Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Pozdrav, planiram da uzmem novu konfiguraciju, sklapao bih sam komponente i uzeo verovatno u Emmiju, budzet mi je do 70 000 maksimum, mada bih voleo da prodjem za 65k ako moze, komp bi koristio iskljucivo za igre i multimediu, bilo bi lepo da novije igrice pokrece makar na medium do sada sam sklopio ovo, najvise se dvoumim oko procesora, izmedju i5 4460 i amd fx 8320, na amd u bi ustedeo 6 000, da li ima potrebe uzimati skuplji intel za igranje i pustanje 1080p filmova? Ne planiram da OC ili bilo sta radim sa kompom.

 

MB LGA1150 H81 Asus H81M-K

Memorija DIMM DDR3 8GB 1600MHz Kingston HyperX

AMD Radeon R9 270X Powercolor TurboDuo 2GB

HDD SATA3 7200 1TB Seagate Barracuda

Kuciste Raidmax Viper GX

Napajanje 600W Chieftec GPS-600A8

e ovako ovo sve me izadje sa intel i5 44460  - 70 000 dinara

a sa amd fx8320 bih prosao 6 000 jeftinije i koju mb preporucujete uz amd, neki saveti ? Hvala!

Edited by Darkhaze
Link to comment
Share on other sites

Za gledanje filmova ce ti oba sluziti :). Vecina igara ce ti malo bolje raditi na i5 jer ima 4 jaca pojedinacna jezgra dok ce ti amd-ov bolje raditi npr rendering ili tako neke taskove jer ima 8 jezgara.

Takodje mozes da uzmes 8320 i da ulozis tih 6000 u Sapphire R9 280, mada mislim da je bolje uzeti i5 , 270x.

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Pozdrao drugari!

 

Treba mi savet oko kupovine kompa za devojku.

Bavi se grafichkim dizajnom i radi na laptopu matorom jedno 4-5 godina koji pri otvaranju vishe od jednog programa umire bukvalno.

 

Treba joj iskljuchivo za Photoshop/Illustrator/InDesign.

 

Nemamo neki budzet i rado bih proshao shto jeftinije, nisam gadljiv na polovno + verovatno cu narucivati preko ebaya neshto pa da mi sestra donese od preko.

 

Mashina se ne bi razlikovala mnogo od moje trenutne.

 

i5 4440

2x8gb hyperx

b85 plocha

128gb ssd

 

Napajanje/kucishte/hdd cu gledati naknadno.

 

Ono shto me interesuje je da li ce sve ovo raditi dobro na integrisanoj grafici ili cu ipak morati da gledam neku low budget ili mozda ni ona nece biti dovoljna za ovakav komp?

Nikakav OC me ne interesuje i komp ce ici na prodaju posle 2 godine max.

.

Link to comment
Share on other sites

Novije verzije Adobe programa imaju neke GPU accelerated fičrse, takoreći svojstva, a Haswell GPU-ovi bi trebalo da su korektno podržani.

 

http://helpx.adobe.com/photoshop/kb/photoshop-cs6-gpu-faq1.html

 

 

Uzmi tako ko to tvoje, stavi najnovije drajvere i nek vozi.

 

Inače HD 4600 podržava GPU-akcelerisani H.264 enkoding (nezavisno od Adobe programa), brz je ko munja.

Link to comment
Share on other sites

U sustini su ti te GPU accelerated features u Adobe programima vrlo ogranicene, nije to nesto sto bi rekao sad "wauuuu", tako da ti diskretna graficka kartica nije neophodan uslov. Jedino sto bi mogao da vidis jeste u slucaju da radis s videom (After Effects, Premiere), ali koliko sam skontao to nije slucaj. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Evo spisak modela (za sada utvrdjenih, jako moguce da ima jos) gde GB daje lazne informacije:

 

GA-H81M-H - Product image online shows more Capacitors and better Power solution than new version

GA-B85M-HD3 Spec says SBA support, but no SBA in rev 2.0 delivered

GA-B85M-D2V Spec says Dual Bios, but no dual bios in rev 2.0 delivered

GA-H61M-DS2 Less capacitors and power phase

GA-H61M-S1 Reduced Power Solution

GA-B85M-DS3H Less power phase and socket missing parts.

 

edit: A i nasi IT mediji krecu da se bave time: http://www.hwgurus.com/wp/obmanjivanje-it-kupaca-istrazivanje-kupca/

Edited by ZOLA
  • Downvote (-1) 1

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

a ja narucio s1 posto je vudu odobrio :|

 

da sam narucio za sebe pa me bas briga, al avaj prezivece nekako :P

 

@vitja&vudu

sta je ovo sa napajanjima se toliko sve izmesalo :) cm i lc malte ne u ista cena 

 

porucio lc da vidimo kako ce da izdrzi :D upravo sam njega skontao ovaj vitjin model iz njihovog kataloga 

 

hvala vi

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko kinte ovo djubre vredi?

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E6320 4M Cache
Ploca: GIGABYTE GA-EP31-DS3L LGA 775
Ram: 2x Kingston 2gb DDR2
Graficka: NVIDIA GeForce 7100 GS 128 MB 
Hard: Western Digital 160GB 7200 RPM SATA Hard Drive WD1600AAJS-08PSA0
Monitor: Belinea 1705 S1
Wifi adapter: TP-LINK TL-WN7200ND
Tastatura: MS
Mis: Logitech M90
Optika: LG cd/dvd
Kuciste neko obicno i napajanje sa njim ne znam koje
Link to comment
Share on other sites

Radim upgrade kompa vadim mu creva sto bi se reklo i dobio sam sledecu ponudu od jedne firme za 60 000 din. Sta mislite da li valja konfiguracija i da li se isplati za te pare ? :)

Osnovna ploča GIGABYTE GA-P85-D3

Procesor Intel i5-4690

Memorija TRANSCEND 8Gb 1600

Grafička karta MSI GTX750-Ti 2GB DDr5

Edited by free!

Rider on the storm...

Link to comment
Share on other sites

eto i od mene misljenje

meni je odlican procesor, ploca je ok (oko 7k je). graficka je tu ispod 20k, a opet memorija je tu od 13k do 15k.

mislim da mozes i bolje da nadjes za 60k, mislim okej je al opet moze i bolje da se prodje

Edited by Diego
  • Upvote (+1) 2

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Same cene mozes lako da proveris, ja sam dosao do 2-3 hiljade nize cifre za iste komponente ali to ne mora biti presudan faktor ukoliko imas neku drugu pogodnost kod njih, tipa na rate ili nesto slicno.

 

Sto se predloga tice on je korektan za te pare ne mozes proci nesto mnogo bolje. Sad ova prica dal Radeon ili Nvidia to je vecita dilema, ja bih recimo uzeo taj 750Ti iako u svom kompu imam 270x iako ovaj moj jeste jaci, ali bi mi ovaj bio bolje resenje jer bi se manje grejao i struje trosio. U sustini neces ni sa jednom od te dve kartice pogresiti. 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...