Jump to content

Vakcinacija ili ne?


Johnn1e

Recommended Posts

Samo da napomenem da period koji Cali izvlaci iz konteksta je epidemija u Indiji tadasnjoj koloniji Engleske pa zato i porast obolelih u samoj Engleskoj od iste pa onda drastican pad kad su strozije mere u transportu i informacije o istoj sprovedene.

 

Grafikoni su dvodimenzioni prikaz dok je sam zivot multidimenzionalan. 

Ајде прво да научите да разликујете број оболелих од броја умрлих од неке болести. 

Ево у Шведској није било Индијаца 

 

sweden-smallpox-1821-1852.gif?w=468&h=31

 

А ево поређења са онима који су вакцинисани и са онима који нису

 

uk-vacc-deaths-1901-1910.jpg

Koji to sabani dele ovom Kaliju minuse iako je totalno u okvirima pristojne, argumentovane rasprave, da ga svaki forum pozeli kao konstruktivnog clana? Odlepili borci protiv svih alternativnih oblika medicine?  :)

Чиста немоћ . Нико није покушао чак да провери податке . Толико о озбиљности расправе :)

Edited by Kal1mero

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Чиста немоћ . Нико није покушао чак да провери податке . Толико о озбиљности расправе :)

Eno proverio sam onaj tvoj izvor za subvencije u nemačkoj i u mađarskoj i napisao sam ti šta sam ja našao od informacija na sajtu koji si ti okačio i šta bi sa tim? Boli te k, i ti ces tako da čitaš govno sajtove i da nam kopi pejstujes kvazi informacije bez da ih sam proveris da bi mi ovde trošili vreme na proveravanje istih. Zabole nas ona stvar da radimo to jer si izgubio bilo kakav kredibilitet za takve teme.

Rasprava ne može biti ozbiljna ako učesnici u istoj ne pristupe kritičkoj proveri sopstvenih argumenata pre nego ih iznesu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da je zdravo sve stalno preispitivati, a čini mi se da postoji osnovana sumnja da bi Kalijevi argumenti mogli da budu u prilog nekim drugim tumačenjima, pa makar za samo neke primere. mislim da statistički podaci, koje je izneo, i ako su autentični, ozbiljno dovode u sumnju imunizaciju putem vakcina. moralo bi se to ozbiljnije istražiti, ako je istina.

 

pogotovo što sam krajnje skeptičan povodom farmakomafije. pa oni su deci pravili heroin za eliminisanje hiperaktivnosti, kokain, morfijum, o čemu mi pričamo. sigurno je i tad bilo lekara koji su efekte heroina smatrali blagotvornim za hiperaktivnost dece. prosto je diskurs čudo. možda se za 40 godina utvrdi ne samo neefikasnost, već možda i štetnost vakcina ili nedajbože namerno trovanje stanovništva.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

вакцинисао сам оним којим сам и ја вакцинисан пре 30 година и ништа више од тога.

 

жена, фармацеут, задужена за здравствену заштиту Куће, као што сам ја задужен за финансијско планирање, је врло опрезна при администирању лекова уопште, и генерално сматра  већину вакцина новијег датума - водицама за огроман новац.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

вакцинисао сам оним којим сам и ја вакцинисан пре 30 година и ништа више од тога.

 

жена, фармацеут, задужена за здравствену заштиту Куће, као што сам ја задужен за финансијско планирање, је врло опрезна при администирању лекова уопште, и генерално сматра  већину вакцина новијег датума - водицама за огроман новац.

 

Pa nećeš sigurno da ih vakcinišeš protiv gripa i humanog papiloma virusa, postoji zdrav odnos nepoverenja prema nekome ko je u poslu da pravi pare a postoji i neurotično grebanje po zidovima stvarnosti. 

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Male boginje - 150.000 mrtvih godisnje, 2014.

Rubela - 110.000 dece sa kongenitalnim prikazom bolesti. Congenital rubella - google, i da se procitaju posledice.

 

To su dve od tri bolesti i to samo za MMR vakcinu.

 

Btw kad sam to vec spomenuo - ovo ce Duletu biti zanimljivo http://www.medicine.ox.ac.uk/bandolier/booth/vaccines/nommr.html


Pa nećeš sigurno da ih vakcinišeš protiv gripa i humanog papiloma virusa, postoji zdrav odnos nepoverenja prema nekome ko je u poslu da pravi pare a postoji i neurotično grebanje po zidovima stvarnosti. 

 

Pa to je normalno jebem mu misa - ali ova cela prica o vakcinama i pausalnim izjavama laika koji vrednuju sudsku presudu sa sudskim dokazima jednako kao naucne dokaze i kojima su vakcine pune zive, aluminijuma, mrtvih fetusa i kako sam danas cuo osiromasenog uranijuma me vraca zeljno u vreme JNA i obavezne vakcinacije. Nema neces.


http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Zdravlje/vakcine%20i%20zdravlje.htm

 

Evo ovako na primer.

Link to comment
Share on other sites

pogotovo što sam krajnje skeptičan povodom farmakomafije. pa oni su deci pravili heroin za eliminisanje hiperaktivnosti, kokain, morfijum, o čemu mi pričamo. sigurno je i tad bilo lekara koji su efekte heroina smatrali blagotvornim za hiperaktivnost dece. prosto je diskurs čudo. možda se za 40 godina utvrdi ne samo neefikasnost, već možda i štetnost vakcina ili nedajbože namerno trovanje stanovništva.

 

 генерално сматра  већину вакцина новијег датума - водицама за огроман новац.

 

Cekaj, ali poprilicno je veliki put od "vodice za ogroman novac" do "namernog trovanja stanovnistva"? Svakako se mora tu napraviti razlika izmedju stetnosti toga gde ta farmakomafija ili kako ih vec nazovemo prodaje maglu za velike pare i gde nego tvrdi da se ljudi namerno truju vakcinama i samim tim upucuje druge ljude da ne vakcinisu svoju decu?

 

Uostalom i sam kazes da si svoju decu vakcinisao istim vakcinama koje si i ti dobio pre 30 godina, a to su u najvecem delu vakcine o kojima se i prica na ovom topicu. Dakle svi smo ih mi dobili i fala Bogu nista nam ne fali, samim tim zasto bismo ih uskracivali svojoj deci i time ih potencijalno izlagali glupostima kao sto su Velike Boginje i sl? Sto kaze Shekk nije ovde diskusija da li treba da se dete vakcinise od pticijeg/svinjskog gripa ili neke druge izmisljene bolesti vec od ovoga standardnog. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

нисам квалитативно се одређивао, јер нисам у материји, нити сам школован. прешао сам преко статистика које је Кали качио (обожавам графове и статове) и делује као да има основа за оспоравање. разговарам као потпуни лаик, дакле, не усуђујем се да дајем коначне закључке, поготово тако радикалне као што је намерна завера да се трује становништво, али се, очигледно, отвара простор за дискусију, и вероватно је инертност и надобудност елите светског здравственог естаблишмента, који се и не удостојавају пристојне расправе, према овим питањима и довела до метастаза теорија по питању вакцина.

 

за сада сам на позицији да је имунизација путем вакцина великог броја људи (не од случаја до случаја - дакле: у маси) против болести које се налазе на Калијевим графовима, ако су они аутентични, озбиљно доведена у питање самим статистикама. наравно да статистике не могу да се тумаче једнозначно, да треба бити преопрезан у њиховом тумачењу (ово ми је већ област коју познајем) и ПОГОТОВО у доношењу закључака на основу само статистике, али да има простора за дискусију. мада мислим да овде нико нема довољно знања о томе, па ни наш добри Дуле, да би могао да ДУБЉЕ и свестраније анализира ове податке.


конзистентно идући теоријама завере, могу да кажем ЧАК, да би ове теорије које се шире о вакцинама, ЗАПРАВО могле да буду план "Светске владе" да нас истреби неком болешћу. као, "немојте да се вакцинишете, то је штетно", па да помремо од болести истребљених пре 100 година. занимљиво је да је ова теорија "завереничкија" од Калијеве.

 

:)

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

sry, ja ne mogu da razumem retarde koji neće decu da vakcinišu

Мислио сам да се ово неће десити, али слажем се са тобом.

Никад ми неће бити јасни људи који неће да вакцинишу децу.

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Meni je najveci problem s tim statistikama i grafikonima sto dolaze samo sa jednog sajta, tj izvora, a slicni se retko gde jos mogu naci... Kao sto smo se dosta dugo borili Internet je postao mesto gde svako ima pravo da objavi sta hoce ali to ne znaci da se to treba uzeti kao apsolutna istina. 

 

Uostalom i sam kazes da ovde uglavnom razgovaramo kao laici, ali svi u svom posrednom ili neposrednom okruzenju imamo ljude koji su makar malo manji laici po ovom pitanju od nas (lekari, farmaceuti i sl). Kome god da sam od njih pomenuo ovako neku pricu su bili u fazonu istom kao i Dule ovde sto mene navodi na to da su im ili svima isprani mozgovi pa je onda u krajnjem slucaju i nebitno jer nas svi lece po postulatima svetske zavere, ili da prosto gledano ne postoji zavera po ovom pitanju vec je prica prazna.

 

I meni apsolutno nije nikakav problem da ljudi razvijaju razne teorije zavere, super imaju cime da se bave, meni je problem sto se nekima koje mogu proizvesti ozbiljne medicinske posledice mora stati na put. Jer ok, ajde ti volis grafikone, volis da citas, volis da istrazujes, zena ti je farmaceut, super, realno imas pristup dovoljno informacija da odlucis sta je najbolje za tvoju decu. A onda uzmes primer neke tamo neuke zene sa jedva zavrsenom srednjom skolom koja po ceo dan cita Facebook i naleti na pricu kako "zli Amerikanci prave vakcine koje izazivaju autizam i unistavaju bione" i nalozi se na to i ne vakcinise svoju decu koja posle dobiju neko sranje s ozbiljnim posledicama koga ne bi bilo da su bila vakcinisana. Ili ne daj Boze da se desi neka veca epidemija bolesti za koje smo odavno smatrali iskorenjenim. E to je po meni ozbiljan problem. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

то што су сви лекари лолнули на тезе о вакцинама не мора ништа да значи.

 

моји економисти лолну на све што није неолиберализам, па то не значи да су у праву. можда се и ради о испирау мозгова, кажем можда, јер видим како се деривирају будуће моје колеге, како се бирају теорије које ће се обрађивати на факсу итд. ја сам имао среће да идем по старом програму, па сам ухватио и Кејнса, и Смита, и Маркса и све редом, па имам базу за синтетисање и промишљање. сад је све више ограничен дискурс на неолиберализам. то је она прича: шта треба тржишту, а тржишту требају неолиберали фахидиотизовани (лекари на платном списку фармакомафије), јер је тржиште неолиберално (фармацеутизовано). губи се академска теоријска основа и критички став и то је катастрофа. дакле, није то баш неки аргумент. све ово кажем само да бисмо имали ширу слику, да ни ауторитетима не сме да се верује априори, то је онај здрав скептицизам, који није прерастао у психозу.

 

дакле, лекари НЕ СМЕЈУ да лолну, него морају лаицима да објасне све по реду. стрпљиво и спремни на сијасет глупавих питања. то што лолну их је и довело до тога да им Јелена Карлеуша заврће уши по твитеру. свака професија мора у јавности да брани своје знање данас, такво је време, губи се кастински еснафски оквир и сви смо подложни преиспитивању лаика. и то је добро, јер се БАШ ту дели будућност на просветитеељство или мрачни средњи век.

 

као лекарско дете, знам колико они себе сматрају апсолутним и колико им не пада на памет да иком ишта објашњавају, и разумем зашто је то тако, али ту и видим узрок појава теорија завере.

Edited by Debeli
  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ja bih uskratila zdravstvenu pomoc ljudima koji nisu hteli da se vakcinisu, mada bi to verovatno dovelo do malverzacija od strane farmaceouta. sa druge strane, kaznjavala bih roditelje koji odbijaju da vakcinisu decu. ako je neko retard to je ok, ali ne moze da unistava tudji zivot

жена, фармацеут, задужена за здравствену заштиту Куће, као што сам ја задужен за финансијско планирањe

haha hit :D sa sve velikim K hahahaha Edited by mnjah
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da ste dosta prevideli deo gde ti vakcinacijom dela stanovništva smanjuješ ukupnu količinu obolelih. Utičeš i na one što se nisu vakcinisali...

Na primer vakcinacijom 30% stanovništva utičeš na smanjenje broja obolelih od 50% ili tako nešto, i Kalimero se vrti sve vreme oko toga kako i jedni i drugi opadaju, ali nije izdvojio nikada činjenicu da nevakcinisani prate vakcinisane sa malim delay-om...

Link to comment
Share on other sites

дакле, лекари НЕ СМЕЈУ да лолну, него морају лаицима да објасне све по реду. стрпљиво и спремни на сијасет глупавих питања. то што лолну их је и довело до тога да им Јелена Карлеуша заврће уши по твитеру. свака професија мора у јавности да брани своје знање данас, такво је време, губи се кастински еснафски оквир и сви смо подложни преиспитивању лаика. и то је добро, јер се БАШ ту дели будућност на просветитеељство или мрачни средњи век.

 

Ja nisam rekao da su lolnuli, to si ti izmislio. Ja sam rekao da su bili u istom fazonu kao i Dule ovde (koji je jedini koji trenutno ucestvuje u diskusiji iole manji laik po tom pitanju), a on je ovde sasvim lepo, razumno i argumentovano objasnjavao zasto vakcine jesu bitne. Nasta si ti dosao i rekao "jao bas mi interesantan grafikon" :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...