Jump to content

mesta za dejt


Recommended Posts

Ребеле, ово је мој и само мој став, али маса њих или има породице у покушају и нешто као раде и боре се или једноставно живе као студенти од двадесетак година. Исте приче, иста распадања до 5 ујутру. Труидим се да не генерализујем, али тај стил једноставно није добар у неком периоду. Не зато што се мени лично гади или нешто, и ја сам се ваљао по Ташу у моје време, него ми се чини да није добро за њих. Куцају се у неки трип који не могу да испрате а живот клизи поред. Као што Игор рече, а зашто не гајба, кола и породица са 30 - 35. Да ли је буксна у парку лакше? Систем нахрентабилинји сам са нула прихода и нула расхода? Нема ова сада прича везе са дејтом више. Шире говорим.

 

Капирам шта хоћеш да кажеш, ал блеја испред драгстора не мора да подразумева те ствари, као што не значи да ортаци који једном месечно лупам заблеје у кафани, а породични су људи, имају сређене животе

 

Бтв, Поздрави Ресу и Пецу Попа кад их сретнеш. :)

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Jeste, pa mi se onda desi da me lik MESECIMA zove na dejt tako što mi pusti cim na telefonu, pa čeka da ja pozovem, pa kad ga zovem on me pozove da izađemo da se šetamo, i tako sto puta jer ne može da siđe do trafike i uplati 50 dinara. Kapiram da i dan danas nema ribu zato što su sve sponzoruše.

 

Pogresna ti je postavka - taj nije hteo da sidje do trafike, sigurno je mogao da nadje 50 dinara ali ga bolela patka. I taj drugi nije imao problem s parama jer ima za faks, nego mu je mnogo bitniji faks od devojke. To nema veze s tim da li su stekare ili ne, vec da li su pajseri ili ne. I ne vidim da je iko ovde bio u fazonu "jao nemoj da potrosis ni dinara na ribu", nije uopste u tome poenta, kao sto nije poenta ni ovo sto Dei kaze pa da onda odvede ribu na neko fensi mesto i da je casti vecerom od 200 evra da bi pokazao kako je on galantan. Nije to galantno niti je to sustina.

 

Tipa ja kad sam muvao moju zenu, a pritom je ona znatno starija od mene sto je uvek malo problematicno, je ona u nekom momentu rekla kako joj je pukla maska neka na telefonu i kako je eto cula da za taj telefon ima neka bela maska (bio crni) pa bi bas bilo kul kad bi imala tu. Ja sam to uzeo na sebe da sredim i prevrnuo nebo i zemlju da nadjem masku za taj telefon koje nigde nije bilo, po firmi razlicite usluge iscimao, sve u nekom rekordnom roku i sl. Kad pogledas to sve je kostalo kao mozda neka standardna vecera, ali nije poenta u tome, poenta je da se iscimas da pokazes da ti je stalo do nekoga. A takav utisak mozes podjednako da ostavis i na Kalisu i na Kalemegdanskoj terasi. Isto kao sto na toj Kalemegdanskoj terasi mozes potpuno da ostavis utisak da si debil.

Edited by Zwerko
  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mislim da maniri nalazu da kad nekog izvedes na pice i platis to pice, nebitno da li si otisao na pice sa drugarom, devojkom ili tetkom. Ako ja zovem, red je da se ja ponudim da placam.

 

Sa druge strane, ako ides na sastanak sa curom, logicno je da si se pre toga cuo sa njom i dogovorio sve lepo. Ako si je zvao na kafu, otvori se za kafu. Ako si je zvao u setnju, onda idite u setnju. U krajnjem slucaju, mogao si je pitati sta bi joj vise prijalo. I nebitno je gde ces je odvesti, bitno je da si car sa lepim manirima, da ne brises sline rukavom nego kulturno obrises nos maramicom, da joj otvoris vrata ako budete negde ulazili/izlazili, da je ponudis sladoledom ako budete setali jer si je ipak ti zvao, i sl, i sl...

Link to comment
Share on other sites

Капирам шта хоћеш да кажеш, ал блеја испред драгстора не мора да подразумева те ствари, као што не значи да ортаци који једном месечно лупам заблеје у кафани, а породични су људи, имају сређене животе

 

Бтв, Поздрави Ресу и Пецу Попа кад их сретнеш. :)

Мислим да је кључно оно јендом месечно. Слажем се за остало :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Са овим се слажем. Наравно да је штекара онај који смишљено иде негде тако да потроши 0 динара, био то "дејт", излазак на пиво или нешто треће.

Мене је лично погодио твој став да си сеља ако не одведеш рибу бар на кафу. Зашто је немогуће да неко једноставно заблеји на шетњи и на клупици? Или недај боже девојка да плати сладолед у посластичарници? То су сасвим нормалне ствари и мислим да друштво треба да тежи и ка том виду равноправности.

Капирам ја и та твоја лоша искуства. Ти момци су пајсерчине исто, али то твоје генерализовање ми је мегалол.

Naravno da možeš da zablejiš na klupicama i slično koliko god hoćeš (tj hoćete), ali onda kad se ispostavi da nisi gorepomenuti lik, al takav utisak nećeš ostaviti ako ti je prvi dejt klupica kapiraš.

oO

 

Link to comment
Share on other sites

 kao sto nije poenta ni ovo sto Dei kaze pa da onda odvede ribu na neko fensi mesto i da je casti vecerom od 200 evra da bi pokazao kako je on galantan. Nije to galantno niti je to sustina.

 

Ja to nigde nisam rekao da je poenta niti sam glorifikovao tako nesto, ali to je to svi citaju sve povrsno pa mora covek da pise WOT da bi se ogradio od svih stvari koje nije zeleo da kaze u tekstu a neko je nasao za shodno da je tako nesto receno.....

Link to comment
Share on other sites

[:(]

 

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ada Huja, šetanje kališom, Zemunski kej, Knez Mihajlova, Vapiano na neku večeru(ako imaš da izdvojiš oko 1-1,5k) itd..

  • Upvote (+1) 1

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

Ada Huja, šetanje kališom, Zemunski kej, Knez Mihajlova, Vapiano na neku večeru(ako imaš da izdvojiš oko 1-1,5k) itd..

pa sta ti jedes tamo, chokopops?

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Karbonaru, pošto je to omiljeno jelo moje devojke, pa je barem jednom mesečno izvedem na karbonaru.

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto si napisao:

Realno ja se apsolutno slazem, iako ja preterujem sa bacanjem para po raznim restoranima i kaficima mislim da je lepo kad se neko iscima kako bi ulepsao dozivljaj sebi i devojci koju vodi na dejt.

Implicira da se neko iscimao da bi ulepsao dozivljaj tako sto je izveo devojku na neko lepo mesto, kafic, restoran, stagod. Po meni ne postoji nikakva korelacija izmedju toga koliko ce neko para potrositi na izlazak i na kakvo ce mesto odvesti devojku i toga koliko se on zapravo iscimao radi ugodjaja. Cak sam vrlo cesto bio svedok recenica tipa "da znas u kakav sam je restoran odveo a ona me iskulirala" sto je potpuni idiotizam. Iskulirala ga je zato sto je smor ili zato sto nisu jedno za drugo ali nema veze s njegovom logikom.

Da se razumemo, ja volim da sa dragom osobom odem u lep restoran, ali daleko da je to bitno za utisak o nekome...

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pokupljas je pa na karbonaru :)

 

Bio sam siguran sam da sam pogrešio, ali ni preko gugla nisam uspeo da skontam kako je imperfekat glagola pokupiti? Pokupivaše me svakog jutra? Stvarno ne znam...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ali ni preko gugla nisam uspeo da skontam kako je imperfekat glagola pokupiti?

možda zato što se imperfekat gradi samo od nesvršenih glaola, čabke, jebem te u uši rumunske

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...