Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Razlika je samo u prosecnoj daljini s koje gledas - tipa u tv gledas sa 2-3 metra udaljenosti pa verovatno nikada neces primetiti ovo sto Reki kaze da su veliki pikseli. S druge strane u monitor se uobicajeno gleda sa 50-70cm razdaljine tako da ti je to mnogo blize te je veca sansa da primetis razliku. Meni recimo vec 27" monitor u Full HD rezoluciji ne prija toliko, bukvalno mi je bolje 24". U dnevnoj sobi mi je tv 37" i bas nikakvih problema nemam. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ja vise uposte ne sedim za kompom...mada možda pomogne u doti da lakše kliknem na kripa.

 

Videcu da probam (ako dobijem 32" na nedelju dana da probam). Mada kapiram da na kraju neću ništa uzeti, ide kriza

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

imam sad takav 22 monitor, i mali je kada se zavalim u krevet. Mislim, glupo je, realno je da kupim 32 za spavacu tj petrovu sobu, i da igram na monitoru, a gledam na tv, ali ja volim glupa rešenja.

 

Igre prosto ne igram osim kad sam bolestan pa blejim... hvala na analizi :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ma imam opciju da uzmem gajbi na  par dana par komada. Ortak radi u firmi koja je VP za televizore. Probam pa vidim na kraju

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Da se malo nadovezem na Igorovu pricu a opet neka interesantna vest za one koji planiraju da kupe monitor - Dell izbacuje nove 4K monitore sa IPS panelom cene u US 24" $600, 27" $700. S obzirom da je U2412 koji je pominjan kod nas 240 evra, a na Amazonu $240, za ocekivati je da ove cene budu iste i kod nas samo u evrima, tako da ako neko hoce apgrejd na 4K ovo deluje kao najbolja kombinacija do sada, pogotovu sto je sve ostalo sto smo vidjali sa 4K rezolucijom uglavnom bilo TN panel. 

 

Uz napomenu da je kod nas najslicniji monitor tome, Dell UP2414Q, sad oko 1.000 evra, doduse na Amazonu je vec $700, ali je opste poznato da se kod nas ne obaraju cene :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pre stranu ipo se objasnjavalo da je ovo topik sta da kupim a ne sta bi ste mogli da kupite ako imate visak 200, 700 ili 1000 evra

 

I moj zakljucak je i tad bio da mod/admin slobodno moze da splituje topic ako smatra da je to potrebno. Stvarno sramota sto se na diskusiju o monitorima nastavljam s necim sto ce na tu temu biti aktuelno za koji mesec te neko mozda moze odloziti kupovinu sada ako mu je to znacajno...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...