Jump to content

Djunta do 4k


gruja

Recommended Posts

MPS je zver, steta sto vise ne prave takvu mazdu 6...

 

Sto se tice porodicnog auta, meni je do jaja (iz vecih i skupljih) S-Max ili Mitsubishi Pajero Sport. Medjutim, tesko mi je kada pomislim koliko cu izgubiti na startnosti posle ove moje zver-limuzine...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

ajde vićo nemo si na kraj srca, pa i ti imaš dosta obrtnog momenta u Kiji i sigurno nekad kidaš male Golf II GTI ložane po srpskim drumovima; on čovek samo lepo priznaje :)

 

btw, kada bi napravili MPS Mazdu od aktuelne šestice, mislim da ne bi bilo boljeg auta na svetu

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

kad smo vec kod mazde 6,sluzi me jako dobro,eo jedne fotke od pre skoro 3 godina

 

Picture35_zpsc26a435b.jpg

 

sad mi je tu garaz/beton i 0 zelenisha :/



je l' vredi gledati citroen c3 (ili xsaru možda) ili vw polo za oko 3k obzirom da su to automobili stari po 8-9 godina?

 

3k je previse za tako nesto :),c3 sam umalo uzeo,premali auto i nikako ti ga ne bih preporucio,xsari bih dao prednost definitivno

Link to comment
Share on other sites

?

 

c3 je u vreme kad je izašao važio za jedan od najprostranijih u toj klasi. siguran sam da je u međuvremenu porasla al svejedno nije mali. vozio sam ga i nisam imao nikakvih problema (osim standardnog A stuba na 3/4 vidnog polja, al to je tako na svakim malim kolima ako imaš preko 185)



visok sam 195 za one koji me ne znaju, i to po SI merilima, ništa bugarski

Link to comment
Share on other sites

je l' vredi gledati citroen c3 (ili xsaru možda) ili vw polo za oko 3k obzirom da su to automobili stari po 8-9 godina?

 

Treba prvo da definises sta ti je "klasa" u kojoj kupujes auto - c3 i c4 (odnosno ranije xsara koju c4 menja) nisu ista klasa, nisu automobili pravljeni za iste potrebe i samim tim imaju svoje specificne prednosti i mane. Tipa isto godiste, ista cena, isto stanje, xsara ti je od c3 u najavi skuplja bar 100 evra kad oces da menjas gume jer ima 15" umesto 14" felne (u nacelu, postoje odstupanja zavisno od opreme i jednog i drugog). Kao sto jebiga ako Drale uzme Hondu CRV sa 18" felnama (sto je skoro pa standard na tim dzipovima), treba da racuna na 1.500 evra za set zimskih guma, dok ako uzme recimo Scenic sa 15" ili 16" felnama moze da racuna za trosak za gume ili 250 ili 450 evra. Potrosnja isto tako - nacelno ce xsara uvek da trosi bar 1-2 litra vise na 100km od c3 (opet zavisi od stanja, motora i sl). Ali s druge strane u xsaru opusteno stane cetvoro da idu na more, dok je sa c3 to vrlo diskutabilno, tj mora da budu bas manjih cetvoro kojima ne smeta guzva :)

 

Polo je ok, ali imaj u vidu da tu ide "porez na VW" skoro pa kao i za Golf. Dakle skuplji je polovnjak solidno od svoje klase samo zato sto je VW i zato sto ce da "traje". Ovo traje nije pod navodnicima zato sto nije istina, VW je svakako odlican auto, nego iz razloga sto na ovim prostorima ta marka ima skoro pa mitski status, samim tim i kolekcionarsku cenu. I pritom ovde i Skodu svi racunaju isto kao VW, ja kad sam prodavao Fabiu zvali su me ljudi kojima je svejedno da li uzimaju Pola ili Fabiu, tako da ti i to mozda moze biti ok opcija. 

 

E sad tu onda dolazis do ovoga sto kaze Dovla:

 

mada auto star 8-10 god sve isti kurac, vazno je kako je odrzavan

 

Tipa ako naletis na nekoga koga znas koji prodaje auto i znas kako je odrzavan, kao sto je Gruja uzeo Focusa onda uzimas odmah taj, bez tih dilema. Jer sve te sitne dileme su male u poredjenju s time da ne znas da li je autu motor bio zaribao ili se prevrtao na krov [:D]

 

c3 obican mi je zenski auto.. c3 picasso mi se svidja, ali su kretenski skuplji..

 

Iskren da budem ja ne razumem preterano taj koncept mini-mini venova, nekako mi je to idiotski. U smislu nema on toliko vise prostora od obicnog c3, tako da bih uvek pre uzeo ili standardni c4 ili lepo c4 picasso. Ovo se odnosi generalno na sve marke koje imaju ta vozila, ovo mi je samo bio kao primer. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...