Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

vrlo dobar, čak bih rekao odličan!

Ako hoćeš detaljniju analizu, čorba mi je onako, može da prođe, uzeo sam one "paketiće" od belog mesa, oni su mi bili vrh, kobaja onako, belo meso kul, pljedža i mleveno generalno skroz ok. Malo mi je zasmetalo što je bilo nešto više vegete, nemam pojma, možda zbog rumuna stavljaju.

On the other hand, u onaj "Bike & Coffee" ili kako se zove što mi deluje kao mesto za tebe i vegea :) sam puno polagao, ali je ventilacija u minusu a ne nula tako da je unutra bilo mega zagušljivo, ali baš onako, preko svake mere :(

Link to comment
Share on other sites

meni u ovoj priči ništa nije jasno. da ne kažem da ne verujem, ali počeo bih od toga što priča tek 10 godina kasnije (11?) dolazi u novine? pa onda totalno nerealno da dođe do suda slučaj sa rukavicama od 35 dinara, pa onda još sud kao i odbije peticiju, svedoke, "dokaz" da ovaj nije zadužio rukavice ... nemam pojma, ne bih da "stajem na muku" čoveku ako je to sve zaista tako, ali mi je mnogo blesavo.

Mislim da je samo retardirano napisan tekst. Oni su njega otpustili zbog rukavica od 35 dinara ali ne verujem da je zbog toga završio na sudu. Na sudu je verovatno zato sto je on njih s pravom tuzio da su ga bezveze otpustili, tj da razlog za otkaz nije postojao. A tu je onda sudija verovatno bio u fazonu "ukrao si, sta da ti radim..." i iskulirao te njegove svedoke i sve to. U sustini je vise prica kako sistem samelje malog coveka zbog gluposti a veliki igraci se provlace bez problema.

Plus sto je kod nas sasvim normalno da takav sudski proces traje bar deceniju...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

@ Lucky
To mesto je promenilo vlasnika pre mesec-dva, novi lik je dovukao i tu ekipu koja krdzi jbg, sad je regularan kafic, samo je enterijer ostao stari...

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

@ Lucky
To mesto je promenilo vlasnika pre mesec-dva, novi lik je dovukao i tu ekipu koja krdzi jbg, sad je regularan kafic, samo je enterijer ostao stari...

eh, onda svakako mi nije krivo što nismo tu išli. Na kraju smo svratili do "jazzva" mesta, nije ništa spec al' je jedno od retkih koje je bilo tad otvoreno, pored dinara ofc :)

a kad smo kod njega, iako mi je jasno i zbog čega i sve, totalno sam se iznenadio količinom rumuna. bukvalno je 80% gostiju bilo iz RO.

Mislim da je samo retardirano napisan tekst. Oni su njega otpustili zbog rukavica od 35 dinara ali ne verujem da je zbog toga završio na sudu. Na sudu je verovatno zato sto je on njih s pravom tuzio da su ga bezveze otpustili, tj da razlog za otkaz nije postojao. A tu je onda sudija verovatno bio u fazonu "ukrao si, sta da ti radim..." i iskulirao te njegove svedoke i sve to. U sustini je vise prica kako sistem samelje malog coveka zbog gluposti a veliki igraci se provlace bez problema.

Plus sto je kod nas sasvim normalno da takav sudski proces traje bar deceniju...

ali ko uopšte zaustavlja čoveka na kapiji zbog rukavica? pa onda još lika koji radi u tom trenutku već 30 godina u toj fabrici? pa mu još piše kao "prijavu" zbog toga ... 

Link to comment
Share on other sites

Ma to su oni samo iskoristili da mu daju otkaz, sad zašto jebemliga... A nisu oni podneli prijavu protiv njega, oni su ga samo otpustili, on je njih tuzio sudu da bi se vratio na posao ali mu nije poslo za rukom iz razloga kurcobolje.

Edit: tek sad na drugo citanje vidim da pise da su oni podneli prijavu protiv njega, to mi deluje retardirano da je zavrsilo na sudu, ne može za tako malu vrednost. Verovatno su ipak retard novinari :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Da bi nesto zavrsilo na sudu, ne mora da ima vrednost izrazenu u novcu. Mogli su da ga tuze i za rukavice vredne pola dinara.

Znam slican primer kada je lik izgubio posao zbog nekog pokidanog remena, koji bi se ionako bacio. Lik je uzeo da vezuje kera. Isteran je sa posla da bi napravili primer. Mozda je isto i ovde slucaj, a mozda su gledali da mu nadju nesto da bi ga otpustili, ali iz nekih drugih razloga (mozda je i ranije krao, ali nisu mogli da dokazu-necu da gresim dusu, mozda je i posten covek).

Link to comment
Share on other sites

Da bi nesto zavrsilo na sudu, ne mora da ima vrednost izrazenu u novcu. Mogli su da ga tuze i za rukavice vredne pola dinara.

Znam slican primer kada je lik izgubio posao zbog nekog pokidanog remena, koji bi se ionako bacio. Lik je uzeo da vezuje kera. Isteran je sa posla da bi napravili primer. Mozda je isto i ovde slucaj, a mozda su gledali da mu nadju nesto da bi ga otpustili, ali iz nekih drugih razloga (mozda je i ranije krao, ali nisu mogli da dokazu-necu da gresim dusu, mozda je i posten covek).

a gde tu onda upada ona "ispod 15k je prekršaj nije ne znam šta" - na šta se provlače svi ovi što kradu "sitno" po trafikama?

ako je bila neka direktiva "smanjujte broj ljudi hvatajte ih za šta god možete" onda bih razumeo ovakav scenario.

Link to comment
Share on other sites

Smanjili su na 5000 dinara za krivicno delo kradje i to za pokretanje po sluzbenoj duznosti. Sto ne znaci da svako svakoga ne moze da tuzi za neku stvar, pravo, bez obzira na novcanu vrednost. Kao sto Hijavata rece, privatna tuzba. Tipa meni neko ukrade pocepane carape, te carape su i dalje moje i imaju sentimentalnu vrednost za mene i mogu da trazim zastitu svoga prava na sudu jer ko je taj neko da uzme nesto sto je moje, iako te carape ne vrede novcano.

Edited by ZOOM_
Link to comment
Share on other sites

za to im treba jebeno pucati u kolena, rade i kod mene po kraju to isto...koliko pisaju po nama pa to je strasno, dokle...

Sere mi se od ovog igranja drzave i uredjenosti, SERE ! Stigla mi presuda, na cije sam sudjenje inace isao u jebeno Barajevo zato sto se to vodi kao Beograd, pa su me uredno iscimali tamo posto su manje guzve, i to tako sto mi je pandur dolazio na gajbu 3x dnevno i zvao telefonom da odem da me ne bi uhapsili, jedva se ukombinujem i odem sa posla u zadnji cas tamo krajem godine a ono me slikala kamera u Juriija Gagarina, preko puta Belvila, 2013te godine u avgustu mesecu, kako ,,divljam,, i vozim 70 km na sat u 22:30...17 200 din...sve im jebem, uredjeno

Edited by Sunshine.

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

za to im treba jebeno pucati u kolena, rade i kod mene po kraju to isto...koliko pisaju po nama pa to je strasno, dokle...

Sere mi se od ovog igranja drzave i uredjenosti, SERE ! Stigla mi presuda, na cije sam sudjenje inace isao u jebeno Barajevo zato sto se to vodi kao Beograd, pa su me uredno iscimali tamo posto su manje guzve, i to tako sto mi je pandur dolazio na gajbu 3x dnevno i zvao telefonom da odem da me ne bi uhapsili, jedva se ukombinujem i odem sa posla u zadnji cas tamo krajem godine a ono me slikala kamera u Juriija Gagarina, preko puta Belvila, 2013te godine u avgustu mesecu, kako ,,divljam,, i vozim 70 km na sat u 22:30...17 200 din...sve im jebem, uredjeno

ja sam mislio da za to šalju one foto-albume pa ti lepo vidiš da te je ufotkala kamera.

Link to comment
Share on other sites

Nesto ste pominjali za Viber pre desetak dana, danas resetovah fon posto sporo radi i da instaliram Viber kad ono nema ga na playstoru, nije vise free ili sta? Evo na sajtu mi izbacuje da nije kompatibilan sa HTC desire, wtf, bio je kompatibilan jutros pre nego sto sam odradio factory reset?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...