Jump to content
AlexG

Kamera za kola - dash cam

Recommended Posts

On 1/24/2017 at 9:54 PM, voodoo_ said:

Nisam stručnjak al mislim da je bila priča da ne možeš da koristiš snimak protiv nekog ako ga prethodno nisi upozorio da je sniman, otud ona obaveštenja "objekat je pod video nadzorom".

tom logikom pandur koji me uslika da sam skrenuo levo kroz crveno na drugom kraju raskrsnice može tom fotkom da obriše dupe ali mi on ipak napiše kaznu

ja bukvalno ne poznajem nikoga sa dash camom, tako da ale kad testiraš, javi utiske. a možda i uhvatiš neke smešne scene pa pravac YT!

Na malo konkretniju temu, na Benchu su pre nekog vremena radili nekoliko testova nekih kamera, vidim da i dalje ima te da se kupe kod nas, tipa ova jeftinija je oko 10.000 dinara. Ima i video klipovi koji pokazuju kvalitet slike, meni to deluje sasvim solidno, jedino što kod ova dva klipa nema kako izgleda noću samo kažu da je ok. 

Ono što mene više brine kod toga jeste napajanje, jer bih svakako gledao da izbegnem da mi neki USB kabl visi tu unaokolo, vidim da imaju baterije ugrađene ali ne znam koliko dugo mogu da snimaju na bateriju, plus mi je onda to dodatno razmišljanje "da li sam napunio kameru za kola", zapravo mi to deluje najveća petljancija od svih, ako bi moglo samo da staviš i da piči bez nekog mnogo velikog cimanja odmah bi uzeo. 

Znam, video sam i tamo...mada mala je razlika u odnosu na iste modele ovde (naravno kad kopaš malo), te ću verovatno da uzmem ovde, da ne čekam 50 dana...

Ja sam pre vise od godinu dana kupio ovu kameru.

Mala je, mozes da je zalepis iza retrovizora, tako da se ni ne primecuje dok vozis.

Spoiler

IMG_20170127_114624152.jpg

Kabl mozes da gurnes (nho) izmedju "neba" i krova i u "A" stub i dovedes do osiguraca.

Spoiler

IMG_20170127_114814186.jpg

Radi na 12V, tako da mozes da je zakacis ili direktno na neki od osiguraca koji su ukljuceni kad auto radi,

ili da uzmes ovako nesto.

Snimak je sranjkast, ali vidi se dovoljno dobro da bi moglo da posluzi kao dokaz ako se nesto desi.

01190894.avi