Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

On 8/23/2023 at 5:24 PM, manson said:

Drugari, da se pohvalim, stigao auto, sutra bi trebalo da preuzmem 🙂

Kad moram da citiram sam sebe 😞 preuzeo auto u četvrtak, sve po planu, već u subotu problem.

 

Počela da se javlja ova greška

image.thumb.jpeg.737e8c226a5f10ee8e9e78f3f4a79b69.jpeg

Sve normalno tokom vožnje, samo ne radi ručna.

Sva sreća bio na NBG, u Rodi, pa otišao do Mazde, oni pogledali, kao sve OK mehanički, nešto je do softvera, pa da dodjem u ponedeljak, tada su tu ITevci (električari i softveraši) 🙂

 

Oteram auto jutros, ostavio. Zovu kasnije, kažu ovo im se prvi put desilo, nešto je do kompjutera ručne kočnice, pokušali da ga resetuju, repogramiraju, sve kao prodje OK, ali greška opet. Čuli se sa centralom u Austriji ili Madjarskoj, slali im i neke dodatke logove sa dijagnostike. Najverovatnije je crkao taj kompjuter ručne, znaće tačno sutra. Najverovatnije da se menja, naravno nema ovde, mora da se naruči, najmanje 2 nedelje se čeka 🙂 dobijam sutra nešto zamensko, dok ovo ne srede.Šta reći. Baš sam bre nešto razočaran, OK ono dešava se, ali nema ni 150km na satu auto, uf....

 

Ne znam, bolje da sam onaj i20 uzeo, ili neki 15 godina star BMW 🙂

 

Edited by manson
  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, manson said:

Ne znam, bolje da sam onaj i20 uzeo, ili neki 15 godina star BMW 🙂

 

kapiram te, ali ne verujem da bi to pomoglo. što više elektronike to više problema, tako da ne mora da znači da bi sa time bolje prošao.

ono što bih sigurno uradio na tvom mestu je da tražiš nešto u kompenz - najmanje neke redovne servise ili tako nešto. 

ako neće da ti daju traži pare nazad 🙂

Link to comment
Share on other sites

Da, pitao sam, rekoše da me ništa neće koštati, osim naravno vremena koliko ću voziti tudji (zamenski) auto, ali opet, 2 dana star auto, baš je bezveze. Baš gledam u onom MyMazda appu za telefon, imao je 2 ta neka redovna kontrolna servisa/pregleda u Dipemu, kada su uvezli auto i par dana pre nego ga ja preuzeo, i verovatno i u fabrici rade neki QC (još VIN počinje sa J, kažu internet stručnjaci, to znači da je Japan) i opet se ovo desilo 😞 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, manson said:

Baš gledam u onom MyMazda appu za telefon, imao je 2 ta neka redovna kontrolna servisa/pregleda u Dipemu, kada su uvezli auto i par dana pre nego ga ja preuzeo, i verovatno i u fabrici rade neki QC (još VIN počinje sa J, kažu internet stručnjaci, to znači da je Japan) i opet se ovo desilo 😞 

Ja sam od Dipema 2x dobio auto sa 4 random naduvane gume, svaka je vodila svoju bitku. Ne urade ni osnovne stvari u prevodu a kamoli nesto ozbiljnije

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, killYg0r said:

Ako su ti dali zamenski auto i poprave o svom trosku (ne placaj ni slucajno nista) ne vidim problem/uradili su sve sto su mogli (in b4 branim Mazdu) ali stvarno je nesto sto se desava u svim brendovima pa i gore stvari.

 

8 hours ago, manson said:

Da, pitao sam, rekoše da me ništa neće koštati, osim naravno vremena koliko ću voziti tudji (zamenski) auto, ali opet, 2 dana star auto, baš je bezveze. Baš gledam u onom MyMazda appu za telefon, imao je 2 ta neka redovna kontrolna servisa/pregleda u Dipemu, kada su uvezli auto i par dana pre nego ga ja preuzeo, i verovatno i u fabrici rade neki QC (još VIN počinje sa J, kažu internet stručnjaci, to znači da je Japan) i opet se ovo desilo 😞 

samo je pitanje toga ko ima kakva očekivanja i koliko hoće da se cima.

da li smatraš da nisi dobio ispravan proizvod ili ne - jer po zakonu tebi prodavac mora da proda 100% ispravan proizvod i sa svim funkcijama koje piše da ima.

ako ti dođe laptop koji kad uključiš se sam resetuje, ti možeš da tražiš pare nazad jer ne radi. ili možeš da daš na servis pa oni poprave pa ga uzmeš ili to sve isto samo tražiš i produženu garanciju npr još godinu dana.

auto je to, to je naravno ultimativna emotivna kupovina sa jedne strane i sa druge skupa stvar, pa nije lako ni vratiti ga ali svakako se prodavcu to ne isplati jer bi morao da ga proda dalje kao polovan. u tom smislu mu je mnogo isplativije da ti izađe u susret na bilo koji način - dodatni servisi, dodatna oprema, itd.

Link to comment
Share on other sites

Malo je komplikovanije u smislu kažeš "hoću novi", a oni kažu "važi, stiže za 6 meseci" :) čak i da tražiš pare nazad i da dobiješ opet je pitanje da li bilo šta drugo možeš da kupiš odmah, ovo bi trebalo ipak da reše za te dve nedelje što su rekli...

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Malo je komplikovanije u smislu kažeš "hoću novi", a oni kažu "važi, stiže za 6 meseci" 🙂 čak i da tražiš pare nazad i da dobiješ opet je pitanje da li bilo šta drugo možeš da kupiš odmah, ovo bi trebalo ipak da reše za te dve nedelje što su rekli...

Naravno, zato i kažem da je "emotivna" kupovina između ostalog, a i ima problem sa isporukom itd. šta će da kupi za te iste pare ko zna, može da kupi isti taj auto samo druge boje ako imaju makar više od jednog.

ali sa strane prodaje deluje mi da se ne isplati prodavcima da idu na tu varijantu povrata zbog gubitka novca tj. par hiljada evra razlike u ceni.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, togFU said:

*kod VECINE brendova verovatno, ali ne kod svih

kvalitet i kontrola kvaliteta je toliko otišla u tri lepe da sve više sumnjam da se takve stvari ne dešavaju i kod top premium brendova, izuzev kada pričamo o onim mega luksuznim što se prodaju u desetinama i gde verovatno sve prolazi ručni test i proveru pre nego što bude isporučeno kupcu.

deluje mi da tu klasa vozila ne igra nikakvu ulogu kod pojavljivanja tog tipa grešaka i problema na vozilima.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Lucky said:

kvalitet i kontrola kvaliteta je toliko otišla u tri lepe da sve više sumnjam da se takve stvari ne dešavaju i kod top premium brendova, izuzev kada pričamo o onim mega luksuznim što se prodaju u desetinama i gde verovatno sve prolazi ručni test i proveru pre nego što bude isporučeno kupcu.

deluje mi da tu klasa vozila ne igra nikakvu ulogu kod pojavljivanja tog tipa grešaka i problema na vozilima.

posle onog fijaska za GS-ovima treba kupovati samo sto jeftinije automobile, a motore pogotovu.

  • Like +1 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

mislim da sam pisao ovde, ja prošle godine uzeo kao rent a car Duster u ful opremi (ono sam se otključava kako prilaziš kolima, automatik itd) - taj auto je baš dobar auto za tu namenu i "ništa mu ne fali". ofc svako uzima svoju klasu i šta ima od para ali mi ovaj deluje kao vozilo koje može da služi vlasnika jako dugo.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno 🙂

 

Nego, dobio CX-3 zamenski, automatik, crveni, puno opreme. Jeste nekako ženstven auto, kao i svi ti mali SUVovi, ali je skroz OK. Lepo ide, doduše trojka ide bolje, osećaj vožnje je bolji. Za neke stvari je praktičniji od trojke, više se sedi, pregledniji je.

Sada da ga teram dve-tri nedelje dok ne srede moj 🙂

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, manson said:

Verovatno 🙂

 

Nego, dobio CX-3 zamenski, automatik, crveni, puno opreme. Jeste nekako ženstven auto, kao i svi ti mali SUVovi, ali je skroz OK. Lepo ide, doduše trojka ide bolje, osećaj vožnje je bolji. Za neke stvari je praktičniji od trojke, više se sedi, pregledniji je.

Sada da ga teram dve-tri nedelje dok ne srede moj 🙂

pa taj cx-3 je valjda na platformi dvojke, tako da je da kažemo "ispod" ovog što ti imaš.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

Nego, dobio CX-3 zamenski, automatik, crveni, puno opreme. Jeste nekako ženstven auto, kao i svi ti mali SUVovi, ali je skroz OK. Lepo ide, doduše trojka ide bolje, osećaj vožnje je bolji. Za neke stvari je praktičniji od trojke, više se sedi, pregledniji je.

Sad smo 1-1!

Ali da ovo sto Lucy kaze je tacno, iako ne deluje tako trojka je klasa iznad.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Lucky said:

mislim da sam pisao ovde, ja prošle godine uzeo kao rent a car Duster u ful opremi (ono sam se otključava kako prilaziš kolima, automatik itd) - taj auto je baš dobar auto za tu namenu i "ništa mu ne fali". ofc svako uzima svoju klasu i šta ima od para ali mi ovaj deluje kao vozilo koje može da služi vlasnika jako dugo.

Ali ako napakuješ neku novu Dačiju sa gomilom opreme, nije li to onda još veći potencijal problema? Kapiram da kontrola kvaliteta odlazi u đoku jer jednostavno niko ne može adekvatno da proveri baš sve sisteme koje auto posleduje, kojih je sve više. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...