Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

On 8/17/2022 at 7:55 PM, Lucky said:

treba da se sredi neki deo u motoru retrovizora, pošto "drnda" kad otvara retrovizor. Ovlašćeni servis traži 200e za to (ili 150e beše) zanima me dal' je u nekom drugom servisu 50e? 🙂 da znam dal da ga popravljam ili da ne zatvaram više retrovizore :))

sad ovaj post gleda neki mučenik u pežou koji ispod jastuka ima par EGR-a i plivajući zamajac, nije mu dobro
ali to su hondini kvarovi jbg 🙂

  • Like +1 2

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mohr said:

Upravo zamenio plivajuci i uz set kvacila ispalo mi 92k a Japanac je u pitanju, ta Lakijeva popravka je bukvalno nebitna, nemoj da zatvaras retrovizore! 🙂

Zapravo sam saznao posredstvom rekija da ima više ljudi te probleme i kao jbg nek ti brunda. tako da malo će da zvrči a ako me bude previše nerviralo naći ću neki akord pa ću da mu skinem retrovizor! mislim, hoću reći kupiću na aliexpressu!

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Kapiram da sam više dosadan sa ovom Hjundai pričom, ali ajde još neki post na tu temu, izdržite me 🙂

Plan je da dam nekih 50-66% u kešu, ostalo na 5 godina. Bio do par banaka ovih dana, manje više svuda je kamata 3,99%, kod Eurodirektne je 3,29%. I dobra stvar, ne mora da se prebacuje plata.

Sad još ostaje da prelomim, da li da uzimam. Da li čekati još malo, da pukne ovaj auto balon, valjda mora da pukne, mada opet, sumnjam da će se cene vratiti na onaj nivo od pre 2-3 godine. A i koliko čekati, moguće da će još neko vreme rasti... Nije da mi gori, ali opet, šta uraditi da se najmanje zajebem 🙂

 

E da, konačo neko stavio na YT, baš je ovakav, ova boja, samo je još crn krov.

Pravo da vam kažem skroz mi je OK 🙂 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, manson said:

Plan je da dam nekih 50-66% u kešu, ostalo na 5 godina. Bio do par banaka ovih dana, manje više svuda je kamata 3,99%, kod Eurodirektne je 3,29%. I dobra stvar, ne mora da se prebacuje plata.

jel uopšte daju banke kredit za preko 50% od vrednosti? tj. za manje od 50% vrednosti?

tj. da daš 51% a kredit da je 49%? 🙂

56 minutes ago, manson said:

E da, konačo neko stavio na YT, baš je ovakav, ova boja, samo je još crn krov.

 

majko mila koliko ružna boja 😞

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

 🙂mi ćemo samo da te zezamo!

e al lik dolazi na forum da nas pita, mi mu kažemo da ne kupuje, pa on opet dođe da pita kako će da ga kreditira 😁 i treba da ga zezamo rln

Just now, togFU said:

meni je skroz ok boja, posebno uz crni krov mi bas dobro lezi, kupuj!

polako, zezamo ga tek kad kupi! 

  • Like +1 2

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

@reki nisi napisao utiske o autu sad posle nekog vremena, a ni na Hondinom forumu se nisi pohvalio. son-i-am-dissapoint.jpg

daj specifikacije, kako se ponasa, je l' ima iVtec i da li se oseca kad se otvori na 4-5-6k rpm, kako vuce izmedju 80-120 i je l' agilan koliko konjske snage i karoserija nagovestavaju, kakva je preglednost nazad zbog onog spojlera i koliko smeta objektivno, itd

NAPISI NESTO AMAN COVECE

Edited by digrejzo
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/19/2022 at 8:48 PM, dovlagsi said:

e al lik dolazi na forum da nas pita, mi mu kažemo da ne kupuje, pa on opet dođe da pita kako će da ga kreditira 😁 i treba da ga zezamo rln

polako, zezamo ga tek kad kupi! 

Realno zezanje će biti šta god bilo ko od forumaša kupi 🙂

A pisao više kao da li uopšte uzimati sada, ili možda čekati malo, i koliko, pošto mi nije baš hitno da uzmem nešto. A realno mi je taj B segment dovoljan, i toliko sam para spreman da izvodim za auto. Pa mi je i20 u tom nekom skupu, dopadljiv mi je auto, korektan je unutra i za vožnju, uklapa mi se u budžet i može da se nabavi da se najmanje čeka. A niko nije rekao nešto protiv samog modela ili Hjundaija kao marke, vizuelni momenat da ignorišemo, to je subjektivno 🙂 Polovno ne bih, pošto nemam ni jednog majstora koga znam i kome bih verovao, pa ne bih onda ni gubio vreme na to, a plus imam i neku mentalnu blokadu da dajem tolike pare na polovan auto, ne kažem da sam u pravu, verovatno i nisam, ali eto 🙂 

Link to comment
Share on other sites

On 8/19/2022 at 8:45 PM, togFU said:

meni je skroz ok boja, posebno uz crni krov mi bas dobro lezi, kupuj!

ne nasedaj na ovaj očigledan trol!

24 minutes ago, manson said:

A pisao više kao da li uopšte uzimati sada, ili možda čekati malo, i koliko, pošto mi nije baš hitno da uzmem nešto

ovo je dobro pitanje i ja nemam pojma šta bi bio odgovor. 

sve ide ka tome da će cene i dalje da rastu kao i nekretnine itd, ali meni se to kosi sa zdravim razumom i onda sam tu u paradoksu 🙂

za sam hjundai kao auto kontam onih 7 godina garancije ili koliko već ti je dovoljna priča da si kao siguran u slučaju da se šta god desi za ceo vek koliko će auto biti kod tebe, kao kontamo prodaćeš ga za koju godinu 🙂

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Nek' said:

Slazem se. Bolje sacekaj 200-300 dana na isporuku u zeljenoj boji. Ipak je iscekivanje 50% uzitka.

u slucaju ovog automobila bice svih 100%

Edited by oddball
  • Haha (+1) 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Nek' said:

Slazem se. Bolje sacekaj 200-300 dana na isporuku u zeljenoj boji. Ipak je iscekivanje 50% uzitka.

Bolje čekati 200 dana isporuku nego se posle kajati 2000 dana!

opa, eto nove izreke!

a zapravo - mislim i dalje da je suludo čekati na automobil duže od mesec dana, kakav god da je. Što ne znači da bih kupio prvi na koji naiđem osim ako nije baš frka neka.

19 hours ago, manson said:

Realno zezanje će biti šta god bilo ko od forumaša kupi 🙂

 

a čekaj, jel si probao kod nekog drugog prodavca hjundaia? da vidiš dal on ima drugu boju, ako ti je već sve potaman osim eto možda boje?

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Lucky said:
On 8/19/2022 at 8:45 PM, togFU said:

meni je skroz ok boja, posebno uz crni krov mi bas dobro lezi, kupuj!

ne nasedaj na ovaj očigledan trol!

nisam trolovao - da ja kupujem auto koji mi je ok izgleda u toj klasi (recimo onaj polo što sam postovao već), da je oprema ona koju želim a samo je boja malo "upitna", kupio bih, jer meni je ta boja skroz ok, bez zezanja. Plus stvarno mi crni krov daje na izgledu kod hyundai modela.

Jedino što boja može da "pokvari" je vrednost za kasnije, pošto može da se desi da mu za 5-10 god bude teže da proda zbog te boje.... ali mislim da je već napisao da ga ne zanima toliko taj faktor kasnije prodaje, opadanje cene itd...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...