Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

42 minutes ago, mncu said:

@togFU

tebrice, nisi bas pametan, zena je slucajno okretala br iz imenika jer nume da koristi telefon

aha, u tom slučaju situacija je još gora za sve nas - i mene, i tebe, i za tvoju firmu.

za mene jer sam glup, za tebe jer očigledno glupa žena ima tvoj broj telefona u imeniku, a za tvoju firmu jer je taj telefon službeni, iz čega sledi da sarađujete sa retardima :(

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

Zasto nema vise pluseva na forumu, to sam odavno hteo pitati

Kako ce reki sad da zna ko se smejao vickastim postovima

 

In other news, jos jedan vikend i jos jedno ne izlazim nigde
Skontao sam da ovde mi se uopste ne izlazi (uglavnom posto nema moje narkomanske muzike jelte), a i moram da priznam da mi prija da malo iskuliram gajbi

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, exile said:

Zasto nema vise pluseva na forumu, to sam odavno hteo pitati

Kako ce reki sad da zna ko se smejao vickastim postovima

 

In other news, jos jedan vikend i jos jedno ne izlazim nigde
Skontao sam da ovde mi se uopste ne izlazi (uglavnom posto nema moje narkomanske muzike jelte), a i moram da priznam da mi prija da malo iskuliram gajbi

ajmo na webex da se zezamo

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Vlada_ said:

kod mene zavrsavaju zgradu, vec danima je ovaj fazon

 

i ovde kod mene (a i kod svih drugih kapiram) su na isti fazon.

i onda su neke komšije kad su dobile bebu pre jedno godinu dana ištampale "molbu" da budu tiši i zalepili na sve kontejnere u nizu :))

Link to comment
Share on other sites

Šta li radi ovaj @Cela !

Quote

 

Muškarac (44) ranjen je iz vatrenog oružja na Banjici, zadobio je povrede obe noge i prevezen je na Odeljenje reanimacije Urgentnog centra, rekla je porparol Hitne pomoći Nada Macura.

Pucnjava se dogodila u 11.23, a ekipe Hitne pomoći pozvane su da dođu u teretanu Sportskog centra na Banjici, kazala je Macura Tanjugu. 

U MUP-u je Tanjugu potvrđeno da je bilo pucnjave, ali nisu naveli druge detalje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2016 at 2:37 PM, Lucky said:

Okačili mi carevi komunalci na kola onu poruku koju sam slikao pre x meseci kad sam je video na drugom automobilu

"e ćao brate, u skladu sa zakonom tim i tim napravio si prekršaj, nećemo ti reći koji je, stići će ti na adresu, poyy"

naravno, nepismeni komunalac je napisao pogrešnu registraciju na papiru u odnosu na stvarnu (mada dovoljno sličnu da isključim mogućnost da je neko nakačio na susedni auto sa svog) i danas sam ih zvao da se raspitam, naravno ništa nisam pametno saznao pa ću morati da idem kod njih (i ponesem pokoju lubenicu).

Da stvar bude "interesantnija" ja stvarno ne mogu da ni zamislim razlog kačenja toga - auto parkiran na obeleženom parkingu, normalno parkiran, na istom mestu gde i stotine drugih automobila, nikad video komunalce tu nisam itd itd.

Evo razrešenja priče za careve komunalce.

Napisana je kazna jer vozilo nije registrovano, u skladu sa zakonom o neregistrovanim vozilima na javnim površinama, što sam ja oduvek mislio da je predviđeno za ona raspala vozila što stoje decenijama na parkingu a ne za vozilo kojem je istekla registracija pre 5 dana - da stvar bude zanimljivija, vozilo je uredno registrovano čak i u trenutku kad su komunalci došli, nego ja nisam zalepio nalepnicu a njima nije palo napamet da provere.

I sad moram da se cimam u Ustaničku 14 da pišem neki "zahtev za sudsko odlučivanje" ili tako nešto gde će ta kazna biti poništena, što znači da moram da pored 30-60min kod komunalaca potrošim još jedno 2h najverovatnije u ovom sudu da bih to predao, samo zato što je neko car - umesto da taj komunalac sad ide i sve to uradi umesto mene. Dal' uopšte postoji neki način za nadoknadu štete i vremena što moram da se cimam zbog njihovog propusta?

Link to comment
Share on other sites

Aaaaa, pa ipak si ti kriv [:D] Nema toga da ti država nadoknadi bilo šta, pogotovu što si ti ovde iz njihove perspektive u prekrišaju - nisi zalepio nalepnicu koju si morao da zalepiš. Mada mi je vrh opet ta priča kao i za 10cm nagažene linije - umesto da sklanja neki raspali krš koji tu bleji godinama on piše kaznu nekome što je par dana istekla registracija na poprilično novijim kolima. 

Ali aj tu si ipak kao ti nešto zajebao, da podelim ja iskustvo moje sa EPS-om: obično mi na gajbi stiže račun reda veličine 2.5-3k dinara, prošli mesec otvaram račun 17.000! I kao jesam ugradio klimu, ali sam je upalio fazon dva puta. I piše stvarno potrošio sam 1300 kilovata, a obično trošim oko 300. I aj kao ja odem dole do onog sata da proverim i upoređujem s računom a meni na strujomeru stoji stanje tipa 8.400 a ovaj lik je očitao 9.300, znači bukvalno kad je on dolazio je bilo 8.300 a on se zajebao za jednu cifru, što u prevodu znači meni 100 evra veći račun. I kao odem ja tamo da se bunim, ono red, vrućina, pakao. I na kraju dođem na red posle sat vremena čekanja i ovom liku objašnjavam kako sam ja to i slikao telefonom stanje i sve ostalo, mogu da im dostavim sve a on je u fazonu "ma odjebi, napiši ovde koliko ti misliš da treba da bude pa ćemo mi da proverimo". Napišem ja to na onom mom mučenom računu i naravno ništa se ne jave. Sad ovaj mesec stižu mi dva računa - ispravljeni račun za prošli mesec i račun za ovaj mesec. Mislim sve je u redu što se cifara tiče, ali zašto mi šalju dva računa u razmaku od bukvalno dan?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tortky said:

Ne lepim nalepnicu već 4 godine i tačno bi me boleo kurac da se cimam po sudovima zato što je nekog govnara mrzelo da uradi svoj posao kako treba.

"Šta bi Vića uradio?"
Jedno od večitih pitanja se odnosi i na ovaj slučaj, te ću napisati šta bih uradio.

- Upakovao bih slatko fotokopiju "kazne", dokaz o registraciji vozila i objašnjenje (gde bi se politički koretkno najebao milosne majke svima redom), spakovao u koverticu i poslao na ime suda pod brojem "prekršaja" imenovano kome god treba i poz.

Kada se oni sete da te pozovu da pitaju što nisi došao, isto bi ih naduvao kurcem uz obrazloženje da mi ne pada na pamet da trošim svoje vreme jer neko ne radi svoj posao kako treba.

Verovatno bih uradio nešto slično ili možda čak i iskulirao čitavu stvar da se auto vodi na mene - ovako ne mogu baš da se zezam sa "trećim licima u familiji" - inače ni ja ne lepim nalepnicu i tačno me baš briga da se time bavim kad niti može lepo da se skine niti elegantno niti ima poente.

 

1 hour ago, Zwerko said:

Aaaaa, pa ipak si ti kriv [:D] Nema toga da ti država nadoknadi bilo šta, pogotovu što si ti ovde iz njihove perspektive u prekrišaju - nisi zalepio nalepnicu koju si morao da zalepiš. Mada mi je vrh opet ta priča kao i za 10cm nagažene linije - umesto da sklanja neki raspali krš koji tu bleji godinama on piše kaznu nekome što je par dana istekla registracija na poprilično novijim kolima. 

ma za to sam se manje više zezao, naravno da ne očekujem da mi neko nešto nadokandi, ali bih očekivao da mogu međusobno da se dogovore pa to reše.

 

1 hour ago, Zwerko said:

Napišem ja to na onom mom mučenom računu i naravno ništa se ne jave. Sad ovaj mesec stižu mi dva računa - ispravljeni račun za prošli mesec i račun za ovaj mesec. Mislim sve je u redu što se cifara tiče, ali zašto mi šalju dva računa u razmaku od bukvalno dan?

meni se x puta dogodilo da mi stigne prazan račun na kojem piše nešto u fazonu "nismo lepo izmerili, dobićete novi račun poz".

Link to comment
Share on other sites

kad ste kod kazni, da spomenem cudnu situaciju od pre par meseci. zove me random broj, ne javljam se na nepoznate al' kao javim se tad. 'dobar dan, blabla, agencija za bezbednost u saobracaju 'vizura'', pomislio sam neka retardirana promocija, a postao sam ekstremno netolerantan na bilo kakvo smaranje na telefon, od kad me retardi iz topshop-a smaraju i zovu nekad u pola 8 ujutru i ne mozes da ih otkacis osim da im bukvalno kazes 'e ajde nosite se u kurac'. dakle, cim je to rekla, kazem 'ne zanima me, dovidjenja hvala', ona kao 'kako vas ne zanima a ne znate ni o cemu se radi', 'znam da me ne zanima hvala prijatno', i ona dok sam spustao kaze 'pa ako vas ne zanima onda platite ovu kaznu'. dok sam stigao da registrujem vec sam prekinuo, nadao sam se da ce opet da pozovu bas da vidim o cemu se radi jer nikad u zivotu nisam dobio nikakvu kaznu, ne vozim, nista. a da, bitna cinjenica je da me je oslovila na pocetku razgovora imenom i prezimenom, i ne postoji nikakva sansa da je moje ime povezano sa bilo cim vezano za saobracaj. nikad se vise nisu javili.

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Lucky said:

ma za to sam se manje više zezao, naravno da ne očekujem da mi neko nešto nadokandi, ali bih očekivao da mogu međusobno da se dogovore pa to reše.

Sad, to je malo pipavo pitanje jer formalno gledano nije komunalac pogrešio - ti si. Tj ti nisi ispunio svoju obavezu iz Zakona o bezbednosti saobraćaja da prilikom registracije istakneš nalepnicu na predviđenom mestu (ne ulazim u smisao same te prakse). Tako da čak i da ti komunalac "oprosti" kaznu jer si bio registrovan u tom momentu on bi formalno mogao da uputi MUP-u dokaze koje je skupio, mislim da sad moraju da slikaju, i onda bi MUP mogao da te kazni što nisi pravilno istakao nalepnicu i na to ti realno ne bi imao odgovor osim "pušite ga, glupa vam ideja s nalepnicama". Te nalepnice su delimično i uvedene baš zbog tih stvari jer ljudi ostavljaju razne krševe godinama po javnim parking mestima i onda komunalci ne mogu da ih uklone dok ne vide da li su registrovani ili ne, pa onda šalju zahteve u MUP i slično pa to sve traje sto godina. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...