Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Uz procesor dobijas i stock kuler koji na sebi vec ima termalnu pastu na sebi (dakle nije kao sto Kali kaze na procesoru, ali nebitno, sustina je da je imas vec). Sto se ostalih tipova vezanih za sklapanje kompa tice nije to nista komplikovano preterano, a imas i gomilu Youtube videa koje mozes da pogledas, eto recimo ovaj neki debeljko mi delovao simpaticno i detaljno 

(uz ogradu da nisam odgledao svih sat vremena). Sustina, samo polako, bez nervoze, obezbedi veliku radnu povrsinu (za razliku od debeljka iz videa) i prati upustva u manualu za maticnu plocu, uglavnom je tamo sve objasnjeno. 

 

[roflmao] 40:18

 

Dobar je debeljko! 

 

Voodoo, nemam nikog za sklapanje da mi dodje i odradi to. Uglavnom mene smaraju ljudi za takve stvari :) do sada sam sve ubacivao/vadio (pa i procesor), ali nikad nisam stavljao maticnu na prazno kuciste. Videcu da mi ugrade u Emmi mozda, valjda im nece trebati vise od jednog dana kad stignu komponente...

Link to comment
Share on other sites

realno za to sve treba pet minuta tako da može i istog dana da ti sklope i daju ako ih ne mrzi. Kad sam stavljaš ploču, pametno je da izvadiš ploču, nakačiš na nju procesor, kuler i ram i onda sve tako zajedno ubaciš u kućište. Pritom gledaš da pre spuštanja ploče na šrafove, prvo ubodeš rupe na pločici pozadi i onda lagano sputiš ploču na šrafove, jer ako radiš obrnuto, izgulićeš je pozadi na neki šraf. Ovako lakše ubodeš odmah na rupe te šrafove.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

[roflmao] 40:18

 

Dobar je debeljko! 

 

Voodoo, nemam nikog za sklapanje da mi dodje i odradi to. Uglavnom mene smaraju ljudi za takve stvari :) do sada sam sve ubacivao/vadio (pa i procesor), ali nikad nisam stavljao maticnu na prazno kuciste. Videcu da mi ugrade u Emmi mozda, valjda im nece trebati vise od jednog dana kad stignu komponente...

 

ogradio sam se da nisam odgledao ceo klip detaljno  [roflmao]

 

Pazi, ako si namestao procesor i to ranije, to je realno najkomplikovanije. Jedino sto moze biti problem s montazom ploce na kuciste jeste ako je stara ploca imala razlicit raspored rupa, onda one zute srafove u koje ulaze srafovi od ploce (nemam pojma koji je termin za to) moras samo da upodobis s rasporedom rupa na novoj ploci. 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ono kod debeljka je valjda koža neka na krevetu, nadam se da ne trlja polču po jamboliji, jebeš onda takav walkthrough:-)Vodi računa o statičkom elektricitetu dok to radiš!

 

 

Pa bitna je, naravno, memorijska magistrala, najbitnije je da nije 64bit, 128 je ok, 192 i 256 su već hardcore :-) 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Bitna je, i to nije samo stvar u širini nego i u načinu povezivanja. Od tih 2 GB, prvih giga i po memorije koristi svih 192 bita magistrale, poslednjih 512 MB je multipleksirano pa je realan protok dosta manji, tako da ako igraš nešto što stvarno može da pojede više od 1,5 GB video RAM-a, imaćeš penale zbog smanjenog protoka.

S druge strane, 270X je 25% skuplji od GTX 660, pa ti vagaj šta ti je bitnije.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ja ne vidim problem da sam sklopi komp, ja sam isto pre par meseci uradio iako nikad pre nisam uradio ništa više osim zamene RAM modula, grafičke i slično...Sve je lepo objašnjeno u klipovima i u samom uputstvu za matičnu, a šta nije jasno pitaš ovde

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Posto je krenuo ubrzano da mi odumire komp, vreme je za kupovinu novog. Maksimalan budzet je 40.000, a treba mi i novo kuciste...

 

Da li mozda vredi sacuvati Nvidia GT240 1gb? Novi procesor i maticna su obavezni, a od ram-a imam samo 2 gb ddr2 800mhz. Ako treba jos neki info recite...

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Pa zavisi šta planiraš da radiš sa tim kompom. Ako misliš da igraš novije igre, onda treba menjati grafiku. Za ovo ostalo, pogledaj ovaj topik par strana unazad, ima par solidnih preporuka u tom rangu. Uglavnom gledaj da uzmeš 8GB DDR3, pa sad 2x4GB ili 1x8GB, šta nađeš jeftinije.

 

Nisi rekao koje napajanje imaš niti da li planiraš da menjaš/dodaješ HDD?

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Napajanje je od 450w, menjao bih ga ako moram, ali za sad mu nista ne fali. HDD imam sata od 300gb, opet, nista mu ne fali, ali mogao bih i tu da dodam ako se uglavi u budzet.

 

Koliko sam skontao iz ranijih postova, da jurim neki i5 procesor, odgovarajucu maticnu, 8gb ddr3. Probacu da sklopim nesto, pa da pitam da li je ok...

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...