Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Gledam nešto da uzmem aparat za kafu (espreso) neki. Ovi sa kapsulama, jel to OK? Vidim da ima dve vrste, nespresso i nes dolce gusto. Prvo sam mislio da je to isto, oba su Nestle, ali nije 🙂 Nespresso bi trebalo da je malo bolji, tj malo je skuplji.

Valja li to čemu, kakva je kafa? Nije da sam sad neki ispijač kafe pa da mi treba ne znam šta, popijem tu negde jednu kafu dnevno/u dva dana.

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, manson said:

Gledam nešto da uzmem aparat za kafu (espreso) neki. Ovi sa kapsulama, jel to OK? Vidim da ima dve vrste, nespresso i nes dolce gusto. Prvo sam mislio da je to isto, oba su Nestle, ali nije 🙂 Nespresso bi trebalo da je malo bolji, tj malo je skuplji.

Valja li to čemu, kakva je kafa? Nije da sam sad neki ispijač kafe pa da mi treba ne znam šta, popijem tu negde jednu kafu dnevno/u dva dana.

Mozda pomogne 🙂 Mada, ovaj lik je jedan od najvecih svetskih eksperata kafe i ongoing meme je da nikad nije rekao za neki espreso da je dobar.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, manson said:

Gledam nešto da uzmem aparat za kafu (espreso) neki. Ovi sa kapsulama, jel to OK? Vidim da ima dve vrste, nespresso i nes dolce gusto. Prvo sam mislio da je to isto, oba su Nestle, ali nije 🙂 Nespresso bi trebalo da je malo bolji, tj malo je skuplji.

Valja li to čemu, kakva je kafa? Nije da sam sad neki ispijač kafe pa da mi treba ne znam šta, popijem tu negde jednu kafu dnevno/u dva dana.

U suštini, Nespresso je solo Nescafe projekat koji su napravili kasnije od Dolce Gusto, i DG mu dođe "narodski" nespreso koji imaš po hiperima i retailu i maxiju i etc, dok Nespresso je "fensi" i on više ide na varijante da tu imaš različite blendove kafe, dok DG ima i više ovih late, mokaćino, topla čokolada varijante.

E SAD, po meni možda najveća razlika je u tome što je Dolce Gusto na Delonghi aparatima i zapravo njihovo partnerstvo sa Delongi, dok je Nespresso na Krups aparatima, a oni realno ne mogu da se porede. Delongi je po mom utisku najgori za aparate za kafu, dok Krups teži ka tome da bude najbolji, hajde da ne kažem da to i jeste, ima dosta tu dobrih brendova. Pričamo ofc o ovim "kućnim" uređajima.

Nespresso je ofc skuplji, DG jeftiniji, ovo što kaže Vudsi je tačno, ima po pijaci jeftinije ali često se desi da bude na akciji i po lancima (tipa bio u Lidlu pre par nedelja) i bio je jeftiniji nego i na pijaci. 

Prednost je to što imaš kapsule, staviš i imaš kafu, mana je što moraš da koristiš DG ili Nespresso kapsule tj. one koji su oni "odobrili" (imaš tipa sad i Starbaks za DG, i barcafe, imaš i neku Lavacu za Nespreso i tako to). Imaš "workaround" kupiš kao patronu (ima na aliju a možda i ovako) pa sam je puniš i onda praviš kafu tako, ali je malo nezgodno korišćenje, ali izvodljivo.

I imaš i više od ta dva tipa naravno, tu je i Illy sa svojim aparatom koji realno ima najbolju tu "kapsulnu" kafu, ali je i najskuplji.

Uz sva ova saznanja 🙂 ako nisi preterano zahtevni ispijač kafe mislim da ne moraš da tražiš dalje od Dolce Gusto, ima na svakom koraku patrone, nisu loši aparati, uzmi neki noviji malo manji plus onaj koji sam može da odredi količinu vode koju će da pusti (tako da sam napravi kraći, duži espreso itd, ne moraš ti da stopiraš), mada možeš i bez toga i to je to. Meni se kod nespresso pored blendova dopada i što su aparati malo manji i kompaktniji a i realno je bolji uređaj i bolje izbacuje kafu, ali rekao bih da su to nijanse. Baci malo oko često su imali neke akcije tipa kupiš 8 kutija i dobiješ aparat gratis, ja sam tako kevi uzeo u Tempu prošle godine ja mislim.

A ako te ne mrzi da se malo cimaš, najpre bih predložio neki "normalni" espresso aparat sa portafilterom pa lepo kupiš bilo koju kafu želiš i napraviš sebi kafu. Od jeftinijih ako nađeš Rowentu (da, pegle 🙂 vrh kafu pravi, naravno Krups uvek dobar izbor.  Doduše, ako ne bi da se cimaš sa čišćenjem, DG all the way, izbaciš kapsulu i imaš praktično nula cimanja i prljanja.

Ah da, uz DG i N obično ne ide dodatak za penu (DG pravi "u sebi" ali to je po meni bezveze, imaš to mleko u prahu u kapsuli itd), mada N ima neki dodatak da kupiš da pravi penu. Ovi "normalni" aparati mahom imaju i dodatak za penu ako ti je bitno.

Link to comment
Share on other sites

aparat(i) su govno, kafe su uzasne, turska je bolja

E sad, kako ovo nekako poboljsati (ne kvalitet aparata, meni se kvare na god dana), kupis reusable kapsulu, i onda kafu koju volis, i onda punis i pravis. Tako dobijes relativno OK kafu, i ispadne jeftinije nego da kupujes kapsule.

Naravno onda pocnes da kupujes kafe od 40 eura kilo i tako, postanes MAMIL, pa je potrebno neko da ti lupi dangaru da se resetujes 😄 😄

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Trenutno koristim onu standardnu mokka pot džezvu, uzeo pre xy godina, i iskreno, zadovoljan sam kako kuvam espreso 🙂 ali rekoh da uzmem nešto na dugme. A ovi sa kapsulama mi deluju da je manje cimanje tokom eksploatacije, održavanje, čišćenje i to, od ovih da kažemo pravih aparata 🙂

Da, i to lonče za mleko bih onda i dalje morao da koristim uz ove kapsulaše. OK, da obratim pažnju onda po Tempu i ostalim radnjama 🙂 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, manson said:

Gledam nešto da uzmem aparat za kafu (espreso) neki. Ovi sa kapsulama, jel to OK? Vidim da ima dve vrste, nespresso i nes dolce gusto. Prvo sam mislio da je to isto, oba su Nestle, ali nije 🙂 Nespresso bi trebalo da je malo bolji, tj malo je skuplji.

Valja li to čemu, kakva je kafa? Nije da sam sad neki ispijač kafe pa da mi treba ne znam šta, popijem tu negde jednu kafu dnevno/u dva dana.

Na poslu koristimo vec duze vreme dolce gusto, na akciji je nekad oko 6800, regularna cena je oko 8800, posle nekog vremena moras da je ocistis, posto ga mi ne gasimo bukvalno kod nas je to na 2 meseca, kod kuce ce to trajati mnogo duze i ovo sto rekose, u trzim centrima su kapsule skuplje, na pijacama mozes da nadjes i po 500 dinara kutiju.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, f4ts0 said:

aparat(i) su govno, kafe su uzasne, turska je bolja

E sad, kako ovo nekako poboljsati (ne kvalitet aparata, meni se kvare na god dana), kupis reusable kapsulu, i onda kafu koju volis, i onda punis i pravis. Tako dobijes relativno OK kafu, i ispadne jeftinije nego da kupujes kapsule.

Naravno onda pocnes da kupujes kafe od 40 eura kilo i tako, postanes MAMIL, pa je potrebno neko da ti lupi dangaru da se resetujes 😄 😄

uz rizik da upadnem u trol, ja domaću ne mogu da pijem pre popodneva, bez obzira dal doručkujem ili ne, ne padne mi lepo na stomak i uopšte mi ne prija 😞

za aparate, na koje misliš? GD? to je samo zato što je delongi. Ja sam imao dva delongi plus nikola treći, one kao "profi" i sva tri su u isto vreme bukvalno riknuli, posle godinu dana.

ili neke ovako? Kupi onda neki polu-profi tipa Gaggia, doduše ne znam šta im radiš dizvineš 🙂

14 hours ago, manson said:

Trenutno koristim onu standardnu mokka pot džezvu, uzeo pre xy godina, i iskreno, zadovoljan sam kako kuvam espreso 🙂 ali rekoh da uzmem nešto na dugme. A ovi sa kapsulama mi deluju da je manje cimanje tokom eksploatacije, održavanje, čišćenje i to, od ovih da kažemo pravih aparata 🙂

Da, i to lonče za mleko bih onda i dalje morao da koristim uz ove kapsulaše. OK, da obratim pažnju onda po Tempu i ostalim radnjama 🙂 

to je onda to. a za lonče uvek možeš da uzmeš nešto ovako - https://www.ecomex.rs/product/milk-frother-fomini-crema/ i rešiš i taj problem. 

Link to comment
Share on other sites

Takođe, razmisli i o aeropresu. Za pripremu kvalitetne kafe, aeropress ima oličan odnos cene/kvaliteta/vremena/lakoće pripreme. Meni za šoljicu aeropress kafe treba 8 minuta, uz ručni grinder (uz električni kontam 5).

Edited by Neptune

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Lucky said:

uz rizik da upadnem u trol, ja domaću ne mogu da pijem pre popodneva, bez obzira dal doručkujem ili ne, ne padne mi lepo na stomak i uopšte mi ne prija 😞

za aparate, na koje misliš? GD? to je samo zato što je delongi. Ja sam imao dva delongi plus nikola treći, one kao "profi" i sva tri su u isto vreme bukvalno riknuli, posle godinu dana.

ili neke ovako? Kupi onda neki polu-profi tipa Gaggia, doduše ne znam šta im radiš dizvineš 🙂

to je onda to. a za lonče uvek možeš da uzmeš nešto ovako - https://www.ecomex.rs/product/milk-frother-fomini-crema/ i rešiš i taj problem. 

turska je keva. Aparati ovde crkavaju zbog vode i kamenca, to nikakvi descaleri i slicno ne resevaju. Ovaj sad sto imam sam "oporavio" iglom, busio sam krec u "pipi"

Probleme sam resio ja mlinom, kafom i dzezvom 😄 Ali ostatak ukucanstva oce dolce-horror-gusto

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, f4ts0 said:

turska je keva. Aparati ovde crkavaju zbog vode i kamenca, to nikakvi descaleri i slicno ne resevaju. Ovaj sad sto imam sam "oporavio" iglom, busio sam krec u "pipi"

bleh, nema tu neke pomoći, možeš da probaš ako imate i tamo ove Akvafore kao kod nas da prvo kroz njega provučeš vodu pa sipaš u DG a za čišćenje ovog mog aparata ja koristim sirće najobičnije - sipaš ga umesto vode i provrtiš par puta i onda posle nekoliko puta čistu vodu - očisti skoro sve. mislim da sam probao taj descaler jednom samo jer je došao u paketu sa krupsom i ono, nisam impresioniran u odnosu na sirće.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

Capture.JPG.9c25f088f99dd4b97c38edc5f5c7aa52.JPG

haha, ovo me podseća na situaciju kad sam sa Dragančetom išao na kafu davnijeh dana i on kao "kapućino sa hladnim mlekom" a ovaj konobar kao "ne pravimo kapućino sa hladnim mlekom, samo sa toplim" :))) mislim da smo otišli na drugo mesto, ne sećam se, ali je bilo na rubu incidenta!

  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

haha, ovo me podseća na situaciju kad sam sa Dragančetom išao na kafu davnijeh dana i on kao "kapućino sa hladnim mlekom" a ovaj konobar kao "ne pravimo kapućino sa hladnim mlekom, samo sa toplim" :))) mislim da smo otišli na drugo mesto, ne sećam se, ali je bilo na rubu incidenta!

pa realno kako kapucino s hladnim mlekom, mora mleko da se ugreje da bude pene.

  • Like +1 1

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neptune said:

pa realno kako kapucino s hladnim mlekom, mora mleko da se ugreje da bude pene.

možda je bio espresso sa hladnim mlekom, mada to mi nema smisla, tako da ipak mislim da je kapućino a valjda je to baš bila fora, da nema puno pene, ne sećam se!

 

Link to comment
Share on other sites

Domaća (turska) kafa je ipak najbolja! Jaka i bez šećera, na poslu mi se desi da popijem i 5 za dan (loša navika znam). Jutro počinje sa kafom, na klinici noćna smena kuva, a dole na dijagnostici ko prvi dođe stavlja džezvu. 

U blažoj varijanti pijem latte (sa nekom kafom u tragovima) sa dve kesice šećera. 

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, rbds said:

Domaća (turska) kafa je ipak najbolja! Jaka i bez šećera, na poslu mi se desi da popijem i 5 za dan (loša navika znam). Jutro počinje sa kafom, na klinici noćna smena kuva, a dole na dijagnostici ko prvi dođe stavlja džezvu. 

U blažoj varijanti pijem latte (sa nekom kafom u tragovima) sa dve kesice šećera. 

pet kafa svaka čast! i to domaćih 🙂 i to na poslu što će reći samo jedna smena 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, rbds said:

Domaća (turska) kafa je ipak najbolja! Jaka i bez šećera, na poslu mi se desi da popijem i 5 za dan (loša navika znam). Jutro počinje sa kafom, na klinici noćna smena kuva, a dole na dijagnostici ko prvi dođe stavlja džezvu. 

U blažoj varijanti pijem latte (sa nekom kafom u tragovima) sa dve kesice šećera. 

Ja sam sveo na dve turske...i to slabije kuvam...ono dve kašičice na šolju...

Pet da popijem mislim da bi zakovrnuo 😄

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Neptune said:

slušao na džo roganu kako je pauza za kafu uvedena da bi radnici bolje radili (primećeno je povećanje produktivnosti i smanjenje grešaka ako se pije kafa), a ne da bi odmorili

ali šta je tačno pauza za kafu? :)) gde to postoji i kak ose manifestuje? 🙂

2 hours ago, mohr said:

Meni je turska kafa odvratna, cist otrov, lepo mirise al ima ocajan ukus 🙂

postoji blaga šansa da si prosto probao lošu kafu (loše skuvanu, loše mlevenu, loše prženu....) recimo ima jedna firma u koju katkad odem, ubedljivo najgora kafa na planeti, kad bi mi to bila prva kafa koju sam probao nikad je ne bih pio 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...