Jump to content

Mr. Robot


Ivan~

Recommended Posts

da, Mr Robot je skroz dobar

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

odgledao sam 9. epizodu mr. robota 

sabija serija, ali sam od početka mislio da je malo previše fajt klabiš. onda sam mislio da je omaž fajt klabu. sad mi je samo simpatičan ripof, sa sve instrumentalom pixiesa na kraju epizode. 


nije da mi nešto mnogo smeta to, dovoljno je jedinstvena serija i zadovoljavajuća je, samo što mi sada nikada neće biti vrhunska serija koja je mogla da bude.
Link to comment
Share on other sites

Ja sam where is my mind shvatio baš kao omaž fajt klabu. Nekako se ovaj rasplet očekivao ili sam ga bar ja očekivao od neke treće epizode. Sviđa mi se što se saznalo skoro na kraju prve sezone, tako da to neće biti main event serije pošto su najavljene ukupno 4 sezone. Baš tu se razlikuje od fajt klaba.

"This is your life and it's ending one minute at a time."

Link to comment
Share on other sites

odgledao sam 9 epizoda 

 

Prva epizoda je veoma dobra, posle ide pad kvaliteta.

U devetoj interesantan "twist" mada je to verovatno nacin da im ode Slater :) 

Zenski likovi (osim ribe koja mu nabavlja drogu a koju ubiju u seriji u veoma brzo) su izuzetno iritantni. Takodje skandinavac mladi bos , njegova zena i peder bos su previse isforsirani.

Da ne govorim sto u zadnjim epizodama o TEKu i hakovanji ni jedna rec kao da gledam neku drugu seriju:) 

Da su nastavili kao prve episode, i u tom stilu bez previse isforsiranih likova (lol onaj mafijas npr) bilo bi mnogo bolje. 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ja odgledao 5 i tu sam prestao. Serija me je smorila iako sam mislio da ce da bude super. Prva epizoda je bila ekstra i onda svaka sledeca je gora od prethodne. Mislio sam da nastavim ali mi drugar rece da je tako i do kraja. 

Edited by SpiRo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U kojoj epizodi ?


Meni se serija svidja bas, odusevljen sam koliko su realno prikazali hakovanje i strucne termine i sve ostalo, a da pritom to priblize obicnom coveku da bude zanimljivo


Ajde to sto mu je cale mrtav i umisljao ga je, ali sta je sa onom scenom gde cale prica sa crnjom i sa onim iz evil corpa u dzipu ? Ko je to bio u stvari, Eliot ?

Link to comment
Share on other sites

Mene je bas to smorilo. U prve 3-4 epizode od hakovanja ima samo ono sto glavni lik spojluje publici, u smislu, realne haking tehnike (ljudsko hakovanje 1/1 umesto nekog 100% complete progress bar hacking tool-a), sve oko toga je ili prilicno bazicnog nivoa ili teatralni nonsens, poput cele price sa Slejterovim hakerskim kolektivom koji sve vreme prica o hakovanju a nikad nista ne vidis od toga, niti makar naglas "provale" nesto o tom svom hakovanju. Sjelter mi je zapravo skroz neuverljiv kao master haker (a i kao sve drugo, posle 100+ neuverljivih uloga). Najsvetlija tacka je glavni klinac, kako on nosi tu hakersku autisticnost i pojedini delovi scenarija u kojima je kroz njega pokazan hakerski dozivljaj.

Sve ostalo prilicno lose...

Link to comment
Share on other sites

U kojoj epizodi ?


Meni se serija svidja bas, odusevljen sam koliko su realno prikazali hakovanje i strucne termine i sve ostalo, a da pritom to priblize obicnom coveku da bude zanimljivo

 

Hidden Content

o super, dakle mogu i ja da gledam \0/

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

mene je serija kupila prostom činjenicom da ne objašnjavaju pojmove (lol rootkit, kudos za one koji su uhvatili to :tf:), nema flashy GUIja kao u prosečnom CSI bullshitu,  i to mi je bilo dovoljno da u ovo vreme kad apsolutno nema šta da se gleda (leto plus manjak dobrih serija overall),da je ispratim do kraja.

Izbor glumaca je solidan, Slejtera nikad nisam gotivio, ali ovde nije iritantan, glavni lik je odlično izneo ulogu, plus mi je drago što je totalni anonimus, to USA Network često radi (Mike u Suitsima npr), overall više od prelazne ocene. Priča jeste na momente šuplja i dosadna, prečesto se sa nekim epizodama skače iz fokusa  (gej šef, Wellick koji pegla ljude po ulici), ali sve kad se sabere, može da se gleda.

I ova skandinavska pička je brutalna i kul je što je Dr Wu Whiterose :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Мени је серија легла за 10. Волео сам много и "онај" филм где је искоришћена иста фора (мада мислим да овде то иде још даље).

Овај Малек, по иначе специфичном лику, али и по гримасама које прави, некако ми је неки микс између ова два глумца:

Michael-Shannon51.jpg             Wilem-Dafoe-1218.jpg

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Odlgedah juče, meni je 'nako, može bolje ali nije loše.

 

Meni je ova serija zapravo mix "fight club-a" i Dextera, za prvo ne moram da objašnjavam, već ste iznad pisali o tome, a za dextera me čudi da niko nije pomenuo - lik je poremećen ali pokušava da se uklopi (bar na početku), i koristi svoju veštinu da ispravi nepravdu (hackovanje random likova koji se bave nedozvoljenim radnjama), a pri tom radi u firmi koja se bavi sprečavanjem "hobija" kojim se on bavi van radnog vremena (isto kao i dexter).

Pomenuli ste kako na početku više prikazuju sam čin hakovanja i tako to, a da kasnije nema toga uopšte - još jedna sličnost sa dexterom - u prvih par sezona u dexteru gledamo sve detalje od pripreme "kill room-a" pa do samog čina, čak prikažu i kako se reši tela, dok u poslednjim sezonama toga nema uopšte, fazon već znamo da će ubiti lika i fazon "nema potrebe da prikazujemo", sećate se toga sigurno. Meni lično ovo ne smeta, samo što je u Mr. Robot to malo prebrzo odrađeno, ali svejedno, ne ložim se da gledam taj sam postupak hakovanja, ali naravno mogu da razumem da nekome ovo fali.

Meni je izbor glumaca možda i najveći plus ove serije, Malek gari sabio ulogu, stvarno lik ima tu poremećenu facu :D Skandinavac i njegova žena su mi kul takođe (jbjj ofc), iako me oni na primer podsećaju na "House of Cards" malo, mislim na taj "sve ćemo učiniti ZA NAŠ CILJ" fazon...

Finale ove sezone mi je sranje, jer ne volim te tripove "jao da li se ovo sad stvarno dešava ili lik tripuje omg?", mislim ok je to u nekoj meri ali baš su preterali u poslednje dve epizode sa tim fazonima...

Sve u svemu prolazna ocena, sigurno ću gledati S2

 

Link to comment
Share on other sites

bukvalno sam iste paralele i ja primetio, samo mislim da nisam postovao ovde jer me bk da postujem na ruru lol

dve merice fight cluba, jedna merica dextera i prstohvat house of cards-a. nije loš način da se zabaviš ali nije originalna serija i zbog toga nikad neće biti najbolja serija ikada

ciga brat.

Link to comment
Share on other sites

*sadrzi spoiler, bk da ga stavljam, sezona je gotova 

Posle prve tri epizode ( pogotovo posle prve ) sam bio bas pod pozitivnim hypom koji je od 4te epizode poceo strmoglavo da pada, do te mere da zadnje 4 epizode nisam odgledao do pre par dana.

Serija me je odma zbog cilja podestila na Fight club ali i zbog toga sto sam posle 2 epizode skontao da je Slater ustvari imaginaran lik, na Dextera najvise zbog onog dela gde cuva diskove sa slucajevima kao kapljice krvi.

Glavni glumac je sabio, bilo mi je dosta interesantno u momentima a obzirom da nista cool od serija nije izaslo letos ovo mi je leglo skroz ok! 

Ocena 9/10 na imdbu mi je nerealno visoka, 7- /10 imo

 

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

Mene Wellicov lik i ceo njegov fazon kojim se vozi podeseća malo i na 

http://cdn.screeningfilm.com/content/uploads/2015/08/american-psycho.jpg

Čudi me da tu paralelu niste primetili, jer baš ima tih momenata. Inače ona žena mu je...uffff :D

Edited by SavKe

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

topic je baš zamro.
Elem, druga sezona, u nekom trenutku sam prestao da gledam iz nedelje u nedelju, jer su prvih par epizoda bile prespore, pa sam tek juče krenuo 11u, i moram da priznam da su od dobre ideje i solidne prve sezone napravili teško sranje. Ovo je sada toliko haotično da se apsolutno više ništa ne zna, i bukvalno bacaju stvari čisto da bi stvorili još više konfuziju. 

Baš šteta.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...