Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

The Purge - http://www.imdb.com/title/tt2184339

Itan Hok i Lena Hedi u glavnim ulogama.

 

Može, a i ne mora da se gleda. Premisa filma je glupava u smislu da je kul ideja kada prvi put padne na pamet ali onda sekund kasnije skapiraš da nema nikakvog smisla, možda je moglo da se izvuče višu samom filmu iz koncepta ali nije, čak je možda i manje od očekivanog. Priča ide ovako nekako - godina je dal beše 2022 i ameri jednom godišnje da bi održali mir i red u zemlji (a fazon nezaposlenost je ispod 1%) organizuju The Purge Event koji traje 12 sati i tada se suspenduju svi zakoni pa narod može da divlja i radi šta hoće, ubija koga hoće u tih 12 sati, sve prolazi i niko se ne tereti šta god da uradi tokom Purgea.

 

Itan Hok je nekako bezveze, Lena Hedi malo manje, njihovi klinci idu samo na kurac, negativci idu još više na kurac, radnja je malo bezveze jer sa takvom premisom sam bar očekivao nešto više sem nekog linearnog trilera koji kritikuje.. nešto, SAD valjda, jebem li ga i fura tu neku anti amersku simboliku kranje površno. Sve je to klimavo i ne vodi nigde specijalno ali moram da priznam da koliko god je prosečan film, od početak do kraja sam imao ovaj izraz lica. Tako da je i to nešto, jebem li ga. Prenosi film neku napeto-neprijatnu atmosferu, a ima par dobrih detalja i mogućih tema o ljudskom stanju u koje bi bilo bolje da je film zalutao ali nažalost nije. 6/10

pljk!

Link to comment
Share on other sites

 meni nema smisla da se kvalitet filma meri različito, ili ceni drugačije zbog načina na koji je pravljen

 

 

Kako nema? ne gledaš istim očima Marijačija i Desperadosa jer znaš da nisu isto pravljeni...postoje nagrade za niskobudzetne filmove kojima se načelno gleda kroz prste zbog ograničenja koja su trpeli. Kao što ne gledaš isto pozorište i film, zbog specifičnosti medija.

 

Sem toga, ponekad se production value vidi sam po sebi, ponekad zavarava, a ponekad toliko odskače od utiska filmom da može da poveća ili snizi ocenu istog..moj omiljeni primer je Jon Carter koji je spor i oslanja se na motive koje su mu tokom 70 godina pop kulture pokrali drugi, popularniji filmovi, ali načelno je ok film, ali nije "250 miliona ok" i zbog toga kad ga gledaš imaš slabiji utisak...slično je da uporediš Blomkampove District 9 i Elysium...znaš da je prvi jeftin i oduševljen si postignutim (+ jeftinoća mu daje taj realistični, gritty feel) a onda elysium ima iste motive, ogroman budžet i jaku ekipu, i nije loš uopšte, ali za 10x veći budžet očekuješ bar 2x bolji film od D9 a ne dobijaš ga =o(

 

Svako gledanje bilo kog filma, uči čoveka kako da gleda buduće filmove, samim tim, normalno je da dodatna saznanja o filmu mogu da utiču na način na koji ga gledaš...uostalom, da to nije tačno ne bi postojali filmovi koje pogledaš prvi put i nisu ti nešto, a onda ih x godina kasnije pogledaš opet i oduševiš se nečim.

 

Sad kad sam sve ovo ispisao, da se ogradim da je moja inicijalna tvrdnja bila da je potrebno znati malo o specifičnosti žanra. Priča o tome kako je film pravljen potekla je iz te izjave ali je više tangencijalna (mada verovatno ne manje bitna) nego što je on point na moju početnu izjavu.

 

Inače Take Shelter filmčina, Shannon glumčina, i Jessica Chastain je odlična, ona je nekih18 meseci tokom 2011-12 godine imala jedno 5-6 filmova gde nije imala loš trenutak

 

za Čilija, eto the purge opet lepše odgledaš ako znaš o čemu se radi jer je isti deo ovog novog talasa minibudget horora koji je započeo sa insidiusom i gde je ovogodišnji conjuring - filmovi su 1-5 mill, napravljeni su kompetentno sa solidnom ekipim, zarade 80+ mill i svi hepi, ali očekivati nešto više od low budget horora kom je profit na prvom mestu je neodgovorno prema samom sebi kao gledaocu.

Link to comment
Share on other sites

To jeste, žrtvuju razrađenost i celovitost filma zarad te realnosti...i na kraju često ispadne slabiji film...ali ja se trudim da, ukoliko me film baš ne naljuti nesposobnošću i glupošću, stavim naglasak na pozitivne stvari, ipak su se ljudi trudili =o) a većina mumblecore filmova su, srećom, daleko od nesposobnih i glupih...pogledaš ovogodišnji Frances Ha, meni je to superiška film, iako je iz ove priče.

Link to comment
Share on other sites

 

Sem toga, ponekad se production value vidi sam po sebi, ponekad zavarava, a ponekad toliko odskače od utiska filmom da može da poveća ili snizi ocenu istog..moj omiljeni primer je Jon Carter koji je spor i oslanja se na motive koje su mu tokom 70 godina pop kulture pokrali drugi, popularniji filmovi, ali načelno je ok film, ali nije "250 miliona ok" i zbog toga kad ga gledaš imaš slabiji utisak...slično je da uporediš Blomkampove District 9 i Elysium...znaš da je prvi jeftin i oduševljen si postignutim (+ jeftinoća mu daje taj realistični, gritty feel) a onda elysium ima iste motive, ogroman budžet i jaku ekipu, i nije loš uopšte, ali za 10x veći budžet očekuješ bar 2x bolji film od D9 a ne dobijaš ga =o(

 

 

Sve ostalo je lepo sročeno i objašnjeno, jedino ovde mi malo škripi. Ja Elysium nikada nisam gledao kroz budžet (stilski je identičan gotovo sa D9, jedino što je ubačeno više stvari, ali ne proporcialno budžetu), mene je užasno smorilo sve ostalo, od priče, likova, zapleta i postavke, i gomile nebuloznih momenata i propusta. A to sve nije imalo veze sa budžetom. I u potpunosti je upropastilo celu poruku filma (kritika društva u tom social care aspektu), za razliku od D9 gde je taj aparthejd momenat mnogo bolje i prirodnije prezentovan.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Problem Elizijuma je što ima priču za 10 minuta filma i što su likovi nula-dimenzionalni.

 

Konto priče o tome kako se gledaju filmovi, to ne važi samo za filmove, to važi za sve, što više znaš to imaš mogućnost da u nekoj umetnosti vidiš više (ukoliko u njoj ima da se vidi više) nego prethodni put kada si gledao. Ali je problem onda kada "nešto" nema ništa više od onog šta ima. Mogu ja i dalje od toga da relativizujem i da kažem, sve zavisi od toga u kom periodu svog života čovek gleda neki film koji može baš da "odgovori" na njegov emotivni problem ili je jednostavno u pubertetu i sviđaju mu se filmovi gde ortaci prave sranja.

 

Nisam gledao nijedan od mumblecore filmova osim Before sunset i ako moram da poredim, taj film je svetlosnim godinama ispred Drinking buddies. I konkretno mumblecore je samo tehnika koja je ok, ali, složio si bih se sa Stijom, nema nikakve veze da li će film biti dobar ili osrednji ili loš, što se dobro vidi na primeru dva filma gore. Samo je u tome poenta, ništa više.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

To sa uzrastom je tačno, možda i najvažnije od svega. Meni je najbolji film svih vremena ikada ikada bio Hawk the Slayer koji sam samo jednom gledao u životu i to kao klinac, i koji mi se embedovao kao nešto potpuno nenormalno dobro. A film ne da važi za jedan od najvećih treševa ikada, nego je to strašno. I sad kad sam ga gledao opet, jeste treš i to preteran, ali mi i dalje u glavi stoji onaj stari, neizbrisivi osećaj.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Canibalhttp://www.imdb.com/title/tt1718747/

 

sq_canibal.jpg

 

Simpatičan film koji doduše traje nešto duže nego što bi trebalo. Mislim da je 116 minuta, a realno bi mogao biti standardnih 90 i možda i nešto kraće. 

 

Venera u krznuhttp://www.imdb.com/title/tt2406252/

 

La-Venus-a-la-fourrure_scale_200x267.jpg

 

 Mislim da će se fanovima Polanskog dopasti :)

Link to comment
Share on other sites

Odlgedao jutros pola novog Robocopa, NEMOJTE ODMAH RAZAPINJATI, da ne ide džabe u potpis:-) - ovo što sam video nije baš tako preterano najlošije nešto kao što sam očekivao. Ima neki dobar i modernizovan motiv i smisao postojanja Robocopa, i taj element, za mene, funkcioniše, ima smisla, i držao me je do pola filma. Naravno, tu tona toga što mi se ne sviđa, ali sačekaću da ga odgledam celog, pa onda...

Edited by milanche
  • Downvote (-1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt0147612/?ref_=nv_sr_1

Nemilosrdan, crn humor sa velikom dozom neprijatnosti naslikan sarenim bojama. Meni je fantasticno legao, 134 minuta proletelo sa iskrivljenim osmehom dok sam u sebi aplaudirao reziseru sto je uspeo ovaj scenario da pretvori u film sa takom lakocom.

 

9/10

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Е ово је заиста добар филм. Прича је о малом первезњаку који чучи у свима нама, о ненормалности "нормалних". Чудни су путеви либидинозни.

Никита, погледај и Welcome to the Dollhouse, исти укус само блажи.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

SAVING MR. BANKS

 

606px-Saving_Mr._Banks_Theatrical_Poster

 

 

 

Lepo, simpatično, i holivudski upakovano (malo tužno, malo smešno, uz prenaglašenu muziku koja smara (to se odnosi na ost samog filma, ne na pesme iz Meri Popins). Sad bi pravi potez bio da naprave biopic o Voltu Dizniju, i da Tom Henks isto glumi (i da bude onako, slatkasto odgore, mračno i neprijatno iznutra).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

American Hustle - odlican sto se mene tice 

 

A ono glorifikovanje i idealizovanje americkog idola diznija mislim da nemam stomak ni da pocnem da gledam

 

Vec vidim da je Dizni simpatican intrigantan coveculjak pun ljubavi i razumevanja kojeg samo tom henks moze da odigra, i  koji svojom dobrotom gazi preko svih zivotnih nedaca dok mu duga mu iz dupeta izlazi a u njoj se kupaju svi njegovi zeleni saradnici kolege i kriticari.... i na kraju ljubav pobedjuje

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ehm, film uopšte nije o Dizniju.

Opisao si ga upravo kako su ga predstavili u filmu :)))))

Ima scena u kojoj gasi cigaretu (ne vidi se i kako puši), to su jedva uspeli da izmole od same kompanije da snime, jer je opšte poznato da nisu, s obzirom da je bio strastveni pušač, hteli da time naruše taj lalala imidž.

Bilo bi odlično da snime biografski film o njemu, ali da ga predstave sa obe strane (i da sama kompanija nema ništa sa samim filmom).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Траверс је мрзела екранизацију "Мери Попинс", након премијере је тражила да се филм поново монтира, и тада се посвађала са Дизнијем. Њена мржња према Дизнију одржала се и до њене деведесете године, тада је у свој мјузикл убацила посебне анти-Дизни клаузуле које су и у тестаменту. Нисам гледао филм, али по коментарима на нету има ту још гомиле неправилности, филм испада чиста фикција, безобразно обележена као истинита прича. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ako niste videli pre par strana rant Harlana Elisona u vezi tog filma, a zanima vas ta druga strana koja nije lalalend (Diznilend??), pogledajte obavezno... mada ukratko - ovo što je kori napisao. Niko naravno nije osudio film konkretno koji je fikcija teška, niti samu glumu, samo priču.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Pa Dizni je producent filma, naravno da će sve biti kako bi njihov imidž ostao neukaljan (tu su kao kontrateg valjda ozbiljne scene sa njenim ocem, koje deluju malo trapavo i nedorečeno, a još više lik "prave" Meri Popins koja je kriminalno beznačajna u filmu).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...