Jump to content

General Movie News Thread #3


Recommended Posts

SFRJ kinematografija, kao i većina evropskih iz tog vremena je prepuna scena seksa. Nasilje možda nije bilo ovakvo kao danas, ali ga je bilo koliko hoćeš. Pa imao si filmove koji pričaju isključivo o nasilju kao što je The Warriors na primer. A konkretno nasilje u ovom filmu kao i recimo u filmovima Tarantina ili posle filma 300 je stilizovano i namerno preterano nasilje u stilu stripova (američkih i japanskih) i slešera. Dakle, koje je nasilje i seks bolje ili gore za omladinu ne znam, ali je sigurno da su oba bila u skladu s vremenom.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ovo bi sad bilo bar PG13, a svakako ne bi prošlo u kids flicku.

Od tada je prošlo više od 30 godina, a sigurno nisu deca koja su tad gledala Gremlinse napravila društvo 21. veka odvratnim i degenerisanim, već upravo ona koji nisu.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

SFRJ kinematografija, kao i većina evropskih iz tog vremena je prepuna scena seksa. Nasilje možda nije bilo ovakvo kao danas, ali ga je bilo koliko hoćeš. Pa imao si filmove koji pričaju isključivo o nasilju kao što je The Warriors na primer. A konkretno nasilje u ovom filmu kao i recimo u filmovima Tarantina ili posle filma 300 je stilizovano i namerno preterano nasilje u stilu stripova (američkih i japanskih) i slešera. Dakle, koje je nasilje i seks bolje ili gore za omladinu ne znam, ali je sigurno da su oba bila u skladu s vremenom.

mozemo da cekamo potvrdu gde se postuje r rejting i u kojoj meri od drugih forumasa koji su worldwide,ali mislim da  nasoj deci u srbiji treba stvarno pomoci da ostanu deca malo duze

meni je glupo spominjati seks u sfrj kinematografiji u ovoj prici a nisam nikakav ekspert za domace filmove daleko od toga ali koliko se secam tu je vise ili u (tragi)komicnom smislu prisutan, ili u kontekstu opisa drustvenih odnosa, vizuelno vise je prljav i odvratan nego primamljiv i zanimljiv

uloga seksa danas u blokbasterima kao da je da se vidi sisa kurac i picka, ili da gledalac podsvesno zamislja iste, penis in vagina slebriti stajl

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

"Brani deci da gledaju R13+ filmove / Mobilni u ruke od malih nogu" - meme

Otisao moj cale da poseti neko klince od rodjaka, ono mu prislo i onako sve ozbiljno mu reklo "Deda ti si picka". Sve krece od roditelja, zajebi te price kako "drustvo ne pazi na decu". Nisu moja da bi ih pazio.

 

Edited by Pekarman

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ne znam dal prati jos neko uzivo ali show program, mad max pokidao tehnicke nagrade, uzeli sve sem spec efekata i kinematografije (ex machina i revenant)...also spotlight i big shotr uzeli scenarije, i mvp 2015 alicia vikander za sporednu zhensku u danish girl...malo su tumbali redosled dodela u odnosu na prethodne godine...sto mozda nije lose =o)

Link to comment
Share on other sites

svake godine ista prica sa rts-om =o) i svake godine ponavljam da ulovite pro7 nemacki na nekom kablu/satelitu -  daju svabe sve native bez pokusaja prevodjenja jer ko je budan u 4 ujutru zbog oskara ne treba prevod relano
od ostalih nagrada
- super za morikonea, larsonovu i rajlensa
- tuga za madjarski anti-holocaust film...to ko ja da snimim film protiv svinjskog vrata ;oP
- i dalje mislim da je miler zasluzio vise nego injaritu za reziju
- od pesama koje sam cuo pre i veceras ne mislim da je ova iz bonda najbolja...

jos leo da zabode svoju nagradu i najbolji film godine...navijam za fury, bice revenant...al sve u svemu ok dodela, chris rock odlican, luis ck pobedio najavu =o)

Link to comment
Share on other sites

Није требао Лео да добије Оскара за овај филм, мени је био баш лош у њему. Ако узмемо у обзир да се Оскар добија за заслугу у филму те године, а не све укупно током каријере.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Stiven King potvrdio: It's official: The man in black fled across the desert and the gunslinger followed. #DarkTowerMovie @McConaughey@IdrisElba

Da preciziram - Elba bi trebalo da bude Roland, ali još nije potpisao, Mekonahi je čovek u crnom.

Trebalo bi da se snima "The Gunslinger" i da se tako "otpočne franšiza".

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Stiven King potvrdio: It's official: The man in black fled across the desert and the gunslinger followed. #DarkTowerMovie @McConaughey@IdrisElba

Da preciziram - Elba bi trebalo da bude Roland, ali još nije potpisao, Mekonahi je čovek u crnom.

Trebalo bi da se snima "The Gunslinger" i da se tako "otpočne franšiza".

?

 

It’s easy to imagine that phrase being The Dark Tower’s version of “A long time ago, in a galaxy far, far away …,” serving to introduce almost any part of the saga. But this first film will not adapt the plot of the first book, The Gunslinger, published in 1982.

“[The movie] starts in media res, in the middle of the story instead of at the beginning, which may upset some of the fans a little bit, but they’ll get behind it, because it is the story,” King says.

Arcel declined to specify which books his movie focus on, but he did offer this clue: “A lot of it takes place in our day, in the modern world.”

 

Znaci ne krece od gunslingera nego verovatno od wasteland-a (skoro sigurno preskacu wizard and glass)

http://www.ew.com/article/2016/02/29/dark-tower-rises-stephen-king-idris-elba-and-matthew-mcconaughey

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Jbg, ja čitao nešto od ranije kad se spominjala prva knjiga.

Ovako deluje da kreću od Drawinga.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...