Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Pa gone girl kontam da je "mirniji" film, pa može da se sačeka i kućna varijanta. Fury je rat, ovo, ono, kao stvoreno za filmsko platno. Meni je Fury iz trejlera delovao kao generični Bred-Pit spasava Evropu WWII film i nič me nije interesovao, kad sam čuo po rivjuovima da je kvalitet krljanja na nivou Rajana, sad pikiram da idem da pogledam najviše iz tog razloga, ne interesuje me taj "ništa bez nas Amera aspekt".

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pa gone girl kontam da je "mirniji" film, pa može da se sačeka i kućna varijanta. Fury je rat, ovo, ono, kao stvoreno za filmsko platno. Meni je Fury iz trejlera delovao kao generični Bred-Pit spasava Evropu WWII film i nič me nije interesovao, kad sam čuo po rivjuovima da je kvalitet krljanja na nivou Rajana, sad pikiram da idem da pogledam najviše iz tog razloga, ne interesuje me taj "ništa bez nas Amera aspekt".

 

zanimljivo ja sam citao da je krljanje kako mali amer zamislja da sherman bushi tigra i da nema veze sa rajanom (koji i nema toliko fak jea amurika momenata osim one zastave jbga)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

DISCONNECT

 

disconnect+movie+poster.jpg

 

Solidan do povremeno odličan, uz sjajno finale koje je moglo da ide either way i bilo bi podjednako efektno (plus što nisu upropastili na samom kraju, iako sa delom očekivao da idu očekivanim i utabanim stazama). Odlične, realno odrađene i logične scene bez previše patetisanja, par suptilnih i sjajnih emotivnih momenata, i dva hajlajta po pitanju tihih performansa u vidu scena gde se likovi samo dopisuju porukama, bez ijedne izgovorene reči ili šuma. Jedina i beznačajna mikrozamerka je ta labava i sporadična povezanost između priča, koja uopšte nije bila potrebna jer stalno postoji očekivanje da će priče jače da se isprepliću i da to ima neku poentu. Sa druge strane, taj kontekst otuđenja koji donose savremene komunkacione tehnologije nije u fokusu priče, što je odlična odluka, već je samo blago vezivno tkivo koje ne smeta drugim, važnijim elementima da budu efektni.

Edited by Pipboy
  • Upvote (+1) 2

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Juan of the Dead - http://www.imdb.com/title/tt1838571/

 

Kubanski zombi film. U principu nije ništa specijalno, gluma je diskutabilna, efekti nekad dobri, nekad ne, priča je standard ali sve to nekako ispadne ok na kraju. Klimavih 7/10, iako je realno možda 6/10, meni se svideo malo više iznad proseka, ima neki šarm.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Khumba

 

http://www.imdb.com/title/tt1487931/

 

 

Iz perspektive aktuelne ponude animiranih filmova ovo bih deklarisao kao solidno. Pričica razumljiva svakom osnovcu koji se makar dodirnuo sa problemom uklapanja u društvo. Humor na nivou. Ima čak i nasilja, naravno ne u eksplicitnom izdanju. Preporuka za ljude koji vole da poslažu decu pred ekran i familijarno utroše čuku i kusur vremena.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

The Battery - http://www.imdb.com/title/tt2272350/

 

Baš retko kada prekidam film na pola ali me je ovo smorilo samo tako. Hipsterska glupost, skoro ništa se ne dešava u filmu, oni tu malo šetaju, razmišljaju, gledaju u daljinu, glavni lik je ujedno i režiser i scenarista. Tu se pojavi po koji zombi, generalna smaraža od filma, pretrpana nekom melanholičnom hipsterskom muzikom. Odgledao sam tačno pola, nisam mogao više koliko me aktivno smarao film. 4/10 samo jer je indi film i nekako je lepo snimljen ali sem toga nema suštinu, likove, ništa. 

pljk!

Link to comment
Share on other sites

THE CANAL
 
 The_Canal_2014_Irish_horror_movie_poster
 
Dosadno i sto puta viđeno, a što je najgore sve je zamišljeno kao mućkalica nekakvog buđavog TV hororića (oličenog u "strašnim" scenama likova koji nešto bauljaju u pozadini i mraku), kvalitetnim naglašenim dramskim momentima, i neočekivanim scenama eksplicitnog nasilja. Sve to nekako ne paše jedno sa drugim, iako su delovi koji su kvalitetni i najviše zastupljeni u filmu, opet sve kao celina dobrano smara i ne donosi ništa novo. Opet, sa druge strane, dobra, tiha, gluma, lepo sve odrađeno i režirano, zahvaljujući čemu je i generično finale ispalo bolje nego što jeste.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Šta sam gledao u poslednjih par nedelja..
 
Automata - ok je, meni se lično svideo spori tempo i ceo uvod u priču, koja me kasnije razočarala... ne znam šta nedostaje ovom filmu da bi mi se svideo, ali to sigurno nije akcija pucanje ludilo, čisto da ne mislite da sam jedan od tih likova. Uglavnom jedan od onih filmova koji su ok dok ih gledaš, i minut nakon kraja pomisliš "šta sam ja gledao lol".
 

Coherence - Nekako već viđeno, ali je ostavio ok utisak na mene, kraj mi se malo ne uklapa u ceo film ali mi je i to ok, preporuka.

The Zero Theorem - realno sranje, koje sam gledao iz dva puta, jedina pozitivna stvar je PRELEPA(da, PRELEPA) Melanie Thierry koja se pojavljuje u filmu, ostalo je baš dno, čak ni Christoph Waltz nije mogao mnogo da uradi da bi ovaj film dobio prelaznu ocenu.

 

Melanie me podsetila na film u kome sam se zaljubio u nju :) Film koji sam gledao pre par godina, i koji me je oduševio, možda zato što nikad nisam ni odlgedao neki tru romantični film (dakle, TRU romantični film, ne ona američka govna, to je nebo i zemlja). Uglavnom, ako ikada poželite da pogledate takav film, bilo solo ili sa ribom, swe pohwale idu za ovaj PRELEP film:

Canone Inverso -muziku pisao Ennio Morricone, šta više reći. Ako se neko odluči da odleda voleo bih da čujem utiske.

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

Ja odgledao Nojeta najzad, očekivao sam rendom glupost, ispade mi ok distopijski fentazi. Tempo je malo trapav ali može da prođe.

Meni se licno nije svideo, 6/10 bih dao. Najvise sam gledao zbog Eme :P

Odgledao Disconnect, bas mi je legao veceras, dao bih 8/10 jer volim filmove koje te dovedu u razmisljanje bilo koje vrste, u principu veoma poucan film, verovatno je meni malo veci hype jer sam u tim nekim godinama :)

Link to comment
Share on other sites

Žigolo na zalasku (Fading Gigolo, 2013)

 

rešio sam da ga gledam kad sam otkrio da je Vudi Alen samo glumac, ali ne i režiser. meni on toliko ide na živce svojom "vudialenovštinom" koja se ne menja 40 godina da mislim da mu treba zabraniti rad na filmu. možda je 1970tih to moglo da prođe kao osveženje i "intelektualni diskurs", ali danas on deluje kao frustrirana nedojebana transdženderka. i njegovo mucanje i gestikulacija, o Bože... nego dosta o njemu. bio je Vudi Alen i u ovom filmu, ali film je radio Torturo i ta je razlika očigledna. film ima sporost i strast tanga, evropski šarm, brutalnu postavku glumaca i škakljive scene, međutim, stožer priče, odnos emotivnog i telesnog, je nekako nenaglašen. kao da ni Torturo nije znao kako da izvede do kraja inače jako zanimljivu ideju o "slučajnom žigolou" pod stare dane.

 

Sofija i Šeron... treba li išta reći. glavnu žensku ulogu ipak SJAJNO nosi Vanesa Paradi, prema kojoj su godine, izgleda bile surovije nego prema dvema gore pomenutim kuguarkama. ona je pun pogodak i zaista vrednost ovog filma. Torturo odličan, Vudi Alen je očekivano Vudi Alen.

 

preporučujem za gledanje udvoje u intimnoj atmosferi, više će ovaj film okupirati misli vaših lepših polovina nego naše misli. nama je scena "trojke" sa Sofijom i Šeron dovoljna i za mnogo veću žrtvu od gledanja Vudija Alena u još jednoj ulozi Vudija Alena...

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Kao, odem na imdb da vidim ko je ta Sofija koju Debeli pominje, posto Stounovu naravno znam, a znam i da nikad nisam bio impresioniran njenom ne znam kakvom lepotom i sarmom (kome je sarmatno ono preklapanje nogu u Niskim strastima, ne zna sta je zena, realno;)... kad ono devojka glumila u spanskim sapunicama i pozajmila glas u dva crtana filma koje nisam gledao (sto znaci da su bas za malenu decu:).. i skapiram da je to jos jedan od nafuranih RUR muvi diva.

 

Psihologija mase, sta ti je, kad par ljudi ovde napise kako je neka cica do jaja pa se izredja jos 25 sa istim komentarom iako su je mozda videli u reklami za film jednom.

 

Osecam prosto potrebu da ovo napisem posto na svakoj drugoj strani ovog topika procitam komentar o filmu a-la "sranje bio film, zevao sam sve vreme, ne znam sta mi bi da ga skinem, ALI MATORI STO JE DOBRA ONA PICKA U FILMU VIDEO SAM JE NA 5 IPO SEKUNDI I PRAVA JE MACKA, SKINITE I POGLEDAJTE NECETE ZAZALITI".

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ramzi, druže, nije RUR od Sofije napravio divu, nego se Sofija na svetskom nivou etablirala kao seks simbol, već duže vreme. da ne ulazimo u ukuse, sa svojih 44* godine izgleda kao hidrogenska bomba. u filmu se radi o nedojebanim negovanim i razmaženim bogatašicama u petoj deceniji života, tako da Sofija upada u tu ulogu 1/1. njeno je u ovom filmu da izgleda i ona je znalački (heheh) tu ulogu iznela. karakternu ulogu ima Vanesa i ona je tu ulogu opet iznela kao pravi profesionalac.

 

rekao sam kao slabe strane:

da je film prilježniji lepšim polovinama

da nije osnovna ideja do kraja naglašena i razrađena

da glumi Vudi Alen

 

ali sam rekao i da je Torturo dobar, da je vanesa sjajna

i da ove dve vrede ostalih minusa.

 

----

edit:

*42 godine, sad videh...

 

dalje, oko Šeron i Sofije i tako dalje... morali bismo da se upustimo u jedan krajnje klizav teren savremene percepcije žene u društvu uopšte, ne samo u filmu, da bismo objasnili fenomenologiju činjenice da je dovoljno da se Sofija i Šeron pojave u halterima, na gomili u krevetu, pa da ispune očekivanja... nećemo tuda, slažeš se?

:)

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...