Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Drugari, treba mi jedno razjasnjenje. Nisam siguran da moje napajanje (CM iGreen 600W) moze da izdrzi ovaj novi Radeon R9 280x.

 

Trenutna konfiguracija je i5 4750, B85 ploca, 8gb ram, 1 hdd i Radeon 6850. Napajanje imam jos od 2007 ako se ne varam i sve radi bez problema.

 

Koliko sam uspeo da iscackam na netu, 280x ne zahteva vecu amperazu od onoga sto moje napajanje moze da pruzi na svoja 3 12V rail-a, ali posto nisam siguran treba mi strucno misljenje :)

Link to comment
Share on other sites

Drugari, treba mi jedno razjasnjenje. Nisam siguran da moje napajanje (CM iGreen 600W) moze da izdrzi ovaj novi Radeon R9 280x.

 

Trenutna konfiguracija je i5 4750, B85 ploca, 8gb ram, 1 hdd i Radeon 6850. Napajanje imam jos od 2007 ako se ne varam i sve radi bez problema.

 

Koliko sam uspeo da iscackam na netu, 280x ne zahteva vecu amperazu od onoga sto moje napajanje moze da pruzi na svoja 3 12V rail-a, ali posto nisam siguran treba mi strucno misljenje :)

 

u toj kombinaciji, 600W napajanje je tu negde, skoro pa knap. Mislim, ako hoćeš da kupiš tu grafiku, kupićeš je, pa ako ne radi posao napajanje, menjaćeš i njega. Sem ako bi te to sprečilo u kupovini grafičke. Mada bi trebalo da radi, bez klokovanja i ostalih proseravanja.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Hvala, uzeo sam na kraju šta je bilo na stanju u 5 do 8 u Emmi Houseu, neki Raidmax za 4k, a inače žena mi je napravila paniku uskurac, komp joj nikad nije prestajao da radi samo je bio "vruć i mirisao" pa ga je ugasila a posle nije izdržala pa ga je upalila opet i radi sve... jeb...  evo je sedi i igra se nisam ni mogao da joj zamenim napajanje...

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Eo jedno pitanjce, smislih neku konfiguraciju ortaku pa čisto da vidim da li bi veliki mudraci rura tu nešto menjali, ili je kul ovakva kakva je.

 

Gigabyte GA-H81M-DS2
Intel Core i5 4440
Kingston 4GB DDR3 HyperX 1600MHz
Sapphire Radeon HD7750 OC 1GB GDDR5
WD Caviar Blue  500GB SATA 3 32Mb
Samsung S840 EVO 120GB SATA 3 SSD
Asus DVD-RW
Aero Cool1072B / 500W

 

550e

Link to comment
Share on other sites

A mozda najbolje prvo pitanje - a zasta to njemu treba? Neka konfiguracija opste namene ili ima nesto cime se konkretno bavi, tipa voli da igra te i te igre, oce da radi to i to?

 

Edit: Mada zasta god da mu treba ne bih isao na varijantu sa samo 500GB hard diska s obzirom da je duplo veci samo 1.000 dinara skuplji. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Onda definitivno 8GB memorije i 1TB hard disk, ovo ostalo je kul. Mada, ako se bavi grafickim dizajnom za storage mozda ni hard od 2TN nije na odmet. Tipa razlika je 35 evra sveukupno, na konfiguraciju od 550 to ne deluje toliko znacajno, a prostor je znacajan. Mada s druge strane to uvek moze i naknadno da se dokupi ako je sad frka za kes. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nisam bas skapirao sta si tacno hteo da kazes, ali da 2x4GB je oko 8.500 din http://www.emmi.rs/ram-memorije-memorija-dimm-ddr3-2x4gb-1600mhz-kingston-hyperx.11.html?productId=17634

 

Edit: Mada je mozda pametnije u startu uzeti 1x8GB zbog kasnije nadogradnje s obzirom da ploca ima samo dva slota :) Mada je to samo moj iskrivljeni um koji misli da je s ovim cenama rama besmisleno imati komp koji radi grafiku a bez 16GB memorije, uvek ti zatreba za nesto. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ram je poskupeo u poslednjih mesec dana, izgorela navodno neka fabrika negde tamo, slično kao što je bilo poplava pa su poskupeli hardovi. Nisam proveravao detalje, samo sam tako čuo od ovih iz VIP housa na pitanje "zašto je memorija skupa i zašto nema nekih modela?"

 

Što se tiče konfiguracije, eventualno bolja grafika i veći HDD, to bi ga izašlo nekih 50-100€ više od sadašnje cene. Ako se bavi dizajnom, ne bi možda bilo loše da matična ima 4 slota za RAM, da bi mogao eventualno kasnije da doda još.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

dragi vudi, ortak bi uzeo konfiguraciju za igranje, manje vise, budzet je 60k dinara...preporucio sam mu da uzme u beogradu, da mu u smederevu ne bi rekli u svakoj radnji 'e znas, sto se tice ove konfiguracije koju si nam poslao, nemamo ovo ali imamo ovo drugo, to je isto, nemamo ni ovo, imamo ovo sto je skoro isto, nemamo u sustini nista skoro, ali imamo nasu konfiguraciju celu koja je ista u sustini', i bilo bi fino da budu sto bolji uslovi placanja (cekovi, rate, itd)...

 

hvala!

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Pa Emmi svejedno isporučuje na kućnu adresu džabe za narudžbine veće od 1000 dinara, tako da može da naruči na netu bez da se cima do Beograda.

 

CPU LGA1155 Intel® Core™ i5-3330, 3.0GHz BOX 22nm - 16.099
MB LGA1155 B75 Gigabyte GA-B75M-HD3 - 5.890
2 x DIMM DDR3 4GB 1333MHz Exceleram CL9 bulk - 7.198
GeForce GTX650-Ti MSI Boost 2GB, DDR5/HDMI/DVI/192bit/N650Ti-2GD5/OC BE - 14.999
HDD SATA3 7200 1TB WD Blue WD10EZEX, 64MB - 6.199
DVD+/-RW LG GH24NSB0 SATA - 1.699
Kućište Cooler Master Elite 370, RC-370-KKN1 - 3.699
Napajanje 500W Chieftec GPS-500A8 500W - 4.150

Ukupno 59.924


Ako mu ne treba DVD, nek uzme jaču grafičku u vidu - GeForce GTX660 MSI OC 2GB/DDR5,/DVI/HDMI/DP/192bit/N660-2GD5/OC - 16.999

Link to comment
Share on other sites

Drugaru potrebna konfa bez monitora uz čuvenih "imam 300 evra, al' hoću da bude dobra".

 

Nije zahtevan korisnik, ni neki preludi gejmer, pa ne juri detalje u FPS igrama, već koliko-god-je-moguće-da-radi-glatko i da nema cimanja u igrama tipa HOMM6, D3 i tako to.

 

Pošto se apgrejduje jednom u 35890 godina, vredi znati da je ovo to i verovatno max budžet, i da ne planira da uzme sad deo, pa da se isprsi za neku grafičku tipa za dva meseca.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Intel® Pentium® Dual-Core G3220, 3.0GHz BOX 22nm - 5.589
MSI H81M-P33 - 4.499
2 x DDR3 2GB 1333MHz Patriot Signature CL9 - 3.998
GeForce GTX650 MSI OC 1GB/DDR5,/DVI/HDMI/DP/128bit/N650-1GD5/OCV1 - 9.999
HDD SATA3 7200 500GB Toshiba DT01ACA050, 32MB - 4.770
Kuciste 420W LC Power 7023B, black - 3.950

Ukupno 32.805

 

DVD mu ne treba, trošenje ~2000 din na to u ovako tesnom budžetu je čisto bacanje para, ionako će igre skidati sa neta a za ostalo kopiranje tu su fleševi.


Inače imamo skoro istu mašinu kući, radi npr. Skyrim na high bez problema. Mada ako nije cimanje da se isprsi još tri hiljade, preporučujem zamenu za grafičku u vidu

 

AMD Radeon 7790 Asus OC 1GB/DDR5,/DVI/HDMI/DP/128bit/HD7790-DC2OC-1GD5 - 12.999

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...