Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Evo sta sam ja izbunario zanimljivo za sebe preko onog lika sa KP (FANTASTERRIFIC) i preko onog madjarskog web sajta ( http://www.hardverker.hu )
PS. Ovaj lik sa KP ne osvezava cene i ponudu na dnevnom nivou tako da je najbolje poslati mu zeljene komponente pa da vam proveri aktuelnu cenu (uglavnom nesto nizhe nego navedene u njegovim oglasima) i eventualno alternative...

 


CPU: Intel INTEL Core i7-4790K (4Ghz)

http://www.kupujemprodajem.com/INTEL-Core-i7-4790K-18020372-oglas.htm

315 eur
----------------------------------------

RAM: 2 X Kingston HyperX Savage 16GB 1866MHz
http://www.kupujemprodajem.com/Kingston-HyperX-Savage-16GB-1866MHz-22509487-oglas.htm

200 eur (na madjarskom sajtu  oko 180eur)

-----------------------------------------

MB:

GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 3
http://www.kupujemprodajem.com/GIGABYTE-GA-Z97X-Gaming-3-17879759-oglas.htm

113 eur

ili:

MSI Z97A Gaming 6
http://www.kupujemprodajem.com/MSI-Z97A-Gaming-6-22326146-oglas.htm

188 eur

------------------------------------------

POWER SUPPLY

Corsair 805W RM850 PSU (CP-9020056-EU)   (na madjarskom sajtu 154 eur)

------------------------------------------

HDD 240GB SSD
Kingston 240GB SSD HyperX Fury(SHFS37A/240G)  (na madjarskom sajtu 86eur)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Na sve navedeno oko 150eur cista razlika u odnosu na Emmi npr (njih sam uzeo kao jedne od povoljnijih sa cenama)...
...i jos dodaj i 100eur razlike u ceni samo za graficku kartu ovu koja me interesuje... to je vec 250eur.... malo li je.....

Edited by nigger

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ja imam krompir nego je ženin bratanac ubedio ćaleta da mu kupi "komp za GTA 5" (inb4 split "Treba li deca da igraju GTA 5") a ovaj ne ume da lupi šam.. šakom o sto. Koliko vidim GTX 660 ~ R9 270 tako da cenim da jeftinije ne može da prođe. Hvala Vudi <3

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Zovem juce onog lika sa KP da uzmem plocu i CPU, ispade plocha umesto 188eur zapravo 170eur,

to je ono sto sam juche pominjao da ga treba iscimati da proveri fresh prices za sve sto vas interesuje jer vremenom cene lagano idu dole, ne drasticno ali evo ovde je razlika 18eur!  :)

da, radi se o ovoj plochi....


http://www.kupujemprodajem.com/MSI-Z97A-Gaming-6-22326146-oglas.htm

 

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

posto mi je crkao komp i nisam siguran da li je graficka ili maticna - odlucio sam da ga ne nosim na servis gde ce me odrati kao konja i u najboljem slucaju produziti zivotni vek kompa jos par meseci (sve je matoro bar 5+ godina), vec da je vreme kupiti nesto novo. 

s obzirom da sam skroz ispao iz price o komponentama i nisam u toku sta je kul,  je l' moze neko da preporuci konfiguraciju do 70 hiljada dinara? plan je da za pocetak vozim integrusu, a da kasnije (za recimo mesec, mesec i po) dodam jos recimo ~200e za pravu graficku.

takodje, mozda bih mogao da uzmem obican HDD za pocetak, a kasnije da nabacim neki SSD? dakle, sve sto moze da pomogne da CPU/MB/RAM budu sto bolji bih izostavio (optiku, na primer) ali da mogu da radim na njemu u nekoj meri. sublime text, muzika, filmovi, YT, gejming jok. 

hvala vudu, you da mayn! 

 

edit: je l' ovo ima smisla?

MB: Asus H81M-A, 7.000

CPU: Intel i5-4690 3.5GHz, 28.000

GPU: Asus GTX950 2GB DDR5, 24.000

HDD: 2TB WD Red WD20EFRX, 12.500

SSD: 250GB Samsung S850 EVO MZ-75E250B, 13.000

RAM: 2x 4GB 1600MHz Kingston Hyper X Fury Blue HX316C10F/4, 6.300

PSU: Cooler Master 500W RS500, 5.000

Case: 5.000

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

To napajanje je dno klasa. Bolje da se tu otvoris za ljudsku marku i model, nego da kupis 4690 ili SSD. Umesto cpu, uzmi i5-4440/4460. Razlika je 60-70 evra, a performanse skoro iste. Mogu da mislim kakav je taj case od 5k dinara i kakvu ventilaciju ima.

I kupi kod madjara, za razliku cena mozes da uzmes dupli RAM ili dobar CPU kuler.

Link to comment
Share on other sites

Pa ovo nije 70.000? :)

Na procesoru realno mozes da ustedis, ne verujem da ces videti neku razliku osim ako bas nesto ne renderujes i sl, napajanje sta znam, ja sam imao ok iskustva s tim Coolermasterom, mozda moze neko malo bolje da se uzme za nijansu vise para. Kuler za procesor ne verujem da ti treba jer neces klokovati, stock ce sasvim ok raditi posao, a stoo se tice ventilacije kucista od 5k din jeste diskutabilna ali nije ovo sistem koji bi trebalo nesto mnogo da se greje. S druge strane bih preporucio da umesto 950 uzmes 960 posto su cene trenutno kod nas razlicite za 2-3 hiljade dinara za ekvivalentne modele a bolje su performanse. I naravno ako budes uzimao kod madjara ustedeces na ovoj konfiguraciji 100-150 evra... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

kao sto rekoh, za pocetak cu iskulirati SSD (ili HDD, a da kupim SSD) i graficku, ali sam ih svejedno stavio na spisak da vidim koliko bi me kostalo otprilike i da li se uklapaju sa ostalim stvarima =)

je l' CM G550M onda okej kao napajanje za onu konfiguraciju gore? 

i slobodno bacite neku preporuku za kuciste, nemojte se stideti! 

Link to comment
Share on other sites

Ako želiš udobnost u radu, ključna komponenta ti je već godinama SSD, a ne za 0.1% jači CPU.

Uzmi jeftiniji procesor, manji hard (koji će ti 2TB u eri kad sve možeš za pet sekundi da skineš sa neta) i kupi sebi pristojan SSD.

  • Upvote (+1) 1

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

kao sto rekoh, za pocetak cu iskulirati SSD (ili HDD, a da kupim SSD) i graficku, ali sam ih svejedno stavio na spisak da vidim koliko bi me kostalo otprilike i da li se uklapaju sa ostalim stvarima =)

je l' CM G550M onda okej kao napajanje za onu konfiguraciju gore? 

i slobodno bacite neku preporuku za kuciste, nemojte se stideti! 

Kad vec dajes toliko, bolje da uzmes Silverstone SS 520 ili Antec TP550. Cooler master PSU nisu naročito pouzdana i kvalitetna.

Kuciste - Antec Three Hundred Two.

Jos jednom, pogledaj kod madjara, izbor je veci, a cene iste ili nize.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

sve kul, samo mi jos fali neka ploca. ne znam zasto, ali ATX mi deluje superiornije i komotnije od mATX, iako sve redje nailazim na ATX ploce. dajte neke sugestije, ali da je do 100e? ne treba mi overklokovanje i ostalo, sto znaci da bi trebalo da gledam H97?

za sad ne mogu da provalim da li da uzmem Asus H97 Plus ili Gigabyte H97 HD3 rev 1.1.

ono sto sam inicijalno stavio (H81M-A) mi deluje kao smece.

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...