Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Ma uzmi Nexus 5  :tf:

 

Edit: On a more serious note - nisam video da Probook 470 ima u varijantama sa Full HD ekranom? Inace sto se tice kvaliteta izrade i funkcionalnosti Probook je vrlo dobro resenje, evo na stolu mi je vec treci iz te serije i s svakim sam bio ekstra zadovoljan. 

Edited by Zwerko
  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Sta bi ja uradio na junkijevom mestu? Ovo mozes iskorisiti kao vodic sta da ne uradis!

 

Ja bi uzeo neki mali laptop, lagan, sa ipak nekim korektin performansama. Pored toga uzeo bi dva velika monitora (22+) ako moze. Onda bi monitore drzao na poslu, a laptop bi kacio na njih i radio na njemu. 

Sad mi je palo na pamet da proverim jel neko ovo napisao? Ako jeste, nek ovo ostane kao dokaz kolki sam nub!

 

Takodje bi outsorsovao nekog da radi za mene (neki klinac iz srbije hehe) za 200 eura (neko priucen) aj ja bi se gospodario

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

@fatso: ima na ovoj very strani :-)

 

+1 za ideju o manjem, lakšem, a moćnom laptopu, i dva monitora na radnom mestu... Tako i moj bos radi. U stvari, on ima docking station za laptop u koji su već uštekani miš, tastatura i monitori, on samo nakači laptop na to i piči.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

treba mi laptop, budzet izmedju 45-55k. bilo bi lepo kad bi imao ssd, usb3 i hdmi ali obzirom da je budzet 55k daj sta das od toga.. treba mi uglavnom zbog posla a pored toga koristicu ga uglavnom za filmove i muziku (necu igrati igrice pa moze malo da se ustine na grafi, ali opet voleo bih da mi ne seckaju full blueray filmovi)

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Te sve stavke neces uklopiti u tu cifru, pre svega SSD. S druge strane njega lako mozes kasnije dodati umesto harda ili umesto optickog uredjaja pa je najbolje da ga izostavis u startu. Na Intel HD 4000 grafici bi filmovi trebalo da rade bez problema, tako da ako neces igrati igrice ne uzimaj odvojenu grafiku. USB 3.0 i HDMI su s druge strane u tom cenovnom rangu vrlo standardni, tako da to nije problem. Recimo ovako nesto

 

http://www.emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dunari-asus-x550ca-xx350-156.11.html?productId=35984

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja mogu da potvrdim slučaj PES-a 2013 relativno igrivog na low, na integruši iz desktop proca G530 u kombu sa 2 GB DDR3, što je valjda intel hd 2000 grafika. Integrisana hd 4000 grafika u i3 procesoru bi trebalo da je dosta bolja, i da može da gura te mainstream naslove. To imam sada, i3 3225, ali ne mogu da probam, nema ploča izlaz za integrisanu grafiku :-(

 

A za DotA 2 piše minimum Radeon X800, a preporučen 2600pro. Gde se HD 4000 tu nalazi , jebiga, čini mi se negde između po snazi, negde piše da je tu negde sa x850, dok ju, čini se, naš vudu svojevremno izjednačavao sa nekim od radeona iz HD3000 serije, da li 3650 ili čak 3850. što bi moglo da bude dobro :-) Ili bar dovoljno :-)

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ja nesto nikada nisam bio za igranje na laptopu :) Generalno gledano radice nesto, kako to je vec pitanje, pogledaj ove podatke pa mozes dobiti jasniju sliku kako ta grafika radi u odnosu na druge:

 

http://www.notebookcheck.net/Intel-HD-Graphics-4000.69168.0.html

http://www.videocardbenchmark.net/video_lookup.php?gpu=Intel+HD+4000&id=2

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ako misliš na novi Tomb Raider, slažem se, ne razumem zašto je ta igra svuda postala benchmark. Kontam da samo jer ima gomilu grafičkih podešavanja, koja koliko god dobro da se nameste ja lično ne vidim toliku razliku, možda u nekim detaljima i to je kul ali overall doživljaj mi i nije neki. 

pljk!

Link to comment
Share on other sites

evo nešto za vudija, da ga pukne ladan znoj kad vidi potrošnju pri opterećenju - http://www.kitguru.net/desktop-pc/zardon/overclockersuk-infinity-vesuvius-r9-295x2-quadxfire-system-review/

 

:D

da li ce da tera svinjelend 3 to je pitanje

  • Downvote (-1) 1

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...