Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Dajte neku preporuku za microSD karticu od 32GB za mobilni...Koliko sam shvatio do sada, treba gledati klasu 10 minimum, ali me zanima jel ima preporuke za neki konkretan model? Vidim po netu da dosta hvale ove Samsung PRO i SanDisk Ultra, ali da li ima smisla davati tolike pare za njih?

 

Edited by Boyka

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Ako ces tu karticu koristiti samo za telefon mislim da nema potrebe uzimati neku od tih bas najbrzih. Opet i to zavisi od toga sta radis s tim telefonom, ako ces svakodnevno da prebacujes filmove od 2-3 GB na telefon onda daj vise para. Ako ces ono normalno da prekopiras neku muziku, koristis za slikanje i sl onda zaista nema potrebe. Plus ako eventualno hoces da delis karticu izmedju telefona i nekog jaceg foto aparata onda ima smisla, ali je onda mozda bolje kupiti dve odvojene manjeg kapaciteta. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

da, totalno sam mislio "idi Vićo, da, baš ti Viktore, i daj 200€ za indiegogo projekat koji nema izgleda ni prototip da pokaže, pa će posle polaforuma da se ugleda ne tebe i da uradi isto" samo sam malo lošije to napisao, my bad. Nadam se da će ti moja ispravka pomoći da se oslobodiš tog Nexusa i uložiš pare na pravo mesto jer to što ti imaš nije dobro, ovo je bolje, a ti si loš čovek ako misliš i tvrdiš drugačije.

 

Ne, ali možda nekome bude zanimljivo i možda mu tih 200€ ne znači ništa pa može i da uloži u tako neki rizik. U svakom slučaju, zanimljiva egzotika od koje može da bude nešto, a i ne mora. Mada piše negde da imaju sve spremljeno sa proizvođačima samo im trebaju pare da pokrenu prozivodnju. Lično cenim da su morali bar prototip nekakav da sklepaju, ali ova cifra od 36 hiljada deluje realno, imajući u obziru kakvo đubre sa manje da pokaže dobija više para.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Meni je u ovoj prici jedino malo cudno sto su isli na 2.5" drajv a ne na 1.8"? U maloprodaji je razlika ~$20, tako da ne vidim da bi to bio neki toliko problem. Pritom je dosta tezak za 10" tablet, 650 grama u odnosu na 450 koliko imaju najbolji modeli iz te klase. Kapiram da moraju negde da se prave kompromisi, ali mi deluje besmisleno stavljati toliki hard disk na uredjaj koji treba da bude lagan prilikom koriscenja a pritom sada se vec podrazumeva da je uvek online i da mozes i da streamujes sta oces. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Meni je u ovoj prici jedino malo cudno sto su isli na 2.5" drajv a ne na 1.8"? U maloprodaji je razlika ~$20, tako da ne vidim da bi to bio neki toliko problem. Pritom je dosta tezak za 10" tablet, 650 grama u odnosu na 450 koliko imaju najbolji modeli iz te klase. Kapiram da moraju negde da se prave kompromisi, ali mi deluje besmisleno stavljati toliki hard disk na uredjaj koji treba da bude lagan prilikom koriscenja a pritom sada se vec podrazumeva da je uvek online i da mozes i da streamujes sta oces. 

 

Ima raznih ljudi sa razim potrebama, van onog mejnstrim opsega kojeg propagira mas proizvodnja bilo čega. Neki su entuzijasti, a neki su early adopteri. Lično mislim da je mehanički hdd generalno loša odluka, mada nešto drugo bi koštalo daleko više.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

kako si znao da sam uložio?

 

U svakom slučaju, po sredi je ovo biznis izdanje, najbolja bang vs buck opcija.


Možda da se ovaj topic vrati originalnoj nameni a da se otvori General Hardware News topic, mm ?

 

Možda da vića, peja i tako neki ovde naprave neki circlejerk topik da nam svima pokažu "u stvari ispravan način kako treba živeti i misliti i raditi stvari", da znamo da se ne blamiramo svako jutro kada otvorimo oči. Eventualno i Kili da nam da neki tip kako ubijati ptice po kraju.

  • Upvote (+1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam ako delujem nadrkano, ne može biti dalje od istine, samo sam hteo da dam do znanja da smarate sa tim konstantnim "digo mi se kurac, pišaću vam u oči jer se ne slažem sa nečim" stavom.

 

Apsolutno stoji da može da ima poseban topik za tech vesti ali eto, otvori, napravi, održavaj, pa ćemo tamo. Ovako mislim da je skroz ok da u praznom hodu ovde ljudi malo vide nove vesti, novitete i šta je na horizontu, a ne da samo pitaju kad im nešto treba i ne obraćaju pažnju dok ne moraju da pitaju to isto opet. Opet, to je moj stav, ti ako misliš/možeš bolje/drugačije, uradi.

 

Koliko vidim jedino se ti buniš, a evo i sad šek, mada kontam da njemu više smeta konstantno rešetanje među forumašima van poente koje ume da se pokrene posle ovakvih (bilo kakvih) postova... kao na primer recimo ova cela priča koju sada vodimo.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam ako delujem nadrkano, ne može biti dalje od istine, samo sam hteo da dam do znanja da smarate sa tim konstantnim "digo mi se kurac, pišaću vam u oči jer se ne slažem sa nečim" stavom.

A možda im se nije digo nego su tvoji postovi toliko glupi da svako normalan reaguje jer u protivnom postoji šansa da te neko neobavešten posluša. Eto, ovo je topiks gde ljudi dođu sa pitanjem "šta da kupim za x para" a ti si savetovao da za 200e kupe vaporware.

Postoji reč u rečniku za ljude poput tebe i pored te reči ćeš u rečniku naći de1jevu sliku.

Link to comment
Share on other sites

Nisam savetovao ikoga da kupuje išta, samo sam predstavio to kao opciju za ljude kojima to možda deluje zanimljivo pa nek sami vide kako će dalje ili nek pitaju podpitanja ovde za mišljenja i slično.

 

A važi što se Vići nije digao, njemu je kurac pod gasom ceo dan.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Razmisljam da uzmem novi monitor za komp.

 

Jedno pitanje: Sto ja ne bi za smesne pare uzeo 32 tv preko njega gledao sliku :)? ima za 300 evrica skroz korektnih.

Ionako 90 posto vremena uvece gledam filmove sa kompa kad legnem da se uspavam

 

Jel probao neko ovo?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

jesi siguran. monitor od skoro 2000 centimetara?? to nije 32 incha?!?

 

Sad sam na terenu i nakaco sam laptop na 50" plazmu, nekako je kul ;)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...