Jump to content

Djunta do 4k


gruja

Recommended Posts

batali placeve Dobrivoje, nema 'leba od toga, nego samo cepaj oglase, polovniautomobili i mojauto

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Batali Sabac definitivno, poticem iz istog, sve sama bagra drzi te placeve, cak sam nesrecnim slucajem dobar sa velikom vecinom pa sam 

samim tim i upoznat sa njihovim nacinom poslovanja. Mogu da ti kazem da uzimaju automobile na kilogram(bukvalno) tamo i onda ovde

malo nalickaju i pici.

megadeth

Link to comment
Share on other sites

Pazi, nije sad tu neka specijalno sjebana logika - u Sapcu, posto su blizu granice, se baziralo dosta tih preprodavaca s placevima. Verovatno oni u proseku nisu niti ista bolji niti ista losiji od placeva u BG, ali ih ima vise i veca je ponuda. Samim tim se proda vise kola a samim tim naravno bude i vise zasera jer sto rece covek oni to kupuju na kilo i jebe im se, samo da ga posle prodaju. 

 

U tom smislu mislim da su svi placevi manje vise isti, jedino sto je recimo dobra ta fora sto su Spuletu dali da prcka po kolima, mada opet s druge strane to znaci da onaj koji kupi taj drugi auto ce opet imati problem :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

U pravu si u potpunosti, zbog blizine granice logicno je i da je velika kolicina svercera i preprodavaca. Medjutim ovde sverc i trgovina

prevazilaze granice "normalnog" pogranicnog grada jerbo su bezmalo sve fabrike i firme zatvorene, i onda se ljudi masovno upustaju

u te svercerske vode. :)

megadeth

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

bump

 

Dovla, a i ostali koji imaju iskustva, riba gleda neki manji auto, i zapao je na oglasima neki aygo. 1.0 automatik, 2006, prešao 50k, kupljen kod nas i prvi vlasnici. Yes or no? Po netu vidim gomilu suprotnih mišljenja

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Meni je licno automatik do jaja pogotovo za gradski auto, ali u srbiji imas problem sa servisom i delovima za isti.


E sad ako je presao 50k verovatno mu se nece nista desiti u sledecih 50 ako se odrzava ok ali je to uvek pitanje, a valjda ce ga posle tih 50k prodati.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

pa to je i moja logika bila mohi, upravo, sve što si ti rekao. Ona neće prelaziti više od 15k godišnje plafon, znači da ga proda za 3-4 god i puna kapa

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pa to je i moja logika bila mohi, upravo, sve što si ti rekao. Ona neće prelaziti više od 15k godišnje plafon, znači da ga proda za 3-4 god i puna kapa

 

Zaboravih samo da dodam, problem prodaje automatika sa 100+ k u srbiji.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

kad ste vec potegli tu temu a bas sam hteo da pitam,

koliko je skupo i kako izgleda odrzavanje kola sa DSGom...na netu sam nesto malo naleteo na interval od 60000km ali i na neke cene od 300-400 dolara za isti servis,jel ima neko iskustva/info iz prve ruke ?

 

@Highli

upravo to proveri, stanje, i cenu servisiranja tog menjaca da posle ne bude iznenadjenja, posto ako je sada na 50k km sigurno cete upasti u interval za servisiranje

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

@pominjanje Šapca u negativnom kontekstu - moram da reagujem :-) Ali, realno, u pravu ste za sve što ste rekli. Ja živim ovde, i ne verujem koliko se tog krša uvozi, i kako se sve to proda.

 

@topic: može i u Šapcu da se nađe povoljno dobar automobil, ali ako je 4k eura plafon posle čega nema da jedeš leba mesec dana, verovatno 500-1000 treba ostaviti za obavezna ulaganja. To čisto projektujem neko svoje znanje i iskustvno o kupovini automobila koji su u mom cenovnom rangu, a to je do 2000-2400 eura, do 2003-2005 godišta. To ako kupuješ, naorčito u Šapcu, ili od nekog drugog, i sveže uvezen, imaj u vidu sledeće:

 

1. Oko 200 pa naviše te čeka za prvu registraciju, saobraćajnu i tablice. Za vozila sa oko 2000 kubika već prelazi 250. Za ta novija vozila verovatno i više.

2. Mali znak blojeg stanja je ako je vozilo dovezeno na točkovima it italije, Nemačke, Holandije, nego ako je stiglo na prikolici, mada to ne mora mnogo da znači.

3. Očekuj 250-400 eura dodatnog ulaganja na ovu moju cenovnu/starosnu klasu, dakle sigurnoi više na te automobile oko 3-4 hiljade. Set kvačila, plivajući zmajac, veliki+mali servis, zamena/remont turbine/neke random pumpe/anlasera/dizni, trapovi/amortizeri/zajebacnije oko enterijera - neke od ovih stvari te sigurno čekaju na tom novouvezenom autu, pa dobro planiraj šta i kako uzimaš

4. Onavezna prover a u servisu, ako nije registrovan, plati šlepericu, tih 15-50 eura koliko te to može izaći ima ogroman potencijal da ti spase od  200 do beskonačno eura i tonu živaca, tako da nemoj da žališ za tim parama nikako.

 

Eto, toliko od Šapčanina :-)

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Evo malo mog iskustva sa kupovinom kola ispod 4000, pa mozda nekome pomogne da zna sta ga ocekuje:


Ja sam uzeo golfa 4 za 3400 (ne u Sapcu), 2003. godiste benzinac 1.4, ima plin, u preodlicnom stanju. Imao sam dosta srece sto se toga tice, naleteo sam na vizuelno super auto, mint stanje bukvalno. Ti ljudi koji ga su vozili pre mene su ga stvarno cuvali i mazili i pazili. Motor isto u fenomenalnom stanju. Presao oko 175k (verovatno vracena kilometraza), uvezen iz Holandije

 

Enivej, ja sam mu posle 3 meseca uradio veliki servis, mogao sam jos par meseci da sacekam ali tada mi uleteo neki kes pa sam iskoristio da uradim to odmah. Registracija oko 150 evra, atest imao, + veliki servis je izasao ukupno oko 300 ako se dobro secam.


Za eto tih 7 meseci koliko ga imam ulozio sam sve ukupno oko 400 evra sa servisom i nekim malim sitnicama, i sad sam miran duze vreme. Mada sam i uzeo novi set zimskih guma, ali 14-ice su jeftine tako da sam tako mogao, inace bih uzimao polovne od nekog sigurno. 

Golf je dosta zahvalan posto sta god da mu se pokvari zamene ima DI OCES i bas su jeftine, u poredjenju sa drugim automobilima. Nije ni cudo sto ga srbi vole...


Tako da preporuka za takav auto, ili dizel (koji se nazalost i vise krade) ili benzinac ali samo sa plinom :)

Link to comment
Share on other sites

ja sam samo udario bump, 4 nije finalna cifra :)

odgovorio sam je od ayga, idemo da gledamo ovo u subotu, deluje kao ok priča

http://www.polovniautomobili.com/oglas4587973/opel_corsa_d_14_enjoy/

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...