Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Ako mogu da dopunim malo odgovor. :)

Gledaj da nasviras taj CPU ako mozes. Mogao bi on vrlo verovatno da napoji i r9 270x. Koliko se secam (moguce i da gresim), Nvidia karte izvlace vise FPS iz slabijih CPU-a od AMD karti... Tako da i to moze da ti da direkciju. Jasno je da je 6970 zajeban potrosac, pa gledaj i to... Taj CPU vec sam vuce dosta struje. 

Edited by samur
Link to comment
Share on other sites

Ocekuje se da ce biti 15% sporiji nego GTX 980 ti za $199 , TDP 150w. Nema jos benchmarkova znace se krajem Juna, al u svakom slucaju mislim da ce RX 480 biti najbolja price per performance kartica na trzistu. Imace verzije od 4 i 8 GB. Bice fenomenalna 1080p karta.

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Dobro su se setili da pređu na 14nm. Još kad izađe sledeće godine Vega arhitektura na 14nm sa HBM2 biće ledilo.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Dotle ce nevidija da prdi na ibici sa ovom novom serijom. Zato i mogu da tako odrape cene. Jos kod nas je sve skuplje u odnosu na normalne zemlje...

 AMD moze na tom midrange-u nesto da uradi jer im je nVidia ostavila prostora, ne znam kad tacno izlaze te 1060 karte...

Inace, svim srcem sam za AMD, al nesto je tuzno u poslednjih par godina.

Link to comment
Share on other sites

Fun fact: Nvidia podrazumevano (makar na Keplerima) izbacuje sliku na HDMI port u ograničenom kolornom opsegu (16-235 po boji, umesto 0-255), što je podrazumevani prikaz na HD televizorima, ali nije OK za PC monitore. Još se ja sve pitam šta nije u redu sa crnom i drndam kontrast na monitoru pokušavajući da naštelujem, ali to nije to. Fora je što u starijim drajverima nije bilo mogućnosti da se to promeni, a pre neki dan sam instalirao novije (362.00) i sada postoji opcija:

sJNW4co.png

Sad je slika ponovo sjajna, IPS sjajna

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam skoro pazario nov komp (osim graficke koju sam uzeo krajem prosle godine), pa sam se ispucao dosta, nisam planirao i kuciste ali sam mora i uzeo raidmax scorpio V. Nisam zazalio mnogo je gotivno kuciste, pogotovo sto je kod nas malo teze doci do nekog brand name kucista po realnoj ceni

Edited by BakiZ
Link to comment
Share on other sites

I dalje ne kontam ljude koji daju repa na ove IT-brands sluske koje su (u 95% slucajeva) raspad.... Pored toliko kvalitetnih slusalica tj proizvodjaca audio opreme koji prave iste...  :)

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, fatboy said:

I dalje ne kontam ljude koji daju repa na ove IT-brands sluske koje su (u 95% slucajeva) raspad.... Pored toliko kvalitetnih slusalica tj proizvodjaca audio opreme koji prave iste...  :)

Znas kako ima tu i sta ljudi hoce da dobiju, vecina sto ti kazes IT-brands sluski nije losa sama po sebi samo je prilagodjena za druge stvari. Tipa basevi su pojacani ali to znaci da ces u igri lepo da cujes "boom" i da ti bude do jaja. Plus sto se dosta njih pravi s idejom da budu pre svega udobne za nosenje duzi vremenski period, recimo SteelSeries Siberia su meni jedne od najudobnijih slusalica koje sam stavio na glavu. A vecina njih ima ugradjen mikrofon da mozes lepo da komuniciras u igri sto neces naci na normalnim slusalicama. 

Da, generalno gledano za slusanje muzike, filmove i to ima mnogo boljih opcija za iste ili manje pare, ali opet ako ti je to bas samo da igras igre onda i nije tako los izbor.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...