Jump to content

Kamera za kola - dash cam


AlexG

Recommended Posts

On 1/24/2017 at 9:54 PM, voodoo_ said:

Nisam stručnjak al mislim da je bila priča da ne možeš da koristiš snimak protiv nekog ako ga prethodno nisi upozorio da je sniman, otud ona obaveštenja "objekat je pod video nadzorom".

tom logikom pandur koji me uslika da sam skrenuo levo kroz crveno na drugom kraju raskrsnice može tom fotkom da obriše dupe ali mi on ipak napiše kaznu

Link to comment
Share on other sites

Na malo konkretniju temu, na Benchu su pre nekog vremena radili nekoliko testova nekih kamera, vidim da i dalje ima te da se kupe kod nas, tipa ova jeftinija je oko 10.000 dinara. Ima i video klipovi koji pokazuju kvalitet slike, meni to deluje sasvim solidno, jedino što kod ova dva klipa nema kako izgleda noću samo kažu da je ok. 

Ono što mene više brine kod toga jeste napajanje, jer bih svakako gledao da izbegnem da mi neki USB kabl visi tu unaokolo, vidim da imaju baterije ugrađene ali ne znam koliko dugo mogu da snimaju na bateriju, plus mi je onda to dodatno razmišljanje "da li sam napunio kameru za kola", zapravo mi to deluje najveća petljancija od svih, ako bi moglo samo da staviš i da piči bez nekog mnogo velikog cimanja odmah bi uzeo. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 years later...
9 hours ago, killYg0r said:

BUMP!

Jel na kraju neko monitirao neku nekad?

Vidim da je ~80e sad FullHD 30FPS a 60 FPS ~180e sto je vec previse.

pa šta će ti 60fps osim ako nisi ludi indijac koji hoće da snima kad vozi brzo autobus.

30fps full hd je valjda dovoljno za te ne daj bože situacije.

inače imaš tipa starije gopro i slično koji mogu tome da posluže a prodaju se jeftinije po oglasima, imaju baš i taj dashcam mod.

Link to comment
Share on other sites

Imaj samo u vidu da sam čuo od dosta ljudi za te jeftinije kamere, čak i kada imaju veću rezoluciju, čak i 4K zamerku "ali ne vide se tablice drugih kola da se pročitaju" što je načelno tačno za većinu modela (ne znam kakva je situacija sa onim baš high-end). U smislu može da ti posluži da pokažeš pandurima ukoliko se ne daj Bože desi neki incident pa da se vidi šta se desilo, ali ako bi da prijaviš nekog ko je napravio neko sranje pa pobegao to je dosta teško samo na osnovu snimka jer se tablice slabo vide. 

I inače ta kamerica koja je kod nas 80 evra ti je verovatno na Aliexpresu 30, tako da proveri i to, samo je pitanje da li ima neke normalne shipping opcije. Naravno zavisno i od toga koliko je hitno ali pretpostavljam da nije previše. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Jedino zbog tablice da li se vide, jer je to i poenta u slucaju da te neko skuca.

A na pitanje sto kamera, pa nije lose imati dodatnu bezbednost a i moze da se snimi neko lepse putovanje, samo je naravno stvar na koju ne bi dao previse para.

Defnitivno treba proveriti i oglase i aliexpress ali je to tek posebna tema, da li ce nam ikad vratiti normalan shipping.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, killYg0r said:

Jedino zbog tablice da li se vide, jer je to i poenta u slucaju da te neko skuca.

A na pitanje sto kamera, pa nije lose imati dodatnu bezbednost a i moze da se snimi neko lepse putovanje, samo je naravno stvar na koju ne bi dao previse para.

Defnitivno treba proveriti i oglase i aliexpress ali je to tek posebna tema, da li ce nam ikad vratiti normalan shipping.

 

ma def je kul, jedini razlog što ja nisam to ugradio je što prosto me mrzelo da se pozabavim time. a trebalo bi, zlu ne trebalo.

za aliexpress sam provalio da moraš samo više da kopaš, možeš i dalje naći neke sa free shippingom ili sa jeftinim šipingom, ali nisu više u ogromnoj količni tu, već ono svaki deseti nudi tako nešto pa malo moraš da tražiš. meni već stiglo par stvari u protekla 2 meseca.

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Возио брзином 215 километара на сат на Новом Београду
Припадници саобраћајне полиције у Београду зауставили су ноћас, пресретачем, возача који је управљао аутомобилом брзином од 214,7 километара на сат на делу пута где је брзина ограничена на 80 километара на сат, саопштено је из МУП-а.

evo, sistem funkcioniše!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...