Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

CHINA NUMBA' OOONE!!! Nisam planirao da kupim, ali me zanima jer gledam u segmentu motocikala da su bas zagrizli ozbiljno. opet da se vratim na Moto Motini (ne reklamiram) ali ono sto mi je fascinantno bilo je da on ima aluminijumski rep tj onaj deo za koji se pridrzava suvozac i na koji se stavlja repni kofer. to danas neki renomirani proizvodjaci nemaju kojima vozila kostaju 15K+ evra, a Morini je duplo jeftiniji. Pa shodno tome poceo sam da se interesujem kakav je kvalitet njihovih automobila.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, dovlagsi said:

Ako tako gledaš, svi vozimo kineske automobile 😉

manje-više 🙂 svi koristimo i kineske računare i telefone, ali nije isto da li je taj telefon iPhone napravljen u Kini ili Xiaomi napravljen u Kini 🙂

1 hour ago, oddball said:

CHINA NUMBA' OOONE!!! Nisam planirao da kupim, ali me zanima jer gledam u segmentu motocikala da su bas zagrizli ozbiljno. opet da se vratim na Moto Motini (ne reklamiram) ali ono sto mi je fascinantno bilo je da on ima aluminijumski rep tj onaj deo za koji se pridrzava suvozac i na koji se stavlja repni kofer. to danas neki renomirani proizvodjaci nemaju kojima vozila kostaju 15K+ evra, a Morini je duplo jeftiniji. Pa shodno tome poceo sam da se interesujem kakav je kvalitet njihovih automobila.

imho, sve bolji i bolji, jasno je, posebno nekih ludih premium modela.

kineski motori su odavno "napredniji" od automobila, valjda jer je "lakša" tehnologija ili šta god, pa se i lakše prave, više se voze, etc, pa su i među prvima rokali po električnim etc etc, ali prosto ne bih i dalje odabrao full kineski auto ako imam mogućnost izbora. ako nemam ili je neka luda baš ponuda-priča, dao bih mu šansu da me razuveri.

Link to comment
Share on other sites

plot twist

odustao sam od civica (za sad), mnogo mi je sad da dajem 6k za auto 2007 godiste, ipak ce to da saceka neka bolja vremena 😄

tako da gledam sad uglavnom corsu d ili fiat evo, ili ako cujete za nesto provereno u tom cenovnom rangu javite 😄

Edited by reki
Link to comment
Share on other sites

Uz rizik da zvučim kao matori ćale (mada i za to me zabole), nemoj uzimati nizak auto za Beograd

Od kako je 500L kod limara, već treću nedelju vozim bivšeg Punta da premostim i to je kriminal:

1) Koliko se gadno osećaju rupe po ovim njivama od puteva kad preko njih prelaziš 14-inčnim točkovima

2) Koliko je sve jebeno nepregledno - vidim samo auto ispred i iza sebe, za razliku od 500L koji je preljepo podignut da vidim bukvalno dokle se pogled proteže (osim ako ispred nije šleper ili autobus), što je i te kako značajno jer do posla imam nekoliko gadnih raskrsnica gde mi baš znači da vidim ako se neki mentol zaleteo u kontra smeru pretičući kolonu

3) Koliko ovi mentoli u njemačkim wannabe-džipovima i Volvoima uopšte ne fermaju mala kola na putu. Nije 500L nikakva gromada od auta, ali definitivno nije isti "tretman" kad je viši auto i kad nije.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

@voodoo_ Pretpostavljam Puntić dvojka ili onaj malo posle njega? Ako je tako, +1 i od mene na opštu katastrofu od nepreglednosti i neudobnosti takvih auta.

A to što si "progledao" sa 500L, ja sam jesenas imao sa kombijima, samo kad sam malo pohvatao ogledala i rikverc, sa te izvišene pozicije mi je postalo mnogo lakše manevrisati većim vozilima. Kad sam se vratio u Jarisa svog, opet sam "zaboravio" da vozim :)

@reki znam da smaram i ponavljam se, ali uključi u opcije i jarisa dvojku benzinca, najbolji gradski auto ikada, u stvari kec je bolji, ali ružan, a dvojka je taman :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Pa onaj Punto "trojka" odnosno 2B, još je moj original italijanski sa mjt motorom (i to bi mu bio jedini plus - vuče ko metak u odnosu na atmo benzinca), sve ostalo je s konja na magarca.

Dobro me podseti na retrovizore, 500L ima fazon duplo veća bočna ogledala nego sva kola B klase, neuporedivo bolja preglednost.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, voodoo_ said:

Pa onaj Punto "trojka" odnosno 2B, još je moj original italijanski sa mjt motorom (i to bi mu bio jedini plus - vuče ko metak u odnosu na atmo benzinca), sve ostalo je s konja na magarca.

Dobro me podseti na retrovizore, 500L ima fazon duplo veća bočna ogledala nego sva kola B klase, neuporedivo bolja preglednost.

Pa da, taj Puntić, tvoj ima one velike farove, ja sam imao stariju dvojku, sa malim, taj auto se kod nas vodi kao "idealan za početnike", a ne znam da li mu je jeziviji mrtav ugao na A stubu kad skrećeš, ili na C stubu kad negde izlaziš u rikverc, ili farovi koji su kao da ih nema (na mojoj verziji), i bog te pita šta još :D

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, voodoo_ said:

3) Koliko ovi mentoli u njemačkim wannabe-džipovima i Volvoima uopšte ne fermaju mala kola na putu. Nije 500L nikakva gromada od auta, ali definitivno nije isti "tretman" kad je viši auto i kad nije.

uvek bilo, čak sam i pisao ovde o tome, dok je bila corsa, niko pet para nije davao, pa mogla biti i corsa opc 🙂 a ovamo honda i to već je druga priča!

za smart sad kad razmislim pojma nemam, valjda sam tu navikao da se ja prilagođavam uslovima saobraćaja totalno :))

Link to comment
Share on other sites

Ti si Lale alfa i nema tu dal je smart, nije smart, samo dinamična vožnja 😄

Ja bukvalno ne vidim nikakvu razliku u ponašanju drugih prema meni, sa izuzetkom kad sam pozajmio alfu od drugara i sve bmwisti su imali neki pik na mene, da se guze uz branik i slično.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Junkie said:

Ti si Lale alfa i nema tu dal je smart, nije smart, samo dinamična vožnja 😄

 

normalno, samo udarim kick-down u smartu pa da viš' kako poleti!

13 minutes ago, Junkie said:

 Ja bukvalno ne vidim nikakvu razliku u ponašanju drugih prema meni, sa izuzetkom kad sam pozajmio alfu od drugara i sve bmwisti su imali neki pik na mene, da se guze uz branik i slično.

verovatno je naravno čisto tripovanje, ali ja sam ovo izvalio dok je još ono davnih dana accord bio aktuelniji (aktuelni) model, redovno su mi se lepili neki carevi u Oktaviji :)) kao valjda, da vide dal' je bolje njihovo čedo, iako svi znamo da nije.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Junkie said:

ana.rs zove, traži vaginu nazad...

bukvalno sam nešto slično hteo da napišem, kakvi bre 500l, puntaći i sl na ovom topicu, jel smo RUR ili nismo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ae sad opet pitanje:

Kia Soul, Peugeot 3008 i Subaru XV, svi sa manuelnim menjacima :)

Kia Soul mi deluje ok, seo sam i odgovara mi polozaj i nacin ulaska (bitno mi je zbog desne noge). Kakav je auto generalno, koliko se secam doVla je imao Ceed pa da prenese iskustvo sa Kijama. Pezo mi deluje dobro, ima 1.6 dizel unutra koji je ako dobar, ali mi je favorit (za sada) Subaru XV dizel, samo da vidim oko tog ulaska, polozaja nogu i slicnih stvari da li mi odgovara.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...