Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Spotlight, obavezno štivo.

Gluma izdominirala, film vozi svih 130 minuta bez trenutke prestanka i "fillera", jako dobro ukomponovana priča i savršena izvedba - velikih 9.5/10 od mene.
 

Dobar je spotlight ne bih se slozio da je 9.5 ali 8/10 svakako :)
Meni je na momente zapravo bio dosadan ali to je mozda i do raspolozenja.

 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo da se "požalim" a i da me ivke zeza! Pošto skidam više filmova odjednom, bacim pogled šta je interesantno, šta je ko preporučio pa skinem, na primer, desetak filmova. I onda ih gledam kad stignem u razmaku od 20-30 dana. I obično tako kad skidam skidam na preporuku, ko šta piše ovde, neki reviewovi po netu itd. I tako dođem do filma Forsakenhttp://www.imdb.com/title/tt2271563/ Skinem ja njega ali naravno zaboravim šta je tačno dok je došao na red. Krenem da gledam, film gori od najgoreg horora, pitam se, kako sam uopšte došao do ove "preporuke" i kome je to moglo da bude dobro. Posle jedno 15-20 min vidim vrag odneo šalu, daj da ja ispitam o čemu se radi, kad ono ja skinuo ovaj film istog naziva Forsakenhttp://www.imdb.com/title/tt5127300/ U svakom slučaju, za izbegavanje ako nekome i padne napamet :)

E sad, film.

Sisters http://www.imdb.com/title/tt1850457/?ref_=ttgf_gf_tt

56c304ddba2d2_MV5BMjM3MzQ5NDE5MF5BMl5Ban

Nisam nešto zadovoljan. Ne znam te odnose ko sad piše film, ko samo glumi, ali ja jesam fan Tine Fej i sviđa mi se i 30 rock, kimmi schmith i slično, pa gotivim i P&R, ali ovo mi je baš bilo bezveze. Jedna fora na sredini koja je smešna i tradicionalno smešni blooperi. 

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam Childhood's End, mini-seriju od 3 epizode, po romanu Artura Klarka. Kao neko ko nije čitao knjigu ok mi je leglo, ali kontam da je ovo mnooogo, mnoogo dublje obrađenjo u knjizi, jer vide se neki pokušaji filozofije koji ne mogu da se adekvatno prikažu na filmu, ili bar oni to nisu uspeli.

I naravno sve što mi je smetalo sam posle i video da su promenili iz knjige lol (previše akcentovanja na vezama, svi glavni likovi su mladi i lepi, dakle sve što je rađeno da bi se privukla današnja publika). Ali opet kažem, nisam čitao knjigu, tako da je u tom kontesku ok gledanje par večeri za redom po epizodu (epizode su poduže, traju maltene kao po film svaka).

Edited by SavKe

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Сикарио (Sicario, 2015)

ОООДЛИЧАН!!!

просто комплетан филм. прича је врхунски испричана, дужна пажња посвећена детаљима, истина се даје на кашичицу, фотографија сјајна, Бенисио сјајан. видим испљували сте госпојицу Блант, но мнијем да је њена улога и писана тако, да је гледалиште прати и бива шокирано с њом. неколико врхунских момената. мрачан филм о америчкој садашњости и будућности.

9/10 (+1 на то што ме је филм "погодио"), топла препорука.

  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

previse je scena u sicariu zbrzano, bespotrebno nabacano i nedoreceno da bi film bio odlican... ovako ostaje samo dobar film

@topiks

odgledah lobstera i mogu reci da sam oduvan kolicinom sranja koje je servirano u filmu. zalim sto nisam imao nekoga ko ga je pogledao pre mene kako bi me posavetovao da preskocim isti. nemojte napraviti istu gresku

  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

previse je scena u sicariu zbrzano, bespotrebno nabacano i nedoreceno da bi film bio odlican... ovako ostaje samo dobar film

напротив, мислим да нема ни једне сувишне сцене, и пре бих рекао да је нешто успорено понегде, него збрзано.

 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Rekoh slično za oba filma.

Lobster da je teško đubre, a da je Sicario čist prosek.

jbg vico, izgleda da nisam video da si pljuvao lobstera jer bih ga sigurno preskocio

previse je scena u sicariu zbrzano, bespotrebno nabacano i nedoreceno da bi film bio odlican... ovako ostaje samo dobar film

напротив, мислим да нема ни једне сувишне сцене, и пре бих рекао да је нешто успорено понегде, него збрзано.

 

ae probacu sa par scena kojih se secam

1. zastoj posle granice i zaseda je slabo odradjena. ras na mehikanose i opkoljavanje automoboila sa automatskim puskama bez da se ista desava,  i posle ljutitog sterovanja mehikanosi odlucuju da im je dosta bilo i potezu pistoljcice... LOL

2. porodica pokvarenog policajca mi je jos veci fejl... prikazuju je 3-4 puta bez ikakve logike i povezanog dijaloga vec su u fazonu "ovo je perica i perica bi fudbala sa tatom, ali tata radi pa od fudbala nema nista" jos veci LOL

3. crnja koji je personalni sofer ovoj kurvi i totalno nebitan lik u celoj prici

4. da li treba pominjati scenu "sexa" u stanu sa kaubojem, i trenutak vadjenja narukvice?

5. potera za bosom i ubijanje pokvarenog policajca sa kojim bih ja sad kao trebao da se povezem obzirom da su bile 3 dul scene njegove porodice na pocetku filma?

ovo je par scena kojih sam se prvo setio, a ima bar jos toliko koje bih mogao da pomenem posle drugog gledanja

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...