilo takvo otkriće. Što opet ne mora da znači da je ona nužno lošija ili daleko bilo štetna kao "e sad ovaj kontigent od 1020 do 1030 šaljite u srbiju to je ovaj sa 5G čipom".

11 minutes ago, mohr said:

Apsolutno sam siguran da bi nam bolje bilo da je bilo ko drugi na celu drzave, bukvalno random osoba/random stranka, ne kazem da bi ziveli u bajci i te fore ali ne bi bila crna rupa kao sto je trenutno, u ostalo ne ulazim.

opet, kakve to veze ima sa covidom? mogu da kažem, a možda i da tvrdim, da ovi naši carevi nisu ni najgori ni najbolji po pitanju hendlovanja covid krize, prateći vesti iz drugih država.

Link to comment
Share on other sites

Sve moze :), ne  treba okretati glavu to sto ti imas a neko drugi nema i jedva sastavlja kraj sa krajem i ne treba cutati zato sto tebi ide a nekom drugom ne, prvi sam tu da se pobunim protiv vladajucih govana iako me ne doticu na licnom planu.

4 minutes ago, Lucky said:

Dovoljno je da pratiš moje postove ovde pa ćeš shvatiti da sam ja oduvek imao takav stav, ne samo po pitanju vakcine/nutele već po pitanju svega generalno. Nije mi covid situacija "otvorila treće oko" 🙂 niti imam konkretne dokaze, već prosto razmišljam o tome iz čistog "biznis ugla" hajde tako da kažem jer znam kako neke stvari funkcionišu ne samo na primeru nutele već eto pričali smo i o patikama ovde i robi koja se generalno šalje kod nas.

Što opet sa druge strane ne znači da je sve baš tako. Imaš na primer parfimeriju zaboravih joj ime koja prodaje proizvode iz EU 🙂 pre svega iz Italije i kao mnogo bolji kvalitet nego isti ti koji se prave za naš region itd. Ne mogu da kažem da sam primetio značajnu razliku a namerno sam kupio da ispitam. Sa druge strane, nutela situacija je takva da je to dokazano plus recimo hrvati kupuju nutelu u Mulleru jer ovi rade paralelni uvoz direkt iz nemačke a u ostalim prodavnicama u CRO prodaju ovu što se distribuira za teritoriju CRO ali sve to ne kaže da ja imam tvrdnje i dokaze da je tako, ja samo iznosim sumnju i svoj stav da postoji šansa da imamo Ž klasu vakcine tj. ne bi me iznenadilo takvo otkriće. Što opet ne mora da znači da je ona nužno lošija ili daleko bilo štetna kao "e sad ovaj kontigent od 1020 do 1030 šaljite u srbiju to je ovaj sa 5G čipom".

opet, kakve to veze ima sa covidom? mogu da kažem, a možda i da tvrdim, da ovi naši carevi nisu ni najgori ni najbolji po pitanju hendlovanja covid krize, prateći vesti iz drugih država. 

Daj ne zezaj Laki, pa da su se trudili da vise politizuju covid mislim da ne bi uspeli a znam sta se desavalo na ulicama dok sam vozio kevu na posao svaki dan a bilo je totalno zatvaranje, pusti me tih prica, ne znam da li smo najgori ali znam da smo medju najgorima, ne znam da li te to tesi.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mohr said:

Daleko od blagostanja, to ovde nije bilo od kako smo se nazalost spawnovali ali da nije bilo ovako kao sad, pa i nije...mozda me sad to i vise pogadja jer sam tad bio mladji a i nije niko iskakao iz frizidera od politicara ali je meni bar licno taj period bio mnogo bolji, bilo manje para na licnom planu, radio sam za 20 k u kladzi i bio mnogo srecniji...sad ne postoji cifra koja bi ma naterala da ostanem u zemlji i da nije covida naravno da ne bih i dalje ziveo ovde iako sam materijalno obezbedjen na duze staze.

da rezimiramo
- sad je najgore ikada
- bio si mladji, radio za 20k, bilo manje para nego sad (iako je sad najgore)
- boleo te kurac za politiku

veoma validno objašnjenje zašto je sad najgore ikadTM, a mislim da se gomila onih koji su živeli u 90im i imali platu od 5 maraka ne bi složili sa tobom

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pa nije mi Vucic nasao posao, da sam cekao njega ne bih ga ni imao kao sto ga moj cale diplomirani inzenjer hemije nema vec sam se sam snasao, usao u dil sa Amerima, otvorio svoju firmu i radim 10 h dnevno a cesto i vikende a da ne pominjemo da je tada 20 k i sada 20 k dupe i glava a o cenama necu ni da pricam, imamo skuplje gorivo nego u Americi gde je galon trenutno nikad skuplji i oni su se silno pobunili zbog toga a mi ovde cutimo i pusimo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...