Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

11 hours ago, Lucky said:

ovo je nažalost mega tačno 😞

čekaj, čekaj, čujem horor - zainteresovan sam!

ovaj drugi ideju nemam koji je. 

ovaj prvi je baby's room?

a ovaj treći da nisi obrnuo da je klinka vampir a ćale nije? to je let the right one in, ovaj "obrnuti" možda postoji ali ne mogu da se setim na prvu koji je!

Ovaj drugi sa bosancem, da dodam da je Kjuty izleteo iz sale zajedno sa Cecom kad je bosanac sa shizofrenijom krenuo da ljubi nekog drugog lika (lol gej), pa se Ceca zgadila, a Kjuty kakav je, tesko da mu je bilo odvratno, ali je izasao i on demonstrativno sa sve nachosima, kolama i kokicama da Ceca ne ide sama, a verovatno i da pokusha da ispregovara "trojku" dok je ova emotivno uznemirena...kakva vremena...

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2024 at 12:05 PM, cali said:

 

Ima više od deceniju kako se Spajk Li žalio na "ukrupnjavanje" Holivuda. Nekada davno su filmski studiji bili spremni da investiraju u male filmove kao eksperimente i načine da prošire portfolio. Ali kako su rasli budžeti za blokbastere, studiji su bili prinuđeni da ulože kompletan budžet u par filmova, i dva loša izbora bankrotiraju kompaniju. Ili, kako Spajk Li reče: "ako bih danas probao da snimim Malkolm X, morao bih da ga pretvorim u superheroja".

Poduži uvod za ono zbog čega mi se The Holdovers dopao: relativno jednostavna komedija/drama o džangrizavom profesoru koji je prinuđen da pazi na jedinog učenika koji je za praznike ostao na kampusu. Film je iz 2023. ali je kompletan vajb kao da je snimljen 80ih - bez specijalnih efekata, bez zvučnih imena, bez glumaca koji su seks simboli. I sve sasvim lepo funkcioniše, pogotovu kad se ne ulazi u film sa hajpom i očekivanjima koje Holivud voli da postavlja.

Stoji mi na listi neko vreme, međutim pošto traje 2:15h nisam se lako opredelio za gledanje, ali sam znao da je dobar 🙂

Koliko me je bagovao Paul sa ovim razrokim momentom, znam da je normalan lik morao sam da izguglam da proverim 🙂

Ono što mi je najveća misterija je debela crnkinja koja je dobila nominaciju za Oskara za sporednu ulogu ?! i plus već dobila neke nagrade za ovo ?! Mislim ok je, u Only Murders in the building još bolja ali prosto ne vidim razlog da bude nominovana za Oskara kad je njena uloga skroz nebitna i mogao bi film i bez nje da postoji lagano. Onih par scena što imaju zajedničkih su pre filleri nego bitni za razvoj priče.

Dobar je film svakako.

Pročitah inače triviju da ovaj glavni lik klinac kad je trebalo da se snimi scena kad zove svoje roditelje zapravo nije znao kako da koristi telefon sa brojčanikom :))) 

Link to comment
Share on other sites

Double Blind - https://www.imdb.com/title/tt14729020/

image.png

Slučajno pogledah ovaj, nisam nešto planirao 🙂

U svakom slučaju dobrovoljci koji za pare testiraju nove lekove (human trial) isprobavaju novi lek ali u double blind testiranju.

Side effect koji saznaju tokom filma je da ne smeju da odu da spavaju jer ako utonu u san - umru! U međuvremenu dolazi do lockdowna u toj laboratoriji tako da nakon što nisu spavali 72 sata (kao deo testa pre nego što su saznali za ovaj momenat smrti) moraju da provedu još 24h u zaključanoj laboratoriji a da ne spavaju!

Imajući u vidu skromni budžet i taj neki Cube vajb pohvala je za ekipu, ali generalno ne preporučujem film 🙂

Link to comment
Share on other sites

American Fictionhttps://www.imdb.com/title/tt23561236/

image.png

Tipična dramedija 🙂 Red komičnih scena, red drame pa u krug. Nije loša režija, Džefri na visini zadatka ovi drugi da kažemo tu i tamo. Radnja u tom smislu interesantna - Džefri kao profesor i pisac "ozbiljih" knjiga ne može da ih proda više od tri. Nakon spleta okolnosti da ne otkrivam radnju iz polu besa polu agonije kreće da piše gangsterski crnački roman pod pseudonimom koji naravno postaje hit. Problem je što niko ne zna da je to on osim agenta za prodaju knjiga i to što glumi da je krimos u bekstvu (koji je napisao knjigu).

Link to comment
Share on other sites

zena i ja smo shvatili da definitivno nismo za crnacke filmove posle pokusaja od 4-5 filmova u poslednje vreme, prosto taj njihov stil, i stalna prenaglasenost u glumi nam ne pije vodu + naravno kako to ide u poslednje vreme su ili svi crnci, a ako ima belaca samo su seronje

Edited by G!!!
  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

zena i ja smo shvatili da definitivno nismo za crnacke filmove posle pokusaja od 4-5 filmova u poslednje vreme, prosto taj njihov stil, i stalna prenaglasenost u glumi nam ne pije vodu + naravno kako to ide u poslednje vreme su ili svi crnci, a ako ima belaca samo su seronje

pa ovaj što sam opisao je zapravo svojevrsna kritika toga. ja nisam pogledao nijedan od tih crnačkih filmova koje smo i ovde pominjali, ali ovde je Džefri u glavnoj ulozi pa kao ajde plus je upravo to tematika.

Link to comment
Share on other sites

Dune 2 je neopevano epsko govno.

Prvoi deo je dobar, drugi deo je utoliko vece govno. Posebno zato sto je nepovezam, presecen, likovi su jednodimenzionalni kao super mario.

Ili prati knjigu, ili napravi nesto kao Lynch (meni i dalje masterpiece)

Ali ono gde sam najvise odlepio je suptilna woke agenda gde zendaja osamari paula (ej bre???) i kraj i trougao irulan-paul-zendaja (necu da pisem chani jer ne zasluzuje) je tako jadno uradjen i neobjasnjen da je to sramotno.

A poslednje scene u palati, kao da su imali budzet za film iz 90ih u kome glumi ivana mihic i nikola kojo.

Nit je pomenuta veza crv/spice, nit se rodila Ailija, polovo srkanje vode zivota je tragicno lose uradjeno.
Ma u kurac sve

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno niko ko je gledao Dinu i da jeste i da nije fan knjige itd nije rekao drugačije od vas dvojice.

Kao prvi deo ok, ovaj katastrofa.

Mislim, pogledaću ga svakako, ali druga stvar oko koje razmišljam je da li gledati kod kuće ili u bioskopu jer imam utisak da uz 4K na kućnom nešto većem TV-u imaš bolji ugođaj nego na muljavom platnu u bioskopu.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Lucky said:

jer imam utisak da uz 4K na kućnom nešto većem TV-u imaš bolji ugođaj nego na muljavom platnu u bioskopu.

pa ono, i ne bas

ako ces nesto ovih dana gledati u bioskopu, to je dina 2

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mladenq said:

pa ono, i ne bas

ako ces nesto ovih dana gledati u bioskopu, to je dina 2

slažem se, svakako ću verovatno gledati u bioskopu zbog celog ugođaja itd, ali za uočavanje detalja, scena, itd sto posto je 4K kod kuće bolji od bioskopa.

naravno ogradiću se da zavisi i od samog bioskopa. nije isto raspali dom sindikata pre 5 godina i Cineplexx ili u današnje vreme tipa Tuckwood ili Cineplexx, pa opet i u Sinepleksu ima razlika itd - Kolence tu zna bolje nego ja, ali po utisku Dine 1, definitivno sam više uživao u "prikazu" kod kuće nego u bioskopu. A sam fazon ogromno platno zvuk tras bum eksplozije brod od 50 metara ispred mene, jasno je da će bioskop da pobedi.

Link to comment
Share on other sites

Sad uzeo da precesljam top 250 na imdb, i Dina 2 je na jebenom 11.mestu sa 8.9 ocenom 😄

Nisam gledao ni prvi deo, tako da ne mogu da sudim, ali mi je smesno da ovde pisu ljudi da je katastrofalna, a da je ovamo bukvalno u skoro top10 filmova ikada (trenutno, kapiram da je hajp)

  • Like +1 1

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

slažem se, svakako ću verovatno gledati u bioskopu zbog celog ugođaja itd, ali za uočavanje detalja, scena, itd sto posto je 4K kod kuće bolji od bioskopa.

naravno ogradiću se da zavisi i od samog bioskopa. nije isto raspali dom sindikata pre 5 godina i Cineplexx ili u današnje vreme tipa Tuckwood ili Cineplexx, pa opet i u Sinepleksu ima razlika itd - Kolence tu zna bolje nego ja, ali po utisku Dine 1, definitivno sam više uživao u "prikazu" kod kuće nego u bioskopu. A sam fazon ogromno platno zvuk tras bum eksplozije brod od 50 metara ispred mene, jasno je da će bioskop da pobedi.

Jedini film koji ima smisla gledati u IMAX-u, sve ostalo je verovatno samo gubljenje vremena i živaca, pogotovu i zato što zavisi od toga da li je operater u tržnom centru malo više lumpovao prethodne noći... 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sttevann said:

ali mi je smesno da ovde pisu ljudi da je katastrofalna

realno, malo je preterancija ovaj gore nerdrage, ali mogu da razumem

meni je, kao kezualcu za dina fransizu, bila ok

jedino mi kasting walkena bio presmesan, lik ne glumi uopste

vizuelno/audio sto rece gore dule, odlicna, i da nista drugo, zbog toga bi se moralo pogledati u bioskopu

Link to comment
Share on other sites

pa nije bas nerdrage 😄 😄 

Osetan je pad kvaliteta u "skripti" izmedju 1 i 2.

 

Pored toga, da personal rage je ubacivanje samostalne nezavisne oosobe zenskog pola u sve zivo. U knjizi/lincovom filmu/miniseriji iz 2000 je jako pedantno i pazljivo objasnjen odnos Jessica-snajka-pol-prava snajka 😄


Personal rage je i jednodimenzionisanje lika stilgara na islamskog ucitelja sa tiktoka koji odgovara na pitanja tipa "jel haram uzet novac sto je babo dobio na kladionici". Mada, eto priznajem 2 puta sam se nasmejao na stilgarove fore, ali opet, stilgar nije neko na cije se fore smejes.

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sttevann said:

Sad uzeo da precesljam top 250 na imdb, i Dina 2 je na jebenom 11.mestu sa 8.9 ocenom 😄

Nisam gledao ni prvi deo, tako da ne mogu da sudim, ali mi je smesno da ovde pisu ljudi da je katastrofalna, a da je ovamo bukvalno u skoro top10 filmova ikada (trenutno, kapiram da je hajp)

ocene na imdb nista ne znace. nekada si pisao kritiku necega i misljenje ako imas iskustvo to da napises plus se slegne utisak. Sad svaka osoba odgleda nesto nalozi se i tokom filma sa telefona napise da je to remek delo.

Sto je opet ok, samo IMDB ocene ne treba uzimati kao reper kvaliteta

Screenshot2024-03-11at14_23_37.thumb.png.ef034d36394d05fc1bec84c2cded2fa0.pngScreenshot2024-03-11at14_24_14.thumb.png.768d1e20cb12d8afd40758d3b6ed689a.pngScreenshot2024-03-11at14_24_31.thumb.png.96c302f922a93a4e6780d96a1f6c19b9.png

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

Jedini film koji ima smisla gledati u IMAX-u, sve ostalo je verovatno samo gubljenje vremena i živaca, pogotovu i zato što zavisi od toga da li je operater u tržnom centru malo više lumpovao prethodne noći... 

Gledao sam Flasha u IMAX-u, sigurno nije isti kvalitet kao Dina, ali je bilo pomalo bolno iskustvo, jer su odvrnuli volume na max u fazonu "daj samo da je što jače to je onda bolje". 

ako je dina ista, ne verujem da će mi prijati 🙂

ali da, slažem se, vredi pogledati u IMAX-u film ovog tipa, sigurno ne bih gledao romantičnu komediju 🙂

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Dune, meni nije jasno kako Holivud nije shvatio da stvar prosto nije "filmabilna" za format filmova od 2-3 sata, i nije im prvi put da su udarili "o ledinu", ima onaj otkazani Jodorowsky od kog su samo art i setovi ostali da se iskorsite :) Linčov Dune ima kultni status i do jaja elemente ali je suštinski veliki neuspeh i "mess" od filma. Sad i ovo obećavalo prvim delom, sa drugim ne znamo kuda vodi.

Dune bi trebalo u maniru srpske kinematografije snimati :D saslušajte me, ne idite :D znači snimiš 12-15 sati materijala za epizode 45-60 minutne serije koja bi mogla imati top budžet i biti vrhunska, i usput je isečeš i u neke "froncle" i skrpiš 2-3 filma od po 2-3h, pa kakvi god da ispadnu u montaži, nebitno,pustiš u bioskope, uzmeš koji ekrstra dinar odatle, a svakako imaš "serija je bolja" za sve kojima nešto nije jasno ili se ne dopada oko tih filmova, i ćao zdravo. Bukvalno Undergorud ili Montevideo :D pristup treba imati ka ekranizovanju Dine :D

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Slažem se Igorom sve, OSIM, da je film "neopevano epsko govno".

Mislim da su dva razloga zašto nam se film učinio značajno lošijim od prvog dela. Prvo, i knjiga i Linčov film su značajno sporiji i dosadniji u periodu koji pokriva Vilnevov drugi deo. Drugo, zbog toga što je prvi deo bio spektakl, očekivanja su bila ogromna (neopravdano ako znamo prvi razlog).

Ali je ovde scenario mnogo veliki problem i voleo bih da znam šta je shvatio neko ko nije nikada čuo za Dinu. Mislim da postoji šansa da su oni bolje doživeli i razumeli priču pošto je ključna tema (i u knjizi, ali ne kod Linča) milion puta veoma eksplicitno ponovljena na mnogo načina, a to je kako je nastala religija i, i pored znanja o tome, kako se Pol menja. Tako da, pitajte nekog pa javite!!!

  • Like +1 1

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bolkonski said:

Ali je ovde scenario mnogo veliki problem i voleo bih da znam šta je shvatio neko ko nije nikada čuo za Dinu. Mislim da postoji šansa da su oni bolje doživeli i razumeli priču pošto je ključna tema (i u knjizi, ali ne kod Linča) milion puta veoma eksplicitno ponovljena na mnogo načina, a to je kako je nastala religija i, i pored znanja o tome, kako se Pol menja. Tako da, pitajte nekog pa javite!!!

Gledao sa ženom, nije čitala knjige. Najveći problem je što je pozaboravljala dosta iz prvog dela, pa joj je bilo teško da ukači detalje zapleta koji su započeli u prvom delu. Vilnev je generalno malo toga objasnio kroz naraciju, a više kroz događaje ili usputne komentare. Tako da sam morao pola sata posle filma morao da recapujem šta je začin, ko su Bene Gesserit, itd.

Njoj je glavna tema borba malih ljudi protiv velikih interesnih grupa koje bi da unište sredinu zarad profita. Religija je jedna od poluga u toj borbi (što je Gurni lepo sumirao kad je Polu ponudio alternativu)

Takođe je postavila legitimno pitanje na koje nisam znao odgovor: Ako Fremeni pričaju o povratku raja i planeti koja se zove Dina, šta to znači o nastanku ekosistema? Da li su crvi sami vremenom dezertifikovali planetu, ili su velike kuće nekako to postigle kako bi imalo više začina?

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...