Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

imali su veći broj zaraženih posle leta, ali dosta manji broj mrtvih u poređenju sa npr januarom pre nego što su krenuli u vakcinaciju. U peaku su imali 90 do 100 mrtvih na dan, a sad su na negde 30-40. A nama je ovo najveći broj umrlih na dan od početka pandemije, a čini mi se i da smo blizu dnevnog peaka obolelih (krajem prošle godine je bilo oko 9k, čini mi se?)

Takodje, ove zemlje sa velikim brojem, skandinavske, Portugal, su tek tokom leta / krajem leta kompletirale svoju vakcinaciju drugom dozom, dok je Izrael to uradio negde u martu, tako da ako gledamo da vakcina najviše štiti najveći deo populacije prvih 6 meseci, možemo očekivati velike brojke u ovom razvijenim zemljama na zimu. Ali opet mislim da će njihov broj umrlih tada, kad budu u novom talasu biti dosta manji nego broj umrlih u toku pandemije kad vakcina nije postojala, jer vakcina treba da radi dve stvari - da štiti od smrti i da te štiti od težih oblika bolesti. Ako sa vakcinom dobiješ koronu, i prodješ sa par dana lagane temperature i slinavim nosom, onda ti je do jaja

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

On 9/29/2021 at 4:13 PM, Neptune said:

doneli migranti

znači korisni su!

On 9/30/2021 at 9:06 AM, manson said:

Britni je slobodna \o/

zovite onog leave britny alone lika da vidimo njegovu reakciju!

ujedno, kad sam tu, moram da iznesem svoje oduševljenje mestom kojem sam otkrio sad kad sam bio na Sitoniji ... inače nisam letovao na Halkidikiju često, jednom 2006 godine pre toga tipa krajem devedesetih ali mislim da je ovo zapravo negde sa početka 2000 napravljeno. U svakom slučaju da biste došli do neke 2-3 gotivne plaže na Sitoniji morate da prođete Sarti i onda tu u jednom trenutku skrenete levo. I sad pogledam ja ovlaš mapu, vidim 'de treba da se ide, skrenem sa tog glavnog puta na kaldrmu u okviru koje postoji neka full cigan mala i to sve, evo ima i na google maps:

https://www.google.com/maps/@40.0178734,23.9866285,3a,63.4y,75.43h,93.4t/data=!3m7!1e1!3m5!1s74VEVNEm6uJ0jrj4lFBj9g!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3D74VEVNEm6uJ0jrj4lFBj9g%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D87.52812%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192

i sad ide ta kaldrma grozna jedno 200-300 metara i odjednom - paf, ful asfaltiran put, trotoar, kanalizacija, bandere ... ok, nastavim dalje kad kreću skretanja, levo, desno, račva se ulica, jedna raskrsnica, druga, peta ... sve asfalt lep put skoro kao nov. I onda tako ideš, pa kao dođeš do onog "polukruga" kao u GTA tj. američkom suburban delu gde su 3-4 kuće pa se okreneš polukružno i to sve. I naravno posle sam morao da proverim na netu, ispostavi se da je to neki "ghost town" koji je trebalo da bude neko fensi naselje elitno valjda, međutim nisu ga nikada završili, zapravo nisu ni počeli, osim careva koji su napravili puteve i kanalizaciju, ali sve oko toga je trava i zelenilo. I to sad izgleda ovako:

ghosttown.JPG

Znači sve ovo što vidite su putevi ali između njih nema ničega. I naravno tek ponegde imaš neku strelicu da te odvede ka plaži i bez GPS-a danas opušteno možeš da se izgubiš 🙂 Podsetilo me na pljeskavičarnicu u onom crtanom filmu sa putevima 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Johnn1e said:

Dal svaki taksista svugde u svetu vozi 100 u ulicama gde je dozvoljeno 30, 10 metara ispred semafora krene da koci, svaki polazak sa semafora papucica do poda? Jel to ono sto zovu dinamicna voznja?

ne verujem 🙂 ali verovatno u dobrom delu svetskih gradova rade tako jer ipak su to taksisti 🙂 kapiram da bi prosto taksimetar brže otkucavao 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dal svaki taksista svugde u svetu vozi 100 u ulicama gde je dozvoljeno 30, 10 metara ispred semafora krene da koci, svaki polazak sa semafora papucica do poda? Jel to ono sto zovu dinamicna voznja?
Mene vozio neki batko Bugarin pre neki dan, lepo se ispricasmo...a u pekari u kraju radi neka Makedonka, nisam ni znao

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2021 at 11:56 AM, Lucky said:

znači korisni su!

zovite onog leave britny alone lika da vidimo njegovu reakciju!

ujedno, kad sam tu, moram da iznesem svoje oduševljenje mestom kojem sam otkrio sad kad sam bio na Sitoniji ... inače nisam letovao na Halkidikiju često, jednom 2006 godine pre toga tipa krajem devedesetih ali mislim da je ovo zapravo negde sa početka 2000 napravljeno. U svakom slučaju da biste došli do neke 2-3 gotivne plaže na Sitoniji morate da prođete Sarti i onda tu u jednom trenutku skrenete levo. I sad pogledam ja ovlaš mapu, vidim 'de treba da se ide, skrenem sa tog glavnog puta na kaldrmu u okviru koje postoji neka full cigan mala i to sve, evo ima i na google maps:

https://www.google.com/maps/@40.0178734,23.9866285,3a,63.4y,75.43h,93.4t/data=!3m7!1e1!3m5!1s74VEVNEm6uJ0jrj4lFBj9g!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3D74VEVNEm6uJ0jrj4lFBj9g%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D87.52812%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192

i sad ide ta kaldrma grozna jedno 200-300 metara i odjednom - paf, ful asfaltiran put, trotoar, kanalizacija, bandere ... ok, nastavim dalje kad kreću skretanja, levo, desno, račva se ulica, jedna raskrsnica, druga, peta ... sve asfalt lep put skoro kao nov. I onda tako ideš, pa kao dođeš do onog "polukruga" kao u GTA tj. američkom suburban delu gde su 3-4 kuće pa se okreneš polukružno i to sve. I naravno posle sam morao da proverim na netu, ispostavi se da je to neki "ghost town" koji je trebalo da bude neko fensi naselje elitno valjda, međutim nisu ga nikada završili, zapravo nisu ni počeli, osim careva koji su napravili puteve i kanalizaciju, ali sve oko toga je trava i zelenilo. I to sad izgleda ovako:

ghosttown.JPG

Znači sve ovo što vidite su putevi ali između njih nema ničega. I naravno tek ponegde imaš neku strelicu da te odvede ka plaži i bez GPS-a danas opušteno možeš da se izgubiš 🙂 Podsetilo me na pljeskavičarnicu u onom crtanom filmu sa putevima 🙂

Kakvi carevi 😂 Slupali milijarde iz budzeta, a ovamo mere stednje i stroge restrikcije da se spreci bankrot

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Johnn1e said:

Dal svaki taksista svugde u svetu vozi 100 u ulicama gde je dozvoljeno 30, 10 metara ispred semafora krene da koci, svaki polazak sa semafora papucica do poda? Jel to ono sto zovu dinamicna voznja?

to je i moje iskustvo 😄 mada, iz nekog razloga vise se plasim ne-taksista 😄 taksisti imaju skill-a 😄

bas danas cekam da predjem ulicu na zeleno, pored mene mlada sportska milfara drzi cerku za ruku, i kako se upalilo zeleno milfara POTRCALA sa sve cerkom, a zena u autu koja treba da stane isto slogirana ne prati nista, jedva zakocila. kao da su ljudi retardirani namerno zele da naprave neku nesrecu...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, beba isus said:

to je i moje iskustvo 😄 mada, iz nekog razloga vise se plasim ne-taksista 😄 taksisti imaju skill-a 😄

bas danas cekam da predjem ulicu na zeleno, pored mene mlada sportska milfara drzi cerku za ruku, i kako se upalilo zeleno milfara POTRCALA sa sve cerkom, a zena u autu koja treba da stane isto slogirana ne prati nista, jedva zakocila. kao da su ljudi retardirani namerno zele da naprave neku nesrecu...

ma ljudi su generalno u #yolo fazonu posebno ti neki ludaci što misle da kao pešaci imaju sva prava (i to je ok) ali isto tako i da ovaj što vozi ih vidi/smatra isto 🙂 i onda vide da auto prolazi raskrsnicom dok se njima pali zeleno i brže bolje skoče na pešački čisto da ovaj ne može da prođe i tako blokiraju ceo saobraćaj, i drugi super scenariji.

Inače, kad sam na temi ludih ljudi, opština Vračar više nema matičara ili makar trenutno nema, ne znam, i onda ako dođeš tu možeš da ubaciš zahtev u sanduče i dobiješ izvode za 5 dana poštom.

Nigde to naravno ne piše na sajtu, ja se zaputio sve sa popunjenim papirima i trebalo mi odmah.

A pošto je sistem objedinjen, možeš da ideš u najbližu opštinu i to je Zvezdara, na šta te upute i iz obezbeđenja Vračara. Naravno to nije dogovoreno sa Zvezdarom pa su tamo posebno nadrndani što moraju da obrađuju duplo više zahteva i povrh svega toga ne prihvataju popunjen zahtev na obrascu sa Vračara nego mora sa Zvezdare iako su suštinski identični 🙂

I naravno nemaju ni one brojeve nego stojiš u redu, radi jedan šalter u celoj opštini i tu se sve živo predaje - i potvrda da je neko umro i potvrda za venčanje i za dete i za izvod, haos.

Totalno je sređena birokratija!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Невезано за Грчку и Ковид, набавих шареног бежичног Кинеза. Клацка се ко дедине кости 🙂 Срећа па сам соло у кабинету да никога не нервирам буком.

0-02-05-5bbc89b06364bc6493d0816f4161e594c954728783c13cda1088dfe6739f35ea_a37b636b9e0ae0ec.jpg

Edited by overkind
  • Haha (+1) 1
  • Upvote (+1) 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Искрено, не знам да ли би мени сметало да слушам туђе тастере. Мени моја бука прија.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Jose Jimenez said:

To me podseti koliko su ljudi u open office pizdeli zbog mehaničkih tastatura, a meni nikad bolji osećaj.

mi "greškom" dali jednom liku mehaničku. 

Igrom slučaja, taj lik je COPYWRITER :)))

Igrom drugog slučaja, dok se nije sredio kanc nešto sedeo je sa 10 developera.

dalje ne moram ništa da pišem :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
8 hours ago, manson said:

haha, America fuck yeah 🙂 šta se lovi ovom puškom? 🙂

An Anzio 20mm rifle. They're legal to own in the US. : interestingasfuck (reddit.com)

I kako posle da ne budeš republikanac (ako si u USA)? 😄 

 

malo je nezgodan da ga nosiš okolo, ali ako ništa drugo bolje i to nego običan pištolj (za prolaznike) - kad vide ludaka da ide sa ovim odmah mogu da pobegnu, ovako ne znaš dal' nosi štoljpi ili ne!

a i otkud znaš kad će da krene star wars pa treba da obaraš neke svemirske brodove! 🙂

Link to comment
Share on other sites

У наставку приче о, бескорисном, хардверу налетех на звечарку (diamondback) из 2015. Додатак колекцији ми отровница 🙂

миш.jpg

  • Upvote (+1) 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...