Jump to content

Windows 10


ImbaQQ

Recommended Posts

Drugari, da li moze mala pomoc?

Stavio sam Windows 10 Home na laptop - firmina masina. Sve je sljakalo okej do pre neki dan. Onda nicim izazvano krece zvuk da krci, ne nonstop ali pri nekim zvukovima (kao sto je na primer onaj kad se prebacuje potez na tebe u Hearthstone-u) to se desava nonstop.

Neće ti niko odgovoriti jer igraš igre na firminoj mašini, a RUR je poznat kao mesto gde se okupljaju visoko moralni ljudi.

Meh :( 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hteo bih da skinem Win 10 sa MSDNAA studentskog servisa dok mi nije istekao nalog. Od opcija imam:
Windows 10 EDU
Windows 10 (Multiple Editions)
Windows 10 EDU N
Windows 10 N (Multiple Editions)

Svaka od ovih ima po dve različite opcije, npr za Multiple Editions:
Windows 10 Multiple Editions 32/64-bit (English) - DreamSpark
Windows 10 Multiple Editions 32/64-bit (English-United Kingdom) - DreamSpark

Jel skidao neko odavde ili može da da savet šta da poskidam dok još imam mogućnosti :)
Kapiram da su ove EDU osakaćene verzije, za N sam video da ne sadrži WMP koji ne znam ni kad sam koristio poslednji put u životu i isključene su još neke opcije...

Edited by Boyka

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Jel skidao neko odavde ili može da da savet šta da poskidam dok još imam mogućnosti :)
Kapiram da su ove EDU osakaćene verzije, za N sam video da ne sadrži WMP koji ne znam ni kad sam koristio poslednji put u životu i isključene su još neke opcije...

 

Windows 10 Education provides all Windows 10 Enterprise features, designed for use in schools, colleges, and universities. It will be available with Microsoft's Academic Volume Licensing, in a manner similar to Windows 8.1 Enterprise.

Dakle EDU ti je sasvim regularna verzija s svim opcijama, nije osakacen. S tim da ne znam koliko ti je frka "dok jos imas mogucnosti", oni ti tu educational licencu racunaju kao validnu samo dok studiras, posle ako nastavis da je koristis si pirat kao i bilo koji drugi (ako ti je uopste bitno da ti je legalan Win). 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

EDU licenca je validna trajno, jedino što ne smeš da koristiš takav Windows u "komercijalne svrhe" nego samo kućno.

Aha, moguce da sam se zajebao, secam se kad sam ja bio na faksu da su rekli da je vezano za to dok si u statusu studenta, doduse moguce i da oni nisu bili skroz upuceni :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja imam mogućnost da poručim i genuine DVD sa Win 7 Pro npr, tako da sam siguran da mi i ta licenca važi trajno...Jedino što mi ukidaju kasnije je pristup MSDNAA servisu, ali svaka licenca je na moje ime, ne spominje se ni obrazovna ustanova ni bilo šta na licenci, a ne piše nigde ni da važi za neki određeni period.

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Moje pitanje je sta se dobija upgradeom sa Win8 64bit na 10-tku, u pitanju je gaming makina.... Jedino sto sam cuo za sada je da

Win10 bolje skalira prikaz slike/txt-a na 4K monitorima.... Anyway, u odnosu na Win8 koliko jede resurse ova 10-tka?

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Zanimljivo čitanje oko display scaling (na Windows 10), odvojeno od samog Win10.

http://www.winbeta.org/news/heres-microsoft-plans-scaling-windows-10-redstone-update

As most Windows users already understand, or can relatively grasp, Universal Windows Apps (UWP) look great on high-resolution screens while some updated Windows Presentation Foundation (WPF) apps also look great on high DPI screens, and the majority of the millions of Win32 desktops apps look like oatmeal against a stained glass window.

From this starting point, the Windows team has taken up the task of unifying how content scales across devices, extended the scaling system an important system UI element to handled upwards of 8K displays and improved Windows support for more OS and application content. Before the new unification and extension in resolution scaling, Windows would interval its scaling options from 100%, 125% 150%, 200%, and 250%. In Windows 8.1, Store apps would scale to 100%, 140%, and 180%, resulting in potential side-by-side visual app inconsistencies. Adding to the visual nightmare were hi-res screens that would cap-out at different points and kick back the all-too-familiar “too small to read” windows.

windows-10-scaling.thumb.png.cb9642f152f 

Link to comment
Share on other sites

Serem se u Win10. 

 

Za 2 nedelje 2 reinstalla systema.

1. Nije hteo nista da downloaduje, ni jedan od saveta sa neta nije resio problem

2. Stavio mi sve foldere na read only, ni jedan od saveta sa neta nije resio problem + nazovem support, apu se remote konektuje da sredi problem i sjebe ga skroz, toliko da ne moze da se dodje do login screena ni posle hard reseta.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Serem se u Win10. 

 

Za 2 nedelje 2 reinstalla systema.

1. Nije hteo nista da downloaduje, ni jedan od saveta sa neta nije resio problem

2. Stavio mi sve foldere na read only, ni jedan od saveta sa neta nije resio problem + nazovem support, apu se remote konektuje da sredi problem i sjebe ga skroz, toliko da ne moze da se dodje do login screena ni posle hard reseta.

Ja sam posle tvog posta a i još nekih odlučio da metnem Win10 samo na jedan test laptop, čisto da vidim dal' će i kako šljakati, za sada sve radi kako bi trebalo al' ne bih smeo da upgradujem i ostale za sada. Znam da smo testa radi neki redakcijski desktop pokušali da prebacimo na Win10 al' tu je sve što je moglo da krene naopako krenulo, doduše mislio sam da je do nas bio problem, ali izgleda da je ipak bio do windowsa :)

Link to comment
Share on other sites

ovo sa skaliranjem je na win 8.1 žešći problem. kod nekih aplikacija su standardni delovi OK, ali tu i tamo naletiš na neki element interfejsa koji su nešto budžili i onda treba da pritisneš neko dugmence od 2mm. ima i aplikacija koje skroz ignorišu skaliranje (npr. viber), najmanje je onih koje skroz dobro rade.

ako su to iole unapredili pod win10, eto meni prvog konkretnog razloga da se apgrejdujem.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam cim su izbacili windows 10 uradio upgrade na tri masine koje su bile na 8.1. Al sam posle odmah taj upgrade pregazio sa clean install. Sve radi ok jedino sam imao problem sa drajverima na main compu sto mi je stvaralo blue screen dok se asus nije smilovao i izbacio intelove beta drajvere za win10 i od tad evo sve radi besprekorno.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

ovo sa skaliranjem je na win 8.1 žešći problem. kod nekih aplikacija su standardni delovi OK, ali tu i tamo naletiš na neki element interfejsa koji su nešto budžili i onda treba da pritisneš neko dugmence od 2mm. ima i aplikacija koje skroz ignorišu skaliranje (npr. viber), najmanje je onih koje skroz dobro rade.

ako su to iole unapredili pod win10, eto meni prvog konkretnog razloga da se apgrejdujem.

battle.net na win8 i win10 na 3K / 4K rezoluciji moraš lupom da gledaš, mnogo me čudi da to nisu sredili već do sada.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...