Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

dajte mi neko udruženje potrošača, oprobano, koje mogu da pitam za par informacija. Vidim da ih ima desetak ali bih više voleo preporuku nego sam da nabadam. Vidim da na zastitapotrosaca.gov.rs preporučuju neki CEPS, jel su ti ok?

 

Inače, na tom istom gov.rs sajtu u dnu:

 

ujI7frc.png

pljk!

Link to comment
Share on other sites

dajte mi neko udruženje potrošača, oprobano, koje mogu da pitam za par informacija. Vidim da ih ima desetak ali bih više voleo preporuku nego sam da nabadam. Vidim da na zastitapotrosaca.gov.rs preporučuju neki CEPS, jel su ti ok?

 

Inače, na tom istom gov.rs sajtu u dnu:

 

ujI7frc.png

 

Ja svako koje sam zvao bio je potpuni fejl :( Od ono, jedna baba koja nema pojma šta govori do "da, da, pošaljite nam dopis faksom" pa se više nisu nikada javili.

Link to comment
Share on other sites

aj da ne otvaram novi topik, da li ima ovo necujno govno da se kupi kod nas?

http://www.nxstek.com/nexus_silent_mouse.htm

 

to bih upario i sa nekom necujnom tastaturom? Help plox :c

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

ne mogu, teško je :P

 

ma, nije frka, kao što sam rekao, hoću da se prvo informišem pre nego što se upustim u bilo kakvu priču. Konkretno mi nova vrata i nova veš mašina idu na kurac, a oba kupljeni pre 6-7 meseci. Oba i dalje pod garancijom.

 

Vrata se malo malo pa zaglave, tj. mehanizam u njima i onda ne može da se otključaju vrata ili zaključaju pa mora da se pipa i čuka dok ne prošljaka. Mašina Gorenje, pet godina garancija, čuje se kao uragan dok radi određene radnje tokom pranja. Za vrata je bio majstor odavno (mesec dana posle kupovine) i kao nešto je mućkao, sredio i radilo je ali od skora opet zezaju.

 

Za mašinu je bio isto majstor (isto mesec dana od kupovine) i kao pustio mašinu u test mod, ona piči, ludilo, kao "jbg, to tako mora, možda će proći tokom vremena". Ja sam u fazonu bio "kako mora, pa šta vi pravite ove mašine u 2013oj da se čuju kao avion kada uzleće jebote, to nije normalno".

 

Za obe stvari sam bio u fazonu "ma ok, dok se razradi" ali evo šest mesci kasnije, vrata opet seru kurac, a mašina samo što ne poleti, iako je u mikron poravnata i sa podom i severnim i južnim polovima i sa griničom i sa čime sve ne. Pa sam u fazonu dal ja mogu da, dal imam neko pravo da zovem obe firme i kažem "e, znate kako, ovo ne radi kako treba, kako piše u uputstvu, u reklami, itd, ja bih da se to zameni ili za drugi model ili da se refundiraju pare ili tako nešto". Naravno, imajući na umu da vrata kao šljakaju mestimčno, a mašina radi sve ok, samo je bučna u kurac. EDIT: I činjenica da je prošlo ipak 6-7 meseci od kupovine.

 

Eto, to me mori :P

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

нема шансе. у претходном стану сам се патио са "Горење" машином (нисам ја бирао), долазили су из овлашћеног сервиса једно 4-5 пута, чак су и мерили параметре програма и то је било то, машина као све у реду, а у ствари КУРАЦ, последње смо добили писмо у којем нам захваљују на сарадњи и обаештавају нас да су нам великодушно опростили трошак од 5к динара за долазак последње туре мајстора, за коју као нису били обавезни и жале што не могу ништа више да учине за нас и очекују да поново купимо "Горење" због дивне услуге.

 

е тако.

 

јебало те "Горење".

 

то што се чује није проблем. проблем је са вратима, тражи да ти замене цео предњи фронт и да ти је доста зајебанције, да ћеш писати ЈЕБЕНИМ јодлерима директно АКО ТИ ОДМАСАДАОДМА НЕ ЗАМЕНЕ ЦЕО ПРЕДЊИ ГРОНТ СА СВЕ ВРАТИМА. и то да кажеш шефу над шефовимаодговорним за одржавање што у сервису што у самом "Горењу" Србија.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo gorenje zbog 5 godina garancije, što je super ali jebem mu mater. Inače zvuk koji se čuje dolazi negde sa prednje strane, dole desno i zvuči kao neki elektromotor koji se muči samo tako. Ja neću da otvaram, da posle ako dođe majstor mi ne bi srao jer je izvalio da sam otvarao, itd.

 

Inače, meni su preko fona rekli da je dolazak majstora kao 2000 din ako ne konstatuje problem ali ovaj kad je došao nije ništa tražio iako je proglasio mačinu ispravnom. A u uputstvu tj. specifikaciji piše da je mašine "silent kurac nešto" i da ne prelazi tipa 72db pri radu. Što nije tačno :P Pa me sad zanima jel ja to mogu da reklamiram, a da mi oni uveže ili zamenu ili refund posle 6 meseci ako mašina ne ispunjava izreklamirane uslove?

pljk!

Link to comment
Share on other sites

нема шансе. у претходном стану сам се патио са "Горење" машином (нисам ја бирао), долазили су из овлашћеног сервиса једно 4-5 пута, чак су и мерили параметре програма и то је било то, машина као све у реду, а у ствари КУРАЦ, последње смо добили писмо у којем нам захваљују на сарадњи и обаештавају нас да су нам великодушно опростили трошак од 5к динара за долазак последње туре мајстора, за коју као нису били обавезни и жале што не могу ништа више да учине за нас и очекују да поново купимо "Горење" због дивне услуге.

 

е тако.

 

јебало те "Горење".

 

то што се чује није проблем. проблем је са вратима, тражи да ти замене цео предњи фронт и да ти је доста зајебанције, да ћеш писати ЈЕБЕНИМ јодлерима директно АКО ТИ ОДМАСАДАОДМА НЕ ЗАМЕНЕ ЦЕО ПРЕДЊИ ГРОНТ СА СВЕ ВРАТИМА. и то да кажеш шефу над шефовимаодговорним за одржавање што у сервису што у самом "Горењу" Србија.

e moj srbine, jesi pored gorenja kupio i vox tv i linoladu za palačinke? jesi grickao pohane koturiće lignji kupljene u idei? svaki dinar koji daš slovencima i hrvatima puni jedan metak u cev kojom pucaju na srbe?

e e e e :tf:

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ja sam razumeo da njega zezaju dva "uređaja" odnosno veš mašina koja se čuje i ulazna (ili neka druga) vrata na stanu koja se glave.

:)

 

Ja sam uzeo gorenje zbog 5 godina garancije, što je super ali jebem mu mater. Inače zvuk koji se čuje dolazi negde sa prednje strane, dole desno i zvuči kao neki elektromotor koji se muči samo tako. Ja neću da otvaram, da posle ako dođe majstor mi ne bi srao jer je izvalio da sam otvarao, itd.

 

Inače, meni su preko fona rekli da je dolazak majstora kao 2000 din ako ne konstatuje problem ali ovaj kad je došao nije ništa tražio iako je proglasio mačinu ispravnom. A u uputstvu tj. specifikaciji piše da je mašine "silent kurac nešto" i da ne prelazi tipa 72db pri radu. Što nije tačno :P Pa me sad zanima jel ja to mogu da reklamiram, a da mi oni uveže ili zamenu ili refund posle 6 meseci ako mašina ne ispunjava izreklamirane uslove?

доле десно је филтер за пумпу за избацивање воде. погледај у упутству како се чисти. можда ти је запела нека свилена ћарапица...

 

 

бориће се они као лавови да не добијеш ни нову машину ни паре назад. зато кажем само претња централом и то код стварно битног баје (мајстора заболе курац, он има квоту и можеш да рејџујеш до прекосутра на њега без икаквог ефекта, осим што ћеш да грешиш душу) има неке шансе за успех, јер се свим "буџованима" највише тресу гаће од отказа са својих сома или два евра.

 

ако врата не можеш да поправиш преко сервиса и гаранције, батали ове НВО које "штите" потрошаче, то је олош неопевани, гори су од Утицајних Твитераша, него, благо мени, спреми пар црвених и позови доброг бравара.

e moj srbine, jesi pored gorenja kupio i vox tv i linoladu za palačinke? jesi grickao pohane koturiće lignji kupljene u idei? svaki dinar koji daš slovencima i hrvatima puni jedan metak u cev kojom pucaju na srbe?

e e e e :tf:

сајси бре дртино :tf: ако баш мораш да знаш матори су бирали, јер им је "Горење" оно "Горење" од пре 30 година, које је радило четврт' века и опрало типа милион вагона веша, а промењена је гума оно двапут и програматор једном.

јебало их "Горење", све сам покушао АЛИ УЗАЛУД!!!!!

 

зато је моја драга купила лепо БОШ и аукурац.

 

:/

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo gorenje zbog 5 godina garancije, što je super ali jebem mu mater. Inače zvuk koji se čuje dolazi negde sa prednje strane, dole desno i zvuči kao neki elektromotor koji se muči samo tako. Ja neću da otvaram, da posle ako dođe majstor mi ne bi srao jer je izvalio da sam otvarao, itd.

 

Inače, meni su preko fona rekli da je dolazak majstora kao 2000 din ako ne konstatuje problem ali ovaj kad je došao nije ništa tražio iako je proglasio mačinu ispravnom. A u uputstvu tj. specifikaciji piše da je mašine "silent kurac nešto" i da ne prelazi tipa 72db pri radu. Što nije tačno :P Pa me sad zanima jel ja to mogu da reklamiram, a da mi oni uveže ili zamenu ili refund posle 6 meseci ako mašina ne ispunjava izreklamirane uslove?

Зет је имао проблем са Самсунг климом која је исто сајлент . Долазили су му из сервиса 2 пута и нешто наместе али после пар дана сајлент режима клима опет бруји. Мајстори му кажу то је тако и он им је рекао ок ви из сервиса мени напишите тако је са климом чује се тако и тако па ће он онда да иде до продавнице да му замене . И онда му се јавио надређени из сервиса и средили су му климу да буде сајлент :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

e moj srbine, jesi pored gorenja kupio i vox tv i linoladu za palačinke? jesi grickao pohane koturiće lignji kupljene u idei? svaki dinar koji daš slovencima i hrvatima puni jedan metak u cev kojom pucaju na srbe?

e e e e :tf:

Tako je! Pravi Srbi peru na ruke!

:P

~~

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo gorenje zbog 5 godina garancije, što je super ali jebem mu mater. Inače zvuk koji se čuje dolazi negde sa prednje strane, dole desno i zvuči kao neki elektromotor koji se muči samo tako. Ja neću da otvaram, da posle ako dođe majstor mi ne bi srao jer je izvalio da sam otvarao, itd.

 

Inače, meni su preko fona rekli da je dolazak majstora kao 2000 din ako ne konstatuje problem ali ovaj kad je došao nije ništa tražio iako je proglasio mačinu ispravnom. A u uputstvu tj. specifikaciji piše da je mašine "silent kurac nešto" i da ne prelazi tipa 72db pri radu. Što nije tačno :P Pa me sad zanima jel ja to mogu da reklamiram, a da mi oni uveže ili zamenu ili refund posle 6 meseci ako mašina ne ispunjava izreklamirane uslove?

Sve u svemu šta god da radiš požuri pošto postoje ti neki periodi kada možeš da odmah zameniš i tražiš pare, kada možeš da kažeš da nisi zadovoljan itd. nije ono 15 dana ima i nešto posle 3 meseca, posle 6... u teoriji bi trebalo da ako premeriš jačinu zvuka i ona prelazi 72db da ti oni vrate pare, ali teško da je to tako u praksi.

Link to comment
Share on other sites

Meni je drugar radio u prodavnici bele tehnike, i kad je nama donosio mašinu za veš prvo je neku šipku izvukao iz nje (to nešto fabrički ugrađuju u mašine, da bi se nešto u njoj fiksirali prilikom transporta kurac palac, ne sećam se više). Tada nam je rekao da često ljudi imaju problema sa mašinama zato što prilikom isporuke ti iz prodavnice zaborave to da izvuku, pa to zna da poremeti nešto u mašini. Možda sa time imaš problem.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je drugar radio u prodavnici bele tehnike, i kad je nama donosio mašinu za veš prvo je neku šipku izvukao iz nje (to nešto fabrički ugrađuju u mašine, da bi se nešto u njoj fiksirali prilikom transporta kurac palac, ne sećam se više). Tada nam je rekao da često ljudi imaju problema sa mašinama zato što prilikom isporuke ti iz prodavnice zaborave to da izvuku, pa to zna da poremeti nešto u mašini. Možda sa time imaš problem.

 

To je onaj osigurac, sticajem okolnosti sam nedavno otpakivao ves masinu, ali ako se on ne izvadi onda nastane krs i lom (jer on zapravo drzi bubanj da se ne pomera nigde tokom transporta) i mislim da je havarija veca od ovoga sto on navodi. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...