Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

neki car je svojevremeno izračunao da se u americi ne isplati da se sagneš i podigneš novčić od jednog centa sa ulice. bukvalno, potrošiš više kalorija na saginjanje nego što možeš da kupiš za 0,01 dolar. možda to važi i za naših pet dinara?

mada, mislim da stanko ne kuburi sa kalorijama.

Link to comment
Share on other sites

Na temu Božića još malo, izgleda da sad više niko ni ne praznuje za Božić, sve živo je radilo juče. Imam Aromu u kraju (zapravo više) i sve su radile ujutru od 07h. Više nema potrebe ni da se jurca po onoj gužvi na badnji dan u nabavku, odeš ujutru lepo u 07h, kupiš šta ti treba i napraviš ručak za taj dan. I ne samo arome, Kriket market isto ceo dan, trafike, kafići ...

 

Link to comment
Share on other sites

cemu uopste praznici..lepo ukinuti, kao i godisnje odmore...

tako je i u evropi i americi :tf:

Salu na stranu, ovi moji po svetu (australija i kanada) se ubise od raznih odmora, letovanja i zimovanja...to jedino kod nas sramota da se ide na odmor i da se ne radi vikendom i za praznike...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Za Aromu sam cuo nesto da rade ali nema kod mene u kraju. Kod mene u kraju stvarno je vecina stvari bila zatvorena, radila je jedna prodavnica, dve trafike i dve pekare. Ni one nisu radile ranije, ali je ovaj jedan gazda Siptar pa je jos pre neku godinu radio za Bozic, a ove godine i 1. januara od rano zorom. Onda su morali i ovi drugi da pocnu da rade. 

Meni je to realno retardirano, brate praznik je, koji god, nebitno, ne radi nista i to je to. Ako i nisi uspeo da kupis prase 6. januara neces bas da crkens od gladi na Bozic. Cisto uvek nekako razmisljam o tim zaposlenima tamo koji moraju da rade kad je praznik a poprilicno mi je izvesno da za to nisu nista dodatno placeni, bar u ovim manjim prodavnicama, ne mogu da tvrdim za Aromu i to. I sad kad su oni uveli da se radi i na Bozic sledece godine ce svi hipermarketi da rade i tako dalje... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Neuredjenost i bezakonje. Svakom gazdi odgovara da se radi za praznikpraznik,  jer on ne radi, rade robovi. 

I naravno neoliberalni botovi svrsavaju od sreće jer jebi ga, tako je na zapadu. 

Kod nas na zapadu evrope red se zna! Stranci rade za praznike :tf:

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Za Aromu sam cuo nesto da rade ali nema kod mene u kraju. Kod mene u kraju stvarno je vecina stvari bila zatvorena, radila je jedna prodavnica, dve trafike i dve pekare. Ni one nisu radile ranije, ali je ovaj jedan gazda Siptar pa je jos pre neku godinu radio za Bozic, a ove godine i 1. januara od rano zorom. Onda su morali i ovi drugi da pocnu da rade. 

Meni je to realno retardirano, brate praznik je, koji god, nebitno, ne radi nista i to je to. Ako i nisi uspeo da kupis prase 6. januara neces bas da crkens od gladi na Bozic. Cisto uvek nekako razmisljam o tim zaposlenima tamo koji moraju da rade kad je praznik a poprilicno mi je izvesno da za to nisu nista dodatno placeni, bar u ovim manjim prodavnicama, ne mogu da tvrdim za Aromu i to. I sad kad su oni uveli da se radi i na Bozic sledece godine ce svi hipermarketi da rade i tako dalje... 

Realno, domino efekat, da kažemo. Pričao sam baš o tome sa društvom sinoć. Kod nas u kraju do pre recimo 5-6-7 godina ništa nije radilo za Božić. Onda tada jedna trafika/prodavnica je radila za Božić i bila puna. Kapiram da su to videli i ostali, pa je broj radnji postajao sve veći i veći.

Doduše, nisam video primer koji je baš kao Aroma. Nemam pojma ko ih drži, ali njihovo radno vreme je baš bilo "hevi" za ove praznike. 31. su radili do 21:45h, na badnji dan su neke radile 24h a na Božić kao što rekoh skoro sve su šljakale već od 07h. A od na primer 12-13h sve trafike su bile otvorene, čak i ove "državne" (tj. sad privatizovane).

Link to comment
Share on other sites

Greska...

Nije htela Aroma da se da Amanu pa su uzeli Visnjicu umesto nje, a Interex je vec duze vreme njihov.

onda nije ni čudo što si pogrešio, pošto se ne zna ko je skuplji, dal' aman ili višnjica.

meni u ovoj priči ništa nije jasno. da ne kažem da ne verujem, ali počeo bih od toga što priča tek 10 godina kasnije (11?) dolazi u novine? pa onda totalno nerealno da dođe do suda slučaj sa rukavicama od 35 dinara, pa onda još sud kao i odbije peticiju, svedoke, "dokaz" da ovaj nije zadužio rukavice ... nemam pojma, ne bih da "stajem na muku" čoveku ako je to sve zaista tako, ali mi je mnogo blesavo.

Link to comment
Share on other sites

"Dok poslednji Badnjak gori
SMS me svaki smori,
nek si drugar ili rod
tavljam ga u Airplane mod."



...ispadoh hejter i antisrbin jbg, al brisem ove poruke od juche vec 15 mina...

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Da se nadovežem na ovo, ne znam da li ste videli danas ves' da su novi vlasnici studia b bacili 1500 tonskih zapisa na pločama, pa eto ... ne kažem da u vreme digitalizacije treba neko da pušta nešto sa gramofona, ali siguran sam da su postojali bolji načini da se ovo reši, pa makar da ih prodaju na limundu :p

"Dok poslednji Badnjak gori
SMS me svaki smori,
nek si drugar ili rod
tavljam ga u Airplane mod."



...ispadoh hejter i antisrbin jbg, al brisem ove poruke od juche vec 15 mina...

cena slave!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...